Da li biste dali otkaz da odjednom dobijete milion dolara?

Milion bukvalno, ili kao metaforu za brdo love?
Racunam da li je milion dovoljan da se narednih 50 godina zivi pristojno (nije da ne planiram i duze).
To bi bilo 20.000 godišnje, dakle manje od 2.000 mesečno. Ne računa se rešavanje stambenog pitanja, ostali članovi porodice i naravno inflacija.
Znači preostaje da se novac uloži negde nekako ili bar prištedi sa što manjim gubitkom vrednosti.
A kada bih imao neki izvor novca koji će svake godine da omogući da se priušti ono što danas vredi recimo bar 50.000 evry/dolarry... Hmmm... ne mogu da garantujem da bih ostao na radnom mestu.
 
Ја бих ти стално долазила, тако си то лепо описала, а 100 посто и госпођица :heart:
И зашто овакви сањари немају пара :(

Da znas, Mina, da sam pomislila isto pre par dana.
Upoznala sam pre nekog vremena devojku koja radi u nasem najpoznatijem lancu knjizara.
Rec po rec, mesec po mesec i mi smo se nekako zblizile. Ima malo dete, diplomirani je filolog i radi cetrnaest godina u knjizari.

Ona obozava svoj posao, svaku knjigu zna, ima blog o knjigama za decu, svemu udje u detalje, divno razgovara i bas sam pomislila...za ime sveta, kada neko udje u knjizaru i trazi, ne znam, roman Jovane Jeremic ili ciji vec, ta osoba, taj kupac nema pojma ko stoji ispred njega. Za njega je ona - prodavacica!
 
Da znas, Mina, da sam pomislila isto pre par dana.
Upoznala sam pre nekog vremena devojku koja radi u nasem najpoznatijem lancu knjizara.
Rec po rec, mesec po mesec i mi smo se nekako zblizile. Ima malo dete, diplomirani je filolog i radi cetrnaest godina u knjizari.

Ona obozava svoj posao, svaku knjigu zna, ima blog o knjigama za decu, svemu udje u detalje, divno razgovara i bas sam pomislila...za ime sveta, kada neko udje u knjizaru i trazi, ne znam, roman Jovane Jeremic ili ciji vec, ta osoba, taj kupac nema pojma ko stoji ispred njega. Za njega je ona - prodavacica!
Подсетила си ме на онај филм, не сећам се како се зове, она је наследила предивну малу књижару, баш онакву како ти описујеш, а он је власник ланца мегакњижара без душе...ја нисам могла да му опростим што јој је затворио књижару, она јесте :lol:
 
Подсетила си ме на онај филм, не сећам се како се зове, она је наследила предивну малу књижару, баш онакву како ти описујеш, а он је власник ланца мегакњижара без душе...ја нисам могла да му опростим што јој је затворио књижару, она јесте :lol:

Da, da...Stigla vam je posta!

Meg Rajan i Tom Henks...jeste, ona je nasledila od mame i on je izbacuje iz posla.
Za utehu se u nju i zaljubi:lol:
 

Back
Top