Spas od Jevreja

Klanjati se znači pokloniti se. Možeš tako što ćeš samo da sagneš glavu
ili gornji deo ela ili da klekneš na kolena.
i sad kakvu ima vezu klanjati se "zna ne zna" i spasenje od jevreja u jednom stihu

Ви се клањате ономе што не знате; а ми се клањамо ономе што знамо; јер је спасење од Јудејаца

ja to ne razumem taj spoj sem da indirektno kaže pošto je spas od judejaca/jevreja i njima se treba klanjati
 
i sad kakvu ima vezu klanjati se "zna ne zna" i spasenje od jevreja u jednom stihu

Ви се клањате ономе што не знате; а ми се клањамо ономе што знамо; јер је спасење од Јудејаца

ja to ne razumem taj spoj sem da indirektno kaže pošto je spas od judejaca/jevreja i njima se treba klanjati
Говори о знању Бога. Самарјани су досељени од стране Асираца и почели су прослављати Бога како би се заштитили од Његовог гњева док су Јудејци насљедници оних којима је Бог преко Мојсија дао Закон а преко пророка обећање Месије.
 
i sad kakvu ima vezu klanjati se "zna ne zna" i spasenje od jevreja u jednom stihu

Ви се клањате ономе што не знате; а ми се клањамо ономе што знамо; јер је спасење од Јудејаца

ja to ne razumem taj spoj sem da indirektno kaže pošto je spas od judejaca/jevreja i njima se treba klanjati
On joj kaže da ona ne zna ni kome se klanja, a oni znaju. Valjda
misli na sebe i svoje učenike.

Ne može da znači da se njima treba klanjati jer ne kaže da dolazi
vreme kada će se svi jevrejima klanjati, nego da dolazi vreme kada
se niko neće klanjati.
On fizičko klanjanje zamenjuje unutrašnim, duhovnim klanjanjem.
Ja to razumem kao poniznost, gde prihvataš da ono što znaš nije
istina i učiš od njega nešto novo.
 
22. Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја.

Isus tu govori samarijanki kad je došla da zahvati vodu iz bunara.

da li nam spas zavisi od jevreja ili ovo ima sasvim drugo značenje?
Pozdrav tebi od velikog postovaoca, posto si me ubedio da ti mozes hodati po vodi, a ja sam fizicar, zamisli. :D
Ali znas sta, svaka ti je molitva gubljenje vremena bilo od koga dolazi ili cemu je namenjena.
 
Pozdrav tebi od velikog postovaoca, posto si me ubedio da ti mozes hodati po vodi, a ja sam fizicar, zamisli. :D
Ali znas sta, svaka ti je molitva gubljenje vremena bilo od koga dolazi ili cemu je namenjena.
Vaistinu.. Ja silno vreme izgubih moleći se da ti nestaneš.. :zcepanje:

Opasno je oslabila ateistička struja na forumu. Pojačaj prisustvo.
 
On joj kaže da ona ne zna ni kome se klanja, a oni znaju. Valjda
misli na sebe i svoje učenike.

Ne može da znači da se njima treba klanjati jer ne kaže da dolazi
vreme kada će se svi jevrejima klanjati, nego da dolazi vreme kada
se niko neće klanjati.
On fizičko klanjanje zamenjuje unutrašnim, duhovnim klanjanjem.
Ja to razumem kao poniznost, gde prihvataš da ono što znaš nije
istina i učiš od njega nešto novo.
pitah za spas, za klanjanje si već rekla, kakvu ima vezu spas od judejaca sa znati neznati kako se klanja. to mi objasni, ja nit razumem nit vidim vezu da je u istoj priči
 
Pozdrav tebi od velikog postovaoca, posto si me ubedio da ti mozes hodati po vodi, a ja sam fizicar, zamisli. :D
Ali znas sta, svaka ti je molitva gubljenje vremena bilo od koga dolazi ili cemu je namenjena.
pa ti kažeš da led nije voda već zaleđena voda i ja to ne mogu da procesuiram da je voda voda al ipak nije.
čudni su putevi gospodnji
 
Vaistinu.. Ja silno vreme izgubih moleći se da ti nestaneš.. :zcepanje:

Opasno je oslabila ateistička struja na forumu. Pojačaj prisustvo.
Znaci uzalud se molis, pa prestani da gubis vreme. Ali da znas meni dobri Bog uvek uslisa molitbu.
Ja se uvek cim prodje septembar narednih sedam-osam meseci molim ovako:
"Kad i meni dođe čas da mreti treba,
Bože, daj da umrem u jesenje noći,
Nasmejan i vedar, u mladačkoj moći,
Pod raskošnim sjajem septembarskog neba."
No, cim prodje tih nekoliko meseci, dakle pre septembra, ja prestanem da se molim i Bog zaboravi, i ja na tvoju zalost jos uvek ziv. I tako iznova.:D
A sto se tice slabljenja ateizma na Forumu je nebitno. Bitno je da je duhovni razvoj coveka isao u smeru: totemizam, pa animizam, pa politeizam, pa monoteizam ka konacnom ateizmu, uz prelaznu formu deizma.:D
 
Рече му жена: „Господе, немаш ни чиме да захватиш, а бунар је дубок; откуда ти, дакле, жива вода? Зар си ти већи од оца нашега Јакова, који нам је дао овај бунар и пио из њега сам, и синови његови, и стока његова?"



Одговори Исус и рече јој: „Сваки ко пије од ове воде - опет ће ожеднети. А ко пије од воде коју ћу му ја дати - неће ожеднети довека, него ће вода коју ћу му ја дати постати у њему извор воде која увире у вечни живот."

prvo joj priča da je on izvor za večnost a onda se setio da je spasenje ipak od jevreja

aj dobro, sve me podseća na ono zaista ti kažem danas
 
Znaci uzalud se molis, pa prestani da gubis vreme. Ali da znas meni dobri Bog uvek uslisa molitbu.
Ja se uvek cim prodje septembar narednih sedam-osam meseci molim ovako:
"Kad i meni dođe čas da mreti treba,
Bože, daj da umrem u jesenje noći,
Nasmejan i vedar, u mladačkoj moći,
Pod raskošnim sjajem septembarskog neba."
No, cim prodje tih nekoliko meseci, dakle pre septembra, ja prestanem da se molim i Bog zaboravi, i ja na tvoju zalost jos uvek ziv. I tako iznova.:D
A sto se tice slabljenja ateizma na Forumu je nebitno. Bitno je da je duhovni razvoj coveka isao u smeru: totemizam, pa animizam, pa politeizam, pa monoteizam ka konacnom ateizmu, uz prelaznu formu deizma.:D
Znači do septembra da se ne nadam.. :lol:

ja nemam svoj izam.. :think:
 
pa ti kažeš da led nije voda već zaleđena voda i ja to ne mogu da procesuiram da je voda voda al ipak nije.
čudni su putevi gospodnji
Oooo pa i ti si prisutan na Forumu.
Pa valjda sam u pravu. Ali znas sta, cudi me da si iz ove tvoje "formule" izbacio vodenu paru.:D, a to znaci ako tvrdis da mozes da hodas po vodi jer hodas po ledu, onda ti valjda mozes da tvrdis da hodas i po vodenoj pari.:D :D, jer je isti hemijski sastav. Ali avaj, fizika je ovde naumoljiva jer voda je voda, led je led a vodena para je vodena para.:D
 
Oooo pa i ti si prisutan na Forumu.
Pa valjda sam u pravu. Ali znas sta, cudi me da si iz ove tvoje "formule" izbacio vodenu paru.:D, a to znaci ako tvrdis da mozes da hodas po vodi jer hodas po ledu, onda ti valjda mozes da tvrdis da hodas i po vodenoj pari.:D :D, jer je isti hemijski sastav. Ali avaj, fizika je ovde naumoljiva jer voda je voda, led je led a vodena para je vodena para.:D
sveto trojstvo
razumem
 

Back
Top