Da li su moderni prevodi Starog Zaveta namerno falsifikovani?

Kada se izaci ubacena rec drugo, vidi se da Isus nije stvoren.
A to im ne treba da stoji.

Evo primer.

prevod jehovinih svjedoka kolosanima 1,17: Postojao je pre svega DRUGOG i sve DRUGO je postalo preko njega.
odakle vama jehovinim svjedocima rijec
🛑 DRUGO
( slika lijevo )

https://www.jw.org/sr-latn/biblioteka/sveto-pismo/nwt/knjige/Kološanima/1/

ako odemo na interlinearni prevod, ito od jehovinih svjedoka, vidimo da cak i oni priznaju da te rijeci 🛑 DRUGO NE POSTOJI U ORIGINALU - a evo i dokaz sa njihovog sajta
( slika desno )

https://www.jw.org/en/library/bible/kingdom-interlinear-greek-translation/books/colossians/1/

FB_IMG_1716655101237.jpg
 
Poslednja izmena:
Sv. Justin Mučenik je pametno odgovorio Jevrejima kad ih je pitao kakav je znak da će mlada djevojka zatrudniti i roditi. Zamisli tog čuda. Djevojka se porodila. To se sigurno nije desilo više milijardi puta u ljudskoj istoriji. Dakle čak i da uzmemo da je almah generalni izraz za mladu djevojku kontekst nam ukazuje da se misli na djevicu.
Zamisli radosne li vjesti da cjelo tvoje spasenje ovisi o tom prevodu.
 
jovan 8,58: tako im je Ješua ( Isus ) rekao: Istinu vam kažem da prije avrahama postojao sam Ja, JA JESAM !
nakon što je Ješua Mašijah ( Isus Hrist ) u ovom razgovoru ( Stih 24 i 28 ) dva puta rekao „ani hu“ što je dvosmisleno, ali može biti prevedeno kao JA JESAM - ovaj put koristi glagol iz korijena „HAJAH“ od kojeg se formira Ime JHVH, još jasnije nagovještavajući činjenicu da je ON JHVH. to je do krajnjih granica razbijesnilo nevjerne jevreje.

hebrejska Jevandjelja iz sefarada u vatikanskoj biblioteci – manuskript vat. ebr. 100_0269_fa_0133r

https://digi.vatlib.it/view/MSS_Vat.ebr.100/0269

za one koji ne mogu da otvore ovaj sajt, slika ( lijevo )

slika ( desno ) je objasnjenje iz Starog Zavjeta da je Ime JHVH izvedeno iz rijeci KOJU JE ISUS KORISTIO ZA SEBE - HAJAH

Strong's h3068

- Lexical: יְהוָֹה
- Transliteration: YHVH
- Part of Speech: Proper Name
- Phonetic Spelling: yeh-ho-vaw'
- Definition: the proper name of the God of Israel.
- Origin: From 👉hayah👈; (the) self-Existent or Eternal; Jehovah, Jewish national name of God.
- Usage: Jehovah, the Lord. Compare Yahh, Yhovih.
- Translated as (count): Yahweh (4042), of Yahweh (1504), to Yahweh (385), in Yahweh (47), And Yahweh (45), against Yahweh (40), for Yahweh (31), by Yahweh (24), but Yahweh (13), from Yahweh (13), Yahweh's (8), before Yahweh (7), but from Yahweh (4), with Yahweh (4), Also Yahweh (3), like Yahweh (3), of which Yahweh (3), Then Yahweh (3), unto Yahweh (3), when Yahweh (3), although Yahweh (2), on Yahweh (2), since Yahweh (2), So Yahweh (2), that Yahweh (2), therefore Yahweh (2), Yahweh has (2), Yahweh is (2), about Yahweh (1), also in Yahweh (1), Are on Yahweh (1), as Yahweh (1), belong to Yahweh (1), but against Yahweh (1), but of Yahweh (1), But Yahweh is (1), but Yahweh will be (1), for Yahweh has (1), Furthermore Yahweh (1), now Yahweh (1), of Yahweh's (1), out to Yahweh (1), That is Yahweh (1), upon Yahweh (1), whose Yahweh (1), Yet Yahweh (1).

prevode hebrew Gospels from sepharad mozete pronaci na sledecem linku. pored Jevandjelja, tu su i Poslanica judina i jakovljeva i Otkrivenje

https://www.hebrewgospels.com/


FB_IMG_1716742557250.jpg
 
jovan 8,58: tako im je Ješua ( Isus ) rekao: Istinu vam kažem da prije avrahama postojao sam Ja, JA JESAM !
nakon što je Ješua Mašijah ( Isus Hrist ) u ovom razgovoru ( Stih 24 i 28 ) dva puta rekao „ani hu“ što je dvosmisleno, ali može biti prevedeno kao JA JESAM - ovaj put koristi glagol iz korijena „HAJAH“ od kojeg se formira Ime JHVH, još jasnije nagovještavajući činjenicu da je ON JHVH. to je do krajnjih granica razbijesnilo nevjerne jevreje.

hebrejska Jevandjelja iz sefarada u vatikanskoj biblioteci – manuskript vat. ebr. 100_0269_fa_0133r

https://digi.vatlib.it/view/MSS_Vat.ebr.100/0269

za one koji ne mogu da otvore ovaj sajt, slika ( lijevo )

slika ( desno ) je objasnjenje iz Starog Zavjeta da je Ime JHVH izvedeno iz rijeci KOJU JE ISUS KORISTIO ZA SEBE - HAJAH

Strong's h3068

- Lexical: יְהוָֹה
- Transliteration: YHVH
- Part of Speech: Proper Name
- Phonetic Spelling: yeh-ho-vaw'
- Definition: the proper name of the God of Israel.
- Origin: From 👉hayah👈; (the) self-Existent or Eternal; Jehovah, Jewish national name of God.
- Usage: Jehovah, the Lord. Compare Yahh, Yhovih.
- Translated as (count): Yahweh (4042), of Yahweh (1504), to Yahweh (385), in Yahweh (47), And Yahweh (45), against Yahweh (40), for Yahweh (31), by Yahweh (24), but Yahweh (13), from Yahweh (13), Yahweh's (8), before Yahweh (7), but from Yahweh (4), with Yahweh (4), Also Yahweh (3), like Yahweh (3), of which Yahweh (3), Then Yahweh (3), unto Yahweh (3), when Yahweh (3), although Yahweh (2), on Yahweh (2), since Yahweh (2), So Yahweh (2), that Yahweh (2), therefore Yahweh (2), Yahweh has (2), Yahweh is (2), about Yahweh (1), also in Yahweh (1), Are on Yahweh (1), as Yahweh (1), belong to Yahweh (1), but against Yahweh (1), but of Yahweh (1), But Yahweh is (1), but Yahweh will be (1), for Yahweh has (1), Furthermore Yahweh (1), now Yahweh (1), of Yahweh's (1), out to Yahweh (1), That is Yahweh (1), upon Yahweh (1), whose Yahweh (1), Yet Yahweh (1).

prevode hebrew Gospels from sepharad mozete pronaci na sledecem linku. pored Jevandjelja, tu su i Poslanica judina i jakovljeva i Otkrivenje

https://www.hebrewgospels.com/


Pogledajte prilog 1554270
Još jedan primer rašavanja Biblijskih rebusa...naravno, odgovor netačan.

Ne, nije netačan zato što ja kažem...ko sam ja, jel' da...?!
Ja sam samo jedan mali obični vernik...

Ali Hrist govori...On se i rodio da nam kaže, da ne tumaramo po tami već da znamo ISTINU...
A tako jasno goviri... ''ja sam Sin Božiji''...

I ništa više i ništa dalje od toga.
Ništa drugo nije izašlo iz njegovih usta osim tih reči...
''Ja sam Sin Božiji''....

Hoćeš spasenje?
Ili veruj nosiocu istine ili traži drugog učitelja... imaš pravo na sve, svakako...Ali sudija sudi po svojoj reči a ne po vašim krivo rešenim rebusima...

Slobodno vi njemu stavljajte u usta ono što nije nikad rekao...ali to veze sa Hristom nema...

Jednostavno zato što NIKAD NIJE TAKO REKAO...

I zato što verujete u nešto što Hrist nije učio...
A to što nije učio, vama je temelj...

Zapitaj se bar malo!
 
Još jedan primer rašavanja Biblijskih rebusa...naravno, odgovor netačan.

Ne, nije netačan zato što ja kažem...ko sam ja, jel' da...?!
Ja sam samo jedan mali obični vernik...

Ali Hrist govori...On se i rodio da nam kaže, da ne tumaramo po tami već da znamo ISTINU...
A tako jasno goviri... ''ja sam Sin Božiji''...

I ništa više i ništa dalje od toga.
Ništa drugo nije izašlo iz njegovih usta osim tih reči...
''Ja sam Sin Božiji''....

Hoćeš spasenje?
Ili veruj nosiocu istine ili traži drugog učitelja... imaš pravo na sve, svakako...Ali sudija sudi po svojoj reči a ne po vašim krivo rešenim rebusima...

Slobodno vi njemu stavljajte u usta ono što nije nikad rekao...ali to veze sa Hristom nema...

Jednostavno zato što NIKAD NIJE TAKO REKAO...

I zato što verujete u nešto što Hrist nije učio...
A to što nije učio, vama je temelj...

Zapitaj se bar malo!
Ne postoji koncept u bibliji da Bog radja.
Ti ovde isto kazes kao oni koji veruju u pakao i navode pricu o bogatasa i Lazaru.
I kazu eto postoji paksp.
Iako biblija ne zadtupa koncept pakla.

U jednom primeru to postujes u drugom ne?

Cak kaze u Isaiji da pre mebe i posle mene nece biti Boga.
Pavle ksze ta Hrista da nema ni Oca ni majke.
To te sve ne zanima??

To sve pokazuje da je Hristos postao sin mesto Bozjeg dina Adama da bi nas kso drugi Adam spasio.

Tako je sin.

Iako je bio Bog on je debe unizio postavsi covek da bi mogao da umre na krdtu kazu Filibljanima.
 
Još jedan primer rašavanja Biblijskih rebusa...naravno, odgovor netačan.

Ne, nije netačan zato što ja kažem...ko sam ja, jel' da...?!
Ja sam samo jedan mali obični vernik...

Ali Hrist govori...On se i rodio da nam kaže, da ne tumaramo po tami već da znamo ISTINU...
A tako jasno goviri... ''ja sam Sin Božiji''...

I ništa više i ništa dalje od toga.
Ništa drugo nije izašlo iz njegovih usta osim tih reči...
''Ja sam Sin Božiji''....

Hoćeš spasenje?
Ili veruj nosiocu istine ili traži drugog učitelja... imaš pravo na sve, svakako...Ali sudija sudi po svojoj reči a ne po vašim krivo rešenim rebusima...

Slobodno vi njemu stavljajte u usta ono što nije nikad rekao...ali to veze sa Hristom nema...

Jednostavno zato što NIKAD NIJE TAKO REKAO...

I zato što verujete u nešto što Hrist nije učio...
A to što nije učio, vama je temelj...

Zapitaj se bar malo!
Oce se naljuti bog ako mu sina nazovem onaj koji jeste sa sinaja.
Ako se ljuti zasto se ljuti.Moze samo u slucaju ako je taj iz starog zaveta bio lazni bog.
 
Ne postoji koncept u bibliji da Bog radja.
Ti ovde isto kazes kao oni koji veruju u pakao i navode pricu o bogatasa i Lazaru.
I kazu eto postoji paksp.
Iako biblija ne zadtupa koncept pakla.

U jednom primeru to postujes u drugom ne?

Cak kaze u Isaiji da pre mebe i posle mene nece biti Boga.
Pavle ksze ta Hrista da nema ni Oca ni majke.
To te sve ne zanima??

To sve pokazuje da je Hristos postao sin mesto Bozjeg dina Adama da bi nas kso drugi Adam spasio.

Tako je sin.

Iako je bio Bog on je debe unizio postavsi covek da bi mogao da umre na krdtu kazu Filibljanima.
Kako ne postoji koncept, kada je Hrist prvorođen?
Sad što mi ne razumemo u bobu kako...to ne negira činjenicu da je Hrist prvorođen...a to ponovo navodi na logiku da je manje stariji od Oca...i da nisu jedno Biće...

Pa onda je u potpunosti tačno kada kaže ''Otac je moj veći od mene''...a nikako nije rečeno samo iz zemaljke perspektive...
Jer Apostoli nadopunjuju verujući...''Bog je glava Hristu''...time jasno govore o nebeskoj hijerarhiji a znamo ko ih je naučio tako...

I nema oca i majku kao Milsedeh i drugi prvosveštenici sa kojima je upoređen ovde...
I nigde ne piše da je bio Bog, već u 'obličju Boga'...što je velika razlika...i u kontekstu sa celim istinom koju je doneo...

Hrist je za tebe ono što On nije rekao....
Ako suštinski izvrćeš ONO što je On rekao Ti nisi Hrišćanin...

Bacio si Hristove reči pod noge i kopaš po Isaiji i pismu tražeći nešto drugo...
 
Oce se naljuti bog ako mu sina nazovem onaj koji jeste sa sinaja.
Ako se ljuti zasto se ljuti.Moze samo u slucaju ako je taj iz starog zaveta bio lazni bog.
Taj Bog ga i poslao. Znamo jer Hrist govori tako...

I nebih ja nikog da pokrštavam...
Sam se predstavio ko je i šta je, ko sam ja da bilo šta menjam...

Uzmi za temelj Njegovu reč ili svoji...
 
Kako ne postoji koncept, kada je Hrist prvorođen?
Sad što mi ne razumemo u bobu kako...to ne negira činjenicu da je Hrist prvorođen...a to ponovo navodi na logiku da je manje stariji od Oca...i da nisu jedno Biće...

Pa onda je u potpunosti tačno kada kaže ''Otac je moj veći od mene''...a nikako nije rečeno samo iz zemaljke perspektive...
Jer Apostoli nadopunjuju verujući...''Bog je glava Hristu''...time jasno govore o nebeskoj hijerarhiji a znamo ko ih je naučio tako...

I nema oca i majku kao Milsedeh i drugi prvosveštenici sa kojima je upoređen ovde...
I nigde ne piše da je bio Bog, već u 'obličju Boga'...što je velika razlika...i u kontekstu sa celim istinom koju je doneo...

Hrist je za tebe ono što On nije rekao....
Ako suštinski izvrćeš ONO što je On rekao Ti nisi Hrišćanin...

Bacio si Hristove reči pod noge i kopaš po Isaiji i pismu tražeći nešto drugo...
A kako kaze Pavle Hristos nema ni oca ni majke?
Isaija da Boga nece vise biti.
A i vi tvrdite da je Bog rodio boga?

Prvorodjeni u Bibliji ima vise znacenja.
Ne da je neko rodjen.
Vec da je uzdignut iznad svih.

Imamo vise primera u bibliji o tome.
Kako je moguce da te oni ne zanimaju?

Da pogledamo znacenje teksta koji pominjes?

Biblijski tekst u kolosanima 1 ,15,16. koji kaze, Prvorodjenac svega sto je stvoreno ne kaze da je Isus stvoren ili rodjen.

TAJ TEKST POKAZUJE DA JE ISUS IZNAD SVEGA STVORENOG.

Jer je on taj tvorac:

Joh 1:1 U početku beše Reč, (Isus) i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Joh 1:2 Ona beše u početku u Boga.
Joh 1:3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.



U Bibliji cesto nalazimo rec PRVORODJENAC iako neko to nije.

Jer ta rec ima i znacenje da nekoga pokaze iznad ostalih...

KOLOSANIMA TEKST SAM OBJASNJVA ZASTO SE KAZE DA JE ISUS PRVORODJENAC SVEGA STVORENOG:

On je slika nevdiljivog Boga, prvorodjen pre svakog stvorenja.
Jer je preko njega sve bilos tvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo ili nevidljivo...
Kolosanima 1,15,16.


Rec je o Iususu stvoritelju, ne o njegovom stvaranju.

ZATO JE ON POSEBAN I IZNAD SVEGA sto je pravo znacenje reci prvorodjen; STVORENOG KAZE 16 STIH, JER JE PON LICNO SVE STVORIO NA NEBI U ZEMLJI..


Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
 
Taj Bog ga i poslao. Znamo jer Hrist govori tako...
PRIMERI PRVORODJENJA U BIBLIJI;IAKO TO NIJE SLUCAJ[/B]

Bog kaze da ce cara Davida da ucini PRVORODJENIM iako mu bog nije Otac niti je David prvi sin svog Oca, nego najmladji...

Ps 89:27 I ja ću ga učiniti prvencem, višim od careva zemaljskih.

Rec je o tome, da ce Bog uciniti cara davida Iznad svih ostalih careva, posebnim nad svim carevima. nikako nije rec o Davidovom poreklu, stvaranju ili njegovom prvorodjenju, jer on to nije.

TAKAV IZRAZ SE CESTO KORISTI DA SE NEKO ISTAKNE IZNAD SVIH IAKO NIKAKO NIJE REC O TOME DA JE ON PRVENAC, PRVORODJENI...

U sledecem Biblijskom tekstu, imamo da je Jefrem nazvan prvencem iako je Ruvim u stvari jakovljev porvenac. 1 Moj 46,8.


Jer 31:9 Ići će plačući, i s molitvama ću ih dovesti natrag; vodiću ih pokraj potoka pravim putem, na kome se neće spoticati; jer sam Otac Izrailju, i Jefrem je prvenac moj.

Rec je o tome da je Jefrem nesto posbeno, iznad ostalih a ne o njegovom rodjenu i prvenstvu po rodjenju...

Izrailj je nazvan prvenac moj.


2.Mo 4:22 A ti ćeš reći Faraonu: Ovako kaže Gospod: Izrailj je sin moj, prvenac moj.


Izrilj nije prvi stvoren, rec je o tome da je Izrailj poseban, iznad svih ostalih anroda...


Za Isusa se kaze da je prvorodjeni, prvenac, iz mrtvih.


Sto nije slucaj, imamo mnostvo koji su ustali pre nejga i koje je sam vaskrsao pa i pre toiga, imamo Enoha i iliju kao smrtne ljude koji su otisli u nebesku slavu i mojsija koga je andjeo bozji vaskrsao u telu i koji je otisao na nebo, mnostvo vaskrslih za nebo, kada je Isus umro koji su otislis a njime u nebesku slaviu kao prvenci njegovog rada.

Kol 1:18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorodjeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;

Rec je o tome da je Isus izuzetan, poseban iz mrtvih iznad svih, jer njegovom smrcu i vaskrsenjem vaskrsavaju svi ostali i imaju rpavo na to...

Joh 5:39 Pregledajte pisma, jer vi mislite da imateDA LI JE ISUS PODREDJEN ? DA LI JE ISUS PRVORODJEN I, STVOREN? Arrow-10x10 u njima život večni; i ona svedoče za mene
 
PRIMERI PRVORODJENJA U BIBLIJI;IAKO TO NIJE SLUCAJ[/B]

Bog kaze da ce cara Davida da ucini PRVORODJENIM iako mu bog nije Otac niti je David prvi sin svog Oca, nego najmladji...

Ps 89:27 I ja ću ga učiniti prvencem, višim od careva zemaljskih.

Rec je o tome, da ce Bog uciniti cara davida Iznad svih ostalih careva, posebnim nad svim carevima. nikako nije rec o Davidovom poreklu, stvaranju ili njegovom prvorodjenju, jer on to nije.

TAKAV IZRAZ SE CESTO KORISTI DA SE NEKO ISTAKNE IZNAD SVIH IAKO NIKAKO NIJE REC O TOME DA JE ON PRVENAC, PRVORODJENI...

U sledecem Biblijskom tekstu, imamo da je Jefrem nazvan prvencem iako je Ruvim u stvari jakovljev porvenac. 1 Moj 46,8.


Jer 31:9 Ići će plačući, i s molitvama ću ih dovesti natrag; vodiću ih pokraj potoka pravim putem, na kome se neće spoticati; jer sam Otac Izrailju, i Jefrem je prvenac moj.

Rec je o tome da je Jefrem nesto posbeno, iznad ostalih a ne o njegovom rodjenu i prvenstvu po rodjenju...

Izrailj je nazvan prvenac moj.


2.Mo 4:22 A ti ćeš reći Faraonu: Ovako kaže Gospod: Izrailj je sin moj, prvenac moj.


Izrilj nije prvi stvoren, rec je o tome da je Izrailj poseban, iznad svih ostalih anroda...


Za Isusa se kaze da je prvorodjeni, prvenac, iz mrtvih.


Sto nije slucaj, imamo mnostvo koji su ustali pre nejga i koje je sam vaskrsao pa i pre toiga, imamo Enoha i iliju kao smrtne ljude koji su otisli u nebesku slavu i mojsija koga je andjeo bozji vaskrsao u telu i koji je otisao na nebo, mnostvo vaskrslih za nebo, kada je Isus umro koji su otislis a njime u nebesku slaviu kao prvenci njegovog rada.

Kol 1:18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorodjeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;

Rec je o tome da je Isus izuzetan, poseban iz mrtvih iznad svih, jer njegovom smrcu i vaskrsenjem vaskrsavaju svi ostali i imaju rpavo na to...

Joh 5:39 Pregledajte pisma, jer vi mislite da imateDA LI JE ISUS PODREDJEN ? DA LI JE ISUS PRVORODJEN I, STVOREN? Arrow-10x10 u njima život večni; i ona svedoče za mene
Pričam o Hristovoj prirodi kao prvorođenog...

Kolosanima 1,15Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari.

Moraš zapaziti odvajanja Boga i Hrista koji je rođen...velika je razlika..
Jer Bog nije rođen, a Hrist jeste pre svake tvari...
Bog nema početak a Hrist svojim rađanjem ima...

Drugo
Ako su Enoh i Ilija pa i Mojsije živi pre Hristovog plaćanja otkupnine...zašto je onda Hrist i dolazio?

Šta je Bog, neki šarlatan pa za nekog može za nekog Ne...za nekog važi za nekog Ne...
Protekcije aa...?!
To kod ljudi ide tako kod Boga sigurno Ne.

''Plata za greh je Smrt''...
''Kako po Adamu SVI umiru''....

Svi rođeni od žene umiru bez obzira na visinu pravednosti pred Bogom koju imaju. I niko ne može živeti a da ne vidi smrti dok se kazna za greh ne plati. Hrist je plaća i pre njega niko nije izašao na nebo, niti je iko pre njega vaskrsao a da ponovo nije umro...
Hrist je prvi koji je vaskrsao i nikada neće umreti...Svi drugi stiču to pravo po njemu, nikako i niko pre njega...

Zakon...
Da može drugačije Hrist ne bi ni dolazio...
 
Pričam o Hristovoj prirodi kao prvorođenog...

Kolosanima 1,15Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari.

Moraš zapaziti odvajanja Boga i Hrista koji je rođen...velika je razlika..
Jer Bog nije rođen, a Hrist jeste pre svake tvari...
Bog nema početak a Hrist svojim rađanjem ima...

Drugo
Ako su Enoh i Ilija pa i Mojsije živi pre Hristovog plaćanja otkupnine...zašto je onda Hrist i dolazio?

Šta je Bog, neki šarlatan pa za nekog može za nekog Ne...za nekog važi za nekog Ne...
Protekcije aa...?!
To kod ljudi ide tako kod Boga sigurno Ne.

''Plata za greh je Smrt''...
''Kako po Adamu SVI umiru''....

Svi rođeni od žene umiru bez obzira na visinu pravednosti pred Bogom koju imaju. I niko ne može živeti a da ne vidi smrti dok se kazna za greh ne plati. Hrist je plaća i pre njega niko nije izašao na nebo, niti je iko pre njega vaskrsao a da ponovo nije umro...
Hrist je prvi koji je vaskrsao i nikada neće umreti...Svi drugi stiču to pravo po njemu, nikako i niko pre njega...

Zakon...
Da može drugačije Hrist ne bi ni dolazio...
Videli smo da Hristos nije rodjen.
Ti to hoces samo na silu tako da verujes

Apostol Pavle kaze da Hristos nema ni kraja ni pocetka.
Kraj price.
 
Videli smo da Hristos nije rodjen.
Ti to hoces samo na silu tako da verujes

Apostol Pavle kaze da Hristos nema ni kraja ni pocetka.
Kraj price.
Gde si video da nije rođen?
Čitaj šta piše.

Kolosanima 1,15Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari

Jasno brate piše da je rođen.
Ništa ja ne izmišljam.

Gde Pavle kaže da Hrist nema početak?
 
Gde si video da nije rođen?
Čitaj šta piše.

Kolosanima 1,15Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari

Jasno brate piše da je rođen.
Ništa ja ne izmišljam.

Gde Pavle kaže da Hrist nema početak?
Ne.

Evo pravi prevod teksta:
Kološanima 1,15On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svakog stvorenja.
Kološanima 1,16Ta u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo Prijestolja, bilo Gospodstva, bilo Vrhovništva, bilo Vlasti - sve je po njemu i za njega stvoreno:
Kolosanima 1,15,16.

Rec je o Iususu stvoritelju, ne o njegovom stvaranju.

Isus je celo stvaranje zapoceo doveo u postojanje rodio, sto je pravo znacenje reci prvorodjen;
On je sve rodio, stvorio.
On je zapoceo prvorodjenje svega STVORENOG.
A 16 STIH KAZE JER JE ON LICNO SVE STVORIO NA NEBU i ZEMLJI.

Stih ne govori o Isusu da je on rodjen vec je on sve stvorio, rodio, zaceo.
On je licno zaceo svako stvorenje.
 
@Glasnik.
Da li to onda znači da kad se za nekoga kaže da je prvorođen ili prvenac ne znači automatski da postoje i drugorođeni?
Ne u ovom slucaju.

U ovom slucaju on citira i tumaci tekst pogresno.
Kološanima 1,15On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svakog stvorenja.
On je svako prvo stvirenje stvorio, zaceo, rodio.
Metafora rodio.
Nije rec o Isusu u tom tekstu.
 
Ne.

Evo pravi prevod teksta:
Kološanima 1,15On je slika Boga nevidljivoga, Prvorođenac svakog stvorenja.
Kološanima 1,16Ta u njemu je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo Prijestolja, bilo Gospodstva, bilo Vrhovništva, bilo Vlasti - sve je po njemu i za njega stvoreno:
Kolosanima 1,15,16.

Rec je o Iususu stvoritelju, ne o njegovom stvaranju.

Isus je celo stvaranje zapoceo doveo u postojanje rodio, sto je pravo znacenje reci prvorodjen;
On je sve rodio, stvorio.

On je zapoceo prvorodjenje svega STVORENOG.
A 16 STIH KAZE JER JE ON LICNO SVE STVORIO NA NEBU i ZEMLJI.

Stih ne govori o Isusu da je on rodjen vec je on sve stvorio, rodio, zaceo.

On je licno zaceo svako stvorenje.
Ne Glasniče...pogrešan prevod koristuš a ni taj ne beži od suštine...

Hrist je slika nevidljivog Boga...a Ne Bog...

Da si čitao pažljivo celu glavu znao bi ko je taj nevidljivi Bog...

Da je Hrist za Apostola Bog, On ne bi ovde govorio ni o kakvoj slici Boga...Ne bi izvodio poređenje sa Bogom, već bi jasno rekao Hrist je Bog koji je sve stvorio...
Ali ne kaže već ga kao što vidiš poredi sa Bogom...nevidljivim Bogom

Evo ti orginal...
https://bibliaparalela.com/text/colossians/1-15.htm

Uostalom, u istoj glavi Apostol jasno kaže...

Kolosanima 1,3Zahvaljujemo Bogu i ocu Gospoda svojega Isusa Hrista, moleći se svagda za vas

Pavle se Zahvaljuje Hristovom Bogu...

Evo jasno ti piše...pa sada i znaš ko je taj nevidljivi Bog..

Zato ti još jednom kažem... Usredsredi se na ono što je jasno rečeno i uporedi svaki stih koji ti nije jasan sa više prevoda. Glupo je odluku o važnim stvarima donositi na jednom stihu koji je neprecizno preveden...
 
Ne Glasniče...pogrešan prevod koristuš a ni taj ne beži od suštine...

Hrist je slika nevidljivog Boga...a Ne Bog...

Da si čitao pažljivo celu glavu znao bi ko je taj nevidljivi Bog...

Da je Hrist za Apostola Bog, On ne bi ovde govorio ni o kakvoj slici Boga...Ne bi izvodio poređenje sa Bogom, već bi jasno rekao Hrist je Bog koji je sve stvorio...
Ali ne kaže već ga kao što vidiš poredi sa Bogom...nevidljivim Bogom

Evo ti orginal...
https://bibliaparalela.com/text/colossians/1-15.htm

Uostalom, u istoj glavi Apostol jasno kaže...

Kolosanima 1,3Zahvaljujemo Bogu i ocu Gospoda svojega Isusa Hrista, moleći se svagda za vas

Pavle se Zahvaljuje Hristovom Bogu...

Evo jasno ti piše...pa sada i znaš ko je taj nevidljivi Bog..

Zato ti još jednom kažem... Usredsredi se na ono što je jasno rečeno i uporedi svaki stih koji ti nije jasan sa više prevoda. Glupo je odluku o važnim stvarima donositi na jednom stihu koji je neprecizno preveden...
Sin mu sredstvo tako ispada da bi stvorio svet.Jedinac od vecnosti koji ne ume ni da kontaktira sa svetom pa je zato stvorio sina da bi sa svetom kontaktirao.
A ustvari ovde sina i nema nego je svet boziji sin jer jé svet glavni cilj.
Opet vracanje na platonovu tezu da su svet i bog jedno a samo je razlika u lestvici bica .
 
Ne Glasniče...pogrešan prevod koristuš a ni taj ne beži od suštine...

Hrist je slika nevidljivog Boga...a Ne Bog...

Da si čitao pažljivo celu glavu znao bi ko je taj nevidljivi Bog...

Da je Hrist za Apostola Bog, On ne bi ovde govorio ni o kakvoj slici Boga...Ne bi izvodio poređenje sa Bogom, već bi jasno rekao Hrist je Bog koji je sve stvorio...
Ali ne kaže već ga kao što vidiš poredi sa Bogom...nevidljivim Bogom

Evo ti orginal...
https://bibliaparalela.com/text/colossians/1-15.htm

Uostalom, u istoj glavi Apostol jasno kaže...

Kolosanima 1,3Zahvaljujemo Bogu i ocu Gospoda svojega Isusa Hrista, moleći se svagda za vas

Pavle se Zahvaljuje Hristovom Bogu...

Evo jasno ti piše...pa sada i znaš ko je taj nevidljivi Bog..

Zato ti još jednom kažem... Usredsredi se na ono što je jasno rečeno i uporedi svaki stih koji ti nije jasan sa više prevoda. Glupo je odluku o važnim stvarima donositi na jednom stihu koji je neprecizno preveden...
Prevod je tacan i sam kontekst teksta pokazuje tako.

Ne moze neko da bude slika nekog ako nije kao on.
Ajde budi ti slika Tita?


Pa i sam tvoj JW prevod kaze da je Isus prvenac svega stvorenog ne kaze on je prvenac.
Vec je znacenje da je on zaceo sve stvoreno.
Recimo stvorio je prvu kravu,prvog konja, prvog coveka itd..itd.

I tvoj JW prevod u 16 stihu odma kaze zasto je On prvenac svega stvorenog.

16 stih kaze: Jer je on sve stvorio.
16 stih pokazuje da se prvenstvo odnosi na sve ono sto je Isus stvorio ne na njega.

Jovan 1 glava kaze da nista nije stvoreno bez njega.
Nista.
Ako je on stvoren onda tekst tako ne bi mogao da glasi.

Rec Isus je stvarao:
Jovan 1,3Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.

JW prevod:

20240528_105423.jpg


Samo sto rec PREKO njega be postoji u izvornom tekstu.
Nju je JW izmanipulisala.

Tacan tekst ukazuje da je sve direktno stvarao Isus a ne da je on bio orudje.
Recimo asov.
Uvek manipulacijama JW pokusava da umanji Hrista.
Sto biblija naziva da je takav koji to radi antihrist.

Po kuli Isus je bio samo Bozji asov za riljanje.
Ali tekst nikako tako nesto ne kaze,
Vec da je Isus onaj koji rilja a ne da je on asov.
 
Poslednja izmena:
Prevod je tacan i sam kontekst teksta pokazuje tako.

Ne moze neko da bude slika nekog ako nije kao on.
Ajde budi ti slika Tita?


Pa i sam tvoj JW prevod kaze da je Isus prvenac svega stvorenog ne kaze on je prvenac.
Vec je znacenje da je on zaceo sve stvoreno.
Recimo stvorio je prvu kravu,prvog konja, prvog coveka itd..itd.

I tvoj JW prevod u 16 stihu odma kaze zasto je On prvenac svega stvorenog.

16 stih kaze: Jer je on sve stvorio.
16 stih pokazuje da se prvenstvo odnosi na sve ono sto je Isus stvorio ne na njega.

Jovan 1 glava kaze da nista nije stvoreno bez njega.
Nista.
Ako je on stvoren onda tekst tako ne bi mogao da glasi.

Rec Isus je stvarao:
Jovan 1,3Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.

JW prevod:

Pogledajte prilog 1555234

Samo sto rec PREKO njega be postoji u izvornom tekstu.
Nju je JW izmanipulisala.

Tacan tekst ukazuje da je sve direktno stvarao Isus a ne da je on bio orudje.
Recimo asov.
Uvek manipulacijama JW pokusava da umanji Hrista.
Sto biblija naziva da je takav koji to radi antihrist.

Po kuli Isus je bio samo Bozji asov za riljanje.
Ali tekst nikako tako nesto ne kaze,
Vec da je Isus onaj koji rilja a ne da je on asov.
Upravo je Hrist alat u Božijim rukama a to je jasno rečeno i u Kološanima a i na mnogo drugih mesta...

Jevrejima 1,1Bog koji je negda mnogo puta i različnijem načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh preko sina,
Jevrejima 1,2Kojega postavi našljednika svemu, kroz kojega i svijet stvori.

Jel' ti jasno piše da Bog kroz Hrista stvori svet...a ne da je Hrist taj koji deluje u tom pogledu...
Bog Otac mu daje tu mogućnost...

Jovan 5,26Jer kako što otac ima život u sebi, tako dade i sinu da ima život u sebi;

Drugo.
Ovo što ću sada reći je samo moj lični stav i apsolutno mislim da sam u pravu...

Jovan 1:1
Reč nije Hrist, na direktan način već na indirektan...

Jovan 1,1U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ.
Jovan 1,2Ona bješe u početku u Boga.
Jovan 1,3Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.

''U početku beše reč''...
Kako? Pa evo kako...
1. Mojsijeva 1,3I reče Bog: neka bude svjetlost. I bi svjetlost.

I tako za svaki stvaralački dan...''Reče Bog''...

To je početak, kako kaže Jovan i to je 'reč'.... i reč je Božija, zato je reč i Bog. I kroz reč je sve postalo i bez nje ništa nije postalo...
Bog je svojom rečju delovao 'kroz' Hrista kao što Pavle kaže Jevrejima...a citirao sam iznad gore.. stih 1:2....
''kroz kojega i svet stvori'....
i na takav način Bog Otac stvarao sve...

Reč posta telo...
Pa jeste i ponovo Bog kroz Hrista govori i obraća se nama...Ne govori nam Hrist sam od sebe, ono što On želi...već ono što je primio od oca po zapovesti...Dakle i tu Hrist nije reč već je Bog Otac kroz Hrista reč...Jer reč nije Hristova već Božija...zato je 'reč' Bog...
Zato i kaže ''Bog se javi u telu''...preko reči kroz Hrista...

Sada možeš i razumeti zašto je Hrist slika Boga koji se ne vidi. Jer sve što kaže i radi, pa i čuda koja čini su slila Oca preko njega...i kroz reč i kroz dela/čuda....
 
Upravo je Hrist alat u Božijim rukama a to je jasno rečeno i u Kološanima a i na mnogo drugih mesta...

Jevrejima 1,1Bog koji je negda mnogo puta i različnijem načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh preko sina,
Jevrejima 1,2Kojega postavi našljednika svemu, kroz kojega i svijet stvori.

Jel' ti jasno piše da Bog kroz Hrista stvori svet...a ne da je Hrist taj koji deluje u tom pogledu...
Bog Otac mu daje tu mogućnost...

Jovan 5,26Jer kako što otac ima život u sebi, tako dade i sinu da ima život u sebi;

Drugo.
Ovo što ću sada reći je samo moj lični stav i apsolutno mislim da sam u pravu...

Jovan 1:1
Reč nije Hrist, na direktan način već na indirektan...

Jovan 1,1U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ.
Jovan 1,2Ona bješe u početku u Boga.
Jovan 1,3Sve je kroz nju postalo, i bez nje ništa nije postalo što je postalo.

''U početku beše reč''...
Kako? Pa evo kako...
1. Mojsijeva 1,3I reče Bog: neka bude svjetlost. I bi svjetlost.

I tako za svaki stvaralački dan...''Reče Bog''...

To je početak, kako kaže Jovan i to je 'reč'.... i reč je Božija, zato je reč i Bog. I kroz reč je sve postalo i bez nje ništa nije postalo...
Bog je svojom rečju delovao 'kroz' Hrista kao što Pavle kaže Jevrejima...a citirao sam iznad gore.. stih 1:2....
''kroz kojega i svet stvori'....
i na takav način Bog Otac stvarao sve...

Reč posta telo...
Pa jeste i ponovo Bog kroz Hrista govori i obraća se nama...Ne govori nam Hrist sam od sebe, ono što On želi...već ono što je primio od oca po zapovesti...Dakle i tu Hrist nije reč već je Bog Otac kroz Hrista reč...Jer reč nije Hristova već Božija...zato je 'reč' Bog...
Zato i kaže ''Bog se javi u telu''...preko reči kroz Hrista...

Sada možeš i razumeti zašto je Hrist slika Boga koji se ne vidi. Jer sve što kaže i radi, pa i čuda koja čini su slila Oca preko njega...i kroz reč i kroz dela/čuda....
Потом рече Бог: Да начинимо човека

I ko je bog jedinac ili zivi u zajednici
 
Потом рече Бог: Да начинимо човека

I ko je bog jedinac ili zivi u zajednici
Otac je hteo svome sinu da priredi radost i napravi mu grad u kome ce boraviti i zato je stvorio svet.
Kao da je otac gradeci svet rekao evo sine ovo je tvoje!
A on dosavsi u svet ovaplotivsi se u coveka nalazi svoj znak u svakoj stvari i zato u jovanu rece.Svojima dodje.
 

Back
Top