A ja jašem tankog svetla zrak....

Kako mislis da zasluzis posao placen vise od 20 000 din ako ne te nista ne interesuje i nemas ambicije da guras karijeru, samo na osnovu diplome da ti padne s neba nesto nece da moze, trebala si raditi u vreme tita onda :lol:

sto je usmeravas u sistem veika riba prozdire manju
to znaci da treba da se lakta i eliminise konkurencije a devojka mozda nije takva
i onda joj ti predvidjas propast jer nece da grize
i sta je falilo tom vremenu zivota ti kamo srece da smo tad bili u radnom odnosu
 
sto je usmeravas u sistem veika riba prozdire manju
to znaci da treba da se lakta i eliminise konkurencije a devojka mozda nije takva
i onda joj ti predvidjas propast jer nece da grize
i sta je falilo tom vremenu zivota ti kamo srece da smo tad bili u radnom odnosu

Ceo zivot je borba, sve je borba
Niko nije reko da gazi preko leseva
Sasvim se lepo mozes izboriti za sebe i bez gazenja
Ja kad sam htela neki posao ja sam davala sve od sebe i snalazila se na razne nacine da ga dobijem, i uspevala sam, a nisam nikoga ostetila nikoga povredila nista tako
Jednostavno imas sebe i onoga ko te selektuje za taj posao ispred sebe, pri razgovoru za posao, imas par min da das sve od sebe da mu ostanes u secanju i da ti kaze ti si ta primam te

Pa izvoli rodjace, razgovor za posao je metafora svih razgovora za posao, svih zivotnih borbi, par kljucnih min da se dokazes da vredis, sta nudis ti ovom trzistu zvanom zivot, tri cetri sad kreni
 
Frejin post me je podsetio na onaj film Čokolada koji uvek rado gledam.
Uvek sam maštala o tome da imam čokolateriju u nekom malom ušuškanom gradiću sa kamenim kućama pa da onda
dođe Džoni Dep da mi popravi vrata :lol:

- - - - - - - - - -

a oće da bidne budjavog sira u tom tvom restoranu? :hahaha:

Sira mora da bidne jer ubuđan sir je specijalitet kuće :hahaha:
 
Krivo mi sto ranije nisam odlucio da nista ne radim i samo vozim bajs<3 a decu cu u politicare i starlete<3
Pa ne može tako Džordži, onda nisi dobro odgovorio na temu. Ako sam dobro razumeo, ovo je tema tipa ''kako zamišljate idealan posao, za koji će vas plaćati, a vi ćete da uživate radeći kolko oćete i šta oćete''. Znači mašti na volju.

Komotno si mogao da napišeš da bi najviše voleo da ti posao bude da se vozikaš bajsem, a da te sponzori plaćaju jer si se izbrendirao i reklamiraš ih dok lagano prolaziš kroz krajolike. A kad ti se ne vozi, onda ne voziš. A pare dolaze recimo od forumašenja.

Tako bih ja voleo. Voleo bih da me plaćaju da forumašim. Da budem uticajni forumaš, da me pozivaju u emisije na televizoru da raspravljamo o fenomenologiji interneta. To sam već pominjao na ovim stranicama.
 
Ceo zivot je borba, sve je borba
Niko nije reko da gazi preko leseva
Sasvim se lepo mozes izboriti za sebe i bez gazenja
Ja kad sam htela neki posao ja sam davala sve od sebe i snalazila se na razne nacine da ga dobijem, i uspevala sam, a nisam nikoga ostetila nikoga povredila nista tako
Jednostavno imas sebe i onoga ko te selektuje za taj posao ispred sebe, pri razgovoru za posao, imas par min da das sve od sebe da mu ostanes u secanju i da ti kaze ti si ta primam te

Pa izvoli rodjace, razgovor za posao je metafora svih razgovora za posao, svih zivotnih borbi, par kljucnih min da se dokazes da vredis, sta nudis ti ovom trzistu zvanom zivot, tri cetri sad kreni

molim te mi reci koji su to nacini ako je za javnost uopste
kakav razgovor o cemu ti,tako se ne dobija posao tu se upravo dobija posao od 200 300 eur
ono sta ti nudis u ovom drustvu se ostvaruje ispod zita,znaci podmetanjem noge nekome ili klizecim startom,rodbinskim vezama i burazerskim klanovima
pa na tom principu funkcionnise i ovaj forum covece kolko su me puta saplitali i zaebavali a jos te posle gledaju ko idiota a ti im pravis pare jer drndas ovde dzaba
kakva borba brate,prvo dobijes vaspitanje pa obrazovanje
ako je sistem postavljen da se svi vaspitavaju kao nekakvu borbu na zivot i smrt onda ce se tako ljudi i gledati ko zveri
 
Pa ne može tako Džordži, onda nisi dobro odgovorio na temu. Ako sam dobro razumeo, ovo je tema tipa ''kako zamišljate idealan posao, za koji će vas plaćati, a vi ćete da uživate radeći kolko oćete i šta oćete''. Znači mašti na volju.

Komotno si mogao da napišeš da bi najviše voleo da ti posao bude da se vozikaš bajsem, a da te sponzori plaćaju jer si se izbrendirao i reklamiraš ih dok lagano prolaziš kroz krajolike. A kad ti se ne vozi, onda ne voziš. A pare dolaze recimo od forumašenja.

Tako bih ja voleo. Voleo bih da me plaćaju da forumašim. Da budem uticajni forumaš, da me pozivaju u emisije na televizoru da raspravljamo o fenomenologiji interneta. To sam već pominjao na ovim stranicama.
vec sam otvaro teme o tome da se prave pare kroz blog i ostale vidove samopromocije tj. shittalkinga al ovde to ne moze jer se forsira prica o dobrovoljnom forumasenju a njima pare idu pa idu
zato ti svaka ideja o blogu i pisanju koje bi tebi donelo delic profita ce biti saseceno u korenu znaci prijatelju razradjuj sam taktiku i krij je od drugih jer ce ti je ukrasti i tvrditi da je njihova
 
Pa ne može tako Džordži, onda nisi dobro odgovorio na temu. Ako sam dobro razumeo, ovo je tema tipa ''kako zamišljate idealan posao, za koji će vas plaćati, a vi ćete da uživate radeći kolko oćete i šta oćete''. Znači mašti na volju.

Komotno si mogao da napišeš da bi najviše voleo da ti posao bude da se vozikaš bajsem, a da te sponzori plaćaju jer si se izbrendirao i reklamiraš ih dok lagano prolaziš kroz krajolike. A kad ti se ne vozi, onda ne voziš. A pare dolaze recimo od forumašenja.

Tako bih ja voleo. Voleo bih da me plaćaju da forumašim. Da budem uticajni forumaš, da me pozivaju u emisije na televizoru da raspravljamo o fenomenologiji interneta. To sam već pominjao na ovim stranicama.

Ma smislicu neku zvaku za put oko sveta bajsem,na fejsu objavim br racuna da uplacuju,valjda ce nesto kane,naci idealan posao je ne radim nista za pare sto ne bi radio za dzabe<3
 
Naravno da tema niije o jahanju naročito ne o onom jahanju koje ima seksualnu konotaciju....
Slušala sam jutros pesmu neke grupe u kojoj Bajagin bariton pokušava da peva o jahanhu svetlosnog zraka...
I nije da se hvalim
pred okom mi sviće
iako sam perfect
ja sam ljudsko biće...

A evo kakvi me demoni nagariše od jutros

Uvek sam maštala o tome da budem vlasnik nekog malog restorana sa baštom u debeloj ladovini ispod olistalih platana u kome će se kuvati fini specijaliteti i ljudi uživati u svakom zalogajčiću, a ja sa velikom kuvarskom kapom sva uflekana od sosova biti neizmerno srećna i zadovoljna svojim životom, možda i debela od svog tog probanja hrane ali ajd sad :lol:...
ili da kad smo već kod jahanja
Uvek sam maštala o tome da podbodem nekog vranca i obiđem po pašnjacima svoja stada ovaca od čije vunice bih štrikala šarene đempere kao beneton, i prodavala svuda po svetu, ali znate šta braćo
ništa od svega toga nije mene čekalo iza ćoška.
Mene je čekao rad u kancelariji koji traje osam sati i svaki dan je ispunjen jednim te istim brojkama sa kojima ama baš ništa kreativno ne može da se uradi,
jer ako ste mnogo kreativni sa brojkama vaša ravnoteža može ozbiljno biti narušena u pravcu nekog minusa ili plusa koji nije realan.

Pitanje za vas je da li ste vi u potpunosti profesionalno ostvarena osoba i da li je ono čime se bavite bio svakako vaš prvi i jedini izbor?
Imate li vi svoje snove o nekom profesionalnom angažovanju, karijeri i finansijskom ostvarenju dostojnom čoveka dok radite neki tako prozaičan posao?

i bonus pitanje:
Da li ste vašoj deci poturali vašu profesionalnu neostvarenost ili ste poštovali njihov lični izbor i afinitete.




Samo nemojte da pišete o tome koje je vaše omiljeno jelo molim vas :lol:





rešili smo budjav sir :zcool:

rešili smo i pesmu z:lol:

kreativnost na delu z:mrgreen:

red je i na pitanje iz teme :hahaha:

Velik deo svojih profesionalnih snova sam realizovao. Malo je do mene, malo do sreće. Zadovoljan sam kad se okrenem i pogledam šta sam uradio. Sanjam još par snova i radima na njima. Nadam se da nikad neću biti stoprocentno realizovan, jer je to praznina za mene, nebi voleo da ikad u životu budem bez nerealizovanih snova. Snovi su me ceo život gurali napred, bili mi vetar u jedra i zbog snova sam tu gde jesam, srećan (više, manje) i zadovoljan sobom. :zcool:

Pod ovim "tu gde jesam" ne mislim na Krstu, već na momentalnu stranicu u životu. :lol:
 
Naravno da tema niije o jahanju naročito ne o onom jahanju koje ima seksualnu konotaciju....
Slušala sam jutros pesmu neke grupe u kojoj Bajagin bariton pokušava da peva o jahanhu svetlosnog zraka...
I nije da se hvalim
pred okom mi sviće
iako sam perfect
ja sam ljudsko biće...

A evo kakvi me demoni nagariše od jutros

Uvek sam maštala o tome da budem vlasnik nekog malog restorana sa baštom u debeloj ladovini ispod olistalih platana u kome će se kuvati fini specijaliteti i ljudi uživati u svakom zalogajčiću, a ja sa velikom kuvarskom kapom sva uflekana od sosova biti neizmerno srećna i zadovoljna svojim životom, možda i debela od svog tog probanja hrane ali ajd sad :lol:...
ili da kad smo već kod jahanja
Uvek sam maštala o tome da podbodem nekog vranca i obiđem po pašnjacima svoja stada ovaca od čije vunice bih štrikala šarene đempere kao beneton, i prodavala svuda po svetu, ali znate šta braćo
ništa od svega toga nije mene čekalo iza ćoška.
Mene je čekao rad u kancelariji koji traje osam sati i svaki dan je ispunjen jednim te istim brojkama sa kojima ama baš ništa kreativno ne može da se uradi,
jer ako ste mnogo kreativni sa brojkama vaša ravnoteža može ozbiljno biti narušena u pravcu nekog minusa ili plusa koji nije realan.

Pitanje za vas je da li ste vi u potpunosti profesionalno ostvarena osoba i da li je ono čime se bavite bio svakako vaš prvi i jedini izbor?
Imate li vi svoje snove o nekom profesionalnom angažovanju, karijeri i finansijskom ostvarenju dostojnom čoveka dok radite neki tako prozaičan posao?

i bonus pitanje:
Da li ste vašoj deci poturali vašu profesionalnu neostvarenost ili ste poštovali njihov lični izbor i afinitete.




Samo nemojte da pišete o tome koje je vaše omiljeno jelo molim vas :lol:

Ono cime se sada bavim nije bio moj prvi izbor, jer u momentu kada sam upisivala fakultet nisam bila ni svesna da mi to bas ide od ruke. Ali sudbina je upetljala prste, pa sam vec na drugoj godini fakulteta pocela da radim i to u totalno drugoj oblasti od one koju sam studirala. Nikakve veze sa vezom. Onda sam paralelno radila i zavrsavala faks i mislila da cu se ipak baviti onim za sta sam se skolovala. Ali je neki drugi sticaj okolnosti doveo do toga da sve vise i vise pocnem da radim u drugoj struci i da se udaljim od moje. Paralelno sam radila i jedno i drugo a od pre tri meseca, radim samo jedan posao, posle dugih 6 godina.

Mogu da kazem da sam izuzetno srecna, jer radim ono sto volim i gde sam sebe nasla 100%. Ostaje mi samo da se nadam da ce mi ici dobro kao i do sad i da napredujem u smislu organizacije, pa da jednog dana sefujem a da drugi rade za mene.
 
Razumem ja ali da bi dobila takav posao moraces dobrano da se pomucis, vise nego da polozis ispit, da nije tako ne bi pola srbije radilo van struke
Kad te opauci da je to na faksu bilo lakse nego naci zadrzati i napredovati u struci sve ces zvezde da brojis :lol:
Mislim koliko god sad ja tebi surovo zvucim ko neka vestica ali uzeti knjigu i poloziti ispit nije nikakvo znacajno dostignuce zbog koga zasluzujes veliku platu posle po automatizmu, ono sto sledi posle diplomiranja je najtezi zivotni ispit - parola snadji se
Jer za vreme studija sve ti je na tanjiru, evo knjige evo vezbanke evo profe da objasni ajde nauci....kad se to zavrsi ajde sad odrasti preko noci
Zato ja pljujem po nasem sistemu skolstva, mnogo teorije i servirane knjige a nigde prakse, nigde muke da se vidi sta znaci raditi taj posao, sta znaci biti samostalan...

Nije problem pomuciti se ali da znas da ce biti isplativo. Na sta ovde mozes da racunas? Ni na sta, sve je stvar srece da li ces se dobro zaposliti ili neces. A i kad pogledas oglase svi traze minimum VI stepen i bar 3 godine iskustva. Pa takav sigurno na infostudu ne trazi posao. A nije tako lako ni fakultet zavrsiti. Nisu to samo ispiti, treba odlaziti na predavanja i slusati ih. Iscrpljujuce je kao da si na poslu a nisi nista placen. Ja ne znam gde rade svi ti ljudi koji su zadovoljni svojim poslovima, ali stalno na internetu citam o nekim zadovoljnim ljudima.
 
vec sam otvaro teme o tome da se prave pare kroz blog i ostale vidove samopromocije tj. shittalkinga al ovde to ne moze jer se forsira prica o dobrovoljnom forumasenju a njima pare idu pa idu
zato ti svaka ideja o blogu i pisanju koje bi tebi donelo delic profita ce biti saseceno u korenu znaci prijatelju razradjuj sam taktiku i krij je od drugih jer ce ti je ukrasti i tvrditi da je njihova
Ih, koliko sam ja imao ideja što su ih drugi prisvojili i zaradili pare na njima, ćuti ne pitaj. Tako mi padne super ideja na pamet i ispričam je, tek posle mesec dana imam šta da vidim, neko je realizovao. Čak ne moram ni da je ispričam, opet se desi isto.

Dobro, sad se već dotičem metafizike, ali tokom jedne od mojih redovnih meditacija sam naposletku shvatio da ideje ne možemo sačuvati; da onog trenutka kada se pojave one bivaju odaslate, da se nalaze u etru, kao energija. Zatim ih neko pokupi nesvestan da ideja nije njegova, samo mu se javi u glavi, a zapravo je lik samo prijemnik; ja sam je smislio.
I ne putuju ideje samo kroz prostor, putuju i kroz vreme. Naknadno sam viđao da je neko u prošlosti već realizovao ideju na koju sam upravo došao.
Valjda to tako treba, da ideje, poput vode, pronađu svoj put; da idu kod onoga ko će ih upotrebiti.

Eto, poslednja ideja mi je bila da pravim trouglaste hamburgere. U trouglastim zemičkama, naravno. Smatram da su tako zgodniji za konzumaciju. Kada gledaš okrugao hamburger ne znaš sa koje strane da mu priđeš, da započneš da jedeš - a kada ga konačno zagrizeš, odmah se umrljaviš po obrazima. U slučaju truglastog hamburgera uvek bi kretao od ćoška, taman da možeš da ga zagrizeš.

Naravno da su odmah počela podmetanja nogu kada sam izneo ideju, to je ono o čemu si pričao - ''mislim da je to glupost, zašto bih uopšte jela trouglasti hamburger, zar nije upravo poenta da se umažeš dok jedeš hamburger?''
 
Naravno da tema niije o jahanju naročito ne o onom jahanju koje ima seksualnu konotaciju....
Slušala sam jutros pesmu neke grupe u kojoj Bajagin bariton pokušava da peva o jahanhu svetlosnog zraka...
I nije da se hvalim
pred okom mi sviće
iako sam perfect
ja sam ljudsko biće...

A evo kakvi me demoni nagariše od jutros

Uvek sam maštala o tome da budem vlasnik nekog malog restorana sa baštom u debeloj ladovini ispod olistalih platana u kome će se kuvati fini specijaliteti i ljudi uživati u svakom zalogajčiću, a ja sa velikom kuvarskom kapom sva uflekana od sosova biti neizmerno srećna i zadovoljna svojim životom, možda i debela od svog tog probanja hrane ali ajd sad :lol:...
ili da kad smo već kod jahanja
Uvek sam maštala o tome da podbodem nekog vranca i obiđem po pašnjacima svoja stada ovaca od čije vunice bih štrikala šarene đempere kao beneton, i prodavala svuda po svetu, ali znate šta braćo
ništa od svega toga nije mene čekalo iza ćoška.
Mene je čekao rad u kancelariji koji traje osam sati i svaki dan je ispunjen jednim te istim brojkama sa kojima ama baš ništa kreativno ne može da se uradi,
jer ako ste mnogo kreativni sa brojkama vaša ravnoteža može ozbiljno biti narušena u pravcu nekog minusa ili plusa koji nije realan.

Pitanje za vas je da li ste vi u potpunosti profesionalno ostvarena osoba i da li je ono čime se bavite bio svakako vaš prvi i jedini izbor?
Imate li vi svoje snove o nekom profesionalnom angažovanju, karijeri i finansijskom ostvarenju dostojnom čoveka dok radite neki tako prozaičan posao?

i bonus pitanje:
Da li ste vašoj deci poturali vašu profesionalnu neostvarenost ili ste poštovali njihov lični izbor i afinitete.




Samo nemojte da pišete o tome koje je vaše omiljeno jelo molim vas :lol:
Ja sam uživala u crtanju i imala sam nekog dara, ali nedovoljno orginalnosti. Bila sam solidan crtač-tehničar, bez nekog teorijskog znanja, bez učenja, prosto išlo mi je, ali da sam otišla u te vode koje imaju ikakve veze sa crtanjem ne bih odmakla dalje od solidnog plagijatora. Kreativnost nula, realno.

Zato sam otišla tamo gde sam bila potkovana znanjem, i što mi je lako išlo, ali mali problem je bio što to nikad nisam volela, uz sav trud da oplemenim nauku raznim zanimljivostima. Tešim se da je tako sa svim profesijama, kad uđeš dublje u priču samo što se ne udaviš od suvoparnosti. Ovde možda malo više jer brzo upadaš u šablon.
Treba dodati da veliki profesionalni uspeh ne ide sa forumašenjem i ostalim načinima za ubijanje vremena i moždanih vijuga, tako da je možda bolje da sam se držala crtanja. :lol:
 
Upišem srednju elektrotehničku školu a na prvoj godini praksa u model livnici , stolariji i bravariji . Sve te radionice su bile već
u sklopu školskog centra . Ja u šoku jer od struje ni pomena . Na prvom satu u bravariji nam daju komad gvožđa sa zadatkom da
od toga napravimo čekić . Kuku lele a niko od nas ne zna ni da drži turpiju u rukama . U livnici prvi zadatak od aluminijuma
napraviti pepeljaru u obliku javorovog lista .Vremenom sam zavolio te zanate jer mi je sve išlo od ruke .
Kada sada pogledam unatrag vidim da sam najmanje novca zaradio od svoje struke a da su me spašavala ta alternativna znanja .
A san ? Da odem negdje kraj Dunava ( može i Sava ) i da tamo svojim rukama napravim neki svoj mali raj .
 
Naravno da tema niije o jahanju naročito ne o onom jahanju koje ima seksualnu konotaciju....
Slušala sam jutros pesmu neke grupe u kojoj Bajagin bariton pokušava da peva o jahanhu svetlosnog zraka...
I nije da se hvalim
pred okom mi sviće
iako sam perfect
ja sam ljudsko biće...

A evo kakvi me demoni nagariše od jutros

Uvek sam maštala o tome da budem vlasnik nekog malog restorana sa baštom u debeloj ladovini ispod olistalih platana u kome će se kuvati fini specijaliteti i ljudi uživati u svakom zalogajčiću, a ja sa velikom kuvarskom kapom sva uflekana od sosova biti neizmerno srećna i zadovoljna svojim životom, možda i debela od svog tog probanja hrane ali ajd sad :lol:...
ili da kad smo već kod jahanja
Uvek sam maštala o tome da podbodem nekog vranca i obiđem po pašnjacima svoja stada ovaca od čije vunice bih štrikala šarene đempere kao beneton, i prodavala svuda po svetu, ali znate šta braćo
ništa od svega toga nije mene čekalo iza ćoška.
Mene je čekao rad u kancelariji koji traje osam sati i svaki dan je ispunjen jednim te istim brojkama sa kojima ama baš ništa kreativno ne može da se uradi,
jer ako ste mnogo kreativni sa brojkama vaša ravnoteža može ozbiljno biti narušena u pravcu nekog minusa ili plusa koji nije realan.

Pitanje za vas je da li ste vi u potpunosti profesionalno ostvarena osoba i da li je ono čime se bavite bio svakako vaš prvi i jedini izbor?
Imate li vi svoje snove o nekom profesionalnom angažovanju, karijeri i finansijskom ostvarenju dostojnom čoveka dok radite neki tako prozaičan posao?

i bonus pitanje:
Da li ste vašoj deci poturali vašu profesionalnu neostvarenost ili ste poštovali njihov lični izbor i afinitete.




Samo nemojte da pišete o tome koje je vaše omiljeno jelo molim vas :lol:


imam ideju ili da kupim par kavana po gradu,
ili da otvorim koju....
al onako da je sredim u stilu 60tih godina i da izgleda ko prava krčma z:lol:

kao mali sam hteo da budem astronaut ali sad je možda malo kasno za to....
kao tinejdžer sam hteo da budem glumac u akcionim filmovima :zper: ali pištolj mi nije bio odgovarajući z:(

a poslom sam zadovoljan, još kad me šef pusti na teren :zaljubljena:
 
Ništa naročito,skromno da skromnije ne može biti.Voda,drvo i desetak domaćih životinjica.Divlje su takodje dobrodošle,uslov je samo da nas ne pojedu
eee živote lutalico.jpg


- - - - - - - - - -

Ali teško to meni ide,zagrizao sam u ovaj gadiluk,forum mi se ogadio dabogda ovako glupom...crću kod nekog bolesnika što mu uvek malo,plašim se

- - - - - - - - - -

Ovo me sada drži,a ono ranije se ni ne sećam

- - - - - - - - - -

Sve u svemu,nema odustajanja,nada poslednja umire
 

Back
Top