Ako ničega nije bilo u početku, nije bilo ni Boga?

msm da je DA
tvoja objašnjenja daju validnost toj tvrdnji , da
je Bog večnost
je Bog univerzum
jer
Bog je pre svega i u pre sve u svemu
Ok to je tvoje mislenje

Ono sto nam Bog kaze je da on zivi u vecnosti i stvorio je svemir.
Nije Bog vecnost nije svemir.
On najbolje zna.

Ali ok ako ti tako mislis.

Isaija 57,15Jer ovako govori visoki i uzvišeni, koji živi u vječnosti, kojemu je ime sveti: na visini i u svetinji stanujem i s onijem ko je skrušena srca i smjerna duha oživljujući duh smjernijeh i oživljujući srce skrušenijeh.

Nehemija 9,6Ti si jedini, Gospode! Ti si, koji si stvorio nebo, nebo nad nebesima sa svom vojskom njegovom, zemlju i sve, što je na njoj, mora sa svim, što živi u njima. Svemu tomu daješ ti život. Tebi se klanja vojska nebeska.

Isaija 40,26Podignite gore oči svoje i vidite; ko je to stvorio? ko izvodi vojsku svega toga na broj i zove svako po imenu, i velike radi sile njegove i jake moći ne izostaje nijedno?
 
bog je večan beskonačan bespočetan. imaš dokaz u matematici da nema početka ni kraja broju a teško zamisliti da je bog u tom smislu takav.
kako to, šta buni?
Jovan 8,25Tada mu govorahu: ko si ti? I reče im Isus: početak, kako vam i kažem.
gde je i kako Bog nastao da bi mogao da stvori sve ostalo.
jer ako niceg nije bilo, nije bilo ni Boga.
Da bi bilo cega bilo uopste potreban je njegov pocetak, a pa shvati da postoji pocetak svemu, a Hristos je pocetak TOG pocetka SVEMU
 
šta je postojalo pre te male kugle koja je eksplodirala, šta je i gde je to nešto pre nje bilo i gde
Stvaranje iz nicega to biblija kaze je natprirodna pojava. Skup stvari koje su moguce veci je od skupa stvari koje vidimo ili dozivljavamo kao ljudska bica. Nauka zavisi o posmayranju i jedine stvari koje mozemo promatrati su prirodne stvari oko nas u nasoj dimenziji i dostupne nasim culima. Natprirodno je izvan nase moci zapazanja, i stoga je izvan moci nauke da objasni.
 
Jovan 8,25Tada mu govorahu: ko si ti? I reče im Isus: početak, kako vam i kažem.

Da bi bilo cega bilo uopste potreban je njegov pocetak, a pa shvati da postoji pocetak svemu, a Hristos je pocetak TOG pocetka SVEMU
Citirao si los prevod.
Ovo je tacan smisao i prevod.

Ivan 8,25Oni tada rekoše: ` Ti, tko si ti? ` Isus im odgovori: ` Ono što vam ne prestajem govoriti od početka .

Ja sam proreceni Mesija kako vam govorim od pocetka.

Jovan 8,28A Isus im reče: kad podignete sina čovječijega, onda ćete doznati da sam ja, i da ništa sam od sebe ne činim; nego kako me nauči otac moj onako govorim.

Kada me podignete, to jest razapnete, tada ce te shvatiti da sam ja.
 
Citirao si los prevod.
Ovo je tacan smisao i prevod.

Ivan 8,25Oni tada rekoše: ` Ti, tko si ti? ` Isus im odgovori: ` Ono što vam ne prestajem govoriti od početka .

Ja sam proreceni Mesija kako vam govorim od pocetka.
ti si citarao los, ja sam karadzicev, a evo i saricev

Ivan 8,25Tada ga upitaše: "Tko si ti?" Isus im odgovori: "Početak, koji vam i govorim.

zasto mislim da sam ja u pravu,a ne ti?
jer je Mesija ovozemaljski, a Isus im kaze:
Ivan 8,23On im reče: "Vi ste odozdo, ja sam odozgo; vi ste od ovoga svijeta, ja nijesam od ovoga svijeta.
u ovom kontekstu on ne misli Mesija, vec na vreme pre Postanka neba i zemlje, tj, na Sina koji je Pocetak stvaranja, jer Bog Otac sve sto stvori stvori kroza Sina svojega - zato nije od ovoga sveta, koji se tek stvara na POCETKU, nema nikakvog Mesije ovozemaljskog tada ni u najavi

Ivanovo/Jovanovo jevandjelje je svo u ovom kontekstu od samog pocetka: U POCETKU BESE REC I...
Ivan 1,3Sve je po njoj postalo, i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.

Ja valjda znam coveka, znam sta je pisao, ali tebi ne dopire do svesti, ja sam ponudio 2x ispravan prevod, a tvoj nije dobar ovde
 
i šta sa ovim
pre početka ništa nije postojalo ni bog ni materija?
samo postojanje materije zahteva vreme, na primer zasto se Bog ne menja? jer je Duh, a tada na samome pocetku Pocetka ni vreme jos nije poteklo, ni ideja, ni pomisao stigla da se oformi.. zato je nas Bog Rec, zausti Bog i bi, stvori se sa njegovom Recju, tj njegovim Sinom... tu vec razmisljamo o genealogiji, jel otac-sin, a ti pazi jer na kraju opet upadas u onu sta je starije koka ili jaje

sta je bilo pre forma, ili sustina? kazemo susti Bog je formalizovao svoje stvaranje u bogatstvu zivota, ali sta je Rec kojom je stvarao, forma ili sustina?
 
Citirao si los prevod.
Ovo je tacan smisao i prevod.
zaboravih da dodam i ovo:
u ovom kontekstu je On Sin Boziji, a kasnije kaze o Sinu Covecijem koji je Mesija iz Davidovog ovozemaljskog kolena/roda, koga Jevreji cekaju - to su dva razlicita konteksta, i zato mislim da ti nisi u pravu kada ovde kazes
Ja sam proreceni Mesija kako vam govorim od pocetka.
Oni tada rekoše: ` Ti, tko si ti? ` Isus im odgovori: ` Ono što vam ne prestajem govoriti od početka .
inace, ovo je jednaka jezicka vratolomija, kao kada js kazu sto vam DANAS rekoh, ovo sto vam kazem od pocetka - puka jezicka igrarija

koga je briga kada im je sta rekao, danas, ili od pocetka? glupo je jednako ovo tvoje kao i od js, ali vidimo da su prevodi podeljeni, ne pljujem ja tebe licno, samo poredim tvoje prevode koje nudis sa JS, secamo se svi te epizode kada negiraju da ce "DANAS BITI U RAJU", vec oni misle ";danas ti kazem"" bices ko zna kada u raju - to ti je ova ista jezicka vratolomija: danas ili od pocetka, pa valjda znamo kada je sta govorio, ne treba nam to "kada im sta kaze", vec od kada Postoji [OD POCETKA JER JESTE POCETAK] ili kada ce biti u raju [DANAS].

Mislim da nije u redu da se napadaju JS, a vidi ovo, situacija identicna; nego, ako oni nisu u pravu, onda ni ti nisi ovde, vec trebate da poslusate ove prevode koje vam ja nudim, Saricev i Karadzicev..
 
Poslednja izmena:
zaboravih da dodam i ovo:
u ovom kontekstu je On Sin Boziji, a kasnije kaze o Sinu Covecijem koji je Mesija iz Davidovog ovozemaljskog kolena/roda, koga Jevreji cekaju - to su dva razlicita konteksta, i zato mislim da ti nisi u pravu kada ovde kazes


inace, ovo je jednaka jezicka vratolomija, kao kada js kazu sto vam DANAS rekoh, ovo sto vam kazem od pocetka - puka jezicka igrarija

koga je briga kada im je sta rekao, danas, ili od pocetka? glupo je jednako ovo tvoje kao i od js, ali vidimo da su prevodi podeljeni, ne pljujem ja tebe licno, samo poredim tvoje prevode koje nudis sa JS, secamo se svi te epizode kada negiraju da ce "DANAS BITI U RAJU", vec oni misle ";danas ti kazem"" bices ko zna kada u raju - to ti je ova ista jezicka vratolomija: danas ili od pocetka, pa valjda znamo kada je sta govorio, ne treba nam to "kada im sta kaze", vec od kada Postoji [OD POCETKA JER JESTE POCETAK] ili kada ce biti u raju [DANAS].

Mislim da nije u redu da se napadaju JS, a vidi ovo, situacija identicna; nego, ako oni nisu u pravu, onda ni ti nisi ovde, vec trebate da poslusate ove prevode koje vam ja nudim, Saricev i Karadzicev..

Pitaju ga ko si ti?
On odgovara: Isus kaze ja sam taj kako vam govorim od pocetka od kada sam tu.

Nema tu vratolomija mnostvo prevoda tako prevode.
Po neki prevede pogresno.
Trebas da budes istinoljubiv ne egoista sebeljubac.
I zato mora da je tako jer ti ne smes da pogresis.
Takav vernik crkve ne sme da bude.
Inace niko nece njegovo pravoslavlje.

Istina mora uvek da bude uzdignuta.
 
On odgovara: Isus kaze ja sam taj kako vam govorim od pocetka od kada sam tu.
ali sta im govori od pocetka? jel imas da navedes? nemas, a kontekst te ne zanima [da nije od ovoga sveta, i da ne govori o ovozemaljskom Mesiji]; onda te pitam da uporedimo sa drugim mestom kako JS prevode?

i JS kazu da je rekao da mu DANAS KAZE [da ce biti u raju], kao sto ti kazes da im KAZUJE OD POCETKA [da je Mesija, ali gde ti je dokaz?]

ne, On kazuje mnogo vaznije: razbojniku na krstu da ce danas biti u raju sa Njim, a ovima da je On sam Pocetak.

niti rece razbojniku: danas ti kazem
niti rece ovima: od pocetka vam kazem

ovo sto prozivas napamet, a ne zanima te da su prevodi podeljeni 2:2, naveo sam svoje favorite vec, to samoga sebe zapljuvavas, a ne pravoslavlje
https://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&dtknjiga=Ivan&glava=8#25
Trebas da budes istinoljubiv ne egoista sebeljubac.
I zato mora da je tako jer ti ne smes da pogresis.
Takav vernik crkve ne sme da bude.
Inace niko nece njegovo pravoslavlje.

Istina mora uvek da bude uzdignuta.
ja sam argumentovao maksimalno, a ti sada pljujes, jer ti se ne svidja da gubis
 
Poslednja izmena:
ali sta im govori od pocetka? jel imas da navedes? nemas, a kontekst te ne zanima [da nije od ovoga sveta, i da ne govori o ovozemaljskom Mesiji]; onda te pitam da uporedimo sa drugim mestom kako JS prevode?

i JS kazu da je rekao da mu DANAS KAZE [da ce biti u raju], kao sto ti kazes da im KAZUJE OD POCETKA [da je Mesija, ali gde ti je dokaz?]

ne, On kazuje mnogo vaznije: razbojniku na krstu da ce danas biti u raju sa Njim, a ovima da je On sam Pocetak.

niti rece razbojniku: danas ti kazem
niti rece ovima: od pocetka vam kazem
Pa to sto ga pitaju.

Oni tada rekoše: ` Ti, tko si ti? ` Isus im odgovori: ` Ono što vam ne prestajem govoriti od početka.
 
samo postojanje materije zahteva vreme, na primer zasto se Bog ne menja? jer je Duh, a tada na samome pocetku Pocetka ni vreme jos nije poteklo, ni ideja, ni pomisao stigla da se oformi.. zato je nas Bog Rec, zausti Bog i bi, stvori se sa njegovom Recju, tj njegovim Sinom... tu vec razmisljamo o genealogiji, jel otac-sin, a ti pazi jer na kraju opet upadas u onu sta je starije koka ili jaje

sta je bilo pre forma, ili sustina? kazemo susti Bog je formalizovao svoje stvaranje u bogatstvu zivota, ali sta je Rec kojom je stvarao, forma ili sustina?
ok ja kažem bog nema početak a ti me demantuješ stihom da Hrist ima početak, kako da shvatim prosto. znači pitanje bog ima početak ili bog nema početak?
 
ok ja kažem bog nema početak a ti me demantuješ stihom da Hrist ima početak, kako da shvatim prosto. znači pitanje bog ima početak ili bog nema početak?
nisam ja tebe demantovao, kao glasnika sto jesam; sa tobom samo diskutujem...
Bog jeste Pocetak, tj. Hristos to kaze za sebe da On jeste POCETAK, to ja ponavljam Glasniku, a on me sad pljucka, tvrdi da se pominje Mesija "od pocetka", a preskace na primer:
Ivan 1,10Na svijetu bijaše, svijet je po njemu postao; i svijet ga nije spoznao.
.jel Mesija ovozemaljski, od krvi i mesa rodjen, jel takvoga cekaju Jevreji, i jel Hristos govori o Sinu Covecijem? Da, a mi govorimo o Sinovima Bozijim:
Ivan 1,13Koji nijesu rođeni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.


kako Bog nema POCETKA? Ako je Otac, onda je Sin taj pocetak Boga Oca, zapravo svega Stvaranja Bozijega
ali ako kazemo, a kazemo Bog je Duh, onda nema ni samoga pocetka, nista jos nije zapocelo [mislim na stvaranje Bozije, materija ne postoji]

tako da si ti u pravu kada kazes da je Bog bespocetan, ali Bog Otac zapocinje stvaranje sa Sinoim, kroza Sina, Logosa, i to je taj Pocetak koiji nas zanima
mislim, sta ima da te demantujem, ako nas to ne zanima da je bespocetan? On sam nema pocetka svoga, ne zapocinje osim kroz Sina koji jeste taj Pocetak - STVARANJA... pre toga za nas nema postojanja, a Bog je ionako nedokuciv, ne zanima nas, ne postoji PRE TOGA, NEMA MATERIJE, NEMA VREMENA, NEMA ODREDNICE "PRE". Ima samo Bog je Duh.
 
Poslednja izmena:
Pa to sto ga pitaju.

Oni tada rekoše: ` Ti, tko si ti? ` Isus im odgovori: ` Ono što vam ne prestajem govoriti od početka.
...Isus im odgovori: Pocetak, kako vam i kazem.
  • izvoli navedi sta im govori od pocetka
  • ja sam argumentovao dovoljno, sad rekapituliram
  • prevodi su podeljeni imamo 2 prema 2
  • ponudio sam i analogiju "OD POCETKA" sa "DANAS", da li su to odrednice kada im nesto govori ili nisu, jer ako si ti u pravu, onda su u pravu i JS za "danas ti govorim", bices sa mnom u raju.... danas ti govorim, od pocetka vam govorim, to su sve vasa glupiranja, jasno nema sta da se na taj nacin izrazava, glupo je, vec je bitno kada ce biti razbojnik u raju i od kada je sam Hristos, Sin Boziji - od Pocetka, jer On je Pocetak [Stvaranja Bozijeg kroz Rec svoju, Sina svojega]
 
Poslednja izmena:
...Isus im odgovori: Pocetak, kako vam i kazem.
  • izvoli navedi sta im govori od pocetka
  • ja sam argumentovao dovoljno, sad rekapituliram
  • prevodi su podeljeni imamo 2 prema 2
  • ponudio sam i analogiju "OD POCETKA" sa "DANAS", da li su to odrednice kada im nesto govori ili nisu, jer ako si ti u pravu, onda su u pravu i JS za "danas ti govorim", bices sa mnom u raju.... danas ti govorim, od pocetka vam govorim, to su sve vasa glupiranja, jasno nema sta da se na taj nacin izrazava, glupo je, vec je bitno kada ce biti razbojnik u raju i od kada je sam Hristos, Sin Boziji - od Pocetka, jer On je Pocetak [Stvaranja Bozijeg kroz Rec svoju, Sina svojega]
Posto ti znas?
O kakvom pocetku je tu rec...
Objasni nam? 😉

Sta im Isus ovde kaze ko je on.
Matej 11,3I reče mu: jesi li ti onaj što će doći, ili drugoga da čekamo?
Matej 11,4A Isus odgovarajući reče im: idite i kažite Jovanu što čujete i vidite:
Matej 11,5Slijepi progledaju i hromi hode, gubavi čiste se i gluhi čuju, mrtvi ustaju i siromašnima propovijeda se jevanđelje.

A sta ovde:

Matej 21,15A kad vidješe glavari sveštenički i književnici čudesa što učini, i djecu gdje viču u crkvi i govore: Osana sinu Davidovu, rasrdiše se.
Matej 21,16I rekoše mu: čuješ li što ovi govore? A Isus reče im: da! zar nijeste nikad čitali: iz usta male djece i koja sisaju načinio si sebi hvalu?
 
Poslednja izmena:
Posto ti znas?
O kakvom pocetku je tu rec...
Objasni nam? 😉
pa koja je Hristova pozicija? Njegov pocetak je od Oca, poslan je od Oca, a nije mu pocetak kada pocne da govori jevrejima, ili sto kazu JS morao je bas da naglasi da u ono danas kaze razbojniku da ce biti sa njim u raju ko zna kada, a ne bas to danas.

ti si trebao da navedes sta im to govori "od pocetka" i da arguimentujes ako tako mislis, da su ta dva prevoda ispravna, a ova dva koja ja nudim, da nisu...
ja sam vec naveo o kakvom Pocetku se radi, kada Isus bi u Oca, o pocetku stvaranja Bozijeg kroz Rec, Logosa, to je i sustina jevandjelja po JOVANU, pa citirah:
Ivan 1,10Na svijetu bijaše, svijet je po njemu postao;
On im reče: "Vi ste odozdo, ja sam odozgo; vi ste od ovoga svijeta, ja nijesam od ovoga svijeta.
znaci da ne govori "od pocetka" o ovozemaljskom Mesiji, nego o svom jedinstvu sa Ocem nebeskim, o periodu Stvaranja Bozijeg, o 6-odnevu, ako kaze da je po njemu svet nastao, da je odozgo itd.
U POCETKU BESE REC I...
Ivan 1,3Sve je po njoj postalo, i bez nje ništa nije postalo, što je postalo.
znaci to je taj Pocetak, Rec, Logos po kojoj je Bog stvarao, tj, kroz Sina. Jevandjelje je jasno, ali hajde navedi ti da potkrepis svoju tvrdnju, sta im to on govori "od pocetka"? zasto ne navedes?
 
Matej 9,15A Isus reče im: eda li mogu svatovi plakati dok je s njima ženik? Nego će doći vrijeme kad će se oteti od njih ženik, i onda će postiti


Matej 13,57I sablažnjavahu se o njega. A Isus reče im: nema proroka bez časti osim na postojbini svojoj i u domu svojemu.

Matej 17,22A kad su hodili po Galileji, reče im Isus: predaće se sin čovječij u ruke ljudske


Matej 21,42A reče im Isus: zar nijeste nikad čitali u pismu: kamen koji odbaciše zidari, on je postao glava od ugla; to bi od Gospoda i divno je u vašijem očima.

pa koja je Hristova pozicija? Njegov pocetak je od Oca, poslan je od Oca, a nije mu pocetak kada pocne da govori jevrejima, ili sto kazu JS morao je bas da naglasi da u ono danas kaze razbojniku da ce biti sa njim u raju ko zna kada, a ne bas to danas.

ti si trebao da navedes sta im to govori "od pocetka" i da arguimentujes ako tako mislis, da su ta dva prevoda ispravna, a ova dva koja ja nudim, da nisu...
ja sam vec naveo o kakvom Pocetku se radi, kada Isus bi u Oca, o pocetku stvaranja Bozijeg kroz Rec, Logosa, to je i sustina jevandjelja po JOVANU, pa citirah:


znaci da ne govori "od pocetka" o ovozemaljskom Mesiji, nego o svom jedinstvu sa Ocem nebeskim, o periodu Stvaranja Bozijeg, o 6-odnevu, ako kaze da je po njemu svet nastao, da je odozgo itd.

znaci to je taj Pocetak, Rec, Logos po kojoj je Bog stvarao, tj, kroz Sina. Jevandjelje je jasno, ali hajde navedi ti da potkrepis svoju tvrdnju, sta im to on govori "od pocetka"? zasto ne navedes?
Pa naveo sam.
A ti ne razumes to jer ocigledno slabo poznajes pismo i ne znas ni svoje tvrdjenje da objasnis.

U stihovima koje sam naveo govori im da je Mesoja.
Navodi ih na Stari zavet reci koje su upucene Mesiji.
Ima jos gomila ali pricati zidu ili tebi je isto.
Svako dobro.
 
nisam ja tebe demantovao, kao glasnika sto jesam; sa tobom samo diskutujem...
Bog jeste Pocetak, tj. Hristos to kaze za sebe da On jeste POCETAK, to ja ponavljam Glasniku, a on me sad pljucka, tvrdi da se pominje Mesija "od pocetka", a preskace na primer:
Ivan 1,10Na svijetu bijaše, svijet je po njemu postao; i svijet ga nije spoznao.
.jel Mesija ovozemaljski, od krvi i mesa rodjen, jel takvoga cekaju Jevreji, i jel Hristos govori o Sinu Covecijem? Da, a mi govorimo o Sinovima Bozijim:
Ivan 1,13Koji nijesu rođeni od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego od Boga.


kako Bog nema POCETKA? Ako je Otac, onda je Sin taj pocetak Boga Oca, zapravo svega Stvaranja Bozijega
ali ako kazemo, a kazemo Bog je Duh, onda nema ni samoga pocetka, nista jos nije zapocelo [mislim na stvaranje Bozije, materija ne postoji]

tako da si ti u pravu kada kazes da je Bog bespocetan, ali Bog Otac zapocinje stvaranje sa Sinoim, kroza Sina, Logosa, i to je taj Pocetak koiji nas zanima
mislim, sta ima da te demantujem, ako nas to ne zanima da je bespocetan? On sam nema pocetka svoga, ne zapocinje osim kroz Sina koji jeste taj Pocetak - STVARANJA... pre toga za nas nema postojanja, a Bog je ionako nedokuciv, ne zanima nas, ne postoji PRE TOGA, NEMA MATERIJE, NEMA VREMENA, NEMA ODREDNICE "PRE". Ima samo Bog je Duh.
u stvari može da se odnosi kao početak
 
Matej 9,15A Isus reče im: eda li mogu svatovi plakati dok je s njima ženik? Nego će doći vrijeme kad će se oteti od njih ženik, i onda će postiti


Matej 13,57I sablažnjavahu se o njega. A Isus reče im: nema proroka bez časti osim na postojbini svojoj i u domu svojemu.

Matej 17,22A kad su hodili po Galileji, reče imIsus: predaće se sin čovječij u ruke ljudske


Matej 21,42A reče imIsus: zar nijeste nikad čitali u pismu: kamen koji odbaciše zidari, on je postao glava od ugla; to bi od Gospoda i divno je u vašijem očima.


Pa naveo sam.
A ti ne razumes to jer ocigledno slabo poznajes pismo i ne znas ni svoje tvrdjenje da objasnis.

U stihovima koje sam naveo govori im da je Mesoja.
Navodi ih na Stari zavet reci koje su upucene Mesiji.
Ima jos gomila ali pricati zidu ili tebi je isto.
Svako dobro.
ma ti se pravis lud
tvrdio si da im rece da im govori sto im govori OD POCETKA
a gde se kod Mateja navodi ova prica o preljubnici, pa da vidimo da je ovo tvoje sto navodis to "od pocetka"? nema je.
kako je onda ovo sto navodis "od pocetka"? pa nije, naprotiv
Posto ti znas?
O kakvom pocetku je tu rec...
Objasni nam? 😉
ti trebas da nam dokazes da je on njima ranije - od pocetka - govorio
Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim.
Ivan 8,25Nato mu oni rekoše: "A tko si ti?" Odvrati Isus:
Ivan 8,26"Ta što da vam s početka opet zborim?

dakle, jel on njima od pocetka govoripo da JE JA JESAM?
zar bi ga potom pitali KO JE?
znaci neko falsifikova ovde
sta im to drugo od pocetka govori?
moras da pokazes pre nego htedose da kamenuju bludnicu, a to sa Matejom nece ici, znas i sam.
sta tvrdis sa Matejem, da im pocetka tvrdi da je PROROK?
I sablažnjavahu se o njega. A Isus reče im: nema proroka bez časti osim na postojbini svojoj i u domu svojemu.
da je zenik?
A Isus reče im: eda li mogu svatovi plakati dok je s njima ženik? Nego će doći vrijeme kad će se oteti od njih ženik, i onda će postiti
okey, navedi kada je ranije to tvrdio/. a to da je tvrdio da je samo prorok, onda koja je sekta? pises nepovezano, samo lupetajuci, jer to su sve razlicite tvrdnje koje se ne ponavljaju od pocetka, jednom ako ih izrekne i to je to, ...a ja sam argumentovao shvatanje ispravnih prevoda da je pocetak, a ne sto bi ti voleo da nesto mantra od pocetka, a ne mozes da kazes sta, uvek nesto drugo nudis, i nepovezano, van konteksta, tipicno sektasko pametovanje. Moje je potkrepljneo, em sa dva prevoda, em argumentacijom U KONTEKSTU, a tvoje je van konteksta, glumis Arijanu.
 
Poslednja izmena:
Matej 9,15A Isus reče im: eda li mogu svatovi plakati dok je s njima ženik? Nego će doći vrijeme kad će se oteti od njih ženik, i onda će postiti


Matej 13,57I sablažnjavahu se o njega. A Isus reče im: nema proroka bez časti osim na postojbini svojoj i u domu svojemu.

Matej 17,22A kad su hodili po Galileji, reče imIsus: predaće se sin čovječij u ruke ljudske


Matej 21,42A reče imIsus: zar nijeste nikad čitali u pismu: kamen koji odbaciše zidari, on je postao glava od ugla; to bi od Gospoda i divno je u vašijem očima.


Pa naveo sam.
A ti ne razumes to jer ocigledno slabo poznajes pismo i ne znas ni svoje tvrdjenje da objasnis.

U stihovima koje sam naveo govori im da je Mesoja.
Navodi ih na Stari zavet reci koje su upucene Mesiji.
Ima jos gomila ali pricati zidu ili tebi je isto.
Svako dobro.
ma ti se pravis lud
tvrdio si da im rece da im govori sto im govori OD POCETKA
a gde se kod Mateja navodi ova prica o preljubnici, pa da vidimo da je ovo tvoje sto navodis to "od pocetka"? nema je.
kako je onda ovo sto navodis "od pocetka"? pa nije, naprotiv

ti trebas da nam dokazes da je on njima ranije - od pocetka - govorio
Uistinu, ako ne povjerujete da Ja jesam, umrijet ćete u grijesima svojim.
Ivan 8,25Nato mu oni rekoše: "A tko si ti?" Odvrati Isus:
Ivan 8,26"Ta što da vam s početka opet zborim?

dakle, jel on njima od pocetka govoripo da JE JA JESAM?
zar bi ga potom pitali KO JE?
znaci neko falsifikova ovde
sta im to drugo od pocetka govori?
moras da pokazes pre nego htedose da kamenuju bludnicu, a to sa Matejom nece ici, znas i sam.
sta tvrdis sa Matejem, da im pocetka tvrdi da je PROROK?

da je zenik?
A Isus reče im: eda li mogu svatovi plakati dok je s njima ženik? Nego će doći vrijeme kad će se oteti od njih ženik, i onda će postiti
okey, navedi kada je ranije to tvrdio/. a to da je tvrdio da je samo prorok, onda koja je sekta? pises nepovezano, samo lupetajuci, jer to su sve razlicite tvrdnje koje se ne ponavljaju od pocetka, jednom ako ih izrekne i to je to, ...a ja sam argumentovao shvatanje ispravnih prevoda da je pocetak, a ne sto bi ti voleo da nesto mantra od pocetyka, a ne mozes da kawzes sta, uvek nesto drugo nudis, i nepovezano, van konteksta
Pa dokazao sam a ti to ne razumes sta sam ti postavio.

Skroz ti je pismo nepoznato.
Znas 6 stvari polovicno i tu je kraj.
 

Back
Top