Асимилација Руса и Украјинаца у Србији

Па тадашњи Срби су гледали српске интересе и како да преживе, а не руске интересе, а Немци су им понудили антикомунистичко упориште и освајање власти у Кремљу.
Колико је само Срба сарађивало са Немцима и Италијанима, од четника, преко недићеваца и љотићеваца, па шта.
znači mogli su biti za njemce antikomuniste ali ne i za četnike antikomuniste
 
Mislim da smo previse skromni, i danas smo mi herojski i jak narod, tu negde rame uz rame sa ruskom bracom!
Mgncgsu.jpg


FB_IMG_1708687118522.jpg
 
Па тадашњи Срби су гледали српске интересе и како да преживе, а не руске интересе, а Немци су им понудили антикомунистичко упориште и освајање власти у Кремљу.
Колико је само Срба сарађивало са Немцима и Италијанима, од четника, преко недићеваца и љотићеваца, па шта.
pa i partizani su surađivali sa njemcima...sjetimo se martovskih pregovora 43. i koče popovića i vladimira velebita kako šetaju zagrebom 43. u pratnji njemačkog oficira dok u jasenovcu si mogao preći preko save a da ne smočiš noge
 
Madjare asimilovali?
Kako?U Suboticu kad odes vise cujes madjarski nego srpski.
Na sjeveru Vojvodine u oblastima u kojima su Mađari koncentisani u većem broju i blizu im je mađarska granica nisu ni malo asimilovali niti će biti. To što im se tamo smanjuje broj iz popisa u popis je zbog iseljavanja u Mađarsku i na zapad, a ne zbog asimilacije. U južnijim djelovima Vojvodine poput Srema i južnog Banata se događa asimilacija Mađara u nekom vidu - jerbo ih u tim oblastima ima puno manje, odsječeni su od glavnine Mađara u Vojvodini i daleko od Mađarske. Npr. Zoltan Dani koji je oborio F-117 je iz Skorenovca kod Kovina. To je mađarsko selo koje je okruženo Srbima sa svih strana i puno je bliže Beogradu nego Subotici. U Erdeviku na Fruškoj Gori sam svojevremeno upoznao Mađara mlađeg čovjeka koji ne zna mađarski jezik i identifikuje se Srbijom. Jedina veze sa mađarskim identitetom su mu ime i prezime.
 
Poslednja izmena:
Na sjeveru Vojvodine u oblastima u kojima su Mađari koncentisani u većem broju i blizu im je mađarska granica nisu ni malo asimilovali niti će biti. To što im se tamo smanjuje broj iz popisa u popis je zbog iseljavanja u Mađarsku i na zapad, a ne zbog asimilacije. U južnijim djelovima Vojvodine poput Srema i južnog Banata se događa asimilacija Mađara u nekom obliku; jerbo ih u tim oblastima ima puno manje, odsječeni su od glavnine Mađara u Vojvodini i daleko od Mađarske. Npr. Zoltan Dani koji je oborio F-117 je iz Skorenovca kod Kovina. To je mađarsko selo koje je okruženo Srbima sa svih strana i puno je bliže Beogradu nego Subotici. U Erdeviku na Fruškoj Gori sam svojevremeno upoznao Mađara mlađeg čovjeka koji ne zna mađarski jezik i identifikuje se Srbijom. Jedina veze sa mađarskim identitetom su mu ime i prezime.
Мађари се исто као и ми слабо рађају, па и им број јако опада.
 
Na sjeveru Vojvodine u oblastima u kojima su Mađari koncentisani u većem broju i blizu im je mađarska granica nisu ni malo asimilovali niti će biti. To što im se tamo smanjuje broj iz popisa u popis je zbog iseljavanja u Mađarsku i na zapad, a ne zbog asimilacije. U južnijim djelovima Vojvodine poput Srema i južnog Banata se događa asimilacija Mađara u nekom obliku; jerbo ih u tim oblastima ima puno manje, odsječeni su od glavnine Mađara u Vojvodini i daleko od Mađarske. Npr. Zoltan Dani koji je oborio F-117 je iz Skorenovca kod Kovina. To je mađarsko selo koje je okruženo Srbima sa svih strana i puno je bliže Beogradu nego Subotici. U Erdeviku na Fruškoj Gori sam svojevremeno upoznao Mađara mlađeg čovjeka koji ne zna mađarski jezik i identifikuje se Srbijom. Jedina veze sa mađarskim identitetom su mu ime i prezime.
Ја знам ''Мађара'' са српским именом који се презива Орбан, упознао сам га и пре него што је мађарски председник постао познат у региону.
Није ми ни пало на памет да је то мађарско презиме ... мислим још и добро звучи каквих има оних херцеговачких, Мотика, Заклан, Гузина, Печеница.
 
pa i partizani su surađivali sa njemcima...sjetimo se martovskih pregovora 43. i koče popovića i vladimira velebita kako šetaju zagrebom 43. u pratnji njemačkog oficira dok u jasenovcu si mogao preći preko save a da ne smočiš noge
Да, али партизани и комунисти су били диверзанти и за време краљевине и посебно 27. марта и током рата.
Њихов примарни циљ је био да довуку што више Немаца и да изазову њихове одмазде.
 
Ауторска тема ----------------

Београд и Србија је препуна Руса и мањег броја Украјинаца. Један део ће отићи у ЕУ, али један део ће сигурно остати овде из неких разлога.
Ми Срби јесмо русофили, неки су и велики путинофили што њима баш и не одговара, јер су побегли од њега, али на страну политику, идеологију, емоције и љубав, јер наш циљ је увек био асимилација мањина, па чак и братских.

Да ли је могућа асимилација руских и украјинских избеглица. Видели смо у прошлости да смо успели са Белогардејцима.
Мислим да им не треба дозволити да граде своје цркве, већ да их преко наше СПЦ асимилујемо.

То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Не тражим никакву славу од сендвичара, ако ме се на дан безбедности сете, сете се, ако не, то је била моја дужност да радим за српске интересе.
Сербиен убер алес.
Seks revolucija!
 
nisam
ni ti nisi bio u Rusiji pa misliš da su Rusi zli i zaostali...

...ili ?
Jesam, nekoliko puta. A u Moskvi sam i radio na gradilistu, 8 meseci.

I mogu reci da nikada, apsolutno nikada nisam video mracnije ljude nego tamo, nema osmeha, nema ljubaznosti, ne vole strance (sem, paradoksa, Amerikanaca i Engleza, doduse ne svi ali ih oni koji ih ne vole na neki nacin postuju), poprilicno su grubi u ophodjenju sa ljudima, u saobracaju jos gori, a gospod Bog ili us$ je ovladao svima.
 
Da to sam i ja primetio da su rusi jako neprijatni i odbojni hladni. Valjda kada su trezni nisu svoji.
Bio sam jesenas u Srbiji i naletao na izbegle Ruse non-stop a dva puta sam u restoranima po zemunskom Keju i na Gardosu pokusao i neku konverzaciju sa njima, i na ruskom i na engleskom, nesto u stilu da li smetam pa da pomerim stolicu. OK, jasno mi je da su u stranoj zemlji, pobegli iz svoje, da se plase provokacija pogotovo kad neko progovori na njihovom jeziku ali osnovna je ljubaznost da se nekome zahvalis za brigu da li ti on ne smeta.

A u zgradi gde mi je stan u Zemunu ima 2 ruske porodice, poprilicno su hladni u liftu, jedan mladji par nije odgovao ni na "dobar dan", udju, cute i izadju na svom spratu bez reci. Stare komsije su mi rekli da su sa svima takvi, jednostavno ne zele da se ni malo otkrave, nema nikakve radosti kod njih.
 
Ne ozbiljno sad...
Jel vi znate nekog Srbina koji je spreman da stane i ustane i otvoreno na cistini brani neki stav koji je vezan za opstinskim i republickim problemima i strukturama...?

Samo vidis kako nestaju kao rosa u podne.....ne radi se to tako , ne mogu , vezan mi posao...

Kupovina iz fotelje, tv patrioshop je srpski nacionalni interes...
Kakve veze citav ovaj tvoj post ima sa asimilacijom?
Ili pises cisto nesto sto ti trenutno padne na um?
 
Bio sam jesenas u Srbiji i naletao na izbegle Ruse non-stop a dva puta sam u restoranima po zemunskom Keju i na Gardosu pokusao i neku konverzaciju sa njima, i na ruskom i na engleskom, nesto u stilu da li smetam pa da pomerim stolicu. OK, jasno mi je da su u stranoj zemlji, pobegli iz svoje, da se plase provokacija pogotovo kad neko progovori na njihovom jeziku ali osnovna je ljubaznost da se nekome zahvalis za brigu da li ti on ne smeta.

A u zgradi gde mi je stan u Zemunu ima 2 ruske porodice, poprilicno su hladni u liftu, jedan mladji par nije odgovao ni na "dobar dan", udju, cute i izadju na svom spratu bez reci. Stare komsije su mi rekli da su sa svima takvi, jednostavno ne zele da se ni malo otkrave, nema nikakve radosti kod njih.

Ti severni narodi jesu dosta hladni. Od slovenskih naroda mi smo po mentalitetu najsličniji južnim Poljacima Oni su dosta druželjubivi i imaju tu naviku da pred goste iznesu hranu. Česi su već dosta hladniji.
 

Back
Top