Devet ranjenih u Srbiji u sukobu veterana i policije

Izgubili su rat(ove) tako da nema nikakvog postovanja za porazene ,nisam to ja izmislio tako je to od kada je sveta i veka, a sto se tice para ucestvovali su moji precu u svim ratovima u poslednjih 100 godina i jos su bili na pobednickoj strani pa nisu dobili (a ni trazili ) ni najbedniju crkavicu ,iako je tada bilo mnogo gore nego poslednji put .

Tvoji preci???gde su bili,na istoj strani kao i ti i mnogi ovde...z:((
Koji su to rat izgubili Srbi???
Nešto ne mogu da se setim u poslednjih 7516.godina????
Možeš li da me podsetiš...
 
Nece da im isplate dnevnice post se DS ne slaze sa bivim rezimom da zemlju treba braniti..........oni bi dali kosovo i bez odbrane i bez 1244 tako da oni ne smatraju da imaju zasta iplacivati dnevnice........nisu rezervisti branili njih nego srbiju a to je nesto drugo.........tako oni gledaju.

Nego,to su dnevnice iz 1999. godine. Kako im to Sloba nije isplatio? Pa nisu valjda on i Seselj zakinuli ljude koji su bili na prvoj borbenoj liniji?
 
pa i ja se slazem da im treba skinuti kapu , nek im daju i orden i zahvalnicu ako treba al,i im ne treba dati pare na koje ni nemaju pravo po zakonima drzave Srbije , sto i oni znaju pa zato hvataju na buku ,urlanje i nasilje sve u nadi da ce se drzava uplasiti ili smoriti od natezanja sa njima
sta je sa onima koji su ratovali u Slavoniji isto su dobili kitu bez cveca , sta je sa ucesnicima rata na Kosovu iz ostalih delova Srbije , sa onima koji su bili na odsluzenju vojnog roka
mislim nije valjda samo fackin Kursumlija branila zemlju ?
..dobro su i prosli...s tom..kitom..mogli su da dobiju..cvijeće i počasnu paljbu..eeeeee...ne diraj mi Swawoniju..ćut..bre..
 
Poslednja izmena:
Rezervisti kažu da, između ostalog, protestuju zbog formiranja bezbednosnih snaga Kosova i da žele da pruže podršku Srbima koji su tamo ostali.


Valjda je to razlog sto protestuju na granici sa Kosovom a ne u BG z:)

protestovali su oni i u BG ali niko mnista. ovo je vec malo bolje, kao markentiski gest, digne se veca buka, mediji vise izvestavaju i sl.
e sad ja ne znam da li imaju pravo na taj dodatak, neki kazu da,neki ne, ali svakako imaju pravo na miran protest, i zna se gde i kako, zakon to regulise.
mora se priznati da tu nesto smrdi, ili kod njih koji traze nesto sto im ne sleduje, u zavisnosti od toga kako zakon na togleda, ili kod onih koji su nekima isplatili debele dnevnice,valjda prema nekom zakonu-clanu, a nekima ne, a to nije fer
 
Koje budale.Umesto da dodju ovde u BG kad zaseda skupstina i da upadnu unutra i odvale one majmune od poslanika kao volove u kupusu i to pred kamerama LIVE

Kако да дођу брате, кад ове чувају њих милион, наоружани до зуба нико их не може скинути, имају паре, власт, моћ, полицију војску, треба да пола Србије изгине да би се могли скинути са власти јер имају кеца у рукаву а то је стране војне снаге кога сваког момента могу да зовну и да кажу да ставе Србију под међународни протекторат
 
Pod jedan: Niko od nas se nije odazvao na mobilizaciju zbog para.U tom trenutku pare niko nije ni spominjao.Rat nisu izgubili rezervisti vec politicari, dokaz je povlacenje sa KiM i neverica NATO koliko je uspesna bila njihova vazdusna akcija.
Pod dva: Po povratku iz vojske docekala me finansijka policija da naplati poreze i doprinose SA KAMATOM za period kad mi firma nije radila a ja nisam bio u mogucnosti da je odjavim jer sam bio mobilisan.I mislite li da nisu naplatili? Na moje pitanje kome bi naplatili da sam u ratu poginuo, sefica poreske uprave je rekla da bi porodica morala da plati. I zasto onda takva drzava da ne plati ono sto duguje rezervistima? I to sa kamatom.Kad se drzava odrekla kamate? Ako je sud presudio da je drzava duzna dnevnice i neki dobili, ima da dobiju i ostali.A bogme i kamatu.:kletva:

Резервисти су последњи витезови Србије и одбране Српства. У њих још једино имам наде да могу преокренути ствари и разјурити ову анти-српску гамад
 
Kако да дођу брате, кад ове чувају њих милион, наоружани до зуба нико их не може скинути, имају паре, власт, моћ, полицију војску, треба да пола Србије изгине да би се могли скинути са власти јер имају кеца у рукаву а то је стране војне снаге кога сваког момента могу да зовну и да кажу да ставе Србију под међународни протекторат
Ne pričaj svašta , epilog sukoba je Povređeno 17 policajaca, 4 veterana....jadni rezervisti , pretukla ih policija...
U Domu zdravlja u Kuršumliji ukazali su pomoć dvanaestorici pripadnika Žandarmerije, petorici policajaca i četvorici ratnih veterana.
 
A u redu je da im se da...To je sve teška sirotinja...Ali se ne sećam nešto da su protestovali za vreme S.M.Ovo bre organizuju radikali...Vidi se potpis iz aviona.

па нормално да нису тада протествовали јер су знали да је празна каса, јер је било друго тешко време. Сада је слика и прилика другачија а ветерани немају чак ни ПОШТОВАЊЕ а камоли да им дају паре! Срамота од државе!!!
 
ne zivim u "prestonici " bar ne Srbije , a ako je odziv na mobilizaciju obaveza i duznost svakog gradjanina onda ne znam za cega ce im pare jos sa kamatom , dalje sta znaci "drzava ne brine za njih" ,jel to znaci da treba da im daje dozivotne plate za 78 dana provedenih u sumi ?
pa to nema ni u mnogo bogatijim zemljama od Srbije , bio je recimo i moj techa mobilisan i proveo je oko 3,5 godine u Vijetnamu pa je dobio plaketu i zahvalnicu od tadasnjeg predsednika Forda i sutaj se u dupe ,kakve pare
Uziveo si se u ulogu retarda i to veoma uspesno,respect za to.
Prvo i osnovno ljiúdi su mobilisani.Pa samim tim od dana mobilizacije u ratne jedinice ,do njihovog "skidanja"iz istih oni ostvaruju odredjena zakonom regulisana prava.Jedno od tih prava je i pravo na materijalnu nadoknadu za vreme provedeno u jedinici.Sto znaci, oni nisu privredjivali za vreme dok su bili rasporedjeni pa su samim tim njihove porodice morale da se snalaze za PARE.
Sa druge strane svima su isplacene ratne dnevnice ,pa cak i onima koji su bili raporedjeni po nekim magacinima,skolama,privatnim kucama u Srbiji,Vojvodini,a Kosmet nisu ni videli.
Ako pravilo vazi za jedne onda mora za sve.Ljudi su osteceni i to je kraj price zakon je jasan.Sad sto je neko smuvao lovu to je jedno,hocu reci pendrece se pogresni ljudi.
Pa sad ti ako ne kapiras procitaj ponovo prvu recenicu
Za kraj,spominjes tvog pradedu spomenicara.Svaka cast coveku,ali bi on posle svega sto si lupetao na forumu trazio da se utvrdi tvoje ocinstvo.Tesko da od nekog sa albanskom spomenicom moze da otpadne kao trece koleno al bundy svetolik trpkovic,..
 
па нормално да нису тада протествовали јер су знали да је празна каса, јер је било друго тешко време. Сада је слика и прилика другачија а ветерани немају чак ни ПОШТОВАЊЕ а камоли да им дају паре! Срамота од државе!!!
Aha...To je to...U tom grmu leži Zecz:)...Pa zar nije spika opozicije oko obaranja vlade da je danas ''Najteže vreme'' za Srbiju,da se ''umire od gladi''...z:p
 
Aha...To je to...U tom grmu leži Zecz:)...Pa zar nije spika opozicije oko obaranja vlade da je danas ''Najteže vreme'' za Srbiju,da se ''umire od gladi''...z:p

па шта је, зар им не треба дати новац ? Јели можда нису заслужили ?
Да је среће имали би ветерани све повластице у овој земљи и сваки углед. А не ово понижавање које морају да гледају сваки дан
 
Da, ima još jedno pitanje...Ovde se stalno priča o ''tajkunima'' to je sad hrana za glavu ''širokih narodnih masa''...Ti borci nisu glupi i neobavešteni,čak štaviše...Nek naprave lepo spisak,znaju ti gde đavo spava...Ko se od njihovih kolega ''naplatio'' za ratovanje...I nek predaju državnim organima...Objave u novinama...Nego, se radi o tome da ti ''patriotski'' tajkuni ovo sve i organizuju...Plaćaju patriotske stranke da se bore za navodno ''svetle'' ciljeve,koji se u suštini ni malo ne razlikuju od ciljeva koje ima Miško,Beko ili bilo koji drugi...
 
@goxy!!!
Nema nista od tih spiskova.Cela prica se i pokrenula kad je neko provalio da su pojedinci koji rade na jugu u opstini,sudu i eps-u dobili kintu preko tih svojih veza i vezica Uvek je bilo i tako ce i da ostane:Sirotinjo ratuj,a ostali VOLJNO.Beganova majka nikad nije zakukala.Sramota dasu ih tukli.Okrecemo se opet sami protiv sebe.Pogledaj komentare na forumu clanova koji nisu srpske nacionalnosti.Pucaju od zadovoljstva.
 
Uziveo si se u ulogu retarda i to veoma uspesno,respect za to.
Prvo i osnovno ljiúdi su mobilisani.Pa samim tim od dana mobilizacije u ratne jedinice ,do njihovog "skidanja"iz istih oni ostvaruju odredjena zakonom regulisana prava.Jedno od tih prava je i pravo na materijalnu nadoknadu za vreme provedeno u jedinici.Sto znaci, oni nisu privredjivali za vreme dok su bili rasporedjeni pa su samim tim njihove porodice morale da se snalaze za PARE.
Sa druge strane svima su isplacene ratne dnevnice ,pa cak i onima koji su bili raporedjeni po nekim magacinima,skolama,privatnim kucama u Srbiji,Vojvodini,a Kosmet nisu ni videli.
Ako pravilo vazi za jedne onda mora za sve.Ljudi su osteceni i to je kraj price zakon je jasan.Sad sto je neko smuvao lovu to je jedno,hocu reci pendrece se pogresni ljudi.
Pa sad ti ako ne kapiras procitaj ponovo prvu recenicu
Za kraj,spominjes tvog pradedu spomenicara.Svaka cast coveku,ali bi on posle svega sto si lupetao na forumu trazio da se utvrdi tvoje ocinstvo.Tesko da od nekog sa albanskom spomenicom moze da otpadne kao trece koleno al bundy svetolik trpkovic,..
ne lupetaj baustelac , i nemoj da ronis krodilske suze za rezervistima kada si najobicniji dezertercic koji se sada setio iz Nemacke da prica o ratnim zaslugama :roll:
Sto se tice teme nemas pojma sa zivotom sto je i razumljivo jer nisi ovde al ne znam sta se koji qurac onda pravis pametan ?
Ljudima su isplacivanje dnevnice na licu mesta i to na ruke jos 99. ,a "problem" je nastao kada su pojedinci iz tog okruga uzeli jos neke dodatne i to ne male pare ,na koje po zakonu nisu imali prava i sada su se i ovi isto setili da traze tu razliku iako im ne pripada , kao ni onima koji su je prevarno dobili . Jedino si pogodio u tvom postu da je zakon jasan a to i oni znaju , kao i to da po njemu nemaju prava na te pare i razliku , zato oni i ne idu da zakonskim putem zatraze svoja prava ,nego idu na buku i nasilje pa ako uspe super , ako ne bar su probali , jer racunaju ili da ce ih se drzava uplasiti, ili da ce joj dosaditi da se nateze sa njima.
 
ne lupetaj baustelac , i nemoj da ronis krodilske suze za rezervistima kada si najobicniji dezertercic koji se sada setio iz Nemacke da prica o ratnim zaslugama :roll:
Sto se tice teme nemas pojma sa zivotom sto je i razumljivo jer nisi ovde al ne znam sta se koji qurac onda pravis pametan ?
Ljudima su isplacivanje dnevnice na licu mesta i to na ruke jos 99. ,a "problem" je nastao kada su pojedinci iz tog okruga uzeli jos neke dodatne i to ne male pare ,na koje po zakonu nisu imali prava i sada su se i ovi isto setili da traze tu razliku iako im ne pripada , kao ni onima koji su je prevarno dobili . Jedino si pogodio u tvom postu da je zakon jasan a to i oni znaju , kao i to da po njemu nemaju prava na te pare i razliku , zato oni i ne idu da zakonskim putem zatraze svoja prava ,nego idu na buku i nasilje pa ako uspe super , ako ne bar su probali , jer racunaju ili da ce ih se drzava uplasiti, ili da ce joj dosaditi da se nateze sa njima.

Jos jednom ti toplo preporucujem da procitas prvu recenicu u prethodnom postu.Sedi,udahni,procitaj,i pocrveni cisto reda radi
 
ne lupetaj baustelac , i nemoj da ronis krodilske suze za rezervistima kada si najobicniji dezertercic koji se sada setio iz Nemacke da prica o ratnim zaslugama :roll:
Sto se tice teme nemas pojma sa zivotom sto je i razumljivo jer nisi ovde al ne znam sta se koji qurac onda pravis pametan ?
Ljudima su isplacivanje dnevnice na licu mesta i to na ruke jos 99. ,a "problem" je nastao kada su pojedinci iz tog okruga uzeli jos neke dodatne i to ne male pare ,na koje po zakonu nisu imali prava i sada su se i ovi isto setili da traze tu razliku iako im ne pripada , kao ni onima koji su je prevarno dobili . Jedino si pogodio u tvom postu da je zakon jasan a to i oni znaju , kao i to da po njemu nemaju prava na te pare i razliku , zato oni i ne idu da zakonskim putem zatraze svoja prava ,nego idu na buku i nasilje pa ako uspe super , ako ne bar su probali , jer racunaju ili da ce ih se drzava uplasiti, ili da ce joj dosaditi da se nateze sa njima.
Moram da te ispravim u jednoj stvari, rezervistima je isplacivana plata koja podrazumeva 8 sati rada i to niko ne osporava sem afera oko pokradenih plata ljudima koji su bili na zabacenim polozajima.I kao sto rekoh, ti koji su krali uglavnom su po zatvorima.Problem je nastao kada je grupa rezervista preko suda naplatila dnevnice odnosno razliku izmedju osmocasovnog i celodnevnog angazovanja.Te dnevnice su (pored redovnih plata) dobijali svi zaposleni u vojsci.A vojni pravobranilac je jasno rekao da mobilizacijom svi rezervisti postaju privremeno zaposleni u vojsci.I po kom to onda zakonu rezervistima NE SLEDUJE ono sto sleduje drugim clanovima vojnog kolektiva.Tacno je da su dnevnice naplatili samo muvatori i njihovi prijatelji.Ali ako se pozivate na neki zakon ili pravdu, pravda bi bila ako se ne isplate dnevnice veteranima (a odluku je potpisao premijer dok je bio ministar) onda neka vrate i ostali koji su ih dobijali.
 
Ne pričaj svašta , epilog sukoba je Povređeno 17 policajaca, 4 veterana....jadni rezervisti , pretukla ih policija...
U Domu zdravlja u Kuršumliji ukazali su pomoć dvanaestorici pripadnika Žandarmerije, petorici policajaca i četvorici ratnih veterana.
..podrzavam ..veterane...kao njihov ..drugar po oruzju ..s druge strane...ipak sam na njihovoj strani...znaci rezultat..17:4....za nas....
 
Ja za tebe nikad nisam ni sumnjao, ipak smo mi braća po oružju ... :okok:
..bez...jebendisanja..nema veze sad tko je gdje bio...ti ljudi su ..bezsebično...dali sve od sebe..nisu se štedili..to je sigurno...kad je vojnik..u pitanju...poznam zanimanje i znam kakvo..je
..biti u ratu ..i biti ..u ratu....su dvije razlicite stvari..druga je stvar..da li drzava ima novaca...
..izmjenio am tu par..P.P..evo odgovora...citiranog...
Бог ти помог`о!
Ма јок, ово су људи који су из резерве, који су покупљени пред или за време бомбардовања и они су били на "дневницама" е сад нису се они бунили док није пре пар година пукао глас да је неко из власти покупио њихове дневнице и стрпао у свој џеп.
Проблем је у томе што држава тврди да су њима исплаћене дневнице, а људи знају да нису добили паре!
Ето, лоповска посла!
Позз.
.....da me krivo..neki ne shavte....ali ja postivam..svakog tko je bio..kad je trebalo..nema veze na kojoj..strani...nema veze...
 
Poslednja izmena:

Back
Top