Da li ste dobrovoljni davalac krvi?????


...е тај сендвич је екстра укусан :D, бар мени био...једино што ми се десило, после првог давања (а узели ми 450 мг, тј пуну меру иако се не узима пуна први пут, али они ваљда...ма види коњину може и пола литре...), је да ми се заплео језик, био сам свестан свега и причао сам са неким таксистом што је исто давао, али ми се одједном зауставио језик и нисам могао да га померам, а био сам свестан свега. Срећом он позвао одмах ове дежурне, ја још мало лежао и кући...

...и некако ми је још увек страшно непријатна атмосфера, онај мирис и све, мислим не боли ме ништа, али буквално једном нисам ни осетио да ми је игла у вени, али ми је страшно непријатно. Срећом што имам ужасно дебеле вене и што не могу да их промаше ни да хоће...
 
Тотална замена крви се ради и код болести крви, тако да то није ништа чудно.
Само једна савремена терапијска метода.;)

Ја овде нисм говорио о отвореној замени, него о оној да дођу људи и плате испод руке за то. Да сам на месту особе која то гледа...можда бих отворено изашао у јавност са тим, овако немам доказа, а питање је да ли би их и та особа имала.

...а нисам упознат са тим савременим терапијским методама, али ту сигурно мора да се постави питање оправданости коришћења толике количине крви (5 литара?), чак и да је све легално...
 
:besna:aa mene su zeznuli..vratite mi sendvic necete da me prevarite:lol:
To se i ja pitam. Bice da je zato sto drzava nema para pa se vade na pricu o humanosti...
.:ok:
Теби је нормално да у "нормалном" свету постоје огласи типа " Купујем крв свих крвних група, исплата на лицу места" или " Продајем бубрег, плућно крило, пола јетре, може и на рате"?

I to je normalnije nego da se svi pravimo blesavi kao sto kaze look..nisu prioriteti s prostrelnim ranama nego oni preko veze..jel bi nesto falilo u tom normalnom svetu da se zna kome idu donacije krvi i organa..ako moze ja bih zamolio bez posrednika
 
Poslednja izmena:
Ја овде нисм говорио о отвореној замени, него о оној да дођу људи и плате испод руке за то. Да сам на месту особе која то гледа...можда бих отворено изашао у јавност са тим, овако немам доказа, а питање је да ли би их и та особа имала.

...а нисам упознат са тим савременим терапијским методама, али ту сигурно мора да се постави питање оправданости коришћења толике количине крви (5 литара?), чак и да је све легално...
Сасвим легално се ради на ВМА. Наравно, то раде они богатији наркомани и такође се плаћа. Дакле, то је метода која не мора да се ради испод руке...уз, наравно, индикацију.
 
Сасвим легално се ради на ВМА. Наравно, то раде они богатији наркомани и такође се плаћа. Дакле, то је метода која не мора да се ради испод руке...уз, наравно, индикацију.

Ниси разумела мој пост. Нисам знао за те методе, али и ако се ради легално...ја постављам питање етичке исправности таквог чина. Зашто би неком џанкију било омогућено да то ради и потроши 10 пута више крви од неког детета коме је потребна операција, а условљавају дететову породицу да неко из породице или неко од пријатеља мора да донира крв у количини потребној за операцију?
 
ja od pre neki dan mogu ponovo da dam:D
imam veliku zelju da to uradim a posto sam malo(vise) kukafica od igle
samo povedem nekog kome mogu da zarivam nokte dok ga stiscem slobodnom rukom:rumenko:

prosli put sam posle davanja dobila paketic sa majicom, krekerima, bonzitom i sokicem
naj se radujem sto cu nekome pomoci, a posle i zbog paketica:p:)
 
ja od pre neki dan mogu ponovo da dam:D
imam veliku zelju da to uradim a posto sam malo(vise) kukafica od igle
samo povedem nekog kome mogu da zarivam nokte dok ga stiscem slobodnom rukom:rumenko:

prosli put sam posle davanja dobila paketic sa majicom, krekerima, bonzitom i sokicem
naj se radujem sto cu nekome pomoci, a posle i zbog paketica:p:)

Bravooo!
Super sto pokusavas da savladas strah!
Samo napred!:)
 
evo svaki dan nesrece....krv je neophodna...krv sam dobrovoljno dao preko 120 puta...poznanici razlicito komentarisu....da se sa krvlju manipulise...da se prodaje....ja i dalje dajem svaka 3 meseca....nameravam i da potpisem za doniranje organa....zanimaju me vasa iskustva....

Nisam punoletan, ali bih.

Nemoj da potpisuješ za doniranje organa posle smrti.

Ima tu kriminala, pa te u četrdeset petoj savataju krimosi i ubiju, ili nameste nesrećni slučaj, a oni imaju organe. :eek:

Dešava se.

Potpiši kad budeš mator.
 
pogledam cesto ovde...hm ...niko da vam kaze,a bila je tema,samo ne mogu da se setim kako se tacno zvala..
dakle bila je tema sa sve dokazima,da tu krv NIKAD ne dobiju ti za koje dajete...znaci bolesnici ili jludi kojima je preko potrebna...kad je nekom potrebna krv,MORA doci neko iz porodice...ili poznanika da da krv za njega....a gde ide ta krv sto je vi date?...jednostavno nemam srca da vam kazem...
 
pogledam cesto ovde...hm ...niko da vam kaze,a bila je tema,samo ne mogu da se setim kako se tacno zvala..
dakle bila je tema sa sve dokazima,da tu krv NIKAD ne dobiju ti za koje dajete...znaci bolesnici ili jludi kojima je preko potrebna...kad je nekom potrebna krv,MORA doci neko iz porodice...ili poznanika da da krv za njega....a gde ide ta krv sto je vi date?...jednostavno nemam srca da vam kazem...

:D e sto lupas....znam coveka koji radi na transfuziji....nema tu mistifikacije....nikakve
 
:D e sto lupas....znam coveka koji radi na transfuziji....nema tu mistifikacije....nikakve

..odlicno,sto eto znas tog coveka....ali to nista ne dokazuje....pitaj ga malo ,jel on video to....jel to sigurno da ta krv ide tamo....potrazi jasne dokaze !!!!
..:D prko ovoga "lupas" lako prelazim,ocekivao sam i gore....nije jednostavno ljudima reci da su u zabludi...odnosno ovo je prirodna reakcija...
 
pogledam cesto ovde...hm ...niko da vam kaze,a bila je tema,samo ne mogu da se setim kako se tacno zvala..
dakle bila je tema sa sve dokazima,da tu krv NIKAD ne dobiju ti za koje dajete...znaci bolesnici ili jludi kojima je preko potrebna...kad je nekom potrebna krv,MORA doci neko iz porodice...ili poznanika da da krv za njega....a gde ide ta krv sto je vi date?...jednostavno nemam srca da vam kazem...

cuj care, mojoj kevi je trebala prosle godine u urgentnom i rekli su mi da su trebovali iz crvenog + ali ako me ne drzi mesto da mogu da odem u krst i proverim da li imaju tu krvnu grupu i pre nego sto im stigne(ili ne stigne, za sta su sanse bile jako male jer nije retka krvna grupa)
otisla sam i receno mi je da krvi ima i da nema potrebe da je ja ili neko moj damo
btw. tad sam izostrila sliku ko su mi pravi prijatelji i dobri ljudi uopste jer sam usput u panici pozvala par njih i pitala da li bi dali u slucaju da treba
 
otisla sam i receno mi je da krvi ima i da nema potrebe da je ja ili neko moj damo
...carice,prvi put cujem za tako nesto...procitaj jos jednom ovu recenicu i priznaj da zvuci neverovatno..zivimo u svetu punom grabljivica,gde svi hoce da vas prevare....a da vam neko nesto pokloni...nema ni 0,01% sansi...
...i jel ti keva dobila tu besplatnu krv?
 
Poslednja izmena:

Back
Top