Beosong i Eurosong 2013.

po polufinalima mi se svedska cinila kao razočaravajuć domaćin ali fionale je bilo super, petra je luda, a i ovaj medjuprogram... you my kiss the - groom - :lol: - ne volim kad je pobednik ovako predvidiv al objektivno pesma je popaljiva a i ako je pevala sve uživo bila je besprekorna svaki put.. azerbejdžan je ima dobar nastup, profesionalan i pokazao kako se to radi na sveskom nivo - ne volim ja to tolko istrenirano al svaka čast - naša zlata je toliko zlatna da se ja pesme ne sećam al se sećam ukrajinskih bataka; italija - nastup na nivou, autentično; španija haos posle pastore soler apsolutna smejurija; uk nezasluženo medju poslednjima, mada i matora boni mi je bila malo ofucana i glas nije na nivou, ko da je svratila kao gost na nekom koncertu i ćao zdravo mada - :heart: ; grof drakula je moj idol... holandska pesma ima lepu i zanimljivu melodiju i temu ali je pevačica neprimetna i falšara samo tako... grčka realno blam onakve delije u suknjicama i 27 puta urliči bezozirnu frazu, možda kod vas kad krenete ad obijate dragstore na protestima... nemačka je toliko iskomercijalizovana da prosto na kraju ne znaš šta da misliš... ali tandžolika nemica sa nogama lotara matthausa - bravo .... a jao naša komentatorka ko da komentariše titovu sahranu... daj ženo treba napraviti sprdačinu od ovoga... mada bolje nego gospoja duška koja se valjda pokupila iz švecke sa našim failušama, ne gura se gospoja u finale kad nema nas i kad nije prvi kanal :lol:
 
Poslednja izmena:
The UK's Bonnie Tyler came 19th, an improvement on last year when Engelbert Humperdinck came second from bottom.

There was disappointment for Ireland's Ryan Dolan as he finished in last place with just five points.

One of the more eccentric acts was Romania's Cezar, who mixed his operatic voice with a disco beat. He managed a respectable 13th position.



pusti englezi
valjda se takmiče otpozadi
ko je najbolje prošao od loših
 
и навијала сам за Данску
свака част
песма ме је одушевила на прво слушање
волим тај звук фруле, бубњеви дају неку снагу целој песми
и баш ми је драго што је баш та песма победила
публици се свидела..добила је убедљиво највећи аплауз а и на јутјубету је, у спотовима типа my top 39 била највише пута на првом месту

е, сад видим у коментарима да некима се не свиђа ова песма...то само значи да су укуси различити и о укусима не треба расправљати

ал РТС ме разочарао по ко зна који пут...ал то није ништа ново
да финале Евровозије ставе на други програм, а на први фудбал Партизан-Црвена звезда...и то су програм јуче изменили ...а ми гласамо за финалисте
баш сам се изнервирала кад сам видела
знам да је можда све једно...ал без обзира

отварање Евровизије ми се није свидело, очекивала сам да ћу да видим Лорен на самом отварању, мада оно дефиле учесникаим није лоше
 
Da slozim utiske. Rusija, Rumunija, Ukrajina, Island, Moldavija, Norveska, Grcka i Spanija, a od ispalih Austrija i Crna Gora mogu da prodju iz nekog razloga. Sto se tice pevanja tu je Rumun sve ostavio u prasini, Ruskinja je imala odlicnu pesmu, ali i veliku tremu, Zlata, Aliona, Natalia i Raquel su simpaticne, Grci zabavni, a Crna Gora je imala odlicnu ideju i pevacicu, ali lose repere.

Najgori Holandija, Danska, Svedska i Irska.
 
Nakon Azerbejdzana mislio sam da nikada tako lose nece biti,no ni Svedska nije nista bolja,posebno sam razocaran sto je u pitanju bas svedska od koje sam mnogo ocekivao-govorim o organzaciji,novim promenama....Iskreno,nista posebno,moj favorit od pocetka San Marno nije prosao u finale.
 
A kad Balkanci glasaju jedni za druge onda nema lobiranja i sve je posteno:lol:
Cinjenica je da su nasi ove godine kolektivo popusili, a pesme nisu pridonele ali mi je smesno kad se ' blokovi' bune zbog nepravde...

Tesko je govoriti o Balkanskom bloku kada mi najvise glasova dobijamo od Austrije, Svedske i Svajcarske, a ne od Albanije, Bugarske i Turske. I kada "smo" pobedjivali Marija i Helena su bile 5 klasa bolje od svih ostalih. Dakle, potpuno zasluzeno.

Severni blok godinama vlada ESC-om. U zadnjih 15 godina 2 x Danska, 2 x Svedska, Finska, Norveska, Nemacka, Estonija, Latvija... 9 pobeda u 15 godina.

A ove godine su bili ubedljivo najgori - Holandija, Danska, Belgija, Finska, Svedska... Svi do jednog nezasluzeno u finalu i jos na kraju osvojili ESC. Smesno.
Izdvojio bih jedino Island i Norvesku koji su bili ok ove godine.
 
Tesko je govoriti o Balkanskom bloku kada mi najvise glasova dobijamo od Austrije, Svedske i Svajcarske

Pa naravno da dobijamo kad tamo ima Srba ( za Svedsku ne znam doduse) ko pleve.
Pogotovo u Austriji.

Ok SFRJ blok, eto. Svejedno ostaje da kakav takav, postoji princip komsijskog glasanja...bilo ga je uvek i bice ga ( poslednjih godina malo osljabljeno)...ponekad ce prevagnuti ovaj komsiluk , ponekad onaj.
Ponekad ce se desiti magicni izuzetak od pravila.
Ali manje vise nista se ne menja.

I ostaje ono,konstantno istices da su \navedene\ zemlje najgore, sto je po meni ok, to je tvoj stav - ali ******, to ostaje tvoj stav, ne stav vecine. Taj nezasluzeni plasman je jako diskutabilna kategorija.
No nebitno, meni je samo malo pateticno to kukanje oko lobiranja.
Eurosong..get over it
 
Poslednja izmena:
A te hidraulične haljine u Moldavke i u Rumuna?

Rumun je imao strasan nastup, njegov glas, scena, stil, kostimi, igraci, igracica :heart:, svaki detalj je bio na mestu i ta hidraulika je nekako u pravom momentu upotrebljena. Covek je za 6 klasa bio najbolji.

Kod Moldavke je ta haljina imala vise znacaja. Bilo je zanimljivo gledati to sa tehnickog aspekta, hidraulika, svetla i ostalo.
 
bas mi bilo milo kad su nase ispale, sta je ono, ono nije pesma nja nja nja i kao neko vas razume o cemu se vi tu pekmezite na sceni :roll:

svi su mi bili kiseli, sve nesto mir u svetu, ljubav ce pobediti... ko da su dosli na izbor za mis pa imaju mantru world peace :roll:

rumun je ostavio na mene najjaci utisak, teska kicerica u svakom pogledu i aranzman, i pevanje, i scenografija...ali bas zbog toga se izdvajao od ostalih pokislih pa mi eto ostao u secanju :lol:

da me pitas kako ide danska pesma nemam pojma a gledala i polu i finale :aha: toliko o upecatljivosti
 

Back
Top