A šta ako nije tako?

evo biblijskih dokaza da je SZ pun loših uputstava

1.

Ezekiel 20,25I zato im dadoh uredbe koje ne bijahu dobre, zakone koji usmrćuju:
Ezekiel 20,26da se oskvrnjuju svojim prinosima, provodeći kroz oganj svoju prvorođenčad. Htjedoh tako da ih zastrašim, neka znaju da sam ja Jahve.

kakvo đubre trebaš da budeš da nekom ko ti apsoultno veruje i apsolutno ti je poslušan daš uputstva koja su loša za njega ili da tražiš od svog obožavaoca da ti prinese sina jedinca kao žrtvu?

2.
Em što je Jehova svesno ubacivao zakone koji su loši za ljude em su i pisari izvrtali ono što je dobro....

Jeremija 8,8Kako možete tvrditi: `Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!` Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!
Debelo si izvrnuo...da ne kažem slagao...

Evo nek svako prvo pročita celu 20-setu glavu pa nek lučno vidi, koliko im je puta oprostio...

Lažeš da su mu apsilutno poslušni...nisu poslušni ni učemu...naraštaj za naraštajem...a On prašta...

I nikakav zakon im nije dao iznad onog kog su sami unapred izabrali da slede...da služe drvetu i kanenu i svoju decu da žrtvuju tim 'bogovima'...a ne Jehovi...jer im to nikad nije ni tražio...

Ne znam šta će ti ovo izvrtanje, šta želuš da pistigneš sa ovum?
Pazi se na Svevišnjeg Boga si udario...izvrnućeš nešto što ne treba...
Znaš da koracima svojim ne znamo da upravljamo...


Prijateljski ti kažem...
 
Prvo, nije tačno da se ovde radi o nekom ko apsolutno veruje Bogu, nego o onima koji su pogazili njegove zakone.
"Ali se odvrgoše od mene i sinovi, ne hodiše po mojim uredbama,
i zakona mojih ne držaše da ih izvršuju, koje ko vrši živi kroz njih;
subote moje oskvrniše;
zato rekoh da ću izliti jarost svoju na njih i navršiti gnjev svoj na njima u pustinji.
Ali povratih ruku svoju i učinih imena svojega radi
da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh."
...
"...zato im i ja dadoh uredbe ne dobre i zakone kroz koje neće živjeti..."

Dakle - to je kazna za neposlušne, a ne podvala verujućim.

Drugo, pisac dela o Abramu nije sledbenik Jevrejskog Boga i njemu je u interesu da ga predstavi u što lošijem svetlu.
to pogazili zakone je drama besnog i obesnog lokalnog božanstva...kao što je dramio što kad je Saul po naredbi počinio genocid Amalićana uključujući i decu na sisi ali nije ubio i kralja Amalićana i sve domaće životinje....ništa manje od apsolutne poslušnosti mu nije dovoljno dobro....za njega su zli svi koji nisu 100% poslušni....nema to čudovište veze sa Bogom

i koja je poenta toga dati svima loše zakone zbog neposlušnosti nekih...da uništitš one koji su poslušni jer neposlušni ionako neće slušati...taj entitet koji se lažno predstavlja kao Bog nije baš ni previše pametan nego samo zao
 
Kad sam pregrmela najgore - ucenu paklom, sad mogu da mislim o nečem prijatnijem.

Recimo o reinkarnaciji, ta ideja mi se više sviđa. Mislim da neću preneti neku tešku karmu iz ovog života. Ili ću bar opet biti čovek.
Samo ne domaća životinja, to bi opet bio pakao.
 
U tebe imam poverenje da ti je moguće objasniti.
Šta da očekujem od obraćanja JS-ovima?
ja u vas dvojicu nemam nikakvo poverenje, vidi se da vam je zapad oprao pamet, evo ti sad aziju zoves "asia" - tj. ejza, jasno koliko si indoktriniran, kao i @hm337, sve ce vas cicolino potopiti u podrum
Eden je današnja Indija.
Pre Potopa je to bilo ostrvo ispred Afrike, a prilikom Potopa se podbilo u Asiju i postalo deo Asijskog kontinenta.
 
to pogazili zakone je drama besnog i obesnog lokalnog božanstva...kao što je dramio što kad je Saul po naredbi počinio genocid Amalićana uključujući i decu na sisi ali nije ubio i kralja Amalićana i sve domaće životinje....ništa manje od apsolutne poslušnosti mu nije dovoljno dobro....za njega su zli svi koji nisu 100% poslušni....nema to čudovište veze sa Bogom

i koja je poenta toga dati svima loše zakone zbog neposlušnosti nekih...da uništitš one koji su poslušni jer neposlušni ionako neće slušati...taj entitet koji se lažno predstavlja kao Bog nije baš ni previše pametan nego samo zao
1. Pravi JHVH je ubijen dugo vremena pre najstarijeg dela Biblije**, tako da se on nikako nije mogao obraćati bilo kome u to vreme.
(** - neki njegovo ubistvo smeštaju u 34. vek pne).

2. Pravi Mojsije nije nikakav prijatelj Jevreja, već Ahmoze, egipatski Faraon koji ih je proterao sa tih područja.
3. Pisac većeg dela Biblije je sledbenik Ozirisa, Lučifara i njemu je u interesu da što više ocrni Jevrejskog Boga.
 
1. Pravi JHVH je ubijen dugo vremena pre najstarijeg dela Biblije**, tako da se on nikako nije mogao obraćati bilo kome u to vreme.
(** - neki njegovo ubistvo smeštaju u 34. vek pne).

2. Pravi Mojsije nije nikakav prijatelj Jevreja, već Ahmoze, egipatski Faraon koji ih je proterao sa tih područja.
3. Pisac većeg dela Biblije je sledbenik Ozirisa, Lučifara i njemu je u interesu da što više ocrni Jevrejskog Boga.
Ako je tako onda treba odbaciti ceo SZ jer je nemoguće odvojiti u njemu žito od kukolja...
 
ja u vas dvojicu nemam nikakvo poverenje, vidi se da vam je zapad oprao pamet, evo ti sad aziju zoves "asia" - tj. ejza, jasno koliko si indoktriniran, kao i @hm337, sve ce vas cicolino potopiti u podrum
Asia - zato što je to pravilnije nego Azija.
Pravi naziv tog kontinenta je Rasija, jer su Rasi bela rasa, Arijevci, Jevreji (pravi).
Bagra sa zapada lažira istoriju izbacujući R, pa koristi naziv Asija.
Kao što Sarabiju, prapostojbinu Saraba, Srba - zovu Arabija, gde navodno žive neki Arapi, iako su oni Romi.
 
pa barata se sa dusom za coveka, zato sto covek jeste dusa, covek jednako dusa, a duhovna, bestelesna bica su andjeli i demoni, ja jos jedino da ti crtam, i evo nacrtacu ti cak:
dusa je samo privremeni tj. nizi rang, mi ljudi smo samo privremeno nizi od andjela [opet apostol Pavle, ja ga samo parafraziram], i zato se zovemo duse, a ne duhovi, no duh je ono sto vaskrsava, moracemo biti duhovni, hteli ne hteli, a u kakvom "telu" [tj. formi] to Bog sveti zna, mi ne znamo, ili samo preobrazeni [reformiranii, to je isto tesko pitanje] koji zivi docekaju [i to imas kod apostola Pavla sve lepo objasnjeno, pa nemoj da si lenj da doucis, samo kliknes na linkove koje sam posejao]

poenta je da oni koji kazu da su dusa i duh sinonimi, da oni nemaju pojma, i da ih izbegnes da od njih ucis

dao sam:
  • iz zivota primere, za dete, duso moja, dusevan covek kada kazemo itd
  • jevandjelje
  • teologiju apostola Pavla
redosled pogodan za ucenje od jednostavnijeg ka slozenijem da se shvata, a ne po vaznosti, plus ima i tema posebna ovde negde
Pusti životne primere. Mnogo zna baba šta je mislila kad unuku kaže dušo moja a tek mi nije jasno kakva je razlika među pojmovima. Zašto, Hristosa zovemo Spasiteljem duša naših i zbog čega On sam ne pominje duh čovekov ako nisu sinonimi? Duša je bestelesna, što je teološki stav. Po čemu se onda ne može reći i da je duh?
 
Kad sam pregrmela najgore - ucenu paklom, sad mogu da mislim o nečem prijatnijem.

Recimo o reinkarnaciji, ta ideja mi se više sviđa. Mislim da neću preneti neku tešku karmu iz ovog života. Ili ću bar opet biti čovek.
Samo ne domaća životinja, to bi opet bio pakao.
Ja bih voleo da budem pas. Jeste da se pate, ali su bar dobri. Kerovi su bolji ljudi od mene.
 
Asia - zato što je to pravilnije nego Azija.
Pravi naziv tog kontinenta je Rasija, jer su Rasi bela rasa, Arijevci, Jevreji (pravi).
Bagra sa zapada lažira istoriju izbacujući R, pa koristi naziv Asija.
Kao što Sarabiju, prapostojbinu Saraba, Srba - zovu Arabija, gde navodno žive neki Arapi, iako su oni Romi.
to je istorija R1a haplogrupe...mi Srbi sa Balkana imamo oko 15% tog nasleđa...R1a haplogrupa je živela i vladala prostorom od Vladivostoka do Irske i od Arktika do Saudijske Arabije....dok nisu ko zna odakle (verovatno iz Afrike gde ih još ima) došli R1b genocidaši....kineski zid je imao ulaze i stepenice sa severne strane...gradili su ga R1a ljudi da se odbrane od Kineza
 
Nije Eden je u supljoj zemlji mada za Indiju su govorili da je "vrlo blizu raja", to je zato sto se mozda nalazi ispod nje, a i obicno se Azija nekako smatra povezanom sa Agartom (moguce i zbog blizine Tibeta, ili pustinje Gobi?)
Eden (DN kada se čita sa desne strane) je India (ND kada se čita sa leve strane), samo što je pre Potopa ona bila ostrvo ispred Afrike, a prilikom katastrofe se to ostrvo podbilo pod (R)Asiju.
Većina tragova prisustva Bogova u Edenu (Indiji) je tada uništena, mada je tehnologija ostala dugo posle Potopa i tamo i dan danas imaš neverovatne gradjevine, koje sve smeštaju u neki period što bliži nama (u gvozdeno doba, jer se ne bi drugačije uklopili u zvaničnu istoriju).
Na Tibetu je Šembala, tajna baza Bogova, koja predstavlja ulaz u Agartu (? - nabacujem pojmove, jer ne znam šta je pravi naziv), prostor unutar Zemlje u kojem danas živi narod Bogova.
 
Eden (DN kada se čita sa desne strane) je India (ND kada se čita sa leve strane), samo što je pre Potopa ona bila ostrvo ispred Afrike, a prilikom katastrofe se to ostrvo podbilo pod (R)Asiju.
Većina tragova prisustva Bogova u Edenu (Indiji) je tada uništena, mada je tehnologija ostala dugo posle Potopa i tamo i dan danas imaš neverovatne gradjevine, koje sve smeštaju u neki period što bliži nama (u gvozdeno doba, jer se ne bi drugačije uklopili u zvaničnu istoriju).
Na Tibetu je Šembala, tajna baza Bogova, koja predstavlja ulaz u Agartu (? - nabacujem pojmove, jer ne znam šta je pravi naziv), prostor unutar Zemlje u kojem danas živi narod Bogova.
ne baš...Indija je pre vezano za egzonim Vendi-Veneti kojima su R1a praslovene Arijevce nazivali R1b pragermani...
 
Većina (?neki?) Proroka su JHVH-ovi sledbenici, tako da (možda) nisu kukolj.
Opet, pitanje je ko je sastavio kompletan SZ i da li je i njih prepravljao u skladu sa svojim potrebama.
Pesma nad pesmama je zbirka jevrejske narodne ljubavne lirike. Knjiga o Jovu proističe iz mističnih struja judaizma. Knjiga Propovednikova je narodna književnost koju su pročistili intelektualci, rabini. Sve su t vrhunska umetnička dela.
 
Pusti životne primere. Mnogo zna baba šta je mislila kad unuku kaže dušo moja a tek mi nije jasno kakva je razlika među pojmovima. Zašto, Hristosa zovemo Spasiteljem duša naših i
citiraj mi samo lepo, kao ja tebi
zbog čega On sam ne pominje duh čovekov ako nisu sinonimi?
pa ako trazi da se odreknes duse svoje, zasto bi pominjao duh? nema ga.
Duša je bestelesna, što je teološki stav. Po čemu se onda ne može reći i da je duh?
pa, jel smo mi ljudi bestelesni? ali u principu moze, kao sto moze da se kaze i da je svaka vlast od boga, jer ce se prvo ti principi raskopati, rasformirati, pa tek onda te vlasti koje su navodno od boga, radi se o proceduri

Colossians 2:15 And having disarmed the powers ...


Having disarmed principalities and powers, He made a public spectacle of them, triumphing over them in it. ..


Efežanima 6,12Nismo mi sučeljeni čovjeku, već Vlastima, Moćima, Gospodstvima ovoga *svijeta tmina, duhovima zla koji su u nebesima. Domognite se dakle oklopa Božjeg,
ovde navodi hijerarhiju andjela, kao da su demoni, tako da je problem da covecija dusa bude bestelesna, kako cemo je razlikovati od zaista bestelesnih - tj. duhova? zato ti ja kazem bolje kako sam ja naucen od apostola Pavla, da ne bude problema
 
Poslednja izmena:
Pate se i šene kojekakvoj budali od čoveka. Šta će ti to.

Najbolje je divlja životinja. Samo što dalje od čoveka.
Možda ev. domaća mačka, jedino ona naduvenog homosapiensa može da postavi na svoje.
Više volim da šenim nego da bolji od mene šene preda mnom. Slučajno nagazim keru nogu, a on misli da ga kažnjavam jer je nešto skrivio. Ako psi nisu hrišćani, onda od Isusa do sada nema hrišćana.
 
to je istorija R1a haplogrupe...mi Srbi sa Balkana imamo oko 15% tog nasleđa...R1a haplogrupa je živela i vladala prostorom od Vladivostoka do Irske i od Arktika do Saudijske Arabije....dok nisu ko zna odakle (verovatno iz Afrike gde ih još ima) došli R1b genocidaši....kineski zid je imao ulaze i stepenice sa severne strane...gradili su ga R1a ljudi da se odbrane od Kineza
Može biti da je ipak obrnuto.
Tamo se pominje narod Serbi, zbog kojih je napravljen zid, a jedan od pripadnika tog naroda je bio i vladar jednog dela Kine (Kinezi ga zovu Vu, iz dinastije Severni Žou, 560-580. godine).
https://www.rts.rs/lat/magazin/nauka/5401216/dnk-analiza-kineski-car-iz-sestog-veka-forenzika.html

"Car je pripadao malo izučavanoj nomadskoj grupi zvanoj Sjanbi ili Serbi koja je živela ta teritoriji današnje Mongolije, severne i severoistočne Kine. Analiza genoma sekvencioniranog iz DNK uzorka sugeriše da je Vu imao smeđe oči, crnu kosu i tamnu do srednje tamnu boju kože.
„Neki naučnici tvrde da su Sjanbi imali ’egzotičan’ izgled, koji je podrazumevao gustu bradu, isturen koren nosa i plavu kosu. Naša analiza pokazuje da je car Vu imao tipične karakteristike lica istočne ili severoistočne Azije“, navodi Šaoking Ven, koautor studije i vanredni profesor na Univerzitetu Fudan u Šangaju, u saopštenju za javnost."
 
Ma sami će ono negde upasti u bunar..
pa da nam zagade vodu, oni to samo i rade, oce izvor zive vode da nam zagade, antihristi su to!
ti samo nastavi da istrazujes, pa ko zna jednog dana cemo se mozda usaglasiti, a sa njima nikad
Jovan 4,10Odgovori Isus i reče joj: da ti znaš dar Božij, i ko je taj koji ti govori: daj mi da pijem, ti bi iskala u njega i dao bi ti vodu živu.

Ivan 4. poglavlje - Biblija govori..


Nego voda, što ću mu ja dati, bit će u njemu izvor vode, što teče u život vječni. ... žive vode . ` Ivan 4,11, Žena njemu reče ... Hristos, kad on dođe kazaće nam ...
 
Poslednja izmena:
ne baš...Indija je pre vezano za egzonim Vendi-Veneti kojima su R1a praslovene Arijevce nazivali R1b pragermani...
DN, Eden - je od Odin (oDiN), Odinov vrt, zemlja koju je koristio Bog Otac, dok je bio živ.
Oni (kasniji sledbenici, Rasi) pišu bez samoglasnika, otuda DN, a čitaju s desna na levo (zato što je strana Jevrejskog Boga desna).
Sledbenici Lučifara čitaju s leva na desno (kao mi danas), jer je njegova strana leva, zato DN postaje ND, a sa dodatim samoglasnicima - iNDia.
 

Back
Top