Kapitalizam u Srbiji

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Danas se ovde mnogi bune protiv socijalizma, ali ne znaju koji bi sistem za Srbiju odabrali.

Srbija NIKADA nije zivela u kapitalizmu, nego je direktno iz feudalizma upala u socijalizam.

Da li to znaci da Srbi ponovo zele u feudalizam?

Za kapitalizam i demokratiju ocito jos nisu spremni.
 
Здрав капитализам и грађанско друштво су у Србији почели да хватају пелцер крајем 19 века.

Замах су имали након првог светског рата, а после другог су дошли скакавци грбавци и декларацијом прогласили један тотално накарадан и неодржив систем од чије се погубности још увек не можемо опоравити. За само 4,5 деценије оргијања самозвани комунисти су вратили друштво неколико векова уназад
 
Здрав капитализам и грађанско друштво су у Србији почели да хватају пелцер крајем 19 века.

То је време без херцеговачко-босанско кордунашког пелцера који је касније попримио катаклизмичне промене по Друштво у Србији у целини. И за њих и за староседеоце.

Зато сам ја за Национал-Социјализам.
Сваком своја авлија,сопствена раса,свој поредак и понашање.
Сарадња може али на дистанци. Ја теби јабуку-ти мени крушку.
Ако те ја пустим да садиш своју крушку код мене,шта ће да буде од моје јабуке?
 
Danas se ovde mnogi bune protiv socijalizma, ali ne znaju koji bi sistem za Srbiju odabrali.

Srbija NIKADA nije zivela u kapitalizmu, nego je direktno iz feudalizma upala u socijalizam.

Da li to znaci da Srbi ponovo zele u feudalizam?

Za kapitalizam i demokratiju ocito jos nisu spremni.

Pobi putokaz, Blajbiša !
Jel' tebi, kao čoveku sa korenom, nije žao tolikog tumaranja ?
 
Srbi su do pojave crvene kuge živeli vedizam.

Od kad je neprijatelj postavio niže slojeve na položaj koji treba da vrše viši, od tad počinje propast koja se neće okončati dok se ne vrati prirodno stanje stvari i neprijatelji tuđini ne budu eliminisani ili dok u suprotnom oni ne eliminišu Srbe .

Znači jednostavno je ili svi na svoje ili propast i nestanak.
 
Срби су идеолошки збуњен народ.
И то није никакво чудо; имали су лош, па добар, па девијантан социјализам; пре тога- суров и корумпиран капитализам, а после распада СФРЈ политички хаос, изазван санкцијама, ратом, бедом, фракционашењем сваке врсте, издајом, вршљањем пете колоне, а после пуча из 2000-те, капитализам анархолибералног типа, са свим манама које капитализам може имати.
Дајте Србима једно уређено и праведно друштво у коме су рад и допринос главно мерило успеха и друштвеног престижа- биће дисциплиновани и одани грађани као Немци.
Овако- не кривите народ што систем не ваља, ма који да је, него оне који га спроводе.
 
Срби су идеолошки збуњен народ.
И то није никакво чудо; имали су лош, па добар, па девијантан социјализам; пре тога- суров и корумпиран капитализам, а после распада СФРЈ политички хаос, изазван санкцијама, ратом, бедом, фракционашењем сваке врсте, издајом, вршљањем пете колоне, а после пуча из 2000-те, капитализам анархолибералног типа, са свим манама које капитализам може имати.
Дајте Србима једно уређено и праведно друштво у коме су рад и допринос главно мерило успеха и друштвеног престижа- биће дисциплиновани и одани грађани као Немци.
Овако- не кривите народ што систем не ваља, ма који да је, него оне који га спроводе.

Kapitalizam - NIKADA NISU IMALI!

Da bi imali kapitalizam morali su biti industrijalizovana zemlja.

A nikada to nisu bili....
 
Срби су идеолошки збуњен народ.
И то није никакво чудо; имали су лош, па добар, па девијантан социјализам; пре тога- суров и корумпиран капитализам, а после распада СФРЈ политички хаос, изазван санкцијама, ратом, бедом, фракционашењем сваке врсте, издајом, вршљањем пете колоне, а после пуча из 2000-те, капитализам анархолибералног типа, са свим манама које капитализам може имати.
Дајте Србима једно уређено и праведно друштво у коме су рад и допринос главно мерило успеха и друштвеног престижа- биће дисциплиновани и одани грађани као Немци.
Овако- не кривите народ што систем не ваља, ма који да је, него оне који га спроводе.

drzava uzima 43 % od ljudskog rada. Znaci ako proizvedes 100 jaja 43 ide drzavi. Koji bi procenat bio fer da to ne bi bio leberalni kapitalizam. 99 od 100 koji tacno.
 
drzava uzima 43 % od ljudskog rada. Znaci ako proizvedes 100 jaja 43 ide drzavi. Koji bi procenat bio fer da to ne bi bio leberalni kapitalizam. 99 od 100 koji tacno.
Покушаћу једном за свагда да ти објасним, ако ти је уопште до тога да схватиш, јер имам утисак да си фанатично за капитализам, па је онда мало бесмислено објашњавати.
Ипак, покушаћу.
Узмимо да је држава та која од тих јаја узме 43, мада то није тачно. Од тих 43 комада плаћа се; државни апарат, здравство, школство, војска, Полиција, праве се путеви, финансира много тога другог- да не набрајам.
Хајде сад да видимо шта се догађа са оних преосталих 57.
Који су трошкови производње јаја?
Колико иде газди фарме, колико раднику који их храни, чисти, скупља и класира јаја, носи на пијацу и продаје?
Хајде да се позабавимо мало том математиком.
Расподели ових преосталих 57 јаја по твом мишљењу- поштено.
 
Покушаћу једном за свагда да ти објасним, ако ти је уопште до тога да схватиш, јер имам утисак да си фанатично за капитализам, па је онда мало бесмислено објашњавати.
Ипак, покушаћу.
Узмимо да је држава та која од тих јаја узме 43, мада то није тачно. Од тих 43 комада плаћа се; државни апарат, здравство, школство, војска, Полиција, праве се путеви, финансира много тога другог- да не набрајам.
Хајде сад да видимо шта се догађа са оних преосталих 57.
Који су трошкови производње јаја?
Колико иде газди фарме, колико раднику који их храни, чисти, скупља и класира јаја, носи на пијацу и продаје?
Хајде да се позабавимо мало том математиком.
Расподели ових преосталих 57 јаја по твом мишљењу- поштено.

Cenu kostanja nekog proizvoda je lako izracunati.

E sada da li je vlasnik proizvoda zadovoljan sa onim sto treba da DELI sa drzavom, nakon neto cene proizvoda, veliko je pitanje.
 
da li je vlasnik proizvoda zadovoljan sa onim sto treba da DELI sa drzavom, nakon neto cene proizvoda, veliko je pitanje.
Власник никад није задовољан износом који треба да да држави. осим, када је тај проценат-нула.
Све док му не дођу криминалци на врата да га опљачкају, убију или шта год- а Полиције нема, јер је нико не плаћа; или туђа војска, која га истера из куће и фирме и отме му све, а њега ликвидира.
Или му затреба школован кадар за фирму, а нико не финансира школство.
Или се разболи, а нема лекара, јењр нико не финансира ни здравство....
И да не набрајам даље, јасно је о чему говорим.
 
Власник никад није задовољан износом који треба да да држави. осим, када је тај проценат-нула.
Све док му не дођу криминалци на врата да га опљачкају, убију или шта год- а Полиције нема, јер је нико не плаћа; или туђа војска, која га истера из куће и фирме и отме му све, а њега ликвидира.
Или му затреба школован кадар за фирму, а нико не финансира школство.
Или се разболи, а нема лекара, јењр нико не финансира ни здравство....
И да не набрајам даље, јасно је о чему говорим.

Procenat davanja zato treba da bude DOGOVOREN izmedju kapitalsite i drzave.
 
Danas se ovde mnogi bune protiv socijalizma, ali ne znaju koji bi sistem za Srbiju odabrali.

Srbija NIKADA nije zivela u kapitalizmu, nego je direktno iz feudalizma upala u socijalizam.

Da li to znaci da Srbi ponovo zele u feudalizam?

Za kapitalizam i demokratiju ocito jos nisu spremni.

prodajakosova11xxxxx.jpg
 
Pa pricamo O PRICIPU, a ne o konkretnim slucajevima.
Да би пришали о принципу- треба да имамо предзнања о чему причамо.
И требало би да те не знам, па да улетим у неко надгорњавање које ме уопште не занима. Ти си пропагандиста који би да убеђује, а ја ту робу не купујем.
 

Back
Top