Pisanje scenarija za filmove i serije

MladenS.

Zainteresovan član
Poruka
414
Šta mislite o tome da pišete scenarija za serije i filmove, pa ih onda ponudite za prodaju i otkup. I da vam to bude sporedni, a što da ne i glavni privatni biznis? Ako biste to odlučili, za koje serije ili filmove biste pisali. Ja imam ideje za dva scenarija za seriju "Beležnica profesora Miškovića". Ne znam baš kako se pišu scenariji, pa ću to napisati u obliku pripovetke, odnosno priče.

Šta mislite o tome da pišete scenarija za serije i filmove, pa ih onda ponudite za prodaju i otkup. I da vam to bude sporedni, a što da ne i glavni privatni biznis? Ako biste to odlučili, za koje serije ili filmove biste pisali. Ja imam ideje za dva scenarija za seriju "Beležnica profesora Miškovića". Ne znam baš kako se pišu scenariji, pa ću to napisati u obliku pripovetke, odnosno priče.
I kome ćeš priču da ponudiš?

Neću da pišem za Radoša i njegove babe koje se češljaju, a selo gori :).

Ma lako ću ja da priču pretvorim u scenarijo kada nađem šablon na internetu kako se to radi. Sada treba provesti sate i dane u pisanju.
tesko burazeru...za RTS, postoje klanovi, koji se tale sa glavesinama iz stranaka na vlasti...za anglosaksonsko podrucje jos teze, tu ti treba i lova

Pa i biće tako, priča sa mnogo dijalogâ. Prvi scenario, prva priča će biti iz čistog SF žanra, dok će druga priča biti bogami i horor sa pojavama demonâ. A završeci će biti neočekivani kako i trebaju u tim žanrovima da budu. Hajde sad i vi napišite iz kojih žanrova biste najviše voleli da pišete scenarija.

Pa možda si u pravu. Pokojna Marina Tucaković je za samo jedan stih dobila čini mi se tadašnjih 150 000 dojč maraka. Naravno to se desi jednom i nikad više. Ali nije lako ni naći i složiti stihove da se većini to dopadne i postane hit. Mislim da za to treba veći talenat pa i znanje nego za pisanje scenarija. Nisam talentovan za poeziju, a za scenarija ćemo da vidimo.

Evo ukratko ću napisati kako sam zamislio svoj scenario za horor seriju:

- U kući jedne porodice počinju da se dešavaju čudne pojave. Svakim danom je sve gore i gore. Shvataju da su njihovu kuću zaposeli demoni. Angažuju sveštenika, popa da istera demone, ali on je nemoćan da to uradi. Već totalno očajni jednog dana slučajno sretnu profesora fizike sa kojim se upoznaju. U razgovoru mu iznesu i svoju muku i na njihovo zaprepaštenje on se ponudi da im pomogne. I na kraju uz dramatičan završetak profesor uspeva da uništi demone. Na koji način? Neću to napisati već ću sami reći - klin se klinom izbija, a energija se energijom uništava. A demoni su zli entiteti koji se sastoje od energije i svesti.

Znam da su teme egzorcizma mnogo puta prežvakane u filmovima i serijama, ali svaka na kraju ima različite ideje i viđenja kako se osloboditi opsednutosti demonima, pa tako i ovaj moj scenario.

Sto se tiče SF scenarija, u glavi još uvek brusim detalje.

Mladene, ako zaista misliš da si talentovan za pisanje scenarija, ako je to ono što te ispunjava, onda to i radi, i ne obaziri se na negativne komentare nego samo teraj svoj fazon. Kada napišeš scenario, ti ga pošalji producentskoj kući, ako te odbiju, pošalji drugoj, ako te i tamo odbiju, pošalji trećoj.. nemoj lako da odustaješ, idi samo napred! Srećno sa scenariom!:ok:

Back