Da li ste dobrovoljni davalac krvi?????

ti mu dodjes neki filozof..sta li...tema je za davaoce krvi....ti ocito nisi u stanju dati nekom nesto daleko manje vredno...barem tako delujes...

Samo mi je "cudna" (da se ne izrazim drugacije) tvoja izjava o onome "na dobrom si putu" , ali OK,nema veze .

ti ocito nisi u stanju dati nekom nesto daleko manje vredno...barem tako delujes...

Ma volim i ja tebe ...

davala dokle se nisam udala, odnosno zatrudnela
sad su moja deca već velika, ne doje više, dakle mogla bih da dam
al sećam se poslednji put kad sam dala krv, jako sam se loše osećala, nekako umorno...tako da ne bih više, ne hvala
ali human gest, kome ne smeta

e sad ako krv neko prodaje...na njegovu savest, treba kazniti...

Imam 34 god,krv sam dao 22 puta i vise necu ma sta mislili o meni.Naime kada je bila poslednja akcija dobrovoljnog davanja krvi,zarad jeftinih poena , taman kada sam ja dosao na red uveli su jednog lokalnog politicara (poprilicno velika guzva je bila) preko redan,nasta smo nas par burno reagovali napustili akciju.Smatram da je dobrovoljno davanje krvi human gest ali u zemlji Srbiji se dovode kojekakvi pseudo humanisti da pred kamerama pokupe politicke poene, a nas redovne davaoce ne cene ni malo.Cak sam proverio doticnom pseudo profesoru i kvazi politicaru to je bilo prvo davanje krvi u negovih 58 god

Nisam ni jednom dala krv ali sam organizovala gomilu akcija, i još uvek ih organizujem...

visokomoralno....znaci uokolo ubedjujes ljude da daju krv...a u isto vreme ti se izmices....i jos ako radis u crvenom krstu eeeeeeeeeeee.....nisam siguran da bi u crvenom krstu a i u transfuziji trebalo da radi iko ko je zdrav a nije dobrovoljni davalac....upravo zbog primera....

visokomoralno....znaci uokolo ubedjujes ljude da daju krv...a u isto vreme ti se izmices....i jos ako radis u crvenom krstu eeeeeeeeeeee.....nisam siguran da bi u crvenom krstu a i u transfuziji trebalo da radi iko ko je zdrav a nije dobrovoljni davalac....upravo zbog primera....

U Crvenom krstu se ne radi već volontira, zaposleni su samo administrativni radnici. Crveni krst radi na motivaciji davalaca, što Institut često ne zna da ceni. Ja nemam šta da se izmičem, radim onoliko koliko je u mojoj moći, druga je stvar što pokušavam na svakoj akciji da dam krv a jednostavno ne prođem ni do provere hemoglobina. Human gest nema nikakve veze sa stručnošću ljudi koji rade u Institutu, stručnjaci nije = humani ljudi. Primeri treba da postoje u porodici a ne u Institutu. I osetih se sad kao da se nešto pravdam zašto nisam davalac, to gubi svaki smisao....

U Crvenom krstu se ne radi već volontira, zaposleni su samo administrativni radnici. Crveni krst radi na motivaciji davalaca, što Institut često ne zna da ceni. Ja nemam šta da se izmičem, radim onoliko koliko je u mojoj moći, druga je stvar što pokušavam na svakoj akciji da dam krv a jednostavno ne prođem ni do provere hemoglobina. Human gest nema nikakve veze sa stručnošću ljudi koji rade u Institutu, stručnjaci nije = humani ljudi. Primeri treba da postoje u porodici a ne u Institutu. I osetih se sad kao da se nešto pravdam zašto nisam davalac, to gubi svaki smisao....

izvinjavam se....kasnije sam video razlog ne davanja.....svaka opstina ima administrativne radnike u crvenom krstu...ako oni nisu dobrovoljni davaoci---o kakvoj je stimulaciji rec ????
ako radnici transfuzije nisu davaoci....kako oni motivisu druge.....KOLIKO RADNIKA U ZDRASTVU su dobrovoljni davaoci krvi ????? zar oni po profesionalnom opredeljenju ne treba da prednjace po humanosti ????

Back