Sta znaci propovedati a sta svedociti Hrista

Isus Hrist je zapovedio svojim ucenicima da propovedaju Bozju rec i da poucavaju ljude Bozanskoj istini
sto je danas Bozja rec Biblija
a svedoci se i recima i delima vere.

Matej 28 Isus im je prišao i rekao: „Data mi je sva vlast na nebu i na zemlji.
19 Zato idite i stvarajte učenike od ljudi iz svih naroda

Dela Apostolska

10
42 On ( Isus ) nam je naredio da propovedamo narodu i da temeljno svedočimo
da je Bog njega postavio za sudiju živima i mrtvima
43 Svi proroci su govorili o njemu, da će svako ko veruje u njega dobiti oproštenje greha posredstvom njegovog imena.“

1:8

Ali kad sveti duh dođe na vas, dobićete snagu i svedočićete o meni u Jerusalimu, po celoj Judeji i Samariji+ i do svih krajeva zemlje.“

Sve je to Hrist mogao imati, i mnogo vise od toga ali se toga odrekao.
Ziveo je veoma skromno.
Zasto?
Zasto kaze: - Ako hoces savrsen da budes,razdaj sve sirotinji pa hajde za mnom?
Ne možeš porediti vreme danas i vreme Hristovo...
Ne traži se od nas u bukvalnom smislu da sve radimo što je Hrist radio...da rasprodamo i krenemo tako po belom svetu...
Nije potrebno sve to.

Imaš jasne opise u Pismu šta treba da radi Hristov sledbenik da bi bio dostojan Hrista.
Pre svega zapovesti...moralan i čist život u psihofizičkom smislu...Božiji sluga mora da bude mudar, pa i vredan...da obezbedi porodici ono osnovno što je potrebno u životu.
Nažalost, to u ovom vremenu u državam trećeg sveta nije ni malo lako. Treba odškolovati decu, pa uzmi pogledaj koliko to košta...to bez ozbiljnog rada ne ide lako. Mnogo je stvari koje danas plaćamo a u prošlosti nisu ni postojale...
I prorečeno je ovo vreme...''sa kojim se teško izlazi na kraj''...
Još ako dođu zdravstveni problemi...imaš stare roditelje sa malom penzijom...lekovi, terapije sve skupo...Ko će pomoći, pa moraš ti.

Ne treba juriti za bogatstvom, stanovima, vikendicama, motorima, čamcima...dosta je jedan solidan autić...skromna kućica, pristojno odelo i neophodna hrana...
Treba biti zadovoljan onim ma koliko imaš...bitno je to da je poštebim radom stečeno...

Ali opet ono što je od svega najvažnije...budi se i leži sa Bogom...Poštovanje njegovih načela donosi neopisiv spokoj i mir i veoma harmoničan život...

Propovjedanje je zabranjeno na carskoj zemlji osim u slucaju kad je Carevina unistena. Tako je na primjer Pavle propovjedao carsku rijec Svespasija Slavijskog kad je dinastija bila unistena. Ali kad je dosao Konstanti Veliki Slavijan i vratila se slavjanska carevina nije bilo propovjedanja.
Tako je isto i u Dusanovom zakoniku, i kod Tita, zabranjeno je ici i tupiti narodu o nekom tvom vidjenju vjere kad postoji Car i sve vjere su saborne carske. To je zabranjeno, praviti Cara majmunom i kao ti znas bolje, a ne znas nego zaebavas narod.

Tako da to propovjedanje i svjedocenje je franacki majmunluk i kriminal, osim kad je srpska Carevina unistena pa je treba obnoviti za Cara kao sto je radio Sv Pavle. Zato kod nas nije tradicija da se tupi o vjeri sa ulice, zabranjeno je, nego te pop podsjeti da nisi odavnio bio u crkvi, nisi saboran i to je to. Pa dodji kad imas vremena, jer je crkva carska.

Poslednja izmena:
Hrist je pravi put, taj put je doneo mnogima love do krova, voze se mečkice ide se po daćama, daju ljudi donacije dok popovi alelujaju i beru lovu zahvaljujući hristosu. Božji izaslanici koji deru lovu. Ja nikad nisam u životu svom čuo da je pop donirao novac ili dao nekome...
Propovedati hrista znači zaradjivati lovu na prosipanje magle a svedočiti ga znači video sam ga na tostu ili javio mi se u snu ili u šolji kafe.

Hrist je pravi put, taj put je doneo mnogima love do krova, voze se mečkice ide se po daćama, daju ljudi donacije dok popovi alelujaju i beru lovu zahvaljujući hristosu. Božji izaslanici koji deru lovu. Ja nikad nisam u životu svom čuo da je pop donirao novac ili dao nekome...
Propovedati hrista znači zaradjivati lovu na prosipanje magle a svedočiti ga znači video sam ga na tostu ili javio mi se u snu ili u šolji kafe.
Čovek ima osećanje za religioznost. Premda sam ateista, prepoznajem to osećanje kod sebe. Samo što kod mene nema objekt.

Back