Da li komunicirate sa Bogom?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
341.855
molitva.jpg

Šta vam je Bog tada rekao? Kakav znak vam je poslao i kako je to uticalo na vaš život ili na nešto što ste tada radili?

Pogledajte prilog 1562348

Šta vam je Bog tada rekao? Kakav znak vam je poslao i kako je to uticalo na vaš život ili na nešto što ste tada radili?
Šta je imao da kaže rekao je, preko Pisma...

Plus imamo detaljne opise celokupnog života vernika iz SZ...Sve je to nama za primer.

Nema tu mudrolije. Biblija je recept za smislen i srećan život, ukoliko je sledimo. Jer uz poštovanje načela dolazi Božiji blagoslov a sa njim i dobar rod...To Biblijsko seme treba negovati i čuvati da ga ne uguši ovosvetski korov...
Tu je mirna voda i mirna luka...a ako krenemo svojeglavo kroz život, brzo će doći i talasi...
A u njima se začas potone...

Onda si, Oče, savršen. Jedino mi nije jasno zašto si bilo šta stvarao. Savršenost je savršena i bez stvaranja.
Naravno da sam savršen sine moj, u pravu si skroz. Svest je beskonačna može joj se šta poželi. Mi nismo svesni svoje svesti, stvorili smo AI, biće u budućnosti virtuelni svet i svet robota koji će biti svesna kreacija ljuckoga roda, hodaće zemljom istrebiće svog tvorca čoveka, pitaće se od koga su nastali, verovaće u nebo i čikicu na nebu.

Naravno da sam savršen sine moj, u pravu si skroz. Svest je beskonačna može joj se šta poželi. Mi nismo svesni svoje svesti, stvorili smo AI, biće u budućnosti virtuelni svet i svet robota koji će biti svesna kreacija ljuckoga roda, hodaće zemljom istrebiće svog tvorca čoveka, pitaće se od koga su nastali, verovaće u nebo i čikicu na nebu.
Znači da je Bog i u AI i u robotima? Slava Tebi Oče na visinama. Saznao sam da je Bog i u mojoj veštačkoj vilici.

Svaki vernik razgovara sa Bogom. Pravim analogije sa ljudima iz Svetog Pisma jer nisam baš toliko zlatna da mi Bog uvek šapuće na uvo. Čitam naše sjajne duhovnike. Pitam sveštenike koje mnogo volim
Са Богом се не разговара речима, већ ум са умом... тј. дух са духом

Речима Му се обраћамо кроз молитву или лепа размишљања о Њему, а сам разговор са њим је у Духу Његовом- надумном оквиру... те доживљаје имају само светитељи и нико ништа слично не може ни да замисли, а камо ли да пита о томе нити да умује... то је апсолутно тајна и лична комуникација, која се никоме не открива без преке потребе са стране...

То је степен свете исихије, тј. светог ћутања и туховања кад се чује Бог... као у благом поветарцу свети Илија Громовник што Га је чуо да му прича...

Ако помислимо да само и ми удостојени таквог разговора са Христом, силазимо са ума у област демонске фантазије, где се чује бука и брзо мењају слике, без икаквог осећаја страха након буђења из демонске хипнозе тј. мњења срцем...

Зато се иступљења из ума морамо чувати, поготову ако осећамо да слично како светитељи имамо комуникацију са Богом...

Pogledajte prilog 1562348

Дешава се понекад, када ме неко верско питање јако занима а немам одговор, питам се у себи шта би Исус Христос на то рекао, и онда на неки начин добијем одговор, није то директно као разговор две особе, него као увид у Логос и оно што је јасно и очигледно, а ја то нисам успевао да видим до тог тренутка.

Mislim da nema nekih posebnih trenutaka kada on šalje neki znak ili
poruku, već da nam se obraća sve veme, kroz sve što je njime svoreno.
Jedino je do nas, da li možemo da čjujemo. Nepresano samo zaokupljeni
unutrašnjim govorom. (To je ono brbljanje koje ludaci izgovaraju naglas)
Nalazimo se u negativnim emocijama. Ne pitamo se ništa, jer imamo
utisak da već sve znamo. To su osnovne prepreke koje nas sprečavaju
da čujemo šta nam govori.

jesu vam to iz Laze naručili pitanje da popune mesta? :p
najbolji opis komunikacije sa bogom je u onom vicu o muji kad je bila poplava i moli se alahu da ga spasi da se ne udavi. nailazi haso čamcem, uskači bolan, neka molio sam se alahu on će me spasiti, ode haso, posle pet minuta dolazi Ibro, ista priča. mujo se udavi, dođe do alaha i pita ga što ga nije spasio, alah mu kaže pa slao sam ti hasu i ibra.
bog nam (verovatno) nekad i pomaže samo ne prepoznajemo znakove ili ih ko mujo pogrešno tumačimo.

Дешава се понекад, када ме неко верско питање јако занима а немам одговор, питам се у себи шта би Исус Христос на то рекао, и онда на неки начин добијем одговор, није то директно као разговор две особе, него као увид у Логос и оно што је јасно и очигледно, а ја то нисам успевао да видим до тог тренутка.
Треба да читаш књиге које обрађују тачно и прецизно тај упитни предмет...

Опасно је да сам правиш претпоставке у духовном, тиме се лако се улази у маштање које омета умно сагледавање предмета...

Back