Da li biste ostavile pusenje?

Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

..ucenjivanje, nema tu ni lj od ljubavi:roll:..može valjda na neki umereniji način:lol:
 
Pocela sam da pusim jako mlada, ali sam postala PUSAC kada sam prvo kupovala cigarete, pa sve ostalo.Kada mi je bilo bitnije da li NJIH imam, a ne hleb.Bila sam zavisnik.Izdrzala sam prva tri meseca trudnoce, a onda pusila TAJNO.Znala sam da TRUJEM svoje dete., godinama...Niko mi nije branio, ni trazio da prestanem, a ja sam uzivala.Ali , kada sam pocela da pusim po TRI pakle dnevno, licila na dimljenu haringu, ODLUCILA sam da prestanem, Bilo je tesko, sanjala sam cigare, borila se...I evo, 20 godina nisam zapalila ni jednu.MM je pusio po neku, nije bio OZBILJAN pusac, ali i on od tada nije zapalo ni jednu.Sin NIKADA nije zapalio, iako se jadnicak kao dete naudisao dima.Sada, ON ima devojku koja pusi isto kao ja nekada.U njenoj kuci svi puse...Moj sin joj je kupovao ZIBAN, onaj lek, ja onu knjigu, neko je spominjao, ali ona i dalje pusi...Razumem i znam da ce morati SAMA da odluci, nikakva uslovljavanja ili ucenjivanja ne vrede...
Mickey Fine, znam koliko pusenje moze da smeta, ali, veruj, nikakv razgovor, dogovor, ubedjivanje, ili ucenjivanje ne vredi. Samo ako ona sama odluci da prestane, mozes joj biti pomoc i podrska.A ako to ne mozes da prihvatis, nolje raskini, jer ljubav tu ne vredi, samo ako nesto "kvrcne" u njenoj glavi.Zelim da se to desi...
 
pa ne znam...ako me voli, onda ne bi trebalo da mu smeta što pušim...a ako ga volim, onda bi trebalo da ostavim pušenje...kompromis je majka mara....
smanjila bih svakako, a možda bih vremenom i prestala.
inače, ne pušim nikad u kući i pred decom...uvek imam cigarete kod sebe, ali ne volim da me deca gledaju sa cigaretom.
mm ne puši 15 godina.
 
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:
Ne bih. Lose reagujem na ucene ;).
Ostavila sam ih mnogo kasnije iz drugih razloga. Bio je veliki protivnik cigareta pre nego sto smo se upoznali, a onda ih je cutke podnosio i kupovao mi ih, tj. nikada nije trazio da ih ostavim. Kada sam ih ostavila bio je odusevljen, naravno. Ipak, postoje neke druge stvari za koje ne bi imao ni mrvicicicicu tolerancije.
 
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

Ni u ludilu. Ako nekad budem batalila cigare, to ce biti zato sto je to iskljucivo moja odluka, a ne zato sto to neko trazi od mene
 
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

danas cigarete, sutra ce traziti nesto drugo, trece.....znaci, moze se desiti da pokusa da me menja prema onome sto njemu odgovara. ako je tako onda mu ja ne trebam, jer mu ne odgovaram takva kakva sam, treba mu neka druga.

i da vrlo burno reagujem na pomen cigareta, cak sam i pokusala po svom izboru da ih ostavim, ali nije islo. :cool:
 
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

Kao bivshi pushach mogu da ti kazzem ovo: tako neshto zahtevati je ucena, koja ne mozze da uspe. \pushenje mozzemo da ostavimo samo zbog nas samih, jer sve ostalo je losha motivacija.
Uslovljavanje veze bilo chim JE uvredljivo
 
danas cigarete, sutra ce traziti nesto drugo, trece.....znaci, moze se desiti da pokusa da me menja prema onome sto njemu odgovara. ako je tako onda mu ja ne trebam, jer mu ne odgovaram takva kakva sam, treba mu neka druga.

i da vrlo burno reagujem na pomen cigareta, cak sam i pokusala po svom izboru da ih ostavim, ali nije islo. :cool:

Ako budesh htela opet, dodji na nepushachki kutak na zdravlju, ima puno korisnih saveta kako ostaviti plus podrshka. Ja evo ne pushim preko 9 meseci i super je.
 
Da me podrzi da
Da me ucenjuje-ne
Pa to je kao da ti neko kaze (u tvom poredjenju), ako ne budes bila zdrava, mrs, ako ne budes bila mrsava- mrs
1 je podrzati nekog zarad neke odluke, a sasvim 2 traziti nekom nesto i ucenjivati ga
edit: bolest je neumesno i pominjati...
 
Poslednja izmena:
Ti i ja i svi znaju da su navedeno bolesti zavisnosti..tako da tu nije nista neumesno..ne znam kako mozes tvrditi da te neko treba podrzati u necemu sto te unistava i ti to znas..to nema veze sa gundjanjem i uslovljavanjem..sa tolerancijom ili kompatibilnoscu..vec jedino sa zdravim mozgom
 
Pitanje za zene koje puse. Da li biste ostavile pusenje ako vam decko to trazi od vas? Pretpostavljam da je to pusacima jako tesko i obicno reaguju kao da si ih uvredio. Recimo da vam kaze da mu se jako svidjate, ali da preko toga jednostavno ne moze da predje, i ako ne ostavite pusenje nema nista od ozbiljne veze. Sta kazete?
Pitanje je ozbiljno, oni kojima se prica o seksu i drugim oblicima pusenja, cibe na drugi podforum. :rtfm:

pazi pušenje je bolest i nikoga nećeš izlečiti tako što ćeš ga uceniti...ako si znao da ti devojka puši i pre nego što je tebe upoznala, onda je to bio i tvoj izbor, da nije, tražio bi neku koja nije pušač...;)
 

Back
Top