Da li su moderni prevodi Starog Zaveta namerno falsifikovani?

Наравно. језик се мења, ни ја не знам свака реч шта значи. Данашње дете када му кажеш "тједан" или "тисућа", појма нема шта је то. Ретке речи као на пример "гнев" "гордост" то деца немају појма шта је.
Тако да се језик мења, али ти си говорио о ијакавици, не о разумевању текста ?

Шта конкретно ?

Смисао је једно, значење је друго. Ако разумеш смисао онда је то једно, а ако ти више прија екавица, то је друго.
To ni sa moralnog aspekta nije u redu da crkva u ekavskoj zemlji prodaje ijekavsku bibliju. Bukvalno je nepoštovanje građana Srbije.
 
To ni sa moralnog aspekta nije u redu da crkva u ekavskoj zemlji prodaje ijekavsku bibliju.
Ништа те не разумем. Није морално нешто што се теби не свиђа ? Везе то нема са моралом.
Bukvalno je nepoštovanje građana Srbije.
Говори у своје име.
Може се наћи Чарнићев Нови Завет, па реци ми колико је он популаран с обзиром да је штампан пре 50 година на екавици ? Нешто не видим да га помињу они којима ијекавица смета.
 
Ништа те не разумем. Није морално нешто што се теби не свиђа ? Везе то нема са моралом.

Говори у своје име.
Може се наћи Чарнићев Нови Завет, па реци ми колико је он популаран с обзиром да је штампан пре 50 година на екавици ? Нешто не видим да га помињу они којима ијекавица смета.
A gde se može naći Čarnićev prevod? SPC nudi isključivo ijekavsku verziju, a vernicima govori da sve osim njihove verzije je sektaško. Rekao sam gore da postoji i savremeni srpski prevod biblije koji je uradila evangelistička crkva iz Kragujevca. Zašto SPC ne uradi novi prevod biblije sa ostalim verskim zajednicama? Šta čitaju rimokatolici u Srbiji? Posle kriv đavo kad nam Hrvatizuju Srbe katolike.
 
A gde se može naći Čarnićev prevod?
Где ? Годинама је дељен бесплатно. Ето где.
Гидеонити, мала плава књижица.
Дуго је била да се купи као антикварна, а и данас можеш наћи на Купинду и Лимунду те примерке.
SPC nudi isključivo ijekavsku verziju, a vernicima govori da sve osim njihove verzije je sektaško.
Ја разумем да ти ниси православни верник, али су у лажи кратке ноге. Не заборави то.

Ne vidim šta je ovde drugačije od onoga što sam napisao, sem što pisac natura da neudata devojka mora biti i devica.
To uopšte nije podrazumevajuće.
Па писац је професор Старог Завета и професор јеврејског језика. Како ти стојиш са образовањем па знаш шта је тачно а шта није ?
 
Nisam nikakav. Ja sam komunista.
Мени је свеједно, само смеју ти се деца, капирам да лажеш, али барем смисли лаж да лепо звучи.

Смета ти превод СПЦ али не знаш који део ?
А ти си комуниста па и не читаш Нови Завет ?
Па шта теби онда смета СПЦ или превод ?
 
u ranije doba devojka je bila devica, a žena, ona koja je opštila i *****, ona koja je znaš već. tako je bilo u istoriji skoro svih naroda .
znači tada devojka=devica.
a mi gledamo iz današnjeg ugla pa nam devojka ne znači da je devica.
To što ti smatraš da je tako bilo, ne znači i da jeste.
Devojka je devojka (neudata), a da li je bila i devica - to je pitanje.
Marija svakako nije.
 
Па писац је професор Старог Завета и професор јеврејског језика. Како ти стојиш са образовањем па знаш шта је тачно а шта није ?
I ono što sam ja postovao je pisao neki profesor i stručnjak, nisam sigurno ja.
A ovaj tvoj natura da devojka mora biti i devica, što nikada nije bilo podrazumevajuće.
 
Мени је свеједно, само смеју ти се деца, капирам да лажеш, али барем смисли лаж да лепо звучи.

Смета ти превод СПЦ али не знаш који део ?
А ти си комуниста па и не читаш Нови Завет ?
Па шта теби онда смета СПЦ или превод ?
I jedno i drugo 😁
 
I jedno i drugo 😁
Ти очигледно превод ниси ни видео, па овде измишљаш да СПЦ осуђује све преводе осим својег.
Да сам се трудио да смислим бесмисленије, не бих умео, стварно, сам си себе зезнуо са оваквим измишљотинама.
 
u ranije doba devojka je bila devica, a žena, ona koja je opštila i *****, ona koja je znaš već. tako je bilo u istoriji skoro svih naroda .
znači tada devojka=devica.
a mi gledamo iz današnjeg ugla pa nam devojka ne znači da je devica.
И заборавио си да се и код нас до скоро говоило "Госпођа та и та ... девојачко презиме то и то"... Дакле сматрало се да су пре брака биле девојке и да су у браку постајале жене.
 
Ти очигледно превод ниси ни видео, па овде измишљаш да СПЦ осуђује све преводе осим својег.
Да сам се трудио да смислим бесмисленије, не бих умео, стварно, сам си себе зезнуо са оваквим измишљотинама.
Imam kući bibliju koju mi je poklonio komšija, to je izdanje SPC iz 2013 i sve je na ijekavici. A da SPC osuđuje sve nisam siguran ali sam čuo od sveštenika koji mi je rekao da samo kod njih treba uzimati biblije.
 
Imam kući bibliju koju mi je poklonio komšija, to je izdanje SPC iz 2013 i sve je na ijekavici. A da SPC osuđuje sve nisam siguran ali sam čuo od sveštenika koji mi je rekao da samo kod njih treba uzimati biblije.
Идемо од почетка.
Смета ти превод СПЦ али не умеш да наведеш који део ?
Што измишљаш да је СПЦ осудила све преводе осим њеног ?
 
SPC nudi isključivo ijekavsku verziju, a vernicima govori da sve osim njihove verzije je sektaško.
Tи немаш појма које преводе СПЦ нуди и лажеш овде људе да СПЦ осуђује све остале преводе.
Капирам да си хтео нешто да слажеш али ово је тако лако проверљиво да само говори о теби и твом незнању.

Imam kući bibliju koju mi je poklonio komšija, to je izdanje SPC iz 2013 i sve je na ijekavici.
Ајмо још једном.
Смета ти превод СПЦ али не знаш који део превода ?
 
Tи немаш појма које преводе СПЦ нуди и лажеш овде људе да СПЦ осуђује све остале преводе.
Капирам да си хтео нешто да слажеш али ово је тако лако проверљиво да само говори о теби и твом незнању.
Procitaj ponovo. Ne znam da li osudjuje, rekao sam da mi je pop rekao da je samo njihova verzija dobra.
 
A da SPC osuđuje sve nisam siguran ali sam čuo od sveštenika koji mi je rekao da samo kod njih treba uzimati biblije.
Значи кад си ухваћен у лажи, онда више ниси сигуран ?

Procitaj ponovo. Ne znam da li osudjuje, rekao sam da mi je pop rekao da je samo njihova verzija dobra.
Ајмо опет од почетка.
A dok čitam onu SPC bibliju tu su takve uvrtene konstrukcije koje moram da promozgam u glavi dok shvatim šta znači.
Ти си овде дошао само да лажеш и пљујеш СПЦ, ти ту Библију што ти стоји ниси ни отворио, сам си себи постао смешан.
 

Back
Top