Ateisti traze izvinjenje od Patrijaha i predsednika Srbije :)))

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Ovo sto su rekli nije skroz tacno, ali ok, neka im. Normalno je da ce SPC i vecina pristalica a posebno politicari imati takvo misljenje, posebno jer je religija jako usko povezana sa kulturom i nacionalnim identitetom barem ovde na brdovitom Balkanu.
Preteruje se malo sa tom politickom koreknoscu ali ajde.

Ateisti kao i vernici mogu biti i dobri i losi ljudi, i to zavisi od milion faktora, vaspitanje, odgoj, razvoj psihe, i ne kapiram cemu takva drama, niko nije pozivao na progon ateista i sl. Da je generalizacija, pa da, mozda malo, mozda daje malo krivu sliku o ateistima ako se pogleda dublje, mada da se ide toliko u krajnost i da se trazi izvinjenje ili nesto, je ispravljanje krive Drine.
 
Ateisti su ''zgrozeni'' izjavama Patrijaha Irineja - „Bez bogoljublja nema ni čovjekoljublja“.
http://ateizam.org/index.php/religija/324-patrijarh-pravoslavne-crkve-u-posjeti-hrvatskoj
i izjavom Tomislava Nikolica - „Svaki čovek koji veruje u Boga je dobar čovek“,
http://ateisti.com/otvoreno-pismo-tomislavu-nikolicu/
Zbog takvih ''izjava'' ateisti traze da im se licno izvini Patrijah i predsednik Srbije, jer kako tvrde za sebe i oni su dobri ljudi.

ta izjava je netacna...

jer VERA bez dela je MRTVA.

Delima se dokazuje covek...
 
Ateisti su ''zgrozeni'' izjavama Patrijaha Irineja - „Bez bogoljublja nema ni čovjekoljublja“.
http://ateizam.org/index.php/religija/324-patrijarh-pravoslavne-crkve-u-posjeti-hrvatskoj
i izjavom Tomislava Nikolica - „Svaki čovek koji veruje u Boga je dobar čovek“,
http://ateisti.com/otvoreno-pismo-tomislavu-nikolicu/
Zbog takvih ''izjava'' ateisti traze da im se licno izvini Patrijah i predsednik Srbije, jer kako tvrde za sebe i oni su dobri ljudi.

:rotf: Ma ko ih sisa!
 
Lider SNS pozvao je građane da se ne dele ni po polu, ni po pripadnosti naciji, ni po pripadnosti veri.

"Svaki čovek koji veruje u boga je dobar čovek. A gde traži boga, u katedrali, džamiji ili crkvi, meni je to sasvim svejedno", rekao je Nikolić.
http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=04&dd=18&nav_id=601630

I šta je on sad rekao loše :think:

Pa sta te cudi ateisti su uvek bili skloni spinovanju informacija samo da bi diskereditovali ljude.....malo ih ima al zato lazu za 100 000 njih :mrgreen:
 
Od Tome i mogu da traže izvinjenje jer je on predsednik svih građana, i ubi se da nam , jadan, to dočara. Od Patrijarha je smešno tražiti da se izvini za nešto što se uklapa u religijsku misao njegove zajednice, a šta može da smeta bilo kome izvan iste.

Ali on nije nista rekao LOSE o "nevernicima", samo se pozitivno izrazio o vernicima i to je njegovo pravo.

Nema tu diskriminacije, uostalom, ko im je kriv sto sto nisu vernici.
 
Od Tome i mogu da traže izvinjenje jer je on predsednik svih građana, i ubi se da nam , jadan, to dočara. Od Patrijarha je smešno tražiti da se izvini za nešto što se uklapa u religijsku misao njegove zajednice, a šta može da smeta bilo kome izvan iste.

I meni smetaju izjave ateista koji pljuju po Bogu,Crkvi,vernicima svim duhovnim ljudima pa ne kukam svaki cas a oni jadni kukamvce na sav glas i gde god stignu....
 
I meni smetaju izjave ateista koji pljuju po Bogu,Crkvi,vernicima svim duhovnim ljudima pa ne kukam svaki cas a oni jadni kukamvce na sav glas i gde god stignu....

Pazi ja nikad nisam u RL vdela nijednog ateistu ko tako "peni" na veru i vernike kao ovi ovde.

Ako je i "Udruzenje ateista" takvo, onda mi je cak i milo sto je tako rekao predsednik i Patrijarh.
 
Ateisti su ''zgrozeni'' izjavama Patrijaha Irineja - „Bez bogoljublja nema ni čovjekoljublja“.
Ovde je bitno tumačenje, odnosno, šta onaj koji to izgovara misli.
Ako je Duh božji u čoveku (odnosno Bog se shvati kao duhovno biće - opšti duh), a i sam čovek je umno i duhovno biće (duh koji doživljava sebe), mi voleći čveka volimo u stvari taj duh, odnosno, voleći duh volimo čoveka, onda ova izjava ima itekako smisla. Voleći svoju subjektivnu (čulnu) viziju čoveka mi zapravo volimo sami sebe, odnosno podilazimo sopstvenim nagonima. Voleti duh (s tim što je u ovom slučaju "voleti" dublji izraz od pukog udovoljavanju svojim subjektivnim karakteristikama) znači voleti duh uopšte, ne samo u čoveku, ali i u čoveku. To znači voleti prirodu (a jedino sa duhovnom prirodom imamo posla).
Duh je zarobljen u strukturi materijalnoj i trpi zakonitosti te strukture, ali to je jedini način da postoji. Svaki bol koji načinimo duhu je činjenje boli onome što i mi sami jesmo. A duh je bezvremeni kvalitativni produkt materijalnih struktura. A strukture i objekti koje mi vidimo su naša (subjektivna) duhovna predstava koja je onakva kako naš um to doživljava. Drugim rečima, mi i objektivna stvarnost smo jedno isto, jer je ona deo nas. To ne znači da ne postoji ništa van naše predstave stvarnosti, ali mi o tome ne možemo znati ništa, jer ne možemo izaći van sebe, a mi nismo ono telo koje vidimo.

Ali ako se Bog shvati kao nešto van čoveka, onda ima mesta za kritiku.
A sam Bog je naša subjektivna predstava istog, jer objektivnu predstavu i ne možemo da imamo ni za šta. Zapravo, čim se kaže predstava, ne može biti objektivno.

i izjavom Tomislava Nikolica - „Svaki čovek koji veruje u Boga je dobar čovek“,
Nikolić nije izjavio da onaj ko ne veuje u Boga mora biri loš čovek.
A ne verujem ni da je mislio ne one vernike koji se samo deklarativno izjašnjavaju kao vernici, već na one koji to svojim delom pokazuju i koji svoju vero iskreno prihvataju.
 
I meni smetaju izjave ateista koji pljuju po Bogu,Crkvi,vernicima svim duhovnim ljudima pa ne kukam svaki cas a oni jadni kukamvce na sav glas i gde god stignu....
.

nek se ugledaju na pedere (ionako imaju slicne stavove po pitanju crkve i drzave) pa nek naprave nekakvu paradu, imalo bi vise efekta, nego samo da laju po forumima.
a mogli bi da se udruze, zajedno su jaci
 
.

nek se ugledaju na pedere (ionako imaju slicne stavove po pitanju crkve i drzave) pa nek naprave nekakvu paradu, imalo bi vise efekta, nego samo da laju po forumima.
a mogli bi da se udruze, zajedno su jaci
Šta ste se zalepili za te pedere-jošće vas banovati jer su zaštićeni...

A ti i lafica "fini"...Mal mal pa bez avatara i s nultom rep...:mrgreen:Dobrice...
 
Šta ste se zalepili za te pedere-jošće vas banovati jer su zaštićeni...

A ti i lafica "fini"...Mal mal pa bez avatara i s nultom rep...:mrgreen:Dobrice...

naravno da smo fini samo nas moderatori ne razumeju, jer su i oni ateisti:D
tako da ste i vi zasticena vrsta.
ja mislim da bi to bila divna ideja da se pomesaju te dugine boje pederluka i ateizma pa zajednickim snagama da svrgnu klerofasizam u srbiji:mrgreen:
 

Back
Top