Devet ranjenih u Srbiji u sukobu veterana i policije

Šalu na stranu, kad se na Srbiju obrušilo 19 zemalja, onda nije bilo vremena da se misli ovo-ono, nego se išlo na varijantu - skupi rezerviste, oni su udarna snaga.

Za sve one koji obezvredjuju napore srpskih snaga 1999. godine, neka se sete malo, zašto je NATO odustao od kopnenih akcija, tj. zašto nisu sišli dole iz svojih napucanih bombardera da se malo kecaju sa Srbima? Ne kažem da smo pobedili, ali ipak neki ljudi su zaslužni što nismo i gore prošli. Drugo je pitanje zašto je NATO išao na civilne ciljeve proglašavajući ih kolateralnom štetom!

Dakle, hoću da kažem, nekada su Srbi dobijali ordenje i mislili da im je ratovanje zanimanje, to se podrazumevalo...Nisu bili dovoljno informisani, nije bilo medija da mute vodu, nisu ni znali da su loše prošli, pa nisu ništa ni tražili. A danas je druga priča - kad rezervisti, koji žive ko zna od čega, čuju i vide ko se sve obogatio na grbači jadne Srbije, e, onda se zapitaju, gde su ti likovi bili 99-te... I onda se desi ono što se dešava. Još gore je što su nekima dali pare, a nekima ne.

Ja sam za to da se prema svima postupa sa uvažavanjem i principijelno, bez razlike.

Kakve smo sreće, opet će nam trebati rezerva...
 
ne zivim u "prestonici " bar ne Srbije , a ako je odziv na mobilizaciju obaveza i duznost svakog gradjanina onda ne znam za cega ce im pare jos sa kamatom , dalje sta znaci "drzava ne brine za njih" ,jel to znaci da treba da im daje dozivotne plate za 78 dana provedenih u sumi ?
pa to nema ni u mnogo bogatijim zemljama od Srbije , bio je recimo i moj techa mobilisan i proveo je oko 3,5 godine u Vijetnamu pa je dobio plaketu i zahvalnicu od tadasnjeg predsednika Forda i sutaj se u dupe ,kakve pare

Ma znao sam ja da si ti iz izdajničke familije!
 
Ma znao sam ja da si ti iz izdajničke familije!
jok ja ,pa nisam ja u partiji ovog skroz levo izdajnika na slici, koji je uslikan kako pravi dil o ko zna cemu sa ovom drugom dvojicom,a sudeci po osmesima nije nista dobro :thumbdown:
solana20tadic20kostunicbh4.jpg

:grudvanje2::grudvanje:
 
Poslednja izmena:
pa i ja se slazem da im treba skinuti kapu , nek im daju i orden i zahvalnicu ako treba al,i im ne treba dati pare na koje ni nemaju pravo po zakonima drzave Srbije , sto i oni znaju pa zato hvataju na buku ,urlanje i nasilje sve u nadi da ce se drzava uplasiti ili smoriti od natezanja sa njima
sta je sa onima koji su ratovali u Slavoniji isto su dobili kitu bez cveca , sta je sa ucesnicima rata na Kosovu iz ostalih delova Srbije , sa onima koji su bili na odsluzenju vojnog roka
mislim nije valjda samo fackin Kursumlija branila zemlju ?

Znači, pročitaj lepo šta sam napisao ...Ljudi su socijala... Pare su ostale na severu!

Oni na severu su zbrinuti boljim "standardom".... Da ovi naši imaju poso, ne bi možda protestvovali...Ovako nemaju šta da izgube.... Zato kažem da država ne vodi računa o njima.... Ja bi čak uveo da taksu za svaku BG tablicu za prelazak opštine...

Znači hoćeš da prođeš kroz Niš.... 100 kinte dnevna taksa... "standardarina"... Za bolji standard ljudi u unutrašnjosti, tj za opštinu kroz koju prolaziš.... Hoćeš u BG sa NI tablicama, takođe standardarina 100 kinte... Ebiga... Robin Hud fazoni....z:lol:
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/devet-ranjenih-u-srbiji-u-sukobu-veterana-i-policije/414513.aspx
DEVETORICA ljudi je ranjeno, a četvorica su uhićena u sukobima između policije i srpskih ratnih veterana na cesti Niš-Priština, blizu Kuršumlije. Sukob se dogodio na mostu preko rijeke Toplice na kojem su veterani pokušali probiti policijski kordon. U tom pokušaju i intervenciji koja je uslijedila ozlijeđeno je šest pripadnika srpskog MUP-a i trojica veterana, priopćio je MUP. Veterane su na mostu preko Toplice u Pepeljevcu zaustavile policijske snage, sa oko 300 pripadnika MUP-a u opremi za razbijanje demonstracija.

samo neznam iz kojeg rata su veterani?

pa ako su imali motke u ruke ondak su to kosovo poljski batinasi. izgleda opet krenuli na terazije
 
Znači, pročitaj lepo šta sam napisao ...Ljudi su socijala... Pare su ostale na severu!

Oni na severu su zbrinuti boljim "standardom".... Da ovi naši imaju poso, ne bi možda protestvovali...Ovako nemaju šta da izgube.... Zato kažem da država ne vodi računa o njima.... Ja bi čak uveo da taksu za svaku BG tablicu za prelazak opštine...

Znači hoćeš da prođeš kroz Niš.... 100 kinte dnevna taksa... "standardarina"... Za bolji standard ljudi u unutrašnjosti, tj za opštinu kroz koju prolaziš.... Hoćeš u BG sa NI tablicama, takođe standardarina 100 kinte... Ebiga... Robin Hud fazoni....z:lol:
pa to i ja pricam to sto su socijala nije nikakav zakonski osnov da traze od drzave ogromne pare , ima socijale i u drugim delovima Srbije samo nije bezobrazna i agresivna kao ovi
 
Mesto da su tada ustali i skinuli Slobodana Milosevica koji je sklonivsi svog sina gurnuo tudju decu u unapred vec izgubljeni rat,
a predhodno ga izazvavsi svojom tupavom i nepromisljenom politikom,
oni sada bauljaju trazeci neki i po vise puta vec podignute dnevnice da im isplate.

Pa to nisu uradili zato sto ti pricas gluposti,tako da nije bilo potrebe da rade glupe stvari koje ti savetujes.
 
ginuli su oni za zemlju,al posto se nakotilo likova koji obezvredjuju ucesce u ratu i izvrgavaju ruglu one koji su srcem branili zemlju....zasto da istim tim ljigavcima ne naplate?treba da naplate........debelo.s kamatom.to sto traze je nista.

nisu ginuli za takvu drzavu i zato drzava treba da plati za prevaru.
Тачно тако.
Подржавам резервисте.
Они су и носиоци револуције која следи, 100% сам сигурна.z;)
 
Pod jedan: Niko od nas se nije odazvao na mobilizaciju zbog para.U tom trenutku pare niko nije ni spominjao.Rat nisu izgubili rezervisti vec politicari, dokaz je povlacenje sa KiM i neverica NATO koliko je uspesna bila njihova vazdusna akcija.
Pod dva: Po povratku iz vojske docekala me finansijka policija da naplati poreze i doprinose SA KAMATOM za period kad mi firma nije radila a ja nisam bio u mogucnosti da je odjavim jer sam bio mobilisan.I mislite li da nisu naplatili? Na moje pitanje kome bi naplatili da sam u ratu poginuo, sefica poreske uprave je rekla da bi porodica morala da plati. I zasto onda takva drzava da ne plati ono sto duguje rezervistima? I to sa kamatom.Kad se drzava odrekla kamate? Ako je sud presudio da je drzava duzna dnevnice i neki dobili, ima da dobiju i ostali.A bogme i kamatu.:kletva:
 
Pod jedan: Niko od nas se nije odazvao na mobilizaciju zbog para.U tom trenutku pare niko nije ni spominjao.Rat nisu izgubili rezervisti vec politicari, dokaz je povlacenje sa KiM i neverica NATO koliko je uspesna bila njihova vazdusna akcija.
Pod dva: Po povratku iz vojske docekala me finansijka policija da naplati poreze i doprinose SA KAMATOM za period kad mi firma nije radila a ja nisam bio u mogucnosti da je odjavim jer sam bio mobilisan.I mislite li da nisu naplatili? Na moje pitanje kome bi naplatili da sam u ratu poginuo, sefica poreske uprave je rekla da bi porodica morala da plati. I zasto onda takva drzava da ne plati ono sto duguje rezervistima? I to sa kamatom.Kad se drzava odrekla kamate? Ako je sud presudio da je drzava duzna dnevnice i neki dobili, ima da dobiju i ostali.A bogme i kamatu.:kletva:
sud je presudio da su oni koji su ih dobili , dobili protivzakonito tako da se treba i njima to oduezeti i opet ce svi biti jednaki
 
sud je presudio da su oni koji su ih dobili , dobili protivzakonito tako da se treba i njima to oduezeti i opet ce svi biti jednaki
Mislim da si nesto pogresio.Sud je presudio onima koji su KRALI vojnicke plate i oni su u zatvoru.Sto se tice dnevnica, njih su dobijali svi oficiri, podoficiri, vojnici po ugovoru kao i rezervisti Kursumlije koji su naplatili preko suda.Za to sto kazes nisam cuo.Ako je tacno daj neki link.
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/devet-ranjenih-u-srbiji-u-sukobu-veterana-i-policije/414513.aspx
DEVETORICA ljudi je ranjeno, a četvorica su uhićena u sukobima između policije i srpskih ratnih veterana na cesti Niš-Priština, blizu Kuršumlije. Sukob se dogodio na mostu preko rijeke Toplice na kojem su veterani pokušali probiti policijski kordon. U tom pokušaju i intervenciji koja je uslijedila ozlijeđeno je šest pripadnika srpskog MUP-a i trojica veterana, priopćio je MUP. Veterane su na mostu preko Toplice u Pepeljevcu zaustavile policijske snage, sa oko 300 pripadnika MUP-a u opremi za razbijanje demonstracija.

samo neznam iz kojeg rata su veterani?

Mnogo toga ti ne znaš. z:hi:
 
Mislim da si nesto pogresio.Sud je presudio onima koji su KRALI vojnicke plate i oni su u zatvoru.Sto se tice dnevnica, njih su dobijali svi oficiri, podoficiri, vojnici po ugovoru kao i rezervisti Kursumlije koji su naplatili preko suda.Za to sto kazes nisam cuo.Ako je tacno daj neki link.
http://www.naslovi.net/2008-05-29/b...nevnica-rezervisti-najavljuju-proteste/689471
pa nemam pojma znam samop da je bilo u medijima da je utvrdjeno da su neki dobili velike dnevnice bez zakonskog osnova pa je sud stopirao isplatu
 
Тачно тако.
Подржавам резервисте.
Они су и носиоци револуције која следи, 100% сам сигурна.z;)
Софија,дете моје:твоје размишљање је далеко трезвеније од многих јајара који су се за време рата 1999-те крили по таванима,подрумима а добар део и ван Србије.После рата, окупио се шљам и заузео политичке позиције и љуља народом како им се прохте.Ја сам се 2 пута стављао на рсположење војсци: син по позиву, ја добровољно. О неком новцу нисам ни размишљао да би ми био мотив одласка.Е,када се све завршило,како се завршило,неке јајаре које споменух малопре,нашле су за сходно да присуство у војсци ( а ко зна можда су их мобилисали привођењем) дебело наплате.Мени лично нису исплаћене 2 х 1/2 месечних принадлежности, јер рекоше ко је запошљен њему не припада. И не буним се. Зато и предлажем: ОВИ ШТО ПРИМИШЕ ДЕБЕЛЕ ПАРЕ ЗА ПАТРИОТИЗАМ, ДА ИСТЕ У РАТАМА ВРАТЕ ИСТЕ ДРЖАВИ. А борцима који се одазвали мобилизацијском позиву, на уљудан начин се захвалити. У супротном,како Софија рече: у нову револуцију за ослобођење од шљама.
 
Poslednja izmena:

Back
Top