Višak kalcijuma u krvi

Mirela42

Početnik
Poruka
2
Neznam jeli bila slična tema ovoj ali pošto sam malo zabrinuta pa sam ipak napisala.
Radila sam krvnu sliku prije par dana i rezultat mi je došao.
Povišen Kalcium u krvi na 2.70, ali i nedostaje mi D-vitamin, tako da je on manjak.
I rekli su mi da nesmijem uzimati D-vitamin dok još neuzme par testova. Za mjesec dana idem opet.
Imali iko da zna išta o ovome. Malo sam uznemirena.

Zahvalna na svakom odgovoru.
 
Pošto ti nedostaje vitamin D zato i imaš višak kalcijuma, jer vit. D ima, između ostalog, ulogu da raspoređuje kalcijum po telu kako treba. Osim vit. D3 potreban ti je i vitamin K2 (pored životinjskog izvora, ima ga dosta u nešto drugačijem obliku (provitamin K1 koji se pretvara u organizmu u vitamin K2) u zelenom lisnatom i kupusastom povrću koje je jako zdravo, jer je bogato pre svega raznim mineralima). Oba vitamina najviše ima i najbolje se koristi iz životinjskih izvora (najbolje koristi umereno domaći mladi sir, jaja, maslac, teletinu, piletinu, ovčetinu). Nemoj ništa jesti industrijski, samo domaće, dosta sirovog voća i povrća i ostalog što pomenuh. Kad se posti posti, kad se mrsi mrsi, jedi umereno, šetaj, na vreme lezi i ustaj, čitaj korisne knjige (posebno Sveto Pismo), pre svega budi u veri pravoslavnoj ako već nisi i bićeš duhovno, duševno i telesno zdrava, a ako se razboliš imaš u Božijoj reči, istinskoj Pravoslavnoj Crkvi gde su celebne mošti, sveto ulje i vodica, i u prirodi leka za sve. Kod lekara, ako se ne daj Bože, slomi noga, ako je došlo do teškog stanja pa mora npr. operacija srca i sl. zbog hitnosti, ali ni operacija srca i sl. ne bi se morala obaviti da se na vreme krene na zdrav život. Suplemente ne bih preporučivao osim možda privremeno ako si u nedostaku nečeg (a taj nedostatak ti je kritičan za zdravlje) dok ne nadoknadiš, pa onda samo prirodne izvore. Za vitamin D najbolje je da šetaš sad (leti do 11h i posle 17h) po suncu dosta, pa da se provitamin D u koži pretvara u vitamin D, ali koristi i hranu koju ti preporučih. Mleko pij sirovo, a ne kuhano, a najbolje kefir piti. Inače, u svemu prednost dati jedenju sirovog (voće, povrće, mleko) osim što se mora skuhati (mahunarke, meso i sl.). Prženje nikako, eventualno pečenje (nikako na industrijskom ulju (možeš na kokosovom ulju) koje se ne sme koristiti, najgore je za zdravlje, gore i od belog šećera), a najbolje samo dinstanje što može, što ne može skuhati koliko mora. Testenina nikako osim možda tonus hleb (ali onaj bez emulagatora) ili tome slično (neki domaći hleb bez kvasca, industrijskog ulja i aditiva) kriška dve dnevno. Umesto hleba možeš koristiti kaše od heljde, mleveno laneno seme i sl. Orašasto voće (orasi, bademi, lešnjaci, indijski orah i sl.) jesti, kao i semenke (lana, bundeve, suncokreta, susama) oko 30 grama dnevno. So morska ili himalajska umereno koliko organizam traži. Vodu i ne moraš piti ako jedeš dosta sirovog voća i povrća koje ima dosta organske vode u sebi. A ako ne jedeš to dovoljno onda pij neku zdravu vodu (što je teško danas naći) koliko organizam traži. Udiši na nos (ne na usta), izdiši na nos ili na usta (bolje na nos).

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:

Back
Top