Трава, па шта?

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Хипотетичка ситуација:
Ваша петнаестогодишња ћерка се враћа са журке, видите да је нешто ша-ла-ла...сутрадан вам признаје да су дували траву на журци...

Ви тада.....(допишите реакције, како бисте се осећали, о чему бисте размишљали, шта бисте јој рекли, како бисте поступили...)
 
Ne znam tacno,ali mogu reci da sam priznala sinu koji ima 16g da sam nekad daaavno duvala travu,da mi je bilo muka i da mi se nije dopalo.....probala i ostavila. Mozda se to desi i nasoj djeci,neke stvari se ne mogu sprijeciti,radoznalost i uticaj vrsnjaka u tim godinama su veliki.
 
Ne znam sta bih rekla. Ja se te situacije plasim ko djavo krsta. Samo da mi se to ne desi jednog dana. Ja sam po svemu bila primerno dete...e pa kad sam JA to pored sve "finoce" i "pameti" uspela da probam sa 16 onda ne znam stvarno. Mislim da kucno vaspitanje i stabilnost u porodici mnogo znace, a to se prenosi na dete do pete godine tako da je to stvar preventive. Ako i proba jednom da ne proba opet. A ako se ipak desi, e onda tu ne znam...mislim da jos nemam iskustva da bih znala sta reci.
 
samomama:
Ne znam tacno,ali mogu reci da sam priznala sinu koji ima 16g da sam nekad daaavno duvala travu,da mi je bilo muka i da mi se nije dopalo.....probala i ostavila. Mozda se to desi i nasoj djeci,neke stvari se ne mogu sprijeciti,radoznalost i uticaj vrsnjaka u tim godinama su veliki.
PODRZAVAM TE ! BRAVO.

I ja sam roditelj, i imam nesto mladju decu, tu takvoj situaciji postupio bih slicno. U stvari rekao bi: "Evo, ja cu da nabavim pa da duvamo zajedno!" Ako bi to prihvatile, mislim bilo bi masakra... jer ne vjerujem da bi djeca prihvatila da duvaju sa roditeljima. Znaci tom logikom bi se ja rukovodio.
 
vanesssa56:
PODRZAVAM TE ! BRAVO.

I ja sam roditelj, i imam nesto mladju decu, tu takvoj situaciji postupio bih slicno. U stvari rekao bi: "Evo, ja cu da nabavim pa da duvamo zajedno!" Ako bi to prihvatile, mislim bilo bi masakra... jer ne vjerujem da bi djeca prihvatila da duvaju sa roditeljima. Znaci tom logikom bi se ja rukovodio.

Sta ti ima da duvas koji k...?!Pa ti si prirodno naduvan bez prestanka! :lol:
 
...Pokazujem koliko sam zabrinuta, i pricam, i pricam, i pricam, sve sto sam i do tada, o stetnosti, o zavisnosti.... i pokusavam da saznam, ko, kako, s kim, gde, zasto...I onda uvodim adekvatnu kaznu. E sad posto je hipoteticka situacija onda bi kazne bile zavisno od odgovora na ova 5 pitanja, npr: ako sledeci put dodje sa-la-la onda nema zurki narednih neznam koliko dena ili meseci, ili slicno vec...

Nego, mene je veci strah, da necu primetiti, ili necu primetiti na vreme ili necu dobiti iskrene odgovore, a necu biti u mogucnosti da proverim,...jooooj....
 
Ух, зар мислиш да је дете од 15 година способно да само одлучује о себи? Па оно се са 15 година не сматра ни кривично одговорним управо због тога што још не може да буде у потпуности свесно шта ради и свесно последица...
Зар није родитељ одговоран за дете до 18. године?
 
Ja bi lepo seo sa njom i fino popricao ,onako slikovito.
Sledeci put kad bi je navatao da je varila i sl olupao bi joj glavu o zid da joj u istu lakse udje da to ne valja i saznao ko je sve sa njom vario i gde su kupili travu a zatim bi i kod roditelja tih sa kojima je bila otisao da porazgovaram malo.
 
Iskreno ne. Cak ni probao.Isto se odnosi i na cigarete.
Sto se alkohola tice samo pivo konzumiram ali tu i tamo i po nekad neko vino ili slicno moze da prodje uz neku klopicu,a samo sam se jednom razbio od alkohola na jednoj svadbi koje se ne secam (toliko sam se razbio)
 
Аха, па добро. Мада, више ме копка шта би казали родитељи који су и сами прошли кроз сличне ствари у младости. Како рећи детету:'' Ја јесам, ал ти немој!''.... Или не признати ни за живу главу?
 
Torrente-BG:
Ja bi lepo seo sa njom i fino popricao ,onako slikovito.
Sledeci put kad bi je navatao da je varila i sl olupao bi joj glavu o zid da joj u istu lakse udje da to ne valja i saznao ko je sve sa njom vario i gde su kupili travu a zatim bi i kod roditelja tih sa kojima je bila otisao da porazgovaram malo.
Ne radi se to tako.
Djeci treba dozvoliti da probaju MARIHUANU zajedno sa roditeljima. A to bi izgledalo ovako:


"Evo, djeco moja ja donijeh malo marihuane , da savijemo po jedan joint, i da ga izduvamo"
Djeca kao djeca bi rekla, "e matori ili matora pa dje sa tobom, daj ne zezaj nas".
Onda bi smotalo/la joint i stvarno bi se naduvali. Pri tom bi se vodilo rachuna da DJECA sto voshe budu naduvana - do povracanja.
Zatim bi slijedilo pitanje " DA LI VAM JE PRIJALO i DA LI HOCETE JOSH?"
Vjerujem da im na pamet nebi palo da nastave sa tim, a uzgred djeca ce shvatiti da imaju NORMALNE RODITELJE, mislim "cool" roditelje ;)
 
Хмм...па нисам сигурна да би то баш упалило.
Мислим, први пут кад сам се напила у животу (у 15. години), било ми је грозно и рекла сам себи:''Никад више!''...а то ''никад више'' је трајало можда пар месеци.....:roll: :lol:
Некако, не верујем да је једно непријатно искуство довољно да одбије дете од нечег тако ''примамљивог''! :roll:
 
Hellen:
Хмм...па нисам сигурна да би то баш упалило.
Мислим, први пут кад сам се напила у животу (у 15. години), било ми је грозно и рекла сам себи:''Никад више!''...а то ''никад више'' је трајало можда пар месеци.....:roll: :lol:
Некако, не верујем да је једно непријатно искуство довољно да одбије дете од нечег тако ''примамљивог''! :roll:

Slazem se...znam iz licnog iskustva...a i bitno je sta i kakvu travu pusis....
 
Hellen, bas si u nezavidnoj situaciji. Mislim da treba da obavis ozbiljan razgovor sa njom. Uvek ostane nesto od te price. Sto se tice priznavanja, to vec ne znam jer jednom sam cerkama ispricala sta sam radila kao klinka, a one jedva docekale. posle su imale opravdanje, kao pa i mama je to radila. Ja bih joj zabranila izlaske, nekako uticala na promenu drustva i provodila STO VISE vremena sa njom. Ja sam duvala mnogo, hvala Bogu prestala sam brzo i jos uvek nisam cerkama priznala.
 

Back
Top