Ako ničega nije bilo u početku, nije bilo ni Boga?

Onda on nije stvoritelj svega, nije stvoritelj sebe koje je sve
A ako je on sve, onda nije stvorio nista
Ovde bi te nauka opovrgla vrlo lako, jer ako uzmemo u obzir da govorimo u ovom slucaju o Bogu, onda bi takav svemocni entitet sigurno bio u stanju da primeni koncept superpozicije kojeg kvantna mehanika opisuje kao sposobnost vise stanja istovremeno.

Ja to ‘vako vidim..
Po Bibliji :Ja sam Alfa i Omega..znači nema ničeg prije a ni posle Boga.
Po Tesli (nauci) ga shvatamo kao sklop energije, vibracije i frekvencije u savršenoj formuli koju mi nikad nećemo shvatiti pa nam ostaje samo da vjerujemo.
Dokaze imamo da svi zakoni matematike, fizike savršeno vladaju kako na nebu tako i na zemlji.

Boga zamišljam kao masivnu spiralu( Fibonaći) energije u kojoj plutaju sve galaksije, nebule, crne rupe..a tu smo negdje i mi.
Pošto sve oko nas nastaje po Fibonaćiju u obliku spirale pretpostavljam da je to i njegov lik.

Svako od nas je sklop energije u malom, dobre i loše energije, jake i slabe frekvencije i individualno se borimo za balans i harmoniju (uz malo haosa) da bi našli spokojj kao Kosmos (ili nebesa).

Bog je nepoznata viša sila i moraš biti stvarno ignorantan da je ne primjetiš u svemu oko sebe. Neki ga zovu “majka priroda” neki ga zamišljaju bradatim starim čikom..ali nemamo šanse da ga objasnimo.
Samo pitanje “ ko je stvorio Boga” je jednako teško kao da upitaš “ kakvog je ukusa žuta boja”.
Nema rješenja 😅

zar te ne zanima?

mozda te lazu i nemaju odgovor na prosto pitanje

gde je i kako Bog nastao da bi mogao da stvori sve ostalo.
jer ako niceg nije bilo, nije bilo ni Boga.

ne smes stvari uzimati zdravo za gotovo.
i ovo ne pricam konkretno o JS nego o svima.
To od ljudi niko ne zna da objasni Bozje postojanje da bi ju neko lagao.
Bog jednostavno nema pocetka.
To se da matematicki dokazati neki i jesu a i filozofijom.

Iz nase perspektive gde sve ima pocetak je to tesko shvatljivo.
Eto da sada ustane neko ko je ziveo pre 100 ili 200 god i vidi svu tehniku danas, njemu bi to bilo ne shvatljivo.
Pa cak mnogi danas koji su rodjeni pre ere kompjutera tesko se snalaze sa istim.
Ne shvatljivo im je.

Znaci li sve to da je nemoguce da postoji tehnika koju danas imamo?

Pre 100 god bi te proglasili ludim da im pricas o tehnici danas.

Znavi ono sto covek trenutno ne razume, nije argument da ne moze da postoji.
Pre bi se reklo jer iskustvo to pokazuje, njegova glupost.

Rec je o tome u tvom naslovu da je sve sto je stvoreno nekada nije bilo tu.
Nije bilo stvoreno.

Rec je o stvorenom nije rec o Bogu da pre nije bilo nicega.
Bog je neko samo ko nije stvoren i ko nema pocetka.
Ako je Bog stvoren onda nije bog.

Eto evolucionisti sami kazu da je iz nicega sve nastalo...buuum

kada se desio i gde se desio taj početak
Krenes od nauke astronomie sta je utvrdjeno.Da je universum sve veci siri se.
Ako je svemir sve veci, onda je davno bio manji. A davno, DAVNO, bio je mnogo manji. To znaci da je pre vise milijardi ili miliona ili hiljade nevazno kolko godina sve u svemiru bilo sadrzano u maloj kugli koja je eksplodirala! Vau

Isus je ispricao jos jednu pricu.
Zena koja ima 10 dinara izgubi jedan.
Zapali svecu i pomete kucu i trazi taj jedan.
Isus je dosao i napustio alegorijskih 9 dinara na nebu i osnovao svoju zajednicu, zena je zajednica vernih nadjenih na zemlji, i on je zapalio svetlo istine, i preko svoje zajednice trazi izgubljeni dinar.
Tebe, mene itd.
Ko se nadje bice vracen, ko ne, ostace izgubljen.

Krenes od nauke astronomie sta je utvrdjeno.Da je universum sve veci siri se.
Ako je svemir sve veci, onda je davno bio manji. A davno, DAVNO, bio je mnogo manji. To znaci da je pre vise milijardi ili miliona ili hiljade nevazno kolko godina sve u svemiru bilo sadrzano u maloj kugli koja je eksplodirala! Vau
A ta mala kugla je nastala od čega?
I ta mala kugla je nastala u čemu?
A to u čemu je ta mala kugla nastala, je nastalo opet u čemu?
Drž se ti teologije, pusti te pokušaje objašnjavanja neobjašnjivog... :mazi:

Back