Da li ste dobrovoljni davalac krvi?????

izvinjavam se....kasnije sam video razlog ne davanja.....svaka opstina ima administrativne radnike u crvenom krstu...ako oni nisu dobrovoljni davaoci---o kakvoj je stimulaciji rec ????
ako radnici transfuzije nisu davaoci....kako oni motivisu druge.....KOLIKO RADNIKA U ZDRASTVU su dobrovoljni davaoci krvi ????? zar oni po profesionalnom opredeljenju ne treba da prednjace po humanosti ????

Ok, oprošteno je ;)
Davanje je dobrovoljni, anonimni lični čin i tako treba da ostane... mi uopšte ne treba da znamo ko je od njih davalac, jer to je njihovo pravo.
 
ma slazem se....ali sa kojim moralom izaci pred ljude i ubedjivati ih da daju krv...a uz to to nedokazati svojim primerom...jednostavno nije mi logicno....

Rakoh - zdravstveni radnik ne mora da bude human čovek... mislim da je to samo floskula.
Motivacija i edukacija mora da postoji u porodici, školi, vršnjačkoj grupi... ako dođe do toga da nas motivišu oni koji dobijaju platu za to - ode mas' u propas'
 
dala sam krv 3 puta,zadnji put jedva posto sam imala 50kg,a na moju visinu je to granica,doktor mi se smeskao,a sestra(neka punija,jaka zena-devojka)nije htela da mi ubode venu posto imam jako tanke vene,gledala me je kao da mi treba krv,a ne da treba da je dam.Od tad imam neku averziju prema odlascima tamo,a imam volju samo ne zelim da me opet ta sestra tako neprijatno gleda,Bavim se sportom,zdrava sam,samo mi je takav metabolizam i takve sam konstitucije pa delujem sitno.:sad2:
 
Dao sam jednom i davao bih..ali opet nema odgovora da li se treba davati stalno kad se jednom pocne..tvrde da nema veze..a opet neki stariji kazu da su bili zdravi dok su davali..do nekih godina dok se moze davati..posle kazu da su poceli oboljevati

Ljudi oboljevaju i kad ne daju krv. To sigurno nije uzrok. A što se tiče učestalosti, nema veze. Jedino ne možeš dati pre nego prođe tri meseca od poslednjeg davanja. Ja dajem kad mi se ukaže prilika, tj. naletim na njih ili oni na mene. Ne idem u Zavod specijalno da bih dala krv.
 
Dao sam jednom i davao bih..ali opet nema odgovora da li se treba davati stalno kad se jednom pocne..tvrde da nema veze..a opet neki stariji kazu da su bili zdravi dok su davali..do nekih godina dok se moze davati..posle kazu da su poceli oboljevati

Ovo nema veze s vezom... i nemoj da slušaš starije, nego stručnije... možda i oboljevaju što nisu nosili crven končić oko ruke tokom detinjstva :roll: Taman toliko ima veze s vezom. Davanje krvi nema ni jednu posledicu po zdravlje.
 
Јесам, али нисам давно давао крв. Разлог је једноставан - беспотребна бирократија Завода за трансфузију. Таман решим да дам крв када, попуните лепо овај упитник и сачекајте. А упитник на четири стране, ем губиш време, ем задире дубоко у моју интиму. Крв ионако проверавају пре складиштења, шта ће им тај безвезни упитник!?
Или не проверавају, с обзиром на то да се пре две године десио онај познати случај са зараженом крвљу...:rtfm:
 
Јесам, али нисам давно давао крв. Разлог је једноставан - беспотребна бирократија Завода за трансфузију. Таман решим да дам крв када, попуните лепо овај упитник и сачекајте. А упитник на четири стране, ем губиш време, ем задире дубоко у моју интиму. Крв ионако проверавају пре складиштења, шта ће им тај безвезни упитник!?
Или не проверавају, с обзиром на то да се пре две године десио онај познати случај са зараженом крвљу...:rtfm:

moguce da ne proveravaju,jer oni su obavezni ako ti nesto ne valja sa krvlju da te pozovu i obaveste,moja dugarica je davala i kada je isla da se prekontrolise posto se nije osecala dobro ispalo je da je anemicna,prvo ne znam kako je uopste mogla da da krv,drugo trebali su da je obaveste o tome.
 
moguce da ne proveravaju,jer oni su obavezni ako ti nesto ne valja sa krvlju da te pozovu i obaveste,moja dugarica je davala i kada je isla da se prekontrolise posto se nije osecala dobro ispalo je da je anemicna,prvo ne znam kako je uopste mogla da da krv,drugo trebali su da je obaveste o tome.

Tvoja drugarica ako se loše oseća ne ide da da krv nego ode kod lekara.
Krv se naravno proverava, ne znam odakle vam ta ideja da se ne proverava? :dontunderstand: Taj slučaj što se desio, desio se zbog ''perioda prozora'' ili kako se već zove, period od kad se neko zarazi do vremena kad se to pokaže.... Krv proveravaju na zarazne bolesti a ne rade kompletnu krvnu sliku jer nema potrebe nikakve!
Kad se daje krv valjda se primetili šta se radi, meri se pritisak, razgovara se sa lekarom, proveri se hemoglobin i odredi krvna grupa. Zato je bitno da sami procenimo da li se osećamo zdravo i ne lažemo, jer koga zapravo lažemo? :think:
 
Док сам студирала и слушала инфективне болести, проф. Делић нам је подвукао да ако нам се нешто не дај Боже деси или неком нашем блиском, да прво тражимо по фамилији крв, а тек као крајњу солуцију да прихватимо крв из завода.
Знао је профа зашто то говори. ;)
 
Doors of Perception , колико се сме примити друге крвне групе?
Нпр. колико АБ+ сме да прими нуле, ако немамо АБ+ ?

Мени рекоше да је то сведено на неки минимум, типа једне кесе, а да се само у ратним условима дозвољава више.
 

Back
Top