Да ли сте за покретање иницијативе да се у Србији додели улица ''Јасеновачких жртава''?

Да ли сте за то да у градовима Србије постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?


  • Ukupno glasova
    28
genijalna tema koju otvara neko ko ne zna da ta ulica vec postoji u bg
naravno da ne postoji
postoji zabit u zemunu slicno nesto ali ovo ne postoji, i jos bolje je ulica zrtava ustaskog rezima ,
jer znamo da je najveci genocid u evropi uz onaj nad ejvrejima pocinjen ovde , i to ne samo u jasenovcu, vec glini jadovnu ali i ogroman broj srba je poklan po bosni krajini u svojim kucama dvoristima....

tako da dzaba ti mantra
 
@tema

Treba da postoji muzej genocida nad srpskim narodom u kojem ce da budu objedinjeni svi zlocini nad srpskim narodom i svi zavrsni razredi (osnovne i srednje skole) ce biti u obavezi da posete.

Kao sto Hrvati posecuju Vukovar.
slazem se
 
Ауторска тема

Као завесом ћутања Јасеновац и прави број жртава у том усташком монструмском стратишту Срба , Јасеновац је и данас табу тема. Тема о којој хрвати углавном исмевају број Српских жртава а најмонструознији логор у другом свјетском рату (на злочине су се гадили и немци) често називају обичним ''радним'' логором. једини примјер у свјету су управо хрвати са њиховим дечијим логором за Српску дјецу у току другог свјетског рата.


Зар је могуће да и данас у Србији ни у једном њеном граду не постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?

Живот под титоиситчком диктатуром од 45 се и данас спроводи преко титоистичке удбе , па се то није ни до данас десило.

Докле ?

Ово је тема за грађане Србе , превасходно Србе, јер од несрба већ смо одавно упознати са њиховим ставом око Јасеновца.


Да ли сте за то да у Србији постоје улице које ће носити назив ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?
mene nebi iznenadilo kada bi becskerek,petrovgrad,zrenjanin se napokon prekrstio i u jasenovicevo, u duhu tradicije popularne politike
 
naravno da ne postoji
postoji zabit u zemunu slicno nesto ali ovo ne postoji, i jos bolje je ulica zrtava ustaskog rezima ,
jer znamo da je najveci genocid u evropi uz onaj nad ejvrejima pocinjen ovde , i to ne samo u jasenovcu, vec glini jadovnu ali i ogroman broj srba je poklan po bosni krajini u svojim kucama dvoristima....

tako da dzaba ti mantra
na balkanu da...ali kroz istoriju ako je poznajes bilo je daleko vecih. pa cak i sami muslimani kazu da je na teritoriji bih bilo kroz istoriju ako se ne varam 9 ili deset genocida nad njima...ima onaj institut za genocide koji je to potanko obradio.

znaci ima ulica u bg, ali ulice u beogradu posto vidim da ne znas, preko noci menjaju imena pa imas situaciju da sa svakom novom politickom garniturom ulica jednog imena bude preimenovana u neku drugu. ne retko imas na nekom zidu po 5 imena iste ulice...tako da, mozda ce neko i da stavi tu ulicu u centru grada ali to ako neko stavi, ima da izazove medjudrzavne tenzije koje nekad kao provokacija mogu dovesti do ozbiljnih potresa pa cak i rata iako imas apsolutno pravo za tim. ulica je generalno najmanji problem, mnogo veci problem je zasto drzava dize ruke od veterana ratova koje je vodila ili se pravila da nije, a to nije samo specijalitet srbije vec bukvalno svuda u svetu.
 
A, šta postoji neki procenat - trešhold iza kojeg smo dužni da se proglasimo Severnom Korejom Evrope?
Pa ne, već kada neko kaže da Srbi nisu dali previše krvi u poslednjih 200 godina, i kako su im najveći neprijatelji na svijetu Zulu plemena, valja se podsjetiti nekih istorijskih činjenica, pa čak i te, o Bože kako je to samo patetično, da Jasenovac nije bio ustanova dobrotvornog karaktera.
I kad pomenu te procente, nisam primetio da su vlade Kraljevine SHS/YU imale takav otklon ni prema Nemačkoj ni Austriji ni Mađarskoj.
Zašto bi i imale?
Pobjeda u ratu, nova, mnogo veća država, nove okolnosti u svijetu, sve živo se promijenilo u par godina.
A znamo li prema kome su imali otklon tih godina? Pa prema SSSR-u.
Ništa nije zapisano u kamenu.
Taj procenat je aktuelizovan tokom 90ih i Vučić vladavine da za potrebe državne mafije i njenog opstanka kao kolonijalne vlasti isključi Srbe iz sveta kojem prirodno teži i pripada.
Taj procenat je činjenica koju su nam naši partneri, posebno njemački, dokazivali svako malo, pa nije bilo potrebe da se stavlja neki preveliki akcenat.
Pa moja baba je u svom vijeku ispratila sve, od 1914. do 1999, i sad će njoj Vučić ili ko već da stavi akcenat na nešto, da je zavadi sa svijetom.

Ali, čak ni to nije poenta ovdje.
Poenta je da nema potrebe da kolektivno zaboravljamo istoriju i sopstvene žrtve, jer se eto nekom našem partneru to ne sviđa.

Pa evo Nijemci bez problema otvore ratno groblje za njemačke vojnike u CG, dakle čak i taj dio svoje istorije održavaju, i to na teritoriji države koju su toliko revnosno kasapili.
 
Pa ne, već kada neko kaže da Srbi nisu dali previše krvi u poslednjih 200 godina....da Jasenovac nije bio ustanova dobrotvornog karaktera
Pomozi mi da se setim ko je to rekao?
Zašto bi i imale?
Pobjeda u ratu, nova, mnogo veća država, nove okolnosti u svijetu, sve živo se promijenilo u par godina.
A znamo li prema kome su imali otklon tih godina? Pa prema SSSR-u.
Ništa nije zapisano u kamenu.
Nije u tome stvar.
Stvare je u tome da tadašanja Kraljevina nije vodila državnu politiku večnog traumatizovanja svog stanovništva, a zarad izolovanja Kraljevine od ostatka sveta.
Kao što ni kneževina Srbija nije gajila kult poloma 1813-1815, kada je 1/4 ustaničke Srbije stradala, (za vreme dok su Rusi vodili ratove po Nemačkoj i Francuskoj, a da za Srbiju nisu mogli da odvoje JEDNU kozačku četu, rekli bi zlonamerni), nego se prema tome odnosila "Bilo, ne povratilo se".


Taj procenat je činjenica koju su nam naši partneri, posebno njemački, dokazivali svako malo, pa nije bilo potrebe da se stavlja neki preveliki akcenat.
Pa moja baba je u svom vijeku ispratila sve, od 1914. do 1999, i sad će njoj Vučić ili ko već da stavi akcenat na nešto, da je zavadi sa svijetom.
Ali, čak ni to nije poenta ovdje.
Poenta je da nema potrebe da kolektivno zaboravljamo istoriju i sopstvene žrtve, jer se eto nekom našem partneru to ne sviđa.
Pa evo Nijemci bez problema otvore ratno groblje za njemačke vojnike u CG, dakle čak i taj dio svoje istorije održavaju, i to na teritoriji države koju su toliko revnosno kasapili.
Ovde nije suština da neko nekom objasni da smo mi stradali.
Pomozi mi da shvatim poentu.
Eto, svi su nas ubijali, niko nam prijatelj nije (sem Rusije, naravno).
Šta je nama rešenje? Da se prekopamo Srbiju i posadimo je u Čeljabinsk?
Da se transliramo oko Bolivije?
Da probijemo koridor do Donbasa?
Ima li to neku konačnu svrhu, osim nekog čudnog, večnog uživljavanja u ulogu nedoklanog?
 
Pomozi mi da se setim ko je to rekao?
Naši zapadni partneri, prvi kada pređeš granicu.
Nije u tome stvar.
Stvare je u tome da tadašanja Kraljevina nije vodila državnu politiku večnog traumatizovanja svog stanovništva, a zarad izolovanja Kraljevine od ostatka sveta.
Kao što ni kneževina Srbija nije gajila kult poloma 1813-1815, kada je 1/4 ustaničke Srbije stradala, (za vreme dok su Rusi vodili ratove po Nemačkoj i Francuskoj, a da za Srbiju nisu mogli da odvoje JEDNU kozačku četu, rekli bi zlonamerni), nego se prema tome odnosila "Bilo, ne povratilo se".
Pa da, bilo, ne povratilo se.
Ali bilo, jer znaš šta se dogodilo.
Kako znaš? Pa čitao si o tome, učio si o tome.

To i jeste sva poenta.
Pomozi mi da shvatim poentu.
Eto, svi su nas ubijali, niko nam prijatelj nije (sem Rusije, naravno).
Šta je nama rešenje? Da se prekopamo Srbiju i posadimo je u Čeljabinsk?
Da se transliramo oko Bolivije?
Da probijemo koridor do Donbasa?
Ima li to neku konačnu svrhu, osim nekog čudnog, večnog uživljavanja u ulogu nedoklanog?
Evo sam gore objasnio poentu.
Nema potrebe da oblikujemo istoriju jer se nekom ne sviđa šta se dogodilo.

Ako neko želi da vjeruje da je npr. djed Hašima Tačija podigao Visoke Dečane, taj najveći biser kosovske kulturne baštine i Kosovske pravoslavne crkve, on ima to pravo, ali ja zaista ne osjećam potrebu da udovoljavam tim deluzijama.
 
Evo, neka se Terazije preimenuju u Prebilovci.
Neka se Knez Mihailova sada zove Jadovno Korzo.
Neka se Brankov most nazove Stari Brod.
Neka se Bulevar nazove Šušnjar Ulica.
Neka se Ada Ciganlija nazove Pag Logor.
Promenite Vračar u Kozara, Zvezdara u Grmeč.
Zeleni Venac u Korita.
Evo, nađite sve i svaku lokaciju stradanja iz NDH i preimenujte sve u Srbiji po tome.
 
Evo, neka se Terazije preimenuju u Prebilovci.
Neka se Knez Mihailova sada zove Jadovno Korzo.
Neka se Brankov most nazove Stari Brod.
Neka se Bulevar nazove Šušnjar Ulica.
Neka se Ada Ciganlija nazove Pag Logor.
Promenite Vračar u Kozara, Zvezdara u Grmeč.
Zeleni Venac u Korita.
Evo, nađite sve i svaku lokaciju stradanja iz NDH i preimenujte sve u Srbiji po tome.
Vračar se može preimenovati u Nikad više 1918.
 
Naši zapadni partneri, prvi kada pređeš granicu.
Ako možeš konkretno, ne razumem sad te zagonetke.
Pa da, bilo, ne povratilo se.
Ali bilo, jer znaš šta se dogodilo.
Kako znaš? Pa čitao si o tome, učio si o tome.To i jeste sva poenta.
Ne, mnogo slabo ljudi znaju o tome.
Za ovo vreme koliko sam na forumu, ne znam da je iko napravio referencu za taj period, a kamoli pomenuo razmere toga.
I opet, kad moram da podvlačim, zaključak je da, nakon 1813-15 Kneževina Srbija nije 50 godina živela tom traumom i večno se vraćala Skopljakovim koljačima, nego se iz tog stradalnog rajetinskog društva napravila Država.
Niko nije krio to, kao što niko ne "krije" Jasenovac. O Jasenovcu i NDH zna se i priča mnogo više nego o bilo kom Srbijanskom Stradanju kojih je bilo MNOGO VIŠE i BILI SU MNOGO RAZORNIJI

Evo sam gore objasnio poentu.
Nema potrebe da oblikujemo istoriju jer se nekom ne sviđa šta se dogodilo.
Ako neko želi da vjeruje da je npr. djed Hašima Tačija podigao Visoke Dečane, taj najveći biser kosovske kulturne baštine i Kosovske pravoslavne crkve, on ima to pravo, ali ja zaista ne osjećam potrebu da udovoljavam tim deluzijama.
To su i dalje neke priče bez poruke, bez pouke.
Ne shvatam.
Opet ponavljam, u NATO i EU je SVAKO RATOVAO SA SVAKIM i to ozbiljno krvavo tokom čitave istorije ovih naroda Evrope koje poznajemo.
I opet su svi zajedno.

Jedno pitanje, onako iskreno: Šta se desilo kad je Crna Gora postala član NATO? Jesu li pala nebesa, da li se tlo raspolutilo pod nogama?
 
Ako možeš konkretno, ne razumem sad te zagonetke.
Pa Hrvati, jeb'o ih ja.
Ne, mnogo slabo ljudi znaju o tome.
Za ovo vreme koliko sam na forumu, ne znam da je iko napravio referencu za taj period, a kamoli pomenuo razmere toga.
I opet, kad moram da podvlačim, zaključak je da, nakon 1813-15 Kneževina Srbija nije 50 godina živela tom traumom i večno se vraćala Skopljakovim koljačima, nego se iz tog stradalnog rajetinskog društva napravila Država.
Niko nije krio to, kao što niko ne "krije" Jasenovac. O Jasenovcu i NDH zna se i priča mnogo više nego o bilo kom Srbijanskom Stradanju kojih je bilo MNOGO VIŠE i BILI SU MNOGO RAZORNIJI
Tako to možda biva sa žrtvama koje imaju smisla.
Jer su sve te žrtve na kraju dovele do države Srbije, i zbogom Turcima.
Od Jasenovca smo samo dobili Oluju.
To su i dalje neke priče bez poruke, bez pouke.
Ne shvatam.
Za mene uopšte nije nevažno identitetsko pitanje, naprotiv.
Na taj način ne može svakih 50 godina neko sa strane da te ubijedi da si nešto što nisi, ali i da mrziš ono što si do juče bio.
Samim tim, možda ne bi dolazilo do kasapnice svako malo, jer bi se već jednom završila identitetska priča, pri čemu se ona neće završiti tako što će se ignorisati, još manje prosipati ona najveća glupost ikada, da se to ne sipa u traktor, kao da je čovjek obična mašina, pa ima svoju formulu i pravila upotrebe.
Opet ponavljam, u NATO i EU je SVAKO RATOVAO SA SVAKIM i to ozbiljno krvavo tokom čitave istorije ovih naroda Evrope koje poznajemo.
I opet su svi zajedno.
Ma ti meni pokaži državu koja je ušla u EU i NATO, a zauzvrat morala da se odrekne svoje teritorije sa koje su ih upravo NATO snage istjerale, pa ćemo govoriti o realnosti evropskog sna.
Uostalom, to je cijena, pa kako građani Srbije odluče.
Jedno pitanje, onako iskreno: Šta se desilo kad je Crna Gora postala član NATO? Jesu li pala nebesa, da li se tlo raspolutilo pod nogama?
Nadovezujem se na prethodno, građani Crne Gore su odlučili kako su odlučili, i od tada ja na ovu državu ne gledam kao na meni blisku, u tom emotivnom smislu.
I mnogo prije toga sam bio čovjek koji je više orijentisan ka narodu, jer je narod izvor države, a ne obratno, ali od tada još više.

Što je i odgovor na tvoje pitanje, jer nekome je ulazak u NATO garant crnogorske nacije, jezika, crkve i istorije u kojoj su Nemanjići i Karađorđevići okupatori, a nekome dodatni posao, da prije svega svom djetetu objašnjava da su te deluzije samo nastavak onih istih deluzija kojima smo svi kolektivno izloženi u Crnoj Gori, evo 80 godina.

Nebo je i dalje gore, zemlja i dalje dolje, a ja na NATO avione gledam kao što sam gledao i 1999. godine.
9. januar me je samo još jednom ubijedio da je, makar po tom pitanju, na nebu ista situacija.
 
Pa Hrvati, jeb'o ih ja.

Tako to možda biva sa žrtvama koje imaju smisla.
Jer su sve te žrtve na kraju dovele do države Srbije, i zbogom Turcima.
Od Jasenovca smo samo dobili Oluju.
I?
I šta, zbog Hrvata, narednih 1000 godina nabijati Srbiji na nos da gde god pogleda, vidi samo ustaše, NDH i Oluju?
Za mene uopšte nije nevažno identitetsko pitanje, naprotiv.
Na taj način ne može svakih 50 godina neko sa strane da te ubijedi da si nešto što nisi, ali i da mrziš ono što si do juče bio.
Samim tim, možda ne bi dolazilo do kasapnice svako malo, jer bi se već jednom završila identitetska priča, pri čemu se ona neće završiti tako što će se ignorisati, još manje prosipati ona najveća glupost ikada, da se to ne sipa u traktor, kao da je čovjek obična mašina, pa ima svoju formulu i pravila upotrebe.
Srbi su vekovima pre klanja po NDH imali IDENTITET.
Ne znam otkud sad odjednom to da bude temelj identiteta?
Doduše, nije bilo puno nekih srpskih pokreta po Bosni od njenog pada, pa do neke Jančićeve bune (ti je skoro 400 godina odsustva nekog aktivnog srpstva tamo), dok su Srbija i Crna Gora vodili ratove i dizali ustanke gotov neprestano.
Možda je to objašnjenje zašto sad naprasno krenuli u identitetske priče?
Ma ti meni pokaži državu koja je ušla u EU i NATO, a zauzvrat morala da se odrekne svoje teritorije sa koje su ih upravo NATO snage istjerale, pa ćemo govoriti o realnosti evropskog sna.
Uostalom, to je cijena, pa kako građani Srbije odluče.
Svakome u NATO i EU su menjane granice X puta tokom istorije.
To što se menjanje granica nama najsvežije, nije opredeljujuće.
Takođe, neće biti da je naše izvlašćivanje iz dela teritorije došlo tek tako, preko noći.

Nadovezujem se na prethodno, građani Crne Gore su odlučili kako su odlučili, i od tada ja na ovu državu ne gledam kao na meni blisku, u tom emotivnom smislu.
I mnogo prije toga sam bio čovjek koji je više orijentisan ka narodu, jer je narod izvor države, a ne obratno, ali od tada još više.
Što je i odgovor na tvoje pitanje, jer nekome je ulazak u NATO garant crnogorske nacije, jezika, crkve i istorije u kojoj su Nemanjići i Karađorđevići okupatori, a nekome dodatni posao, da prije svega svom djetetu objašnjava da su te deluzije samo nastavak onih istih deluzija kojima smo svi kolektivno izloženi u Crnoj Gori, evo 80 godina.
Dobro, tvoj subjektivni doživljaj je jedno, a stvarnost je drugo.
Stvarnost je da Crna Gora nije doživela nikakvu Apokalipsu ulaskom u NATO.
Štaviše, održali su se i neki izbori na kojima se Smenila Vlast.
U našoj non-NATO slobodarskoj Srbiji, pošteni izbori su misaona imenica, zbog problema sa brojanjem, izbornim turistima (koji bi lupali jasenovački pečat gde god stignu po Srbiji) itd.
Nebo je i dalje gore, zemlja i dalje dolje, a ja na NATO avione gledam kao što sam gledao i 1999. godine.
9. januar me je samo još jednom ubijedio da je, makar po tom pitanju, na nebu ista situacija.
Da nije bilo tog NATOa kad je došlo do Manjače, danas bi neradan dan imali samo oni koji slave krsnu slavu
 
Moze, ali trotoar da bude samo sa jedne strane ulice, a iskopan rov sa druge strane i da se vidi glina jedno 60cm dubok rov...
Zatim da budu stavljeni saht poklopci koji su 5cm iznad nivoa asfalta, kao i na drugim ulicama, da se cuje bump bump kad automobili prelaze preko poklopca....
Da na neki nacin to asocira na zvonjavu zvona....

Zatim da ne bude kanti za smece, pa da uz bus stanicu bude nagomilano smece i da cim malo dune vetar imamo zivi prikaz kako izgleda depresija kad je sve u mulju , blatu i ostacima...

Da se ljudi stvarno osete empaticno sa zrtvama...
 
na balkanu da...ali kroz istoriju ako je poznajes bilo je daleko vecih. pa cak i sami muslimani kazu da je na teritoriji bih bilo kroz istoriju ako se ne varam 9 ili deset genocida nad njima...ima onaj institut za genocide koji je to potanko obradio.

znaci ima ulica u bg, ali ulice u beogradu posto vidim da ne znas, preko noci menjaju imena pa imas situaciju da sa svakom novom politickom garniturom ulica jednog imena bude preimenovana u neku drugu. ne retko imas na nekom zidu po 5 imena iste ulice...tako da, mozda ce neko i da stavi tu ulicu u centru grada ali to ako neko stavi, ima da izazove medjudrzavne tenzije koje nekad kao provokacija mogu dovesti do ozbiljnih potresa pa cak i rata iako imas apsolutno pravo za tim. ulica je generalno najmanji problem, mnogo veci problem je zasto drzava dize ruke od veterana ratova koje je vodila ili se pravila da nije, a to nije samo specijalitet srbije vec bukvalno svuda u svetu.
Nisi vredan čitanja ni jedne rečenice tako da me ne zanima mantra onoga KOJI IMA iks nikova po krsti. Kako ti i inače reče juče moderatorka na drugom pdf...

Klonu Mani se podvala i neistine. I lažnih NIKOVA
 
Nisi vredan čitanja ni jedne rečenice tako da me ne zanima mantra onoga KOJI IMA iks nikova po krsti. Kako ti i inače reče juče moderatorka na drugom pdf...

Klonu Mani se podvala i neistine. I lažnih NIKOVA
argument... nichst? samo wo ist tito ko u jajcu :hahaha:

samo slajmara..ali ipak citas..a ja to i hocu... i da se nerviras i da se jedes duboko u sebi jer proseravanje nekolicine vas ovde, mora covek da razoblici i pokaze da ste duduci za politiku.

i jos ga udostojio civilizovanog odgovora na njegovu mu temu :rotf:

jel sad jasno svima koji jezik nasa braca iz bosne jedino razumeju?
 
Čuvenih 5:0 za nas.
Sad su upravo bili izbori; 2/3 izaslih je glasalo za nezavisno Kosovo, a 40% koji nisu izasli na izbore su tim rekli da im je dobro i da sve treba da nastavi svojim tokom.

Jos jednom potrvrdjeno da svaki narod zasluzuje vlast koju ima.
 

Back
Top