Aleksej Navaljni preminuo u zatvoru

Ko stoji iza smrti Navaljnog?

• Ukupno glasova
    49
Pa jesi li ti normalan, pa šta, misliš da je to neka vojna paradica?

Eno ih, teraju momke, klinke, da se guše u nekim rovovima zbog nekih tamo interesa, a ne znam ni za čiji. NATO, Rusija, šta li već.

Ma sve su to isti, samo se razlikuju po boji uniforme, a jadni klinci ginu za njihove igrarije.

Sram ih bilo, i onog ko ih šalje i onog ko im daje oružje da se međusobno kolju kao stoka.
Je%е се лицемерним Србима за Русе, а посебно за Украјинце. Ево нама КиМ окупирано, а нико од њих неће да иде тамо да подигне устанак.
А сутра да се зарати, ти највећи Срби који навијају за рат у Украјини, они би први побегли из Србије и то би побегли на мрски запад.

Merkelova i Olan su gledajući vlastite interese pokušali da naprave nekakav kompromis sa Rusijom , to važi i za samog Trampa, no oni su bili preslabi , pometeni su kao od šale a i šta god su isti mislili i kad su imali vlast malo toga su mogli učiniti. Kada kažem zapad mislim na glavnu struju zapadni lager predvođen iz jednog centra istovertne ideologije.
U vezi uništenja Rusije. Pa ne znam zašto bi neko uložio 50 milijardi evra da napravi Majdan i Ukrajinu antirusiju, ne znam zašto bi neko nahuškao ukraince da prekrše sporazum u Minsku i time započnu rat , ne znam zašto bi neko torpedovao prergovore u Istambulu i ponovo nagovorio Ukrajince da ratuju iako su isti potpisali sporazum, ne znam zašto bi američki predsednik čim je došao na vlast i pre rata u Ukrajini govorio da Rusija treba da što više da iskrvari , ne znam zašto je period pre dolaska Bajdena na vlast u Ukrajini naziva period otopljavanja odnosa, ne znam zašto se organizuju konferencije po zemljama zapadnog lagera u kojima je glavna tema podela Rusije, nisam valjda ja to izmislio ,

https://www.blic.rs/vesti/svet/rusi...i-forum-slobodnih-naroda-trazi-podelu/2n6x4b4
Pa nije bas, ustvari nije uopste, Merkelova je vladala 16 godina i to je zena koja je najduze vladala u Evropi. Nije da nije uspela, ostvarila je s Putinom itekako neke dobre dogovore i to je trajalo do kraja njenog mandata. Olan i Tramp su bili svega 4 godine na vlasti a ovaj drugi takodje nije bio bas nemocan za to vreme.

Ne stoji teza da Ukrajina nikako nije smela u NATO po nekim sporazumima, jer kako vidim, bas se Merkelova zalagala za neulazak Ukrajine u NATO jos 2008 god., izgleda da je zato bio ljubazniji prema njoj od svih, ali znaci, znao je da nema pravo da to trazi ultimativno.

Hocu da kazem, ovi isti problemi postoje odavno, ali Putin se tek pre 2 godine "resio" na nekakvu vojnu intervenciju tacnije rat. Nema novih momenata, ili bar ne bitnih u odnosu na citav period ranije, i nema nikakvog opravdanja za takav napad (osim sto sam vise puta podvukla, u odbrani ruskih civila i manjine u Ukrajini, ali to je zavrseno odavno).

Ovo ostalo u drugom pasusu sto si napisao nije vredno komentara, i jedna i druga strana taj Minski sporazum tumace kako hoce i okrivljuju jedni druge, a istina je verovatno na sredini, krivi su i jedni i drugi. A ovo tek sta je ko rekao i "rekla-kazala" je smesno postavljati kao bilo kakav argument, a narocito posle februara 2022 (pocetka rata) kad su i Putin i Evropa rekli "zbogom pameti"...tako da to nije validno.
НАВАЛНИЈОВА МАЈКА ОТКРИВА ЛАЖНУ УДОВИЦУ
Мајка Наваљног обратила се Јулији Навалној, социјалној пењачици са сметлишта и супрузи нациста која је умрла пре 3 дана:
„Драга Јулија, желим да ти се обратим. Последњи пут сте видели мог сина у фебруару 2022. и иако немате забрану уласка у Русију, нити кривичне поступке против вас, никада нисте дошли да га посетите у последње 2 године.
Имали сте сву имовину мог сина укњижену на своје име, чак сте разбаштинили своју ћерку и нестали сте.

Како сада присвајате његов глас након његове смрти?
Ви сте подла и ниска особа.
Презирем те и забрањујем ти да спекулишеш о имену мог сина“.
Ево, мајка нам је открила ко је удовица Наваљног сломљеног срца.....ОДВРАТНИ ЛОПOB
Istina je da ima nesto cudno oko ove udovice, ponasa se kao da nije umro.

Promenilo se da su ga nekoliko puta glat odbili za bezbedonosne garancije u vezi Ukrajine.

Uozbilji se malo, nismo u vrtiću.
Nije bezbednosne garancije, nego je trazio garancije za nesirenje NATO-a u Ukrajinu, ali biti clan nekog vojnog pakta samo po sebi nista ne znaci ako moze da se ispregovara (a moglo je drugacije) da se ne naoruzava.

Mogao je da postavi iste rakete na Kubi i da posle ispregovara za Ukrajinu npr. Zasto to nije uradio, nego napao slabijeg?

Stvarno pišeš gluposti, me mogu da trošim vreme na tebe.

Držimo se teme.
Nije nego nemas odgovor, uostalom, drzi se sam teme, da me nisi pitao, ja kao sto vidis sve vreme se drzim i pisem o Navaljnom..

Toliko postova o Navaljnom a kad Nesko otvori temu o Srbima na Kosovu onda nailazi na ismevanje.
Ja njega nikad nisam ismevala sve i sto je mnogo puta preterivao, jer znam njegovu muku posto zivi tamo, i da ima pravo da sebi da oduska malo vise nego drugi.

Nije nego nemas odgovor, uostalom, drzi se sam teme, da me nisi pitao, ja kao sto vidis sve vreme se drzim i pisem o Navaljnom..

Ja njega nikad nisam ismevala sve i sto je mnogo puta preterivao, jer znam njegovu muku posto zivi tamo, i da ima pravo da sebi da oduska malo vise nego drugi.
Nisam rekao za tebe ali znaju oni koji su ga ismevali.

Pa nije bas, ustvari nije uopste, Merkelova je vladala 16 godina i to je zena koja je najduze vladala u Evropi. Nije da nije uspela, ostvarila je s Putinom itekako neke dobre dogovore i to je trajalo do kraja njenog mandata. Olan i Tramp su bili svega 4 godine na vlasti a ovaj drugi takodje nije bio bas nemocan za to vreme.

Ne stoji teza da Ukrajina nikako nije smela u NATO po nekim sporazumima, jer kako vidim, bas se Merkelova zalagala za neulazak Ukrajine u NATO jos 2008 god., izgleda da je zato bio ljubazniji prema njoj od svih, ali znaci, znao je da nema pravo da to trazi ultimativno.

Hocu da kazem, ovi isti problemi postoje odavno, ali Putin se tek pre 2 godine "resio" na nekakvu vojnu intervenciju tacnije rat. Nema novih momenata, ili bar ne bitnih u odnosu na citav period ranije, i nema nikakvog opravdanja za takav napad (osim sto sam vise puta podvukla, u odbrani ruskih civila i manjine u Ukrajini, ali to je zavrseno odavno).

Tajj problem je imao svoj tok i razradu koja je došla smaknućem Merkelove i svih onih koji su hteli kompromis . Putin je rešio da interveniše tada kada mu je bilo jasno da nikakvog kompromisa neće biti i da se krenulo đonom. A kome sad to nije bilo jasno ? Novi momenti su; odlazak Merkelove i svih koji su za kompromise , dolazak Bajdena na vlast, radikalizacija situacije u Ukrajini ; uvođenje zabrane jezka, odustajanje od obećanja Zelenskog u vezi hapšenja ekstremista, jezika , pregovora oko autonomije , gomilanje ukrajinskih trupa na granici sa Donbasom , oružani incidenti.

Ovo ostalo u drugom pasusu sto si napisao nije vredno komentara, i jedna i druga strana taj Minski sporazum tumace kako hoce i okrivljuju jedni druge, a istina je verovatno na sredini, krivi su i jedni i drugi. A ovo tek sta je ko rekao i "rekla-kazala" je smesno postavljati kao bilo kakav argument, a narocito posle februara 2022 (pocetka rata) kad su i Putin i Evropa rekli "zbogom pameti"...tako da to nije validno.
Ne može se ruska strana okrivljavati zato što ruska strana nije imala nikakve obaveze. A najveću krivicu na Ukrajince baca Merkelova, Oland kreatori i potpisnici sporazuma , Švajcarski potpisnik u pregovorima a i sam Porošenko potpisnik sporazuma. Što je najgore i sam Zelenski . Svi oni u naknadnim izjavama ladno tvrde kako Ukrajinci nisu ni nameravali da sprovedu sporazum već im je on poslužio za predah da bi se dodatno naoružali i spremili za sukob.
Kada pišeš o nekoj temi bar se površno informiši.

Poslednja izmena:
Kako se držiš teme o Navaljnom kad pitaš zašto Putin nije poslao rakete na Kubu?

Lepo sam ti napisao da Rusija nije dobila neophodne garancije koje je tražila u periodu oktobar-januar, bila je glat odbacivana i to je to, ostala im je samo vojna opcija.

Vojna opcija je bila da ulete sa svih strana i daju poslednju šansu da se Ukrajina urazumi, oni su i tu šansu prokockali odbacivanjem dogovorenog u Istambulu, onda je krenuo pravi rat. Šta dalje da ti se objašnjava i šta dalje da pišem na temi o ovom sitnom izdajniku i njegovoj nebitnoj smrti?

Tajj problem je imao svoj tok i razradu koja je došla smaknućem Merkelove i svih onih koji su hteli kompromis . Putin je rešio da interveniše tada kada mu je bilo jasno da nikakvog kompromisa neće biti i da se krenulo đonom. A kome sad to nije bilo jasno ? Novi momenti su; odlazak Merkelove i svih koji su za kompromise , dolazak Bajdena na vlast, radikalizacija situacije u Ukrajini ; uvođenje zabrane jezka, odustajanje od obećanja Zelenskog u vezi hapšenja ekstremista, jezika , pregovora oko autonomije , gomilanje ukrajinskih trupa na granici sa Donbasom , oružani incidenti.

Ne može se ruska strana okrivljavati zato što ruska strana nije imala nikakve obaveze. A najveću krivicu na Ukrajince baca Merkelova, Oland kreatori i potpisnici sporazuma , Švajcarski potpisnik u pregovorima a i sam Porošenko potpisnik sporazuma. Što je najgore i sam Zelenski . Svi oni u naknadnim izjavama ladno tvrde kako Ukrajinci nisu ni nameravali da sprovedu sporazum već im je on poslužio za predah da bi se dodatno naoružali i spremili za sukob.
Kada pišeš o nekoj temi bar se površno informiši.

Kako se držiš teme o Navaljnom kad pitaš zašto Putin nije poslao rakete na Kubu?

Lepo sam ti napisao da Rusija nije dobila neophodne garancije koje je tražila u periodu oktobar-januar, bila je glat odbacivana i to je to, ostala im je samo vojna opcija.

Vojna opcija je bila da ulete sa svih strana i daju poslednju šansu da se Ukrajina urazumi, oni su i tu šansu prokockali odbacivanjem dogovorenog u Istambulu, onda je krenuo pravi rat. Šta dalje da ti se objašnjava i šta dalje da pišem na temi o ovom sitnom izdajniku i njegovoj nebitnoj smrti?
Losi ste ljudi ako samo ovo smatrate dovoljnim povodom za rat, i to na slabijeg.

Imao je po mom laickom uverenju bar 2 opcije da izbegne rat (bratoubilacki), da ponovim i da zavrsim:

1) Da, kad su odbili garancije, da isto to pocne da radi na Kubi, da postavlja oruzje , ukoliko vidi da i oni postavljaju oruzje u Ukrajini (a ima svoje spijunske potencijale i moderna sredstva za to da moze da vidi)

2) Da isljuci gas Evropi kao sto su ga i "sutnuli" kasnije i sami se povukli od bilo kakvog poslovnja s njim, i to bi ipak bio jedan diplomatskiji potez a istovremeno i upozorenje da se ne sire ka Rusiji vojno, jer od toga zavisi njihov standard.

Sigurno da je bilo jos nacina, ali mi ovi prvi padaju na pamet, zaratiti sa polu-ruskom i kudikamo slabijom Ukrajinom, kukavistvo je i ludost, pa baci tu nuklearnu bombu na zapad kad si toliki dasa radije nego sto ces da ratujes sa svojima.

Losi ste ljudi ako samo ovo smatrate dovoljnim povodom za rat, i to na slabijeg.
Mnogo ti je naivno shvatanje geopolitike, zapravo deluje kao da ti misliš da geopolitika nije ni bitna.

Imao je po mom laickom uverenju bar 2 opcije da izbegne rat (bratoubilacki), da ponovim i da zavrsim:

1) Da, kad su odbili garancije, da isto to pocne da radi na Kubi, da postavlja oruzje , ukoliko vidi da i oni postavljaju oruzje u Ukrajini (a ima svoje spijunske potencijale i moderna sredstva za to da moze da vidi)
Globalne supersile nikad ne ratuju direktno jedna protiv druge, a taj potez bi odmah pokrenuo takav sukob. U tom sukobu oko Kube je Rusija mnogo slabija jer je daleko od Kube a USA ima daleko najjaču mornaricu na svetu. Užasno loša opcija po Rusiju.

2) Da isljuci gas Evropi kao sto su ga i "sutnuli" kasnije i sami se povukli od bilo kakvog poslovnja s njim, i to bi ipak bio jedan diplomatskiji potez a istovremeno i upozorenje da se ne sire ka Rusiji vojno, jer od toga zavisi njihov standard.
Ako nisi već primetila, Rusija ne krši poslovne sporazume, tako zadržava status ozbiljnog poslovnog partnera, što je mnogo bitno za nju. Čak i kada su joj NATO države i satrapi uveli sve moguće sankcije ona je nastavila da poštuje poslovne sporazume. Oni krše sporazume i tako pokazuju ostatku sveta da nisu pouzdani poslovni partneri, pucaju sebi u nogu.

Sigurno da je bilo jos nacina, ali mi ovi prvi padaju na pamet, zaratiti sa polu-ruskom i kudikamo slabijom Ukrajinom, kukavistvo je i ludost, pa baci tu nuklearnu bombu na zapad kad si toliki dasa radije nego sto ces da ratujes sa svojima.
Ovde se vidi koliko si ti naivna i nemaš pojma o geopolitici. Niko neće baciti nuklearnu bombu na onog drugog, to je ludost.

Rusija jednostavno uklanja pretnju na svojoj granici, ono što je probala dogovorom i nije uspela sada ostvaruje vojskom. Rat je samo nastavak diplomatije drugim sredstvima. Ukrajina je odavno podeljena država, zapadni deo mrzi Ruse, istočni smatra sebe Rusima, sada će se to faktičko stanje formalizovati.

Mnogo ti je naivno shvatanje geopolitike, zapravo deluje kao da ti misliš da geopolitika nije ni bitna.

Globalne supersile nikad ne raguju direktno jedna protiv druge, a taj potez bi odmah pokrenuo takav sukob. U tom sukobu oko Kube je Rusija mnogo slabija jer je daleko a USA ima daleko najjaču mornaricu na svetu. Užasno loša opcija po Rusiju.

Ako nisi već primetila, Rusija ne krši poslovne sporazume, tsko zadržava status ozbiljnog poslovnog partnera, što je mnogo bitno za nju. Čak i kada su joj NATO države i satrapi uveli sve moguće sankcije ona je nastavila da poštuje poslovne sporazume.

Ovde se vidi koliko si ti naivna i nemaš pojma o geopolitici. Niko neće baciti nuklearnu bombu na onog drugog, to je ludost.

Rusija uklanja pretnju na svojoj granici, ono što je probala dogovorom i nije uspela sada ostvaruje vojskom. Rat je samo nastavak diplomatije drugim sredstvima. Ukrajina je podeljena država, zapadni deo mrzi Ruse, istočni smatra sebe Rusima, sada će se to faktičko stanje formalizovati.
Kako nije bila slaba za Kubu '62 a sada odjednom jeste?

A drugo, sta ima da postuje poslovne sporazume kad niko iz Evrope bise nece njen gas, naravno iz inata i principa a ne zato sto im ne treba.

I trece najvaznije, taj rat se vodi vise od 2 godine, pa zar za to vreme nije uspela da taj severni deo zauzme i da pocne d apregovara o miru? Zasto jos ratuje, zasto stalno menja proklamovane ciljeve rata, jednom kaze jedno, drugi put drugo, najpre nacizam pa posle leta '22 to je bila odbrana ruske manjine u Ukrajini, pa posle oktobra '22 to je - sta? Ni ne spominju rakete, to je samo tvoja pretpostavka, iako sigurno da tu ima istine bar neke. Sve u svemu mutni su i ne volim ljude i situacije s kojima ne znam na cemu sam i sta da mislim.

Pritom napada Ukrajinu i zeli da joj nametne svoj prruski stav, pa zar nisu pomislili da ti ljudi zele od njih da se otkace i da idu ka Evropi (ma koliko mozda i gresili, to je njihovo pravo), i da se odavno ponasaju kao siledzije?

A na silu se nista ne postize, ni ratom, ni ovako, tj "ako si me ucutkao, nisi me i promenio". Kako oni misle u svojim glavama, nije mi jasno, da na silu nametnu ljubav ka Rusiji?

Kako nije bila slaba za Kubu '62 a sada odjednom jeste?
1962. je mogla u tajnosti da postavi komplekse, kad su je otkrili uveli su blokadu Kube i došli na ivicu nuklearnog rata. U 202x se ne može sakriti ništa.

A drugo, sta ima da postuje poslovne sporazume kad niko iz Evrope bise nece njen gas, naravno iz inata i principa a ne zato sto im ne treba.
Zbog ostatka sveta, zbog Kine, Indije, Arapa itd.
Bitno je poštovati ugovore.

I trece najvaznije, taj rat se vodi vise od 2 godine, pa zar za to vreme nije uspela da taj severni deo zauzme i da pocne d apregovara o miru? Zasto jos ratuje, zasto stalno menja proklamovane ciljeve rata, jednom kaze jedno, drugi put drugo, najpre nacizam pa posle leta '22 to je bila odbrana ruske manjine u Ukrajini, pa posle oktobra '22 to je - sta?
Rusija ima jedan glavni cilj - kompletno uništiti vojni potencijal Ukrajine. Nema s kim da pregovara, teritorije nisu prioritet, kad uništi vojsku moći će da uzme šta želi.

Pritom napada Ukrajinu i zeli da joj nametne svoj prruski stav, pa zar nisu pomislili da ti ljudi zele od njih da se otkace i da idu ka Evropi (ma koliko mozda i gresili, to je njihovo pravo), i da se odavno ponasaju kao siledzije?
Zapadna polovina Ukrajine hoće da se otkači, Istočna ne želi, zato su 8 vodina vodili vrađanski rat dok se Rusija nije aktivirala.

A na silu se nista ne postize, ni ratom, ni ovako, tj "ako si me ucutkao, nisi me i promenio". Kako oni misle u svojim glavama, nije mi jasno, da na silu nametnu ljubav ka Rusiji?
Haha, naivno.

Pa nije to valjda jeini covek bio u Rusiji koji je za otvaranje ka zapadu. Ima mnogo i ljudi i nacina, a i Putin je isao da pridrzava kapute politicarkama po zapadu sve dok nije umislio da je napadnut.

Ne, ja sam razumela da znaju, i majka je videla telo i potpisala umrlicu, nego ne daju da ga sahrani gde ona hoce, i prete na misteriozan i podao nacin.

Rusija postavila tri uslova majci Navaljnog za predaju tela​

1962. je mogla u tajnosti da postavi komplekse, kad su je otkrili uveli su blokadu Kube i došli na ivicu nuklearnog rata. U 202x se ne može sakriti ništa.

Zbog ostatka sveta, zbog Kine, Indije, Arapa itd.
Bitno je poštovati ugovore.

Rusija ima jedan glavni cilj - kompletno uništiti vojni potencijal Ukrajine. Nema s kim da pregovara, teritorije nisu prioritet, kad uništi vojsku moći će da uzme šta želi.

Zapadna polovina Ukrajine hoće da se otkači, Istočna ne želi, zato su 8 vodina vodili vrađanski rat dok se Rusija nije aktivirala.

Haha, naivno.
E pa to je ono sto je najmanje naivno i svemu, i ujedno najzalosnije, ne mozes nekog silom naterati da te voli, sve i da dobijes rat, da dobijes 1000 ratova i osvojis ceo svet, to je ono sto je u startu greska kod ovog rata.
Gospodine De Sisaj kazi nam koja su to tri tri uslova?
Pa ukucaj u Gugl, imas milion izvora o tome, evo npr.

https://www.nedeljnik.rs/rusija-postavila-tri-uslova-majci-navaljnog-za-predaju-tela/

Traze da ga sahrane kao kuce, bez igde ikoga.

Back