Да ли сте за покретање иницијативе да се у Србији додели улица ''Јасеновачких жртава''?

Да ли сте за то да у градовима Србије постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?


  • Ukupno glasova
    28

kapetanmark

Buduća legenda
Banovan
Poruka
35.823
Ауторска тема

Као завесом ћутања Јасеновац и прави број жртава у том усташком монструмском стратишту Срба , Јасеновац је и данас табу тема. Тема о којој хрвати углавном исмевају број Српских жртава а најмонструознији логор у другом свјетском рату (на злочине су се гадили и немци) често називају обичним ''радним'' логором. једини примјер у свјету су управо хрвати са њиховим дечијим логором за Српску дјецу у току другог свјетског рата.


Зар је могуће да и данас у Србији ни у једном њеном граду не постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?

Живот под титоиситчком диктатуром од 45 се и данас спроводи преко титоистичке удбе , па се то није ни до данас десило.

Докле ?

Ово је тема за грађане Србе , превасходно Србе, јер од несрба већ смо одавно упознати са њиховим ставом око Јасеновца.


Да ли сте за то да у Србији постоје улице које ће носити назив ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?
 
Poslednja izmena:
@Mimi95 зашто не?

у теми је наведено да од несрба у Србији није битно мишљење. Став смо веђ одавно видели.
Ако си пак Србин у шта сумњам , волео бих чути твој одговор?
 
Ауторска тема

Као завесом ћутања Јасеновац и прави број жртава у том усташком монструмском стратишту Срба , Јасеновац је и данас табу тема. Тема о којој хрвати углавном исмевају број Српских жртава а најмонструознији логор у другом свјетском рату (на злочине су се гадили и немци) често називају обичним ''радним'' логором. једини примјер у свјету су управо хрвати са њиховим дечијим логором за Српску дјецу у току другог свјетског рата.


Зар је могуће да и данас у Србији ни у једном њеном граду не постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?

Живот под титоиситчком диктатуром од 45 се и данас спроводи преко титоистичке удбе , па се то није ни до данас десило.

Докле ?

Ово је тема за грађане Србе , превасходно Србе, јер од несрба већ смо одавно упознати са њиховим ставом око Јасеновца.


Да ли сте за то да у Србији постоје улице које ће носити назив ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?
Nije običaj da se ulice u kojim ljudi žive zovu po žrtvama. Žrtvama se podižu spomenici, a ulice dobijaju imena po nekome ili nečemu što asocira na uspeh, lepotu, snagu, napredak. Drugo je pitanje koliko su te istorijske ličnosti stvarno bile zaslužne.
 
Ауторска тема

Као завесом ћутања Јасеновац и прави број жртава у том усташком монструмском стратишту Срба , Јасеновац је и данас табу тема. Тема о којој хрвати углавном исмевају број Српских жртава а најмонструознији логор у другом свјетском рату (на злочине су се гадили и немци) често називају обичним ''радним'' логором. једини примјер у свјету су управо хрвати са њиховим дечијим логором за Српску дјецу у току другог свјетског рата.


Зар је могуће да и данас у Србији ни у једном њеном граду не постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?

Живот под титоиситчком диктатуром од 45 се и данас спроводи преко титоистичке удбе , па се то није ни до данас десило.

Докле ?

Ово је тема за грађане Србе , превасходно Србе, јер од несрба већ смо одавно упознати са њиховим ставом око Јасеновца.


Да ли сте за то да у Србији постоје улице које ће носити назив ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?
a jel bi ti bio za to da u Srbiji postoje ulice koje ce nositi naziv "Srebrenickih zrtava"?
 
Nije običaj da se ulice u kojim ljudi žive zovu po žrtvama. Žrtvama se podižu spomenici, a ulice dobijaju imena po nekome ili nečemu što asocira na uspeh, lepotu, snagu, napredak. Drugo je pitanje koliko su te istorijske ličnosti stvarno bile zaslužne.
чиста лаж!

КЕЈ ЖРТАВА РАЦИЈЕ , НОВИ САД
 
докле ћемо да допуштамо да нам муслимани и хрвати кроје историју и прикривају најмонструознији геноцид у другом свјетском рату ? једини дечији логор су имали хрвати и њихово муслиманско цвијеће...
 
Kao prvo nisam rekla da je to nekakvo pravilo zapisano u zakonu nego običaj.
Kao drugo čak i da sam pogrešila ne znači da sam slagala. Jel ti znaš značenje te reči. Laž je kada svesno i namerno govoriš nešto što znaš da nije istina.
Treće, zanemario si sve ostalo što sam napisala.
I četvrto, neću s tobom više da se raspravljam jer ne umeš da razgovaraš i slušaš nego bi da izvrćeš, izvlačiš iz konteksta da bi se svađao.
Aj ćao veliki domaćine teme. :cao:
 
naravno da nije tema federacija nego Srbija.
jel bitno koje su nacionalnosti zrtve?
jel su oni manje vredni ako nisu Srbi?
ne vidim razlog da ako bi postojala ulica zrtava Jasenovca, da ne postoji i ulica zrtava Srebrenice?
U njihovoj zemlji neka stave i ulicu Hitlera, ovde se prica o Srbiji!
 
Pojedi sam sve sarme i sve kolače i popij sam svu rakiju i sit se isvađaj sam sa sobom.
Aj zdravo ako nisi čuo.
Pa nije obicaj, ja mislim da u Beogradu bas postoje ulice i Kraljevackih, i Kragujevackih zrtava.

@ tema

Nemam nista protiv, to su takodje zrtve rata.
 
Ауторска тема

Као завесом ћутања Јасеновац и прави број жртава у том усташком монструмском стратишту Срба , Јасеновац је и данас табу тема. Тема о којој хрвати углавном исмевају број Српских жртава а најмонструознији логор у другом свјетском рату (на злочине су се гадили и немци) често називају обичним ''радним'' логором. једини примјер у свјету су управо хрвати са њиховим дечијим логором за Српску дјецу у току другог свјетског рата.


Зар је могуће да и данас у Србији ни у једном њеном граду не постоји улица ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?

Живот под титоиситчком диктатуром од 45 се и данас спроводи преко титоистичке удбе , па се то није ни до данас десило.

Докле ?

Ово је тема за грађане Србе , превасходно Србе, јер од несрба већ смо одавно упознати са њиховим ставом око Јасеновца.


Да ли сте за то да у Србији постоје улице које ће носити назив ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?
A zašto ne bi ulicu pored Skupštine ili Predsedništva - nazvali ulicom istine o Srebrenici?
Da svakog od pripadnika Nebeskog naroda koji pored nje (table sa nazivom) prodje, podseti da ni Srbenda Dodik, ni Srbenda KošTunjavi, a naročito najSrbenda Vučić - nisu smeli da formiraju komisiju za ispitivanje istine o Srebrenici.
Pretpostavljam da čekaju da prodje 100 godina, pa da onda, kada svi živi svedoci pomru, a dokumenta budu uništena - može svaki idiot koji radi za zapad, da baljezga o genocidu koji su napravili Srbi.
Kao što nikada nije utvrdjivana istina o Jasenovcu, niti o velikom broju drugih stratišta.
 
Да ли сте за то да у Србији постоје улице које ће носити назив ЈАСЕНОВАЧКИХ ЖРТАВА ?
Ne.
Imaju spomen obeležje.
To da dobiju slepu ulicu u ciganmali Zemun Polja ne znači ništa
 
Nisam ni rekao da si rekla da je pravilo, već da si rekla DA JE OBIČAJ DA SE NE DAJU IMENA ULICA PO ŽRTVAMA

Ali to JE ČISTA LAŽ!!!


Taj običaj nije kod nas a ni u svetu u puno primjera. Stoga NE LAŽI DA JE OBIČAJ.

Kej žrtava racije NOVI SAD

Ulica braće Jovandić NOVI SAD, znaš petoro sinova imala gospođa aJovandić i muža. Najmanji joj imo 15 leta. Sve pa i muža pobiše u raciji i maloletnog kojeg je sakrila na tavanu... Odao ga komšija mađar da ga krije gore...


Tako da tvoja LAŽ ne pije vodu. I nemoj više da Pravdaš svoju glupost i laž jer SEUGI NAJVEĆI KEJU DRŽAVI NOSI IME ŽRTAVA RACIJR!!! PLUS ulice...


Naravno pokusala si nekim tobož humanim razlogom opravdati bruku što jasenovačke žrtve nemaju ulicu. Svašta nesrbi slažu samo da se jasenovac zataškava... Pa tako i tvoja laž:
"nije običaj da se daju ulice po žrtvama"

Čista laž. Ili nemaš pojma o istoriji i gradovima ili si lukava i prepredena...
Jel u Banjaluci ima ulica žrtava Sloma Ustanka 1813?
 
Lično sam za to da se ne u svakom gradu, već u svakom selu i seocetu, takođe, podigne po spomenče na žrtve Jasenovca. Svaki grad, gradić, varošica, selo-svog dežurnog spomendžiju da angažuje, pa svi po 200din, cela zajednica. Hoće, napraviće i bolje nego što se plati, sigurna sam! To da izvrću i izbrišu iz istorije-hoće, ali mi neka uradimo svuda šta je do nas. 200din iz džepa, i jaka inicijativa. Molba gradskom odboru-žalba ako se ne povinuju, pa onda i tužba.
 
Mišljenje nesrba nas ne interesuje. Piše u uvodu teme. Dosadni ste.
Idi prvo u zagrebu napravi ulicu jaswnovačkih žrtava ili u sarajevu. Potom to predloži u srbiji.
Dakle ovde je pitanje za srbiju i srbe vaša mantra o zaveri ćutanja i tobož jednakosti u genocidu ne pije vodu
Šetaj
Ti očigledno nemaš pojma šta se tamo desilo i ko je kriv što se i dan danas ne zna istina o dogadjajima.
28 godina slušamo baljezgariju o preko 8.000 ubijenih ljudi, medju njima i žena i dece, a baziranu na "istini" koju je utvrdila Nataša Smrandić.
28 godina niko od "Srpskih" lidera ne sme da formira komisiju za utvrdjivanje istine o onome što se tamo desilo.
Ne sme, jer su im tako naredile Gazde sa zapada.
Inače bi se saznala istina o učešću Francuske obaveštajne službe i njihove Legije stranaca (medju kojima je bilo i Srba).
I ko je streljao oko 740 priradnika zarobljenih muslimanskih vojnika, a ko je tu brojku pretvorio u više od 8.000 ubijenih, uključujući i izmišljene priče o ženama i deci.
Kakva "jednakost u genocidu", kada nikakvog genocida nije ni bilo?
A to se neće saznati, sve dok se na srpskoj strani ne nadje pravi Srbin, koji će imati moda da formira komisiju koja će utvrditi činjenice.
 
Lično sam za to da se ne u svakom gradu, već u svakom selu i seocetu, takođe, podigne po spomenče na žrtve Jasenovca. Svaki grad, gradić, varošica, selo-svog dežurnog spomendžiju da angažuje, pa svi po 200din, cela zajednica. Hoće, napraviće i bolje nego što se plati, sigurna sam! To da izvrću i izbrišu iz istorije-hoće, ali mi neka uradimo svuda šta je do nas. 200din iz džepa, i jaka inicijativa. Molba gradskom odboru-žalba ako se ne povinuju, pa onda i tužba.
Tačno.
Nek izvrću nesrbi, ali mi da uradimo šta je naše.
 
Ti očigledno nemaš pojma šta se tamo desilo i ko je kriv što se i dan danas ne zna istina o dogadjajima.
28 godina slušamo baljezgariju o preko 8.000 ubijenih ljudi, medju njima i žena i dece, a baziranu na "istini" koju je utvrdila Nataša Smrandić.
28 godina niko od "Srpskih" lidera ne sme da formira komisiju za utvrdjivanje istine o onome što se tamo desilo.
Ne sme, jer su im tako naredile Gazde sa zapada.
Inače bi se saznala istina o učešću Francuske obaveštajne službe i njihove Legije stranaca (medju kojima je bilo i Srba).
I ko je streljao oko 740 priradnika zarobljenih muslimanskih vojnika, a ko je tu brojku pretvorio u više od 8.000 ubijenih, uključujući i izmišljene priče o ženama i deci.
Kakva "jednakost u genocidu", kada nikakvog genocida nije ni bilo?
A to se neće saznati, sve dok se na srpskoj strani ne nadje pravi Srbin, koji će imati moda da formira komisiju koja će utvrditi činjenice.
Mi SRBI da uradimo šta je naše. Dosta je prikrivanja jasenovca od strane hrvata muslimana....
Njihovo mišljenje znamo.

A kad pominjes srebrenicu ne preskoči KRAVICU I SELA pored na BOŽIĆ dok slave danas uz pesmu ko na Božić i KRAVICU dođe...
 
Lično sam za to da se ne u svakom gradu, već u svakom selu i seocetu, takođe, podigne po spomenče na žrtve Jasenovca. Svaki grad, gradić, varošica, selo-svog dežurnog spomendžiju da angažuje, pa svi po 200din, cela zajednica. Hoće, napraviće i bolje nego što se plati, sigurna sam! To da izvrću i izbrišu iz istorije-hoće, ali mi neka uradimo svuda šta je do nas. 200din iz džepa, i jaka inicijativa. Molba gradskom odboru-žalba ako se ne povinuju, pa onda i tužba.
1.5 miliona Srba poginulo je u WW1.
0.55 miliona Srba poginulo je u WW2, od čega u Jasenovcu oko 150 hiljada.

O Jasenovcu svi znaju i svi pričaju.
A kataklizma koju je SRBIJA doživela 20 godina pre Jasenovca bledi pred narativom koji se natura kao vodeći.
 
1.5 miliona Srba poginulo je u WW1.
0.55 miliona Srba poginulo je u WW2, od čega u Jasenovcu oko 150 hiljada.

O Jasenovcu svi znaju i svi pričaju.
A kataklizma koju je SRBIJA doživela 20 godina pre Jasenovca bledi pred narativom koji se natura kao vodeći.
Rekoh nebitna je tvoja mantra.
 

Back
Top