Dete i fakultet

Da li zelite decu za vreme studija?

  • Da , ja zelim dete za vreme studija

    glasova: 6 15,0%
  • Ne zelim dete u tom periodu , i ako do toga dodje prekinula bih trudnocu

    glasova: 11 27,5%
  • Ne zelim dete u tom periodu ali ako do toga dodje rodila bih

    glasova: 23 57,5%
  • Ne i ako se to desi prekidam trudnocu , ali nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 1 2,5%
  • Na ali ako se to desi rodicu , i nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 3 7,5%
  • Da , ja zelim dete za vreme studija

    glasova: 6 15,0%
  • Ne zelim dete u tom periodu , i ako do toga dodje prekinula bih trudnocu

    glasova: 11 27,5%
  • Ne zelim dete u tom periodu ali ako do toga dodje rodila bih

    glasova: 23 57,5%
  • Ne i ako se to desi prekidam trudnocu , ali nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 1 2,5%
  • Na ali ako se to desi rodicu , i nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 3 7,5%
  • Da , ja zelim dete za vreme studija

    glasova: 6 15,0%
  • Ne zelim dete u tom periodu , i ako do toga dodje prekinula bih trudnocu

    glasova: 11 27,5%
  • Ne zelim dete u tom periodu ali ako do toga dodje rodila bih

    glasova: 23 57,5%
  • Ne i ako se to desi prekidam trudnocu , ali nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 1 2,5%
  • Na ali ako se to desi rodicu , i nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 3 7,5%
  • Da , ja zelim dete za vreme studija

    glasova: 6 15,0%
  • Ne zelim dete u tom periodu , i ako do toga dodje prekinula bih trudnocu

    glasova: 11 27,5%
  • Ne zelim dete u tom periodu ali ako do toga dodje rodila bih

    glasova: 23 57,5%
  • Ne i ako se to desi prekidam trudnocu , ali nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 1 2,5%
  • Na ali ako se to desi rodicu , i nemam neki poseban metod zastite

    glasova: 3 7,5%

  • Ukupno glasova
    40
  • Anketa je zatvorena .

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Kako biste se snashli? Da li biste se snashli? Imate li uslova...ili ste uspeli...

...generalno vashi stavovi o tome...

Eh da za prva dva ne , vazi i da koristite adekvatnu kontracepciju (zaboravila sam da navedem)



Da hm da se malo proshiri tema dakle.

Buduci da ovde ima i starijih ucesnika. Roditelja. (blago vama nashe brige su iza vas ne znaci da se druge nisu pojavile ali ste bar nesto uradili kako treba :) )

Dakle kako biste vi reagovali ako bi vasha cerka zatrudnela tokom fakulteta. U opciji da je partner uz nju...i u drugoj opciji da je partner nestao....
 
Nisam zelela dete u tom periodu, ali sam ostala trudna i rodila... fakultet se moze nastaviti uvek...
Veliki sam protivnik abortusa, kao i moj suprug, ako majka moze da ubije dete u utrobi, sta vise pricati... meni je to vrhunac zla ili bar blizu...
Zamisli da izjavimo ovako nesto... "Nasu decu ubijali su nasi neprijatelji i nase majke"... uzasno mi to zvuci... da ne navodim koliko se godisnje ubije dece u Srbiji...
Veliko NE abortusu, osim iz zdravstveno opravdanih razloga...
 
Meni nikad nije bilo jasno kako neko moze da zatrudni, a redovno koristi kontracepciju? Recimo da prihvatimo da su sanse 1%. Ostatak slucajeva govori o odsutnosti zdrave pameti.
Ako ne koristis kontracepciju, treba da budes spreman na rizik da mozes da zatrudnis i ako se to desi i da rodis.
Najvise me sablaznjavaju price tipa, imam dvoje dece, ne zelim vise, al' zato peti put za redom idem na abortus. Ili, mlada sam, emancipovana, obrazovana, buduci karijerista, a ovamo pred mecu se tresem, i to mi nije dovoljno da se tresem jednom, nego iznova i iznova ponavljam gresku. Ne znam sta mi je odvratnije.

Znaci, abortus DA u ektremnim slucajevima. Ostalima sex treba bukvalno zabraniti zakonom.
 
Не знам. Давно заврших факултет.
Да не бих дошла у такву ситуацију пила сам пипулице, тако да сам ту могућност свела на минимум управо због тога што тада још нисам желела децу, нисам била спремна на родитељство, нисам имала материјалних нити било каквих других услова: дечко и ја из два различита града, студирали смо у трећем граду, издржавали су нас маторци, факс нам је добро ишао и не бисмо желели да га прекидамо или да успоравамо студирање...И најважније - нисмо још планирали децу, нисмо били емотивно спремни и зрели за тако нешто!
Да се то десило којим случајем (на пример, у паузи узимања пилулица) вероватно бих абортирала. Евентуално, негде на крау факса, када ми је остало још пар испита...можда бих тада задржала дете, на почетку студирања сигурно не.

Значи, моји одговори би били и 2. и 3.
 
..ja volim decu , tesko bi mi bilo da prekinem trudnocu kad je on u pitanju...kad je zaista u pitanju ljubav , zacece u ljubavi...
...sad kad smo ovoliko dugo u vezi,pogotovo.... , ali znam njega i zaista znam da bi to njemu izuzetno tesko palo...on nema finansijskih sredstava ceo zivot ,da bi ziveo normalno...i stalno se pati zbog toga...
...podrska mojih bi izostala i finansijski i moralno , i namuchili bismo se...nije fer da navalim njegovoj porodici i njemu josh dvoja usta da hrane...pogotovo njemu koji se pati ceo zivot.. ne zelim da se nashe muke odraze na dete...ako ja izgubim zivce zasto da moje dete ispashta?
...zaista je tesko pitanje...ja zelim svom detetu da pruzim sve , i ljubav i paznju koju ja nisam imala i normalan zivot i hranu i odecu koju on nije imao....

...zaista tesko pitanje , tako da ja koristim kontracepciju , dok ne stanemo finansijski malo na noge....
 
ne zelim dete u tom periodu,a verovatno ni u nekom periodu nakon studija,i ako do doga dodje abortirala bih...i ovako ne volim decu,tako da uopste ni ne razmisljam u tom pravcu.
preventivno tablete,na kraju krajeva ne bih da rizikujem svoje (reproduktivno) zdravlje da mi se jednog dana ne daj boze desi takva glupost.
 
Ni ja ne bih bila spremna za dete u periodu studiranja.
Razlog je činjenica da ne umem stvari da radim polovično. Nešto bi trpelo-dete ili fakultet!
Zato privedoh fakultet kraju, a za dete ima vremena.

Inače, nisam protivnik abortusa. Svakom moze da se desi. Moja drugarica je na drugoj godini studija ostala trudna uz sve pijenje pililica. Rodila je dete, ali se i zestoko naptila.
Dilber sa kojim je ostala trudna, napustio je posle godinu dana, o detetu je brinuo jos godinu i nestao u vidu lastinog repa.

Za sve se ima vremena, nema potrebe nigde zuriti.
 
Banshee:
ne zelim dete u tom periodu,a verovatno ni u nekom periodu nakon studija,i ako do doga dodje abortirala bih...i ovako ne volim decu,tako da uopste ni ne razmisljam u tom pravcu.
preventivno tablete,na kraju krajeva ne bih da rizikujem svoje (reproduktivno) zdravlje da mi se jednog dana ne daj boze desi takva glupost.

Lepo je sto imash hrabrosti da na ovom forumu iznosish takav stav , koji ce ne sumljam izazvati burne reakcije. Verujem da umesh dobro da procenish sebe,i svoju sposobnost da odgovorno odgajish dete,i pre svega podrzavam planiranje porodice kontraceptivima.
Ali takodje imam misljenje da kad naidje pravi covek , prava ljubav,i pravi uslovi , ipak postoji mogucnost da pozelish da zasnujesh porodicu.
 
Zefirra:
Lepo je sto imash hrabrosti da na ovom forumu iznosish takav stav , koji ce ne sumljam izazvati burne reakcije. Verujem da umesh dobro da procenish sebe,i svoju sposobnost da odgovorno odgajish dete,i pre svega podrzavam planiranje porodice kontraceptivima.
Ali takodje imam misljenje da kad naidje pravi covek , prava ljubav,i pravi uslovi , ipak postoji mogucnost da pozelish da zasnujesh porodicu.
jednog dana mozda,ali ne pre nogo sto izguram do kraja neke stvari koje planiram,jer prva ja nemam nameru da gajim decu u uslovima u kojima sam ja nesrecna,pa posledicno i dete.

a radjanje dece zbog greha,"ubistva","desilo se slucajno",ovog ili onog su za mene cisto trabunjanje....jer nit sam religiozna,niti je abortus ubistvo,u sta sad uopste nemam nameru da ulazim....a radjati decu pod moranjem,ili iz nekog (laznog ili ne) morala je nesto najgore sto bih mogla da zamislim - gde i majka i dete cesto izadju kao gubitnici...
da se razumemo,nisam za abortus kao kontraceptiv,kada brdo kontraceptiva postoji,nego otprilike ko sto rece divlja - u specijalnim situacijama,kada je jednostavno bolje ne roditi.

dakle smatram da je moj zivot vecim delom u mojim rukama,tako da cu iz petnih zila pokusati da ga sledim bez nekih "iznenadnih i neplaniranih" desavanja...a po meni je porodica i potomstvo sstvar zelje i planiranja a ne slucaja.
 
Moj faks se blizi kraju, ostala mi je jos jedna godina. Ne bih volela da sam ostala/da ostanem u drugom stanju za vreme studija ali da se to desilo/desi rodila bih. Veliku ulogu igra to sto sam zajedno sa njim :smile: da sam sa nekim drugim ko mi bas i ne odgovara verovatno bih dobro razmislila.
 
eh eh ja stvarno ne znam!sa ovim iskustvom sada sigurno ne bih radjala,ali tada(pre ovog iskustva,kad sam bila mladja i nisam imala ovo prvo dete) verovatno bih rodila!evo npr trenutno da uprkos spirali ostanem trudna a da konacno pocnem biznis koji planiram,ne bih rodila(iako imam uslove i podrsku)
 
Verujem u Boga, a i obozavam decu.

Onog momenta kad sam saznala da sam trudna, bila sam presrecna, kao i moj suprug, uopste dete nisam doziela kao nesto sto mi kvari planove, iako sam na ekonomiji u Bg bila najbolji student u grupi...
Deca uvek imaju prednost, definitivno nisam tip osobe koji ce kad je u stabilnoj vezi razmisljati o planiranju dece kao o planiranju kupovine automobila ili novih cipela.
Naravno, potpuno razumem da neko drugacije razmislja, ali ovo sam ja...

Zefira, mislim da je tvoj nacin zastite bolji i mudriji izbor, od prolaska kroz iskustvo abortusa.
 
...a da bi se malo podsetili poznatog gradiva o kontracepciji...a mozda i saznali nesto novo ili zanimljivo ...posetite temu na Lj&S ...Ljubav&Sex&Zdravlje...i doprinesite svojim iskustvima da se izgradi jedna zdrava svest o potrebi zastite svog reproduktivnog zdravlja i potrebi kontracepcije....
...mnogi ce mislite da je nepotrebno , ali biste se iznenadili koliko u stvari , cak i obrazovani stariji ljudi (ne svi naravno,ali porazavajuci procenat) malo znaju o nekim stvarima...

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=4400455#post4400455

...ovo je bio poziv...a inache ako nije problem pozvala bih hanibal77 da podeli svoje iskustvo sa nama...naravno samo ako ona to zeli...
 
hmm ne znam koje:lol:
nikad nisam abortirala,cim sam zatrudnela rodila sam.
napisah svoje iskustvo pa se pokajah
samo se pitam kako studirati,negovati dete i zaradjivati jer neces valjda da te neko finasira?roditelji od penzije?svekar i svekrva?(pu pu pu) decko?
ko rodi smatra se osobom koja treba da se brine o nekom drugom,kako to ako se ne brines ni o sebi samoj?
 
...a pretpostavljam da svaki roditelj zna koliko je potrebno odvojiti finansija za dete...
...naravno i vremena pogotovo za malu bebu...ti morash da je dojish , prepovijash , budesh tu za njene strahove , budesh tu kad zatrazi majcin zagrljaj...ne daj boze kad se razboli...
...tesko je to ako si sama,bez ikakve podrske,a hoces i da radish i da studirash...

....surova realnost je da postoji mnogo muskaraca koji ce pobeci od toga...najcesce s izgovorom ''Nije moje.'' ...svaka cast izuzetcima....a druga cinjenica je da ako on nema materijalnih uslova , ne treba mu zbog svoje neodgovornosti* natovarivati na vrat dvoje usta koja mora da hrani...
....niko njih i ne pita da li su spremni ili ne...bezpogovorno se to zahteva....i od decka i od roditelja...kakvi god bili...spremni ili ne ili se ostro protivili situaciji...

...*mozda se neko nece sloziti,ali smatram da je nasha odgovornost da se obrazujemo o kontracepciji , i zastitimo sebe , zahtevamo da se koristi kondom..i poznajemo statistiku o efikasnosti svake kontracepcije , kondoma pogotovo....
 
hanibal77:
samo se pitam kako studirati,negovati dete i zaradjivati jer neces valjda da te neko finasira?roditelji od penzije?svekar i svekrva?(pu pu pu) decko?
ko rodi smatra se osobom koja treba da se brine o nekom drugom,kako to ako se ne brines ni o sebi samoj?
retko ko to moze da uradi,ali ja nisam u toj grupi,i svesna sam toga.
licno bih se osecala ko poslednji pacenik i idiot da imam decu koju ne mogu da izdrzavam,da ih ja hranim,oblacim,obrazujem itd...i jednog dana,ako ih budem imala,ne dolazi u obzir da im dam manje nego sto sam ja dobila...

a da me odrzavaju roditelji sa sve detetom i ne daj boze muzem,ili jos gore svekar i svekrva....brrrrrr,uzas,pa to bih dozivela kao potpuni poraz i neuspeh sebe kao roditelja i coveka.

isto kao sto ni sada,roditeljske pare ne dozivljavam kao moje,jer sam jos uvek izdrzavano lice,ne bih ni u slucaju da moraju da odrzavaju i sebe i celu moju porodicu u toj nekoj nesrecnoj situaciji :lol: a znamo svi koliko bebe i deca znaju da budu skupi za odrzavanje...
 
Trenutno ne zelim dete.....ako bi se slucajno desilo da zatrudnim sa osobom koju volim, nebih abortirala....jako volim decu i protiv sam abortusa ( sem ako je situacija takva, da je abortus jedino resenje..)
Sve ostale obaveze, fakultet....itd mogu, da se zavrse (i kad imas porodicu), ukoliko postoji jaka zelja za tim, poznajes sebe, imas podrsku voljene osobe....itd..
Kad se dete rodi, tu ne postojim vise samo JA, vec smo to MI ( mislim, da se toga mnoge zene pa i muskarci plase )..dete, njegove potrebe, zelje ce uvek biti na prvom mestu....ali za mene rodjenje deteta i njegov odgoj nije mucenje, vec izazov...

Tesko je iskombinovati fakultet, kucne obaveze, odgoj deteta ali je izvodljivo....ako to zelis...."Polako se daleko stize."
 
...ja konkretno ovde pricam o svojoj situaciji..hanibal77....i drugima koji su u slicnoj.....nemojte pogresno protumaciti...
...moj decko jedva sastavlja kraj s krajem i znam koliki bi dete bio sok za njega....
...i smatram isto za svakoga ko nije spreman ni u mogucnosti da se izbori...sa tom crnom finansijskom stranom....
...naravno da bi oboje radili , ali bar prvih godinu dana potrebno je da majka bude maksimalno sa detetom...
 
Zefirra:
...pa sta da kazem ova tema je i otvorena jer su me isprozivali maksimalno zbog koriscenja pilule i kondoma istovremeno...:)...tj prozivka je tako pocela...

Haha...stvarno? Auuuu....ma sta te briga sta drugi pricaju....po njihovoj reakciji se vidi koliko su neobavesteni i "zatucani"..ako nisi sigurna u pilule ( iako mislim, da nema potrebe, da ne budes ako redovno uzimas ) ti koristi i kondom...nista cudno nema u tome...stvar pojedinca...ako je tebi tako ok.... ;)
 
Banshee:
retko ko to moze da uradi,ali ja nisam u toj grupi,i svesna sam toga.
licno bih se osecala ko poslednji pacenik i idiot da imam decu koju ne mogu da izdrzavam,da ih ja hranim,oblacim,obrazujem itd...i jednog dana,ako ih budem imala,ne dolazi u obzir da im dam manje nego sto sam ja dobila...

a da me odrzavaju roditelji sa sve detetom i ne daj boze muzem,ili jos gore svekar i svekrva....brrrrrr,uzas,pa to bih dozivela kao potpuni poraz i neuspeh sebe kao roditelja i coveka.

isto kao sto ni sada,roditeljske pare ne dozivljavam kao moje,jer sam jos uvek izdrzavano lice,ne bih ni u slucaju da moraju da odrzavaju i sebe i celu moju porodicu u toj nekoj nesrecnoj situaciji :lol: a znamo svi koliko bebe i deca znaju da budu skupi za odrzavanje...
slazem se potpuno
mislim moze se sve to,ko voli da komplikuje sebi zivot.mog brata koleginica sa faksa je ostala trudan,tata nije hteo ni da cuje,ona rodila,dala kevi dete ali je stala mnogo iza svoje generacije,ni sa maminom podrskom nije uspela da odrzi rittam,to je tesko i nepotrebno
lepo je imati dete,ali sve u svoje vreme da se ne bi kajala celog zivota
 

Back
Top