Spas od Jevreja

Znači do septembra da se ne nadam.. :lol:

ja nemam svoj izam.. :think:

Ma nadaj se, iako ti je dosadasnja nada bila uzaludna :D,. Ali imaj u vidu da "nada nikada ne umire".:D
E, sada na ovo "izam" sta da kazem. Tvoj budizam je verovatno, dok sam bio odsutan, evoluirao u budisram ili ne znam sta vec.:D
I odoh ja, javicu ti se ponovo za nekoliko meseci, pa makar to bilo "i sa one strane".:D
Veliki pozdrav od mr. dr. prof. i pok. stnca.:D
 
Ma nadaj se, iako ti je dosadasnja nada bila uzaludna :D,. Ali imaj u vidu da "nada nikada ne umire".:D
E, sada na ovo "izam" sta da kazem. Tvoj budizam je verovatno, dok sam bio odsutan, evoluirao u budisram ili ne znam sta vec.:D
I odoh ja, javicu ti se ponovo za nekoliko meseci, pa makar to bilo "i sa one strane".:D
Veliki pozdrav od mr. dr. prof. i pok. stnca.:D
Drago mi je da si navratio. Doći opet kad budeš ulovio malo vremena za
neku ozbiljniju svađu.
 
Рече му жена: „Господе, немаш ни чиме да захватиш, а бунар је дубок; откуда ти, дакле, жива вода? Зар си ти већи од оца нашега Јакова, који нам је дао овај бунар и пио из њега сам, и синови његови, и стока његова?"



Одговори Исус и рече јој: „Сваки ко пије од ове воде - опет ће ожеднети. А ко пије од воде коју ћу му ја дати - неће ожеднети довека, него ће вода коју ћу му ја дати постати у њему извор воде која увире у вечни живот."

prvo joj priča da je on izvor za večnost a onda se setio da je spasenje ipak od jevreja

aj dobro, sve me podseća na ono zaista ti kažem danas
Zato što je ona iz drugog naroda koji ima svoju religiju. Meni nije čudno
da je tako rekao.
 
uskoči ko ti brani,
Ucinilo mi se da si to bio ti...
pitao si me dal mi treba tvoje objašnjenje ja ti rekao da ne treba i u čemu je problem?
Aaaaa tako dakle,na osnovu si mopg komentara stekao takav utisak pa si toga radi dao onakvog odgovora...!?
Stvarno ne znam sta da ti kazem,prosto me frapira tvoj kapacitet opservacije i nivo donosenja zakljucaka jer evo sta sam ti rekao:

A jesi li spreman prihvatiti objasnjenje ili ti ovo samo onako,reda radi,cisto da maltretiras sagovornika ?
...i ti su dakle ovo skontao u stiliu da ti ja nudim svoje objasnjenje ???
...ako li mene ovako kontas sta da ocekujemo kad se latis neke verske knjige ? :kafa:
 
Ucinilo mi se da si to bio ti...

Aaaaa tako dakle,na osnovu si mopg komentara stekao takav utisak pa si toga radi dao onakvog odgovora...!?
Stvarno ne znam sta da ti kazem,prosto me frapira tvoj kapacitet opservacije i nivo donosenja zakljucaka jer evo sta sam ti rekao:


...i ti su dakle ovo skontao u stiliu da ti ja nudim svoje objasnjenje ???
...ako li mene ovako kontas sta da ocekujemo kad se latis neke verske knjige ? :kafa:
I sad nećeš dati svoje viđenje, nego ćeš bezveze da se raspravljaš? :dontunderstand:
 
Ovde o klanjanju govori, a ne o molitvi. Ona pita gde treba da se klanja,
a on joj odgovara da ne treba nigde da se klanja i da dolazi vreme kada
se niko neće klanjati.
Pa gde ovo procita srece ti teoloske ?
Koliko je mei poznato Isus je u toj prilici istakao da ide vreme kada uobicajeno mesto za Bogosluzenje,dakle mesto gde su se oficijalno klanjali pripadnici Bozjeg naroda vise nece biti u optreku ili jos preciznije - klanjanje ce se prakticirati onako kako je oduvek i trebalo, duhom i istinom !
Dakle ne formalistickim obredom koji je tokom vremena izgubio sustinu i smisao vec duhom i istinom u pravom smislu tih reci

Time što ga je videla kao proroka i mesiju, dovela je u pitanje ispravnost
svoje religije, pa joj on damo potvrđuje da od učenja koje on donosi
dolazi spasenje.
Ovo definitivno nije rekao nego je istakao znacaj Njegovih poruka izneseni na nacin kako sed trebale iznositi a ne kako su to radili verski lideri onog vremena.
A on učenje donosi prvo među jevreje.
Ne On nije doneo novo ucenje vec je koristio stare Bozje poruke koje su jevreji tokom vremena zaboravili ili im dali pogresan znacaj...a neke cak i zamenili svojiml ljudskim tradicionalnim obicajima .
 
Pa gde ovo procita srece ti teoloske ?
Koliko je mei poznato Isus je u toj prilici istakao da ide vreme kada uobicajeno mesto za Bogosluzenje,dakle mesto gde su se oficijalno klanjali pripadnici Bozjeg naroda vise nece biti u optreku ili jos preciznije - klanjanje ce se prakticirati onako kako je oduvek i trebalo, duhom i istinom !
Dakle ne formalistickim obredom koji je tokom vremena izgubio sustinu i smisao vec duhom i istinom u pravom smislu tih reci


Ovo definitivno nije rekao nego je istakao znacaj Njegovih poruka izneseni na nacin kako sed trebale iznositi a ne kako su to radili verski lideri onog vremena.

Ne On nije doneo novo ucenje vec je koristio stare Bozje poruke koje su jevreji tokom vremena zaboravili ili im dali pogresan znacaj...a neke cak i zamenili svojiml ljudskim tradicionalnim obicajima .
Što sam ovde i objasnila
https://forum.krstarica.com/threads/spas-od-jevreja.994995/post-48594720

Ako su nešto zaboravili ili nečemu dali pogrešan značaj, onda je to za njih novo.
 
pa dobro.. ne moramo sve ni da razumemo..
ne razumem šta si htela tim iz drugog naroda. samarijani su isto verovali u toru kao jevreji samo što su smatrali da su ješe iskvarili veru (što je i tačno) zato se Isus baš samarijanki objavio kao mesija i bio odlično prihvaćen kod samarićana. jevreji su mrzeli sve okolne semitske narode. što se i danas vidi.
zato mi čudan rekao bi taj dodatak stihu "spas od jevreja".

7. А Он им рече: Није ваше знати времена и лета које Отац задржа у својој власти;
8. Него ћете примити силу кад сиђе Дух Свети на вас; и бићете ми сведоци у Јерусалиму и по свој Јудеји и Самарији и тја до краја земље.
 
ne razumem šta si htela tim iz drugog naroda. samarijani su isto verovali u toru kao jevreji samo što su smatrali da su ješe iskvarili veru (što je i tačno) zato se Isus baš samarijanki objavio kao mesija i bio odlično prihvaćen kod samarićana. jevreji su mrzeli sve okolne semitske narode. što se i danas vidi.
zato mi čudan rekao bi taj dodatak stihu "spas od jevreja".

7. А Он им рече: Није ваше знати времена и лета које Отац задржа у својој власти;
8. Него ћете примити силу кад сиђе Дух Свети на вас; и бићете ми сведоци у Јерусалиму и по свој Јудеји и Самарији и тја до краја земље.
Izgleda da su učenje iskvarili i jedni i drugi, na osnovu onoga što joj je Isus rekao.
 
Izgleda da su učenje iskvarili i jedni i drugi, na onovu onoga što joj je Isus rekao.
oni su bili između judeje i galileje, to je više grad (polis), nešto poput atine u ono vreme, naravno da je bilo pogrešnog uticaja i na njih ali po bibliji oni su odma isusa prihvatili za mesiju.

ima nešto interesantno
ta samarijanka se zvala svetlana po predanju
 
oni su bili između judeje i galileje, to je više grad (polis), nešto poput atine u ono vreme, naravno da je bilo pogrešnog uticaja i na njih ali po bibliji oni su odma isusa prihvatili za mesiju.

ima nešto interesantno
ta samarijanka se zvala svetlana po predanju

Što objašnjava ovaj politički bag, gde se Vučko umalo nije onesvestio. :lol:
 

Back
Top