Da li ste dobrovoljni davalac krvi?????

Kako to? Bas me interesuje ako bi mogla da objasnis:)
Крвну групу одређују одређени молекули који се налазе на површини еритроцита.

Постоје разни подсистеми крвних група, основни је оно стандардно: А, Б, АБ, 0
И Rh+ , Rh-.
Међутим, кад неко треба да се оперише морају да се провере још неки подсистеми, тачније постојање или непостојање опет тамо неких посебних молекула на еритроцитима.
Код мене постоји проблем што имам много истакнуте неке од тих молекула који то иначе нису, па ми не одговара ни свака нулта крвна група.
Наслеђено на тату.:mrgreen:
 
Не може са тим притиском да се да крв.;)

Da, da se nadovežem... pošto i ja imam 90/60, nekad malo niže pa mere 2x i ovako reaguju :eek: i kad smo bili mlađi, onda ja pre neko što uđem kod dr moje društvo me izćuška, prodrma mi glavu, štipaju me, nerviraju itd ne bi li mi digli pritisak i nisu ni jednom uspeli :zcepanje: Inače, imam višak gvožđa, morala bih da dajem krv..... :roll:
 
Ljudi oboljevaju i kad ne daju krv. To sigurno nije uzrok. A što se tiče učestalosti, nema veze. Jedino ne možeš dati pre nego prođe tri meseca od poslednjeg davanja. Ja dajem kad mi se ukaže prilika, tj. naletim na njih ili oni na mene. Ne idem u Zavod specijalno da bih dala krv.
Ma sve to znamo evo koja su sve pitanja i odgovori ali opet se pre oslanjam na iskustva ljudi iz okoline
Ovo nema veze s vezom... i nemoj da slušaš starije, nego stručnije... možda i oboljevaju što nisu nosili crven končić oko ruke tokom detinjstva :roll: Taman toliko ima veze s vezom. Davanje krvi nema ni jednu posledicu po zdravlje.
Pa pravo da ti kazem ne zelim slusati ''strucnije''..zato sto se cesto desi kod lekara kao da si otero auto kod limara..hvataju se za glavu i kao ko vam je tu terapiju prepisao..to nista ne valja..evo vama ovo od lekova..sve po literaturi bez obzira sto se iz dana u dan menjaju definicije i istrazivanja koja kod nas dodju posle 10 god..to su neka cesta pitanja koja se postavljaju i ne znam bas zasto neki bez ikakvog razloga sami pomenu da su se dobro osecali dok su davali a posle poceli da oboljevaju
Moze mi neko objasniti zasto se mora imati 50kg? Jer bi stvarno ta osoba pala u nesvest?
Jer ja sma visoka 1,53 i naprosto, ne mogu imati 50kg ni da jedem danima naprestano... :D

Ma ubaci u dzepove par tegova:D
 
Moze mi neko objasniti zasto se mora imati 50kg? Jer bi stvarno ta osoba pala u nesvest?
Jer ja sma visoka 1,53 i naprosto, ne mogu imati 50kg ni da jedem danima naprestano... :D

Padaju u nesvest i ovi što imaju preko 50kg, tako da ti to nije merilo, neko padne kad vidi iglu.... Ali smatra se da na na 50kg imaš određeni procenat krvi, i da uzimanje nekog dela ne bi bitno poremetilo funkcionisanje tvog organizma.... Da se razumemo, niko te neće meriti, pitaće te, ali nije poenta da napraviš sebi štetu da bi pomogla nekom drugom, to je čista glupost...
 
Ma sve to znamo evo koja su sve pitanja i odgovori ali opet se pre oslanjam na iskustva ljudi iz okoline

Pa pravo da ti kazem ne zelim slusati ''strucnije''..zato sto se cesto desi kod lekara kao da si otero auto kod limara..hvataju se za glavu i kao ko vam je tu terapiju prepisao..to nista ne valja..evo vama ovo od lekova..sve po literaturi bez obzira sto se iz dana u dan menjaju definicije i istrazivanja koja kod nas dodju posle 10 god..to su neka cesta pitanja koja se postavljaju i ne znam bas zasto neki bez ikakvog razloga sami pomenu da su se dobro osecali dok su davali a posle poceli da oboljevaju


Ma ubaci u dzepove par tegova:D


Ma ne želim da se ubeđujem sa tobom. Volela bih kad bi uz ''čuo sam'' i ''priča se'' dao logično, laiku prihvatljivo objašnjenje... čula sam i ja svašta pa ne verujem u sve...
 
Dao sam jednom i davao bih..ali opet nema odgovora da li se treba davati stalno kad se jednom pocne..tvrde da nema veze..a opet neki stariji kazu da su bili zdravi dok su davali..do nekih godina dok se moze davati..posle kazu da su poceli oboljevati


..chudo jedno, bili zdravi dok su bili mladi, a posle pocheli da se razboljevaju.. :roll:

@tema:
..davala nekoliko puta, nama zenama je malo komplikovanije da budemo redovne.. :)
 
Ma ne želim da se ubeđujem sa tobom. Volela bih kad bi uz ''čuo sam'' i ''priča se'' dao logično, laiku prihvatljivo objašnjenje... čula sam i ja svašta pa ne verujem u sve...

Ne znam odakle ti ideja da ja tebe nesto pokusavam ubediti..kao sto ne ocekujem da mene neko ubedi u svoje tvrdnje..cista razmena misljenja..dakle opet ponavljam ne znam zasto su neki naveli da su se odlicno osecali dok su davali krv..niko ih nije pitao nesto u vezi toga..samo rekose da se posle te odredjene starosne granice kad vise ne mogu biti davaoci lose osecaju i cesce oboljevaju
 
Ne znam odakle ti ideja da ja tebe nesto pokusavam ubediti..kao sto ne ocekujem da mene neko ubedi u svoje tvrdnje..cista razmena misljenja..dakle opet ponavljam ne znam zasto su neki naveli da su se odlicno osecali dok su davali krv..niko ih nije pitao nesto u vezi toga..samo rekose da se posle te odredjene starosne granice kad vise ne mogu biti davaoci lose osecaju i cesce oboljevaju

Davaoci ne mogu biti posle 65. godine. Šta ti znači češće oboljevaju posle 65.e leba ti??? Češće od koga? A to da su se dobro osećali - ne sumnjam, ne veruju ljudi kako se ceo organizam oseća bolje kad učiniš nešto lepo za nekog drugog...
 
Ne znaci meni vec oni kazu da oboljevaju i da ih sve stize..sve boli..gube imunitet..sad ces ti opet to ide s godinama a ja cu da su oni to naveli bez nekog posebnog razloga i da nije bila rec uopste o toj temi..nema veze..nego kad smo vec kod tog dobrovoljnog imam prijatelja u hexalabu koji mi rece da oni kupuju krv..pa me takodje zanima da li je to unosan posao kod nas kao i u inostranstvu
 
Дао сам пар пута, први пут са 19 год, мада нисам дуго, али ипак планирам...без обзира што сам из прве руке чуо приче шта се ради. Помирите се да у Београду постоји продавање крви, чак постоје случајеви тоталне замене крви...значи буквално оно што ради Џегер већ 50 година да би остао жив од дрогирања и сл...

...али опет...то нема никакве везе са нама, то што они раде је на њихову душу, део целокупне крви се употреби тамо где треба...
 
Pa ko onda uzima te pare a..sto ne plate lepo davaocima ko u normalnom svetu a ne da daju bonzitu i sok

Теби је нормално да у "нормалном" свету постоје огласи типа " Купујем крв свих крвних група, исплата на лицу места" или " Продајем бубрег, плућно крило, пола јетре, може и на рате"?
 
Дао сам пар пута, први пут са 19 год, мада нисам дуго, али ипак планирам...без обзира што сам из прве руке чуо приче шта се ради. Помирите се да у Београду постоји продавање крви, чак постоје случајеви тоталне замене крви...значи буквално оно што ради Џегер већ 50 година да би остао жив од дрогирања и сл...

...али опет...то нема никакве везе са нама, то што они раде је на њихову душу, део целокупне крви се употреби тамо где треба...
Тотална замена крви се ради и код болести крви, тако да то није ништа чудно.
Само једна савремена терапијска метода.;)
 

Back
Top