Seka Sablić: "Kulturu su zamračili Lepom Brenom i turbo folkom!"

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.783
Seka Sablić nema dlake na jeziku i to je dobro.

Dobro je i to što ima savršeno pamćenje i što zna šta govori.

Dobro je i to što zna da računa, pa kaže da je zamračenje, tj. ubijanje kulture počelo devedesetih godina, a traje i danas...

Uživanje je i to što citira stihove naše mudre pesnikinje Desanke Maksimović:

"Tražim pomilovanje za lepotu
koja pod koritom spava,
dok se maćehina kći u zlatnom ruhu
dvorom šepuri...
Za Pepeljugu, za pepeo suri
koji po njoj pada..."

:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2::klap::klap::klap:

Poslednja izmena:
U pravu je Seka 100%, mi zapravo živimo u doba anti-kulture i maltene sve što ima veze sa kulturom se zatire i marginaluzuje i forsira se neukus, primitivizam, džiberluk i ta treš kultura odnosno anti-kultura, a Lepa Brena ta seljančura koja se pojavila tamo krajem 80-ih/početkom 90-ih je bila samo vesnik apokalipse i naše propasti (kulturne, moralne, ljudske, ekonomske, pa eto i ta bivša velika država se raspala ubrzo nakon što se ona pojavila), kao jahač apokalipse i ona je maltene preteča i duhovna majka svih tih napumpanih pevaljki, sponzoruša, praznoglavih starleta i tih spodoba kojima smo okruženi danas.

U pravu je Seka 100%, mi zapravo živimo u doba anti-kulture i maltene sve što ima veze sa kulturom se zatire i marginaluzuje i forsira se neukus, primitivizam, džiberluk i ta treš kultura odnosno anti-kultura, a Lepa Brena ta seljančura koja se pojavila tamo krajem 80-ih/početkom 90-ih je bila samo vesnik apokalipse i naše propasti (kulturne, moralne, ljudske, ekonomske, pa eto i ta bivša velika država se raspala ubrzo nakon što se ona pojavila), kao jahač apokalipse i ona je maltene preteča i duhovna majka svih tih napumpanih pevaljki, sponzoruša, praznoglavih starleta i tih spodoba kojima smo okruženi danas.
https://www.alo.rs/vip/estrada/5931...nji dan pre,potpisao je Milutin Popović Zahar.

Naravno da nisu isti kao i Lepa Brena i zaista ne mogu u isti koš.
Сви су они исти, интерпретирају туђе текстове и мелодије.То што је Сека имала привелигију да интерпретира текстове разних драмских писаца, ништа је не чини бољом од Лепе Брене.

Сви су они исти, интерпретирају туђе текстове и мелодије.То што је Сека имала привелигију да интерпретира текстове разних драмских писаца, ништа је не чини бољом од Лепе Брене.
Veoma me veseli tvoj način razmišljanja.

Veoma me veseli tvoj način razmišljanja.
И мене весели твој начин размишљања по којем звезду "Тесне коже", "Жикине династије", "Секула и његове жене", "Бољег живота", "Срећних људи" сматраш неком узвишеном културном радницом, а не забављачем као што је Лепа Брена.
Кука Сека на неко наводно "замрачивање" а она се баш у том периоду није скидала са тв и филмских екрана а лије крокодилске сузе над наводним запостављањем Милене Дравић и Миће Орловића.

И мене весели твој начин размишљања по којем звезду "Тесне коже", "Жикине династије", "Секула и његове жене", "Бољег живота", "Срећних људи" сматраш неком узвишеном културном радницом, а не забављачем као што је Лепа Брена.
Кука Сека на неко наводно "замрачивање" а она се баш у том периоду није скидала са тв и филмских екрана а лије крокодилске сузе над наводним запостављањем Милене Дравић и Миће Орловића.
Ovim si baš locirao sebe u koordinatnom sistemu haosa...:p:hahaha::hvala:

Mešaš babe i žabe.

Bogu hvala, stigao glas razuma!
:vzagrljaj: :heart2:

Lepa Brena vesnik apokalipse i propasti??? Preteruješ. Sem toga, ona se pojavila negde početkom 80-tih. Dosta ljudi je smatra jednim od simbola jugoslovenstva za široke narodne mase.

To je svetski fenomen , nije samo do Srbije.

Najveće face u USA I UK već decenijama su realiti zvezde i neki disko pevači.
Eto vam Kim Kardasijan za nju je Lepa Brena drmr :mrgreen:
Ovo tvoje samo potvrđuje da je Seka u pravu. Po meni - Brena je otvorila Pandorinu kutiju i donela svo njesra koje se može zamisliti u našu zemlju...
Brena i oni koji su je osmislili... jer - Brena je projekat uništavanja svega dobrog, lepog i normalnog što smo imali...

Lepa Brena vesnik apokalipse i propasti??? Preteruješ. Sem toga, ona se pojavila negde početkom 80-tih. Dosta ljudi je smatra jednim od simbola jugoslovenstva za široke narodne mase.

Pa kulturne apokalipse i propasti, inace istina ona se pojavila jos u prvoj polovini 80-ih ali pazi tad je bila ono dobro uhranjena seljančica izBosne, tamo iz okoline Brčkog ili već odakle koja je ono u onom kožnom srebrnom šorciću pevala fazon po pečenjarama, vašarima i birtijama (poput one na Sajmištu na tramvajskoj stanici kad se prodje Ušće i Hajat pa pre penjanja na Stari most), bila bre ono seljančura dibidus, ono predmet sprdnje i bila je ono vašarska pevaljka i marginalna pojava, mislim ko je tad slušao Brenu ili narodnjake uopšte (pogotovo u Beogradu) , zna se tad je omladina slušala Rock (što reče i onaj tragač iz Potere Milorad, ja tad nisam znao niti verovao da iko mladji od 50 godina slusa narodnu muziku) i islo se na svirke po Akademiji, SKC-u, KST-u, Domu omladine, itd , kakva Lepa Brena kakvi bakrači , e problem je nastao kasnije kad se Brena "digitalizovala" da kažem, kad je počela da dobija sve više prostora u medijima i kad više nije bila marginalna pojava i kad je to nešto što je trebalo da ostane u pečenjarama i pod vašarskim šatorima počelo sve više da se gura i promoviše kao mejnstrim , e tad je nastao problem a posledice toga vidjamo i dan danas.

Back