Da li ste dobrovoljni davalac krvi?????

cuj care, mojoj kevi je trebala prosle godine u urgentnom i rekli su mi da su trebovali iz crvenog + ali ako me ne drzi mesto da mogu da odem u krst i proverim da li imaju tu krvnu grupu i pre nego sto im stigne(ili ne stigne, za sta su sanse bile jako male jer nije retka krvna grupa)
otisla sam i receno mi je da krvi ima i da nema potrebe da je ja ili neko moj damo
btw. tad sam izostrila sliku ko su mi pravi prijatelji i dobri ljudi uopste jer sam usput u panici pozvala par njih i pitala da li bi dali u slucaju da treba

Нисам знао да Црвени крст ( вероватно Србије) држи залихе крви и крвних деривата...:think:
А у ком то магацину?

...carice,prvi put cujem za tako nesto...procitaj jos jednom ovu recenicu i priznaj da zvuci neverovatno..zivimo u svetu punom grabljivica,gde svi hoce da vas prevare....a da vam neko nesto pokloni...nema ni 0,01% sansi...
...i jel ti keva dobila tu besplatnu krv?

naravno da je dobila
a to sto tebi istina koju sam iznela zvuci neverovatno nije moj problem

Нисам знао да Црвени крст ( вероватно Србије) држи залихе крви и крвних деривата...:think:
А у ком то магацину?

ne bih znala da ti kazem gde im je magacin
ali mi je to(da ima krvi te krvne grupe koja je mojoj majci trebala) rekla zena koja je glavna (direktor/nacelnik il ne znam sta) u crvenom krstu kod hrama u bg

ali mi je to(da ima krvi te krvne grupe koja je mojoj majci trebala) rekla zena koja je glavna (direktor/nacelnik il ne znam sta) u crvenom krstu kod hrama u bg

Није то Црвени крст, зато сам се и нашалио у вези магацина, јер се Црвени крст тиме не бави.
Ради се о Институту за трансфузију крви Србије, улица Светог Саве број 39...:D

Ćuti bre poverljiva, da si išla u Crveni krst sad bi pukao skandal! :lol: To nije Crveni krst nego verovatno Institut za transfuziju. Crveni krst jedino radi na motivaciji davalaca, a krv uzima mobilna ekipa iz Instituta... Pa ne bi valjda pružila ruku nekom volonteru CK da te bocne :lol: Institut za transfuziju je jedini koji ima mobilne ekipe u BG, to je neka centrala kao za celu Srbiju.

Kad smo kod toga, u subotu je akcija u kafani (da, kafani ;) ) ''Kod Neše'' na Belim Vodama, pa kome je blizu neka svrati!

...carice,prvi put cujem za tako nesto...procitaj jos jednom ovu recenicu i priznaj da zvuci neverovatno..zivimo u svetu punom grabljivica,gde svi hoce da vas prevare....a da vam neko nesto pokloni...nema ni 0,01% sansi...
...i jel ti keva dobila tu besplatnu krv?

Moje dve drugarice i tetka su dobile posle porođaja transfuziju, bez ikakve diskusije, filozofije itd.

..ma nema tu filozofije....a da nisi transfuziju zamenila infuzijom?

:zcepanje: Izgleda da ću i ja morati da ti kažem da lupaš gluposti! Znam malo više o davalaštvu nego što misliš, pa ne može da mi se desi da pomešam transfuziju sa infuzijom :lol:
Žene u trudnoći često imaju problem sa anemijom. Na porođaju dodatno iskrvare. Zato je potrebno da prime određenu količinu krvi da bi se brže oporavile.

Није то Црвени крст, зато сам се и нашалио у вези магацина, јер се Црвени крст тиме не бави.
Ради се о Институту за трансфузију крви Србије, улица Светог Саве број 39...:D

+crveni krst kordinirano radi sa transfuzijom....vodi evidencije davalaca i njima se prvo javlja ako nema odredjene ili retke krvne grupe da pronadju u svojoj evidenciji davaoca...moze se i kod njih intervenisati za potrebnu krv....svi dobrovoljni davaoci imaju pravo da intervenisu u slucaju potreba u svojoj porodici...licno sam se uverio vise puta...iz crvenog krsta kontaktiraju transfuziju sa zahtevom gde da se krv uputi...

+crveni krst kordinirano radi sa transfuzijom....vodi evidencije davalaca i njima se prvo javlja ako nema odredjene ili retke krvne grupe da pronadju u svojoj evidenciji davaoca...moze se i kod njih intervenisati za potrebnu krv....svi dobrovoljni davaoci imaju pravo da intervenisu u slucaju potreba u svojoj porodici...licno sam se uverio vise puta...iz crvenog krsta kontaktiraju transfuziju sa zahtevom gde da se krv uputi...

Evidenciju je nekada vodio Crveni krst (evo ja lično, kada su bile akcije u mojoj mesnoj zajednici ili osnovnoj organizaciji :mrgreen: ). Ali sada sve to radi Institut, ima veliku bazu podataka, sve je to lakše jer imaju kompjutere.

Evidenciju je nekada vodio Crveni krst (evo ja lično, kada su bile akcije u mojoj mesnoj zajednici ili osnovnoj organizaciji :mrgreen: ). Ali sada sve to radi Institut, ima veliku bazu podataka, sve je to lakše jer imaju kompjutere.

u mojoj opstini to radi i crveni krst i institut...i obe institucije imaju kompjutere...i rekao sam vec da sam dao krv oko 120 puta...tako da sam prisustvovao puno puta u crvenom krstu opstine da clan porodice trazi odredjenog davaoca i sluzbenik ga nalazi...

u mojoj opstini to radi i crveni krst i institut...i obe institucije imaju kompjutere...i rekao sam vec da sam dao krv oko 120 puta...tako da sam prisustvovao puno puta u crvenom krstu opstine da clan porodice trazi odredjenog davaoca i sluzbenik ga nalazi...

Naravno da obe institucije imaju kompjutere :lol:
Ali kad se radi na terenu, ne u prostorijama Crvenog krsta, nego bilo gde drugde, niko iz Crvenog krsta ne vodi evidenciju, zar ne?

Naravno da obe institucije imaju kompjutere :lol:
Ali kad se radi na terenu, ne u prostorijama Crvenog krsta, nego bilo gde drugde, niko iz Crvenog krsta ne vodi evidenciju, zar ne?

u opstini u kojoj ja zivim teren za institut za transfuziju priprema crveni krast---animaciju dobrovoljnih davalaca i okupljanje vrsi crveni krst....kad dodju ljudi iz transfuzije crveni krst ih prati u stopu na teritoriji opstine i vodi paralelnu evidenciju....to je sigurno 100%...znam jer sam dobio sve moguce plakete crvenog krsta i kad god je akcija dobrovoljnog davalastva obicno sam prisutan...

u opstini u kojoj ja zivim teren za institut za transfuziju priprema crveni krast---animaciju dobrovoljnih davalaca i okupljanje vrsi crveni krst....kad dodju ljudi iz transfuzije crveni krst ih prati u stopu na teritoriji opstine i vodi paralelnu evidenciju....to je sigurno 100%...znam jer sam dobio sve moguce plakete crvenog krsta i kad god je akcija dobrovoljnog davalastva obicno sam prisutan...

Ma dobro, ok, ne znam gde živiš pa ne mogu ni da pričam. Ja pričam za moju opštinu. Jučerašnju akciju npr. nije organizovao Crveni krst, niti je radio na motivaciji davalaca, već je to uradilo 3-4 ljudi, u jednoj kafani.

Back