crnogorski jezik i u srbiji

dzaba ga ja prozivam, kad on gluv - nece da mi odgovori.
pa idi bre covece odavde kad smo takvi nikakvi, idi na neki hrvatski forum pa tamo siri propagandu. pricaj tamo o 'lijepoj vasoj, nidje nema u svijet...', pricaj tamo svojim jezikom i svojom azbukom, pa da vidimo kako ces se provesti.
bgd i srbija su deo sveta a ne periferija civilizacije. vas ce uvek da prati sindrom palanke. pre 100 god na teritoriji danasnje CG su bila samo dva mesta sa nekim atributima grada - kotor i cetinje. za kotor se zna zasto (a tada je bio u sastavu crno-zuto monarhije), a cetinje zato sto je tamo bio knjaz nikola i nekoliko konzulata. tada je veliki problem bio da se sa kolja ispred kuca maknu nabijene turske glave da ih ne gledaju strani konzuli.

jel ima na ovom forumu moderator, daj udaljite ovu prepotentnu budalu.


Što ti je zavist. Pa nema većega jada i bijede od vas na ovi forum. Što vi je gore, vi sve drčniji, zlobniji, pohlepniji, talog ljudskoga roda. Koja ste vi srbska "reprezentacija"! Srećom, znam dostinu (pravijeh) Srba koji su najprije ljudi, pa onda sve ostalo i oni su pravi reprezenti.
Biće Srba i bez vas, biće i Crnogoraca uz prkos vama. Mi imamo našu državu, naš jezik, našu povijest, imamo nas. Džabe lajete džukci s periferije civilizacije, budućnost tamo ne pohodi.
Odviše potonuste da bih ve moga pratit, s toga razloga - zbogom žohari!
 
Što ti je zavist. Pa nema većega jada i bijede od vas na ovi forum. Što vi je gore, vi sve drčniji, zlobniji, pohlepniji, talog ljudskoga roda. Koja ste vi srbska "reprezentacija"! Srećom, znam dostinu (pravijeh) Srba koji su najprije ljudi, pa onda sve ostalo i oni su pravi reprezenti.
Biće Srba i bez vas, biće i Crnogoraca uz prkos vama. Mi imamo našu državu, naš jezik, našu povijest, imamo nas. Džabe lajete džukci s periferije civilizacije, budućnost tamo ne pohodi.
Odviše potonuste da bih ve moga pratit, s toga razloga - zbogom žohari!

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
crnogorac.jpg
 
dzaba ga ja prozivam, kad on gluv - nece da mi odgovori.
pa idi bre covece odavde kad smo takvi nikakvi, idi na neki hrvatski forum pa tamo siri propagandu. pricaj tamo o 'lijepoj vasoj, nidje nema u svijet...', pricaj tamo svojim jezikom i svojom azbukom, pa da vidimo kako ces se provesti.
bgd i srbija su deo sveta a ne periferija civilizacije. vas ce uvek da prati sindrom palanke. pre 100 god na teritoriji danasnje CG su bila samo dva mesta sa nekim atributima grada - kotor i cetinje. za kotor se zna zasto (a tada je bio u sastavu crno-zuto monarhije), a cetinje zato sto je tamo bio knjaz nikola i nekoliko konzulata. tada je veliki problem bio da se sa kolja ispred kuca maknu nabijene turske glave da ih ne gledaju strani konzuli.

jel ima na ovom forumu moderator, daj udaljite ovu prepotentnu budalu.

:dontunderstand:

Нека њега, шта фали!?
ОДЛИЧНО РАДИ И ПИШЕ ,

АЛИ ЗА СРБЕ И СРПСТВО!
 
Srbi u CG imaju pravo na svoj jezik, samo je problem što je isti ka naš, a ne ka vaš, te samim tijem nije srbski no crnogorski.

Zar ne mislite da i Crnogorci u Srbiji takođe govore jezikom koji je isti kao naš a ne kao vaš? Evo ja živim blizu Vrbasa i relativno često sam tamo, jeste pun je Vrbas Crnogoraca, međutim, za razliku od Vas, te Crnogorce odlično razumem, a siguran sam da bi i oni imali problema da Vas potpuno shvate. Možda bi morali prvo otvoriti škole crnogorskog jezika u kojima bi ovdašnji Crnogorci naučili pravilan crnogorski, pa da se tek onda uvede u službenu primenu?
 

Back
Top