Da li medicina napreduje u Srbiji?

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.084
Ja sam imao mononukleozu, bolest poljupca ali nije sigurno da je bila ta bolest, u svakom slucaju jedva sam se izvukao jer mi je bio neki kapilarcic u nosu i bilo je tesko da se zgrusa krv i tako je kap po kap doslo do toga da mi se tresu ruke.....od valjda gubitka krvi....koja konstantno kaplje....i onda resim da upotrebim narodni recept , jer je medicinska intervencija bila bez uspeha, nakrkam se pomorandzi i kiselog mleka i malo fen u nos da isusi bar nekako prvi sloj krvi koliko toliko i zacepi taj kapilar...

I to prodje, posle se pokaze sutradan, kad se vratila moc koagulacije , i data krv, da je bilo mnogo onih belih krvnih zrnaca koji se bore protiv virusa pa je proglaseno kao mononukleoza, jer je bio povecan i alt ast i jetra napadnuta...

Ali da skratim uvod, 31 decembar je bio taj drugi dan, znaci nije bas kec na deset, ali eto licna reakcija dovela do zadovoljavajuceg rezultata..

Posle toga zabrana dobrovoljnog davanja krvi , ali kad je trebalo da operisem krajnike, hirurg pita ovako posle omamljenja, sta sam sve radio od operacija, i ja kazem i to da sam imao to kao mononukleozu i on pogleda sta nije uradjeno od testova i vidi nije uradjeno nesto i vrati me sa operacije da se u sledecih 2 dana to testira i vidi da li se moze desiti da telo ponovo upadne u situaciju da bukne mononukleoza i da ne moze da se zgrusa krv....jer bi to bilo kobno u operaciji....iako je operacija krajnika malo rizicna zvanicno..

Dakle pazljivo po svaku cenu....

Da li je danasnja medicina u Srbiji tako pazljiva?
 
Više me zanima kako da svoje zdravlje očuvam i unapredim, nego da li medicina napreduje.
Sat jedan jedini nisam zbog sebe čekala u domu zdravlja, a čekala sam zbog drugih mojih dragih ljudi koji su zdravljem platili težak život, neredovnu i lošu ishranu, rad od jutra do mraka, mnogo sekiracije, malih nervnih slomova usled nedaća koje nisu sami proizveli i sl.;
Dakle, baviću se sobom i svojim zdravljem dok ga imam, a ako ga narušim, neće mi medicina biti kriva ako se blagovremeno ne osećam bolje. Ja to samo za sebe! Moj stav je iz čisto mog ugla.
Bog dao pa mi nikad ne zatrebali, da ne zauzimam mesto i oduzimam vreme ljudima kojima trebaju!
 
Medicinski sistem u Srbiji je uglavnom besmislen, i van Beograda, mozes da se nadas jedino za insulin, porodjaj, ili operaciju slepog creva.

Dalje, zagusen je hipohondrima, a ako kazes da su hipohondri, proglasice te za rasistu.

Trece, Sestre u Domu zdravlja gledaju koju najmladju od njih da nameste da ide da radi u bolnicu na hirurgiji, a da one mogu da nastave da vredno kuvaju kafe i pricaju koja je kupila koju suknju i gde.

Cetvrto, za barem 50% specijalista po provinciji Srbije, to isto mogu da radim i ja sa 3 razreda osnovne.

Peto, posebno imamo manjak ovih velikh radnika specijalista za socijalnu medicinu po pomenutim Domovima Zdravlja. To su takvi strucnjaci, da mi nije jasno kako vec nisu dobili zaposlenje na Penn Medicine, tipa da odmah dobiju katedru da predaju na Perelman School of Medicine.

Sesto, Obavezni drzavni zdravstveni Fond, iliti 'besplatno Zdravstvo' je poptuna glupost Drzave Blagostanja, i jedna od troglave azdaje koja ce unistiit ljudsku civilizaciju. (Druge dve glave su 'besplatno skolstvo' i obavezni dravni penzioni fondovi).

Sedmo, nema nam spasa, jer cak i u Americi su sve glasniji ti genijalci oko 'besplatnog zdravstva', a kada u Engleskoj nazoves NHS, oni ti kazu da nemaju vremena da se bakcu sa tobom, jer sestre strajkuju danas, cekaj u redu za poziv kao broj 126.
 
Ja sam imao mononukleozu, bolest poljupca ali nije sigurno da je bila ta bolest, u svakom slucaju jedva sam se izvukao jer mi je bio neki kapilarcic u nosu i bilo je tesko da se zgrusa krv i tako je kap po kap doslo do toga da mi se tresu ruke.....od valjda gubitka krvi....koja konstantno kaplje....i onda resim da upotrebim narodni recept , jer je medicinska intervencija bila bez uspeha, nakrkam se pomorandzi i kiselog mleka i malo fen u nos da isusi bar nekako prvi sloj krvi koliko toliko i zacepi taj kapilar...

I to prodje, posle se pokaze sutradan, kad se vratila moc koagulacije , i data krv, da je bilo mnogo onih belih krvnih zrnaca koji se bore protiv virusa pa je proglaseno kao mononukleoza, jer je bio povecan i alt ast i jetra napadnuta...

Ali da skratim uvod, 31 decembar je bio taj drugi dan, znaci nije bas kec na deset, ali eto licna reakcija dovela do zadovoljavajuceg rezultata..

Posle toga zabrana dobrovoljnog davanja krvi , ali kad je trebalo da operisem krajnike, hirurg pita ovako posle omamljenja, sta sam sve radio od operacija, i ja kazem i to da sam imao to kao mononukleozu i on pogleda sta nije uradjeno od testova i vidi nije uradjeno nesto i vrati me sa operacije da se u sledecih 2 dana to testira i vidi da li se moze desiti da telo ponovo upadne u situaciju da bukne mononukleoza i da ne moze da se zgrusa krv....jer bi to bilo kobno u operaciji....iako je operacija krajnika malo rizicna zvanicno..

Dakle pazljivo po svaku cenu....

Da li je danasnja medicina u Srbiji tako pazljiva?
Лекарство не напредује, само фармација
 

Back
Top