Dete vernik a roditelji ateisti

Kad vidim danas konijne od po 50 i to nacitano pa veruju da ih ima na planetama naseljenih ih ja super.U 15 iscitala i stivena hokinga i denikena i brzo zavrljacila.Mrs rekoh lazivcine od mene haha.
A, ko je tebe krunisao za najmudruju/najmudrijeg?
Što bismo rušili Sneška ljudima koji veruju u živote i izvan ovoga za šta svi znamo?
Pa, moj Bog je najbolji kreator, verovatno je da nije stao sa kreacijom ovoga ovde. Zašto ne bi postojala neka druga planeta sa nekim drugim inteligentnim stvorenjima?
Nije da se time mnogo bavim, ali zašto bi bilo nemoguće? KREATOR, STVARALAC, DAVALAC ŽIVOTA- što ne bi kreirao, stvarao i davao život mimo našeg znanja?

Što bismo rušili Sneška ljudima koji veruju u živote i izvan ovoga za šta svi znamo?
Pa, moj Bog je najbolji kreator. Zašto ne bi postojala neka druga planeta sa nekim drugim inteligentnim stvorenjima?
Nije da se time mnogo bavim, ali zašto bi bilo nemoguće? KREATOR, STVARALAC, DAVALAC ŽIVOTA- što ne bi kreirao, stvarao i davao život mimo našeg znanja?
Kod mene je to zavrsena prica u 15.Lepo mi bilo dok sam fantazirala da sam dosla sa venere haha.

Oba roditelja su ateisti, ali njihova petnaestogidisnja cerka veruje u Isusa i sebe naziva hriscankom. Otac se pita kako treba da se nosi sa ovom situacijom.
Dajte savet coveku zavrsice u lazi.
Ko ne vjeruje u Sveto Trojstvo, i ne vjeruje u Gospoda Isusa Hrista Boga i Sina Bozjega, i ko ne vjeruje da je razapet i za tri dana vaskrsao, umrijece. To poruci roditeljima.

Za tebe nije za nekog jeste.Nismo svi isti.Mozda covek brine da se ne posektasi ili ne razume religiju.Ugledas dete da se moli skuplja ikone kaci krstove oko vrata tetovira krstace a on totale iz tog filma pa nije lako.
Ako se moli i skuplja ikone to nije strasno
Negde postoji pocetak i valjda roditelji trebaju znati gde? Pobožni deda baba ? Druži se u društvu gde je religija važan deo ? Nije se to sve preko noći desilo

Pa, moj Bog je najbolji kreator, verovatno je da nije stao sa kreacijom ovoga ovde. Zašto ne bi postojala neka druga planeta sa nekim drugim inteligentnim stvorenjima?
Bravo! Smatram da je jako ograničavajuće misliti da je Bog stvorio nespoznajno golemi svemir i da nije nigdje drugdje stvorio život nego na našem planetu.

A što se tiče djeteta, zanima me tko je imao utjecaj na njega. Možda su joj baka ili djed religiozni pa su utjecali na nju? Ili ima nekog prijatelja koji je predani vjernik?

Gledao sam filmove iz serijala Bog nije mrtav https://en.m.wikipedia.org/wiki/God's_Not_Dead_(film_series) Dvoje likova pod utjecajem prijatelja prijeđe na kršćanstvo: muslimanka i Kinez, te zbog toga uđu u sukob sa svojim roditeljima. Posebno je teško muslimanki, koju otac, predani musliman, grubo izbaci iz kuće i ne želi više čuti za nju.

Najgore što roditelji mogu napraviti je da zbog kćerinih vjerskih uvjerenja zahlade odnose sa njom. Imam dojam da dobar dio ateista gaji određenu averziju, da ne kažem prijezir, prema vjernicima. Mislim da im zbog toga neće biti lako poštovati vjersko opredjeljenje svoje kćeri no moraju ga poštovati.

Makar dete nije derpe, jednostavno je počelo da ima zajedničkog imaginarnog prijatelja na nebu kao i većina ljudi, jbg ne valja da odskače od društva.

Interesantno je kako život u veri ima potencijal da nevernike bliske vernicima podstakne da odustanu od te svoje nepomirljivosti sa idejom da Boga ima.
Naravno da neće svi nevernici lako i brzo da prekinu tu gordost i oholost, a neki neće nikad, ali je sreća za tog vernika kad vidi da se makar neko menja na bolje.
Ja to gledam kao nivo inteligencije u čoveku, što je čovek inteligentniji to je veći nevernik. Ti smatraš da je ta promena "na bolje" pravedna. Da su vernici bolji ljudi od nevernika...još jedna zabluda u kojoj živiš.
Ko ne vjeruje u Sveto Trojstvo, i ne vjeruje u Gospoda Isusa Hrista Boga i Sina Bozjega, i ko ne vjeruje da je razapet i za tri dana vaskrsao, umrijece. To poruci roditeljima.
Moram početi da verujem u sveto trojstvo isusa hrista ne bih li živeo večno, pošto vidim svi vernici večno žive a ovi mrtvi a do sad in je 100% bilo nevernika.

Ne znam ko ti se uvredio. Ni ti se nisi kroz lično iskustvo uverio, nego veruješ
u nešto što je za tebe imaginarno.
Naveo sam bezbroj puta da jesam, ja iz iskustva sve pričam. Više puta sam rekao za energetske vežbe koje naravno nisi probala. Mogu odmah da te odvedem kod bioenergetičarke i da osetiš da to nije nikakva imaginacija, ali ne verujem ni da bi to pomoglo tvom ograničenom umu.

Naveo sam bezbroj puta da jesam, ja iz iskustva sve pričam. Više puta sam rekao za energetske vežbe koje naravno nisi probala. Mogu odmah da te odvedem kod bioenergetičarke i da osetiš da to nije nikakva imaginacija, ali ne verujem ni da bi to pomoglo tvom ograničenom umu.
Svi koji su otišli kod bioenergetičara su se uverili? Pa i nije baš tako.
Slobodno ti maštaj. Ništa protiv nemam. Samo se ne rugaj tuđoj mašti
i sve ok.

Back