Асимилација Руса и Украјинаца у Србији

Ауторска тема ----------------

Београд и Србија је препуна Руса и мањег броја Украјинаца. Један део ће отићи у ЕУ, али један део ће сигурно остати овде из неких разлога.
Ми Срби јесмо русофили, неки су и велики путинофили што њима баш и не одговара, јер су побегли од њега, али на страну политику, идеологију, емоције и љубав, јер наш циљ је увек био асимилација мањина, па чак и братских.

Да ли је могућа асимилација руских и украјинских избеглица. Видели смо у прошлости да смо успели са Белогардејцима.
Мислим да им не треба дозволити да граде своје цркве, већ да их преко наше СПЦ асимилујемо.

То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Не тражим никакву славу од сендвичара, ако ме се на дан безбедности сете, сете се, ако не, то је била моја дужност да радим за српске интересе.
Сербиен убер алес.
Asimilacija bezlicnih slovenskih masa nema alternativu. Asimilacija ili smErt 😊
 
Ауторска тема ----------------

Београд и Србија је препуна Руса и мањег броја Украјинаца. Један део ће отићи у ЕУ, али један део ће сигурно остати овде из неких разлога.
Ми Срби јесмо русофили, неки су и велики путинофили што њима баш и не одговара, јер су побегли од њега, али на страну политику, идеологију, емоције и љубав, јер наш циљ је увек био асимилација мањина, па чак и братских.

Да ли је могућа асимилација руских и украјинских избеглица. Видели смо у прошлости да смо успели са Белогардејцима.
Мислим да им не треба дозволити да граде своје цркве, већ да их преко наше СПЦ асимилујемо.

То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Не тражим никакву славу од сендвичара, ако ме се на дан безбедности сете, сете се, ако не, то је била моја дужност да радим за српске интересе.
Сербиен убер алес.
Растопићемо оне који су дошли а дружећи се са нађом децом, многа њихва деца ће постати сасвим добри Срби. Само за тако нешто, ипак прво морамо да србизујемо Србију. Ипак, треба имати на уму да је велики број оних који су дошлим заправо про западни русорсци. Они који мрзе сопствени народ. Баш онако како ми овде у Србији имамо оне који мрзе српски народ, и ако су им сви предци били Срби. Е управо је највећи број оних који су дошли заправо управо тај шљам. У оно време, још увек смо ми били Срби, и било је лакше да их асимилујемо временом. Поготово што за тако нешто, нису морали да престану да буду Руси. Сродни смо народи, са нешто другачијом дневном културом. Али, ето, они су имали СССР, а ми Србију. Слична је то болсте. Чак болно слична.
 
Ti severni narodi jesu dosta hladni. Od slovenskih naroda mi smo po mentalitetu najsličniji južnim Poljacima Oni su dosta druželjubivi i imaju tu naviku da pred goste iznesu hranu. Česi su već dosta hladniji.
Južni Poljaci ili tzv. Gorali iz brdsko-planinskog djela Poljske imaju vlaškog upliva. U 15-om vjeku na prostor tog djela Poljske se doselio određeni broj Vlaha iz Transilvanije. Oni su se stopili sa lokalnim Poljacima i iz te interakcije je nastao goralaski regionalni identitet. Gorali govore dijalektom poljskog jezika, ali u načinu života ima dosta toga vlaškog.
 
Kakva asimilacija u 21.veku? To je relikt proslosti,konkretno 19 vek. Drugo da bi nekoga asimilovao moras da dominiras u ekonomiji,kulturi.necemu. Srbija nista od toga nije imala,osim pobeda u ratovima uz ogromne zrtve.
Ne razumem tu potrebu da nametnete razgovor sa Rusima,kad vidite nekog crnomanjastog nemate tu zelju.
Pomenuli ste Skorenovac ,najjuznije mesto gde zive Madjari. To su Sekelji ,pleme iz Transilvanije.Rumunija nikada nisu ziveli u danasnjoj Madjarskoj.potomci Huna. Razlikuju se od Madjara sa sev.Vojvodine.
 
Južni Poljaci ili tzv. Gorali iz brdsko-planinskog djela Poljske imaju vlaškog upliva. U 15-om vjeku na prostor tog djela Poljske se doselio određeni broj Vlaha iz Transilvanije. Oni su se stopili sa lokalnim Poljacima i iz te interakcije je nastao goralaski regionalni identitet. Gorali govore dijalektom poljskog jezika, ali u načinu života ima dosta toga vlaškog.

Južna Poljska je dosta širi pojam od toga što ti pišeš. Ne mislim ni na kakve planinske manjine, nego na Poljake. Generalno su Poljaci mentalitetski dosta bliski nama, posebno južni Poljaci.
 
Jesi baš siguran? Sprema se jača eskalacija rata u Ukrajini i veliki ruski prodori nisu daleko, što znači na milione novih izbjeglica iz Ukrajine ali i bježanija dosta Rusa od mobilizacija.
Od svih Rusa koji su prošli kroz Srbiju ostalo je 25%. Oni su tu jer mogu nesmetano da posluju. Kad se ovo stabilizuje razlaz. Tako su se neki prepali da će ih okupirati azilanti iz Siriji pa je od milion+ koliko je prošlo kroz Srbiju ostalo par stotina. Nema želje van Srbije da se u istoj živi.
 
Južna Poljska je dosta širi pojam od toga što ti pišeš. Ne mislim ni na kakve planinske manjine, nego na Poljake. Generalno su Poljaci mentalitetski dosta bliski nama, posebno južni Poljaci.
Poljaci generalno su prilično opterećeni istorijom kao Srbi, a liče na nas i po tome što su dosta kurčeviti. Česi su potpuno drugačiji, oni su pragmatični i ne vole se osvrtati na prošlost. Česi liče na Slovence po mentalitetu.
U Septembru prošle godine kad sam bio u Dobroj Vodi kod Bara za vrjeme mog boravka od 12 dana u tom mjestu je bilo oko pola Poljaka, a pola svih drugih turista. Bilo je i Rusa. Sa Poljacima sam imao komunikaciji više puta, a sa Rusima ni rječi nisam progovorio. S jednim Poljakom sam pio nekoliko puta u kafani. Lik je tako opušten i energičan kao da je Srbin ili neki drugi Balkanac, a takvi su mu i životni pogledi. Inače Poljaci su osim po brojnosti bili upadljivi po tome što su glasni i živahni, a Rusi mrtvilo totalno.
 
Poslednja izmena:
Od svih Rusa koji su prošli kroz Srbiju ostalo je 25%. Oni su tu jer mogu nesmetano da posluju. Kad se ovo stabilizuje razlaz. Tako su se neki prepali da će ih okupirati azilanti iz Siriji pa je od milion+ koliko je prošlo kroz Srbiju ostalo par stotina. Nema želje van Srbije da se u istoj živi.
Niko tačno ne zna koliko ih je prošlo kroz Srbiju, a koliko ih je trenutno u istoj. To su puka nagađanja. Inače novopridošli Rusi u Srbiji nisu popisivani na zadnjem popisu.
 
Poslednja izmena:
Pomenuli ste Skorenovac ,najjuznije mesto gde zive Madjari. To su Sekelji ,pleme iz Transilvanije.Rumunija nikada nisu ziveli u danasnjoj Madjarskoj.potomci Huna. Razlikuju se od Madjara sa sev.Vojvodine.
Sekelji imaju svoje specifičnosti, ali se smatraju i osjećaju djelom mađarskog naroda. Oni su u odnosu na ostale Mađare nešto poput Crnogoraca u odnosu na ostale Srbe.
 
Ови египћани нису они стари египћани, данашњи египћани су арапи али се међу њима издвајају Копти. Срби, Руси тј. све оно што се данас зове словенима, а што је у старо доба било називано најчешће или "Сербима" или "Расима" су у античко и предантичко доба тамо на Истоку (Асирији, Мисиру...) били присутни као ратничка и владајућа каста и оставили су трагове као такви. Оно што је остало се временом сједињавало са староседеоцима и један најппознатији такав микс су управо Копти. Све до римских освајања Срби и Руси имају исту историју, то је један народ са једним писмом, језиком, обичајима. Руси су сачували изворнији српски језик него што је овај наш данас који је унакажен вуковом реформом. Србија је била кроз цео средњи век највећа сила међу словенима у сваком смислу. Од најезде османлија ту улогу преузимају Руси и носе је до данас.

Срби и Руси, тј Раси, илити Рашани су 2 потпуно одвојена народа, чијим стапањем су настали данашњи Словени.
Ми, Срби, смо И2+И1, а Раси тј Руси су Р1а. Судбина је хтела да нас споји на чудан и невероватан начин иако уопште нисмо слични.
И2 су прастановници шума Европе, ловци, месождери, а Р1а су коњаници млекоједи и зрноједи скитије и сарматије.
Ми смо сазвежђе ПСА, тј чувара, а они МЕДВЕДА.
 
Срби и Руси, тј Раси, илити Рашани су 2 потпуно одвојена народа, чијим стапањем су настали данашњи Словени.
Ми, Срби, смо И2+И1, а Раси тј Руси су Р1а. Судбина је хтела да нас споји на чудан и невероватан начин иако уопште нисмо слични.
И2 су прастановници шума Европе, ловци, месождери, а Р1а су коњаници млекоједи и зрноједи скитије и сарматије.
Ми смо сазвежђе ПСА, тј чувара, а они МЕДВЕДА.
Većina Rusa nije R1a, iako je to njihova najjača haplogrupa. Tako kaže matematika, jer je R1a kod Rusa zastupljena sa oko 45%.
 
Većina Rusa nije R1a, iako je to njihova najjača haplogrupa. Tako kaže matematika, jer je R1a kod Rusa zastupljena sa oko 45%.


DTpgrT.gif
 
Ne znam šta ti nije jasno. Napisao si da su Rusi R1a što je netačno. Ispada kao da su svi Rusi R1a, a više od pola ih ima druge haplogrupe. Da si napisao kako je R1a najjača haplogrupa kod Rusa to bi onda bilo u redu.

Rusi su R1a, narod sibirsko-Iranskog porekla, kao i svi R narodi, da li su postali u Sibiru ili Iranu, nebitno je.
Zapravo izvornu R, možeš osim u Iranu naći još i kod Sijuxa i ostalih plemena 5 velikih jezera.
To su Rusi, svi ostali su dodjoši u Ruse, i kraj priče. Baš kao što su Srbi I2/I1, i svi ostali su pridošlice.
Narod čine rodovi, a ne mesne zajednice naseljenika. A to rodovi su nekad bili svi jedan rod.
Zato se i zove narod.

Ali je za temu ovo izuzetno neverovatno nebitna činjenica...koju naglašavaš.
Kada se vrlo dobro zna na šta se misli, a da se ne raspredaju trice i kučine što ti ovde očigledno želiš
iz tebi znanih razloga...koga baš zanima postoci, ima poreklo eupediu široko polje...
 
Rusi su R1a, narod sibirsko-Iranskog porekla, kao i svi R narodi, da li su postali u Sibiru ili Iranu, nebitno je.
Zapravo izvornu R, možeš osim u Iranu naći još i kod Sijuxa i ostalih plemena 5 velikih jezera.
To su Rusi, svi ostali su dodjoši u Ruse, i kraj priče. Baš kao što su Srbi I2/I1, i svi ostali su pridošlice.
Narod čine rodovi, a ne mesne zajednice naseljenika. A to rodovi su nekad bili svi jedan rod.
Zato se i zove narod.

Ali je za temu ovo izuzetno neverovatno nebitna činjenica...koju naglašavaš.
Kada se vrlo dobro zna na šta se misli, a da se ne raspredaju trice i kučine što ti ovde očigledno želiš
iz tebi znanih razloga...koga baš zanima postoci, ima poreklo eupediu široko polje...
Ti si prvi počeo sa trućkanjem o genetici. Kakve veze imaju haplogrupe Rusa sa noslovom ove teme?
 
Kakve veze citav ovaj tvoj post ima sa asimilacijom?
Ili pises cisto nesto sto ti trenutno padne na um?
Ajde korak po korak...ako je narod koji hoce da asimiluje neodredjen, nego prati samo naredjenja sa tv i od toga mu zavisi i kultura i moral i postovanje, onda nema nekih sansi za veliku asimilaciju , bar ne kulturnu , dok ce svaki stranac da se pridrzava promena koliko hoces koje vlast donese.


To je osnova na kojoj se zasniva upravljanje Srbijom jos od doba Slobe...
Sloba je doveo Srbe van Srbije jer ce oni da prate humanitarnu pomoc za egzistenciju , a ono sto im kazu nadredjeni desetari iz njihovih redova a kasnije mediji i nema problema ni sa cim, kao stranci u Srbiji..

I tako se i ponasaju svi Srbi van Srbije...
Kosovare zabole dupe za Srbiju ali skice ko prasici kad im je ugrozeno nesto na kosovu...
Sa druge strane, Srbija ih voza kao sto je vozala i krajisnike i srbe iz bosne...
Jer je dobila takvu poziciju uz politiku skupljanja prevelikog broja pridoslica...stranaca , nebitno kog nacionalnog korpusa...
 
Ауторска тема ----------------

Београд и Србија је препуна Руса и мањег броја Украјинаца. Један део ће отићи у ЕУ, али један део ће сигурно остати овде из неких разлога.
Ми Срби јесмо русофили, неки су и велики путинофили што њима баш и не одговара, јер су побегли од њега, али на страну политику, идеологију, емоције и љубав, јер наш циљ је увек био асимилација мањина, па чак и братских.

Да ли је могућа асимилација руских и украјинских избеглица. Видели смо у прошлости да смо успели са Белогардејцима.
Мислим да им не треба дозволити да граде своје цркве, већ да их преко наше СПЦ асимилујемо.

То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Не тражим никакву славу од сендвичара, ако ме се на дан безбедности сете, сете се, ако не, то је била моја дужност да радим за српске интересе.
Сербиен убер алес.
Rdjo jedna kaka bre asimilacija kad je to jedan isti narod.
:)
 
Срби и Руси, тј Раси, илити Рашани су 2 потпуно одвојена народа, чијим стапањем су настали данашњи Словени.
Ми, Срби, смо И2+И1, а Раси тј Руси су Р1а. Судбина је хтела да нас споји на чудан и невероватан начин иако уопште нисмо слични.
И2 су прастановници шума Европе, ловци, месождери, а Р1а су коњаници млекоједи и зрноједи скитије и сарматије.
Ми смо сазвежђе ПСА, тј чувара, а они МЕДВЕДА.
Kako mislis sazvezdje?
 
Ajde korak po korak...ako je narod koji hoce da asimiluje neodredjen, nego prati samo naredjenja sa tv i od toga mu zavisi i kultura i moral i postovanje, onda nema nekih sansi za veliku asimilaciju , bar ne kulturnu , dok ce svaki stranac da se pridrzava promena koliko hoces koje vlast donese.


To je osnova na kojoj se zasniva upravljanje Srbijom jos od doba Slobe...
Sloba je doveo Srbe van Srbije jer ce oni da prate humanitarnu pomoc za egzistenciju , a ono sto im kazu nadredjeni desetari iz njihovih redova a kasnije mediji i nema problema ni sa cim, kao stranci u Srbiji..

I tako se i ponasaju svi Srbi van Srbije...
Kosovare zabole dupe za Srbiju ali skice ko prasici kad im je ugrozeno nesto na kosovu...
Sa druge strane, Srbija ih voza kao sto je vozala i krajisnike i srbe iz bosne...
Jer je dobila takvu poziciju uz politiku skupljanja prevelikog broja pridoslica...stranaca , nebitno kog nacionalnog korpusa...
Ne,ne...nisam to pitala,opet se rasplinjujes i razvodnjavas.
Ovo sam pitala.Kakve veze ova recenica ima sa asimilacijom?

"Jel vi znate nekog Srbina koji je spreman da stane i ustane i otvoreno na cistini brani neki stav koji je vezan za opstinskim i republickim problemima i strukturama...?"

I ova?

"Samo vidis kako nestaju kao rosa u podne.....ne radi se to tako , ne mogu , vezan mi posao...

Kupovina iz fotelje, tv patrioshop je srpski nacionalni interes..."

Konkretno,te dvije recenice sta znace i kako ih dovodis u vezu sa temom?
 
Растопићемо оне који су дошли а дружећи се са нађом децом, многа њихва деца ће постати сасвим добри Срби. Само за тако нешто, ипак прво морамо да србизујемо Србију. Ипак, треба имати на уму да је велики број оних који су дошлим заправо про западни русорсци. Они који мрзе сопствени народ. Баш онако како ми овде у Србији имамо оне који мрзе српски народ, и ако су им сви предци били Срби. Е управо је највећи број оних који су дошли заправо управо тај шљам. У оно време, још увек смо ми били Срби, и било је лакше да их асимилујемо временом. Поготово што за тако нешто, нису морали да престану да буду Руси. Сродни смо народи, са нешто другачијом дневном културом. Али, ето, они су имали СССР, а ми Србију. Слична је то болсте. Чак болно слична.
Путин није Русија, као што ни Вучић није Србија. Можемо ми да будемо русофили, али нема потребе да лажемо себе и друге, да у Русији постоји нека демократија и слобода говора и да је неко питао Русе, да ли су за рат и да ли се мора то решавати ратом.
Ајде разумео бих да нам је Путин нешто помогао, па да кажемо ''ма је%еш руски народ, битни су српски интереси''.
Ево ја бих први подржавао још већу диктатуру и још веће неслободе, да устане још гори Стаљин из гроба, само ако је то у српском интересу, али ми заиста немамо ништа од тога.

Руси који су дошли овде нису ништа мањи Руси од Путина, слушао сам неке и видео да су рецимо верници, вероватно међу њима има и левичара, које можемо сврстати у тај шљам који спомињеш, јер сваки народ има шљам, али код њих су комунисти често патриоте, тако да и то пада у воду.

То што ти у тим Русима препознајеш неке руске Чанке, Чеде и Аиде, грешиш много, посебно грешиш ако ти је меродаван Путин.

И сендвичари сматрају да свако ко је против АВ је издајник, али обично они који деле етикету издајник су прави издајници.
 

Back
Top