Beosong i Eurosong 2013.

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.681
Nelogicno mi je da na ovako velikom forumu kao sto je Krstarica nema tema o takmicenju za pesmu evrovizije 2013.
Posto se ove godine nas izbor za pesmu koja ce predstavljati Srbiju odrzava kroz ozivljeni Beosong, evo mesta gde mozemo komentarisati i postavljati sve vezano za ove manifestacije.
 
Списак извођача и аутора на „Беосонгу 2013“



1. Моја светлости - Игор Терзија
Mузика и аранжман: Aлександар Филиповић
Tекст: Растко Савић

2. Што пролазим - Душан Зрнић
Mузика и текст: Ана Бојић Мрђен
Аранжман: Aлександар Филиповић

3. За тебе живим - Кристина Савић
Музика: Војкан Борисављевић
Текст: Владан Савић
Аранжман: Урош Ранковић

4. Савршен крај - Александра Дабић
Музика, текст и аранжман: Добривоје Марић Чарли

5. Усне кадифа - Кал
Музика и аранжман: Драган Ристић
Текст: Душица Милановић - Марика

6. Трен - Жарко Степанов
Музика, текст и аранжман: Иван Илић

7. Светла пале се за нас - Ксенија Кочетова
Музика и аранжман: Максим Кочетов
Текст: Ксенија Кочетова и Тони Малбашић

8. Благослов - Маја Николић
Музика и аранжман: Marc Paelinck
Текст: Маја Николић

9. Спас - Душан Свилар
Музика и аранжман: Марко Ђурашевић Махони
Текст: Растко Савић

10. Ружа од барута - Ненад Милосављевић
Музика и аранжман: Ненад Милосављевић
Текст: Владимир Дуловић и Ненад Милосављевић

11. Анђео с неба - Маја Оџаклијевска
Музика: Никола Буровац
Текст: Соња Буљан
Аранжман: Марко Ј. Кон

12. Хало - Марија Михајловић
Музика и текст: Никола Чутурило
Аранжман: Бобан Јанковић и Срђан Танасковић

13. Љубав је свуда - Мирна Радуловић, Невена Божовић, Сара Јовановић
Музика и аранжман: Саша Милошевић Маре
Текст: Марина Туцаковић

14. Магија - SKY's
Музика, текст и аранжман: Sky Wikluh

15. Дуга у твојим очима - Сашка Јанковић
Музика и текст: Слободан Бобан Петровић
Aранжман: Слободан Бобан Петровић и "Студио 3000"
 
Revija učesnika Beosonga: Aleksandra Dabić

Reviju učesnika Beosonga otvaramo intervjuom sa Aleksandrom Dabić, mladom, šarmantnom i talentovanom devojkom koja je široj javnosti postala poznata učešćem u prvoj sezoni popularnog muzičkog rijalitija “Prvi glas Srbije”.

Aleksandra će na predstojećem Beosongu otpevati pesmu Savršen kraj čiji je kompletni autor Dobrivoje Marić Čarli.
http://escserbia.com/2013/02/18/revija-ucesnika-beosonga-aleksandra-dabic/
 
Жребом у којем су учествовали Нина Радојичић и сами извођачи на „Беосонгу 2013“, утврђен је редослед којим ће бити изведено 15 такмичарских композиција - конкурената за песму Србије на 58. „Евросонгу“.

У холу зграде Радио-телевизије Србије данас је одржан жреб којим је утврђен редослед извођача у полуфиналу „Беосонга 2013", заказаном за суботу, 2. март.

Жреб је обављен уз помоћ Данице Нине Радојичић, представнице Србије на „Песми Евровизије" у Диселдорфу 2011. године, са песмом Чаробан, као и самих извођача који су извукли своје редне бројеве.

1. Љубав је свуда - Мирна Радуловић, Невена Божовић, Сара Јовановић
Музика и аранжман: Саша Милошевић Маре
Текст: Марина Туцаковић

2. Моја светлости - Игор Терзија
Mузика и аранжман: Aлександар Филиповић
Tекст: Растко Савић

3. Благослов - Маја Николић
Музика и аранжман: Marc Paelinck
Текст: Маја Николић

4. Усне кадифа - Кал
Музика и аранжман: Драган Ристић
Текст: Душица Милановић - Марика

5. Ружа од барута - Ненад Милосављевић
Музика и аранжман: Ненад Милосављевић
Текст: Владимир Дуловић и Ненад Милосављевић

6. Дуга у твојим очима - Сашка Јанковић
Музика и текст: Слободан Бобан Петровић
Aранжман: Слободан Бобан Петровић и "Студио 3000"

7. Што пролазим - Душан Зрнић
Mузика и текст: Ана Бојић Мрђен
Аранжман: Aлександар Филиповић

8. Анђео с неба - Маја Оџаклијевска
Музика: Никола Буровац
Текст: Соња Буљан
Аранжман: Марко Ј. Кон

9. Спас - Душан Свилар
Музика и аранжман: Марко Ђурашевић Махони
Текст: Растко Савић

10. Магија - SKY's
Музика, текст и аранжман: Sky Wikluh

11. Светла пале се за нас - Ксенија Кочетова
Музика и аранжман: Максим Кочетов
Текст: Ксенија Кочетова и Тони Малбашић

12. Хало - Марија Михајловић
Музика и текст: Никола Чутурило
Аранжман: Бобан Јанковић и Срђан Танасковић

13. Савршен крај - Александра Дабић
Музика, текст и аранжман: Добривоје Марић Чарли

14. За тебе живим - Кристина Савић
Музика: Војкан Борисављевић
Текст: Владан Савић
Аранжман: Урош Ранковић

15. Трен - Жарко Степанов
Музика, текст и аранжман: Иван Илић

http://www.rts.rs/page/rts/ci/pesma.../Утврђен+редослед+извођача+на+„Беосонгу“.html
 
Kristina Savić jedna je od retkih umetnica na našem prostoru koja je uspela da na visokom nivou poveže dva talenta – glumački i pevački. Ljubitelji mjuzikla imaju prilike da uživaju u njenom umeću u Pozorištu na Terazijama. Na naš poziv za intervju ljubazno se odazvala i pristala da podeli sa nama svoja razmišljanja o predstojećem takmičenju.

Kristina će na predstojećem Beosongu otpevati pesmu Za tebe živim čiji je autor muzike slavni kompozitor Vojkan Borisavljević. Tesktopisac je poznati glumac Vladan Savić, a aranžer Uroš Ranković. U polufinalu 2. marta nastupiće pod rednim brojem 14.


http://escserbia.com/2013/02/19/revija-ucesnika-beosonga-kristina-savic/
 
Priliku da govore za naš sajt dobile su tri tinejdžerke iz istog odeljenja srednje dizajnerske škole. Ksenija Knežević (17), Dana Gašić Gavaja (16) i Anđela Vujović (16) čine grupu SKY’s, a od njihovog pevanja i neverovatne energije odzvanjaju školski hodnici.

Ove tri mlade dame će na Beosongu nastupiti sa pesmom Magija čiji je autor Sky Wikluh. Njihov redni broj nastupanja u polufinalu 2. marta je 10.

http://escserbia.com/2013/02/20/revija-ucesnika-beosonga-skys/
 
Revija učesnika Beosonga: Marija Mihajlović

Marija Mihajlović je džez, pop i rok pevačica, vokalni trener i specijalizovani studijski muzičar. Svoju muzičku afirmaciju otpočela je još 1990. godine, a pored brojnih koncerata, nastupa na festivalima i nagrada, njen glas publika prepoznaje u reklamnim džinglovima preko 500 brendova.

Marija će u polufinalu Beosonga nastupiti 12. po redu. Njena pesma se zove Halo, autori su: Nikola Čuturilo (muzika i tekst), Boban Janković i Srđan Tanasković (aranžman).
http://escserbia.com/2013/02/21/revija-ucesnika-beosonga-marija-mihajlovic/
 
Revija učesnika Beosonga: Dušan Zrnić

Dušan Zrnić je pop-rok pevač koji je svoju muzičku karijeru započeo još 2004. godine, kada je u muzičkom rijalitiju “Idol”, u velikoj konkurenciji od tri hiljade prijavljenih kandidata, osvojio visoko 3. mesto. Takođe, Dušan je do sada dva puta učestvovao na Beoviziji, 2005. i 2009. godine, a njegove pesme Nebo i Tvoje drugo ime je greh su zauzele 10. odnosno 6. mesto.
Revija učesnika Beosonga: Dušan Zrnić

Ove godine Dušan ponovo konkuriše za naslov evrovizijskog predstavnika Srbije. Njegova pesma je Što prolazim čiji su autori Ana Bojić Mrđen (muzika i tekst) i Aleksandar Filipović (aranžman).
http://escserbia.com/2013/02/22/revija-ucesnika-beosonga-dusan-zrnic/
 
Ja odbrojavam dane, ja bas pratim sve to. :)
Nisam siguran da je ovaj Nenad Cvijetic jos potvrdjen, nesto se tu mulja. Ovako, na gluvo, najvise me zanimaju pesme PGS devojaka, Dusana Svilara i Maje Nikolic. Ali mozda mi se favoriti promene kad cujem pesme. Maja ako slucajno pobedi bolje da drzi usta zatvorena u Malmeu osim ta tri minuta kad peva.
 
Ja odbrojavam dane, ja bas pratim sve to. :)
Nisam siguran da je ovaj Nenad Cvijetic jos potvrdjen, nesto se tu mulja. Ovako, na gluvo, najvise me zanimaju pesme PGS devojaka, Dusana Svilara i Maje Nikolic. Ali mozda mi se favoriti promene kad cujem pesme. Maja ako slucajno pobedi bolje da drzi usta zatvorena u Malmeu osim ta tri minuta kad peva.

:ok::hahaha:
 
Revija učesnika Beosonga: Igor Terzija

Igor Terzija, još jedna zvezda, prepoznatljivo lice i prepoznatljiv glas prve sezone popularnog muzičkog rijalitija “Prvi glas Srbije”, ekskluzivno govori za naš sajt u okviru revije učesnika Beosonga. Iako mu festivali nisu nepoznat teren, na predstojećem nacionalnom izboru za Evroviziju imaće malo drugačiju misiju.

Igor će u polufinalu Beosonga 2. marta nastupiti pod rednim brojem 2. Njegova pesma se zove Moja svetlosti, a autori su Aleksandar Filipović (muzika i aranžman) i Rastko Savić (tekst).
http://escserbia.com/2013/02/23/revija-ucesnika-beosonga-igor-terzija/
 
Revija učesnika Beosonga: Ksenija Kočetova

Od prvih muzičkih koraka u četvrtoj godini, pa do Muzičke akademije u Kijevu (Ukrajina), ceo život podredila je muzici i veruje da svojom muzikom može da promeni svet – na bolje! Ksenija Kočetova se iskrenim osmehom odazvala na naš poziv za intervju, a svoju pozitivnu energiju uspela je da prenese kroz pisanu reč.

Ksenija Kočetova će na Beosongu otpevati pesmu Svetla pale se za nas pod rednim brojem 11. Muziku i aranžman uradio je njen suprug Maksim Kočetov, dok su za tekst sazlužni Toni Malbašić i sama Ksenija Kočetova.
http://escserbia.com/2013/02/24/revija-ucesnika-beosonga-ksenija-kocetova/
 
Revija učesnika Beosonga: Dušan Svilar

Duša Svilar je sa 17 godina postao pobednik treće sezone takmičenja “Zvezde Granda” i od tada njegova popularnost ne jenjava. Podjednako ga vole i mlađi stariji, a svojom skromnošću odoleva svim izazovima slave koje popularnost može da iznedri.

Na Beosongu će otpevati pesmu Spas za koju je muziku i aranžman uradio Marko Đurašević Mahoni, dok je tekst napisao Rastko Savić. U polufinalu 2. marta nastupiće deveti po redu.
Najpre želim da Vam čestitam na plasmanu u završnicu Beosonga. Biti u prvih 15 među 171 pesmom pristiglom na konkurs vrlo je pohvalno i značajno. Kako je došlo do toga da se uopšte prijavite na konkurs?

– Hvala! Kada je RTS objavio konkurs za Beosong 2013, pomislio sam da bi to bila lepa prilika da pokažem narodu na koji bih način predstavio našu zemlju ukoliko bih učestvovao na pesmi Evrovizije. Imao sam sastanak sa autorima, predložio im svoje ideje i krenuli da stvaramo.

Kako biste opisali pesmu sa kojom ćete se predstaviti publici?

– Pesma je rodoljubiva. Ideja je bila da se pesma bazira na elementima koji su tipični za Srbiju, a da ipak ostane pop pesma. Neparnog je ritma, umerenog tempa, širokog melodijskog raspona. Korišćeni su nacionalni instrumenti i naravno, savremeni. Svakako, ovakva pesma se nikada nije pojavila na našim prostorima, i drago mi je što ću imati priliku prvi da je predstavim.

Kakav scenski nastup možemo da očekujemo i kako teku pripreme?

– U vezi sa scenskim nastupom, mogu samo da kažem da neću eksperimentisati. On će samo služiti da doprinese pesmi, a ne da joj smeta…

BIOGRAFIJA
Duša je rođen je 19. juna 1990. godine u Subotici. Rano detinjstvo i srednje obrazovanje vezuju ga za Suboticu, gde je pohađao Gimnaziju i srednju muzičku školu. Prvi javni nastup imao je 14. februara 2007. godine na revijalnom festivalu “Ljubav i vino” sa pesmom “Ljubav Bogom dana”, kompozitora Kornelija Kovača. U drugoj polovini 2008. godine snimio je duetsku pesmu “Nije vredno sine moj” sa Kemalom Montenom. Koncertnu saradnju sa sarajevskim kantautorom počeo je u februaru 2009. godine u Sava centru obišavši sve veće i manje gradove u Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji, Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj… Godine 2010. osvaja nagradu publike na Grandovom festivalu sa pesmom “Dunavski testament”, autora Nikole Grbića. Iste godine izdaje i album “Nisam ja dobrovoljni davalac suza”. Godine 2011. osvaja nagradu za najbolji tekst na “Ohrid festu” u Makedoniji sa pesmom “Da li te voli k’o ja?” u kojoj je bio koautor, a 2012. na festivalu “Omladina” u Subotici, takmičio se kao kompletan autor pesme “Nisam znao dušo da te ne volim”, osvojivši nagradu za najbolju interpretaciju u izvođenju pevača Nikole Glišića.
Trenutno je student na Fakultetu muzičkih umetnosti u Beogradu.

Znamo da će, za razliku od ranijih godina na Beoviziji, ovog puta na Beosongu glasati samo publika. Mislite li da je to najmerodavniji sistem glasanja i s tim u vezi da li mislite da publika glasa za pesmu ili za izvođača?

– Žiri može biti prevaren od strane nekog lobija, ali publika ne. To se i pokazalo kroz mnoga takmičenja… Mislim da je publika najmerodavnija kada je glasanje u pitanju. Publika isključivo glasa za sveopšti utisak, što uključuje pesmu, interpretaciju i na kraju izvođača.

Mediji, a posebno tabloidi, pišu sve i svašta proteklih nedelja. Kakav je Vaš stav na komentare nezadovoljnih kolega koji nisu prošli užu selekciju? Da li doživljavate to kao posredno degradiranje Vašeg uspeha?

– Ne bih komentarisao ništa u vezi sa kolegama koji nisu prošli užu selekciju, nisam im čuo pesme. Uostalom, moje mišljenje nije merodavno… Meni lično, može neka pesma da se svidi, ali to ne mora da znači da bi moje mišljenje bilo isto kao mišljenje žirija ili naroda. Stavove kolega ne doživljavam kao posredno degradiranje u vezi sa mojim učešćem na Beosongu.

Vratimo se sada na Evroviziju. Koliko pratite ovo takmičenje i šta mislite da je razlog njene ogromne popularnosti i dugovečnosti?

– Takmičenje pratim od malena. Razlog dugovečnosti i ogromne popularnosti je svakako zaslužan zbog starijih izvođača koji su izgradili svoje međunarodne karijere, kojima je Evrovizija bila odskočna daska ili neka prekretnica.

Da li mislite da postoji neki recept za uspeh na Evrosongu i koji je to?

– Ne postoji recept… Jedino što je sigurno je to da čovek treba da bude ono što jeste, a ne da glumi neko ludilo ukoliko to stvarno nije.

Jeste li već čuli neke od izabranih pesama ove godine?

– Nisam.

Ukoliko pobedite na Beosongu i tako steknete pravo da predstavljate Srbiju u Malmeu, čime biste i na koji način, osim pesmom, predstavili našu zemlju Evropi i svetu?

– Pesmom, interpretacijom, scenskim nastupom možete puno toga predstaviti o vašoj zemlji na Evroviziji, a svakako, najbitnije je pokazati ljubav prema zemlji iz koje dolazite, kao i ljubav koju vam je ta zemlja pružila.

Najlepše Vam hvala na odvojenom vremenu za ovaj intervju. U svoje ime i u ime uredništva našeg sajta, želim Vam sreću na predstojećem takmičenje i svako dobro u daljem radu.
http://escserbia.com/2013/02/25/revija-ucesnika-beosonga-dusan-svilar/
 
Revija učesnika Beosonga: grupa “Kal”

Novinar “Timesa” Dejvid Atlir okarakterisao je grupu “Kal” i njihovu muziku kao “verovatno najbolji romski bend istočno od Pariza”. Dragan Ristić, vođa ovog sastava, rado se odazvao pozivu za naš intervju, želeći pri tom da nam otkrije delić onog što ova grupa sprema za predstojeći nacionalni evrovizijski izbor.

Na Beosongu će nastupiti pod rednim brojem 4 i otpevaće pesmu Usne kadifa za koju je Muziku i aranžman uradio Dragan Ristić, a tekst napisala Dušica Milanović – Marika.
http://escserbia.com/2013/02/26/revija-ucesnika-beosonga-grupa-kal/
 

Back
Top