Quantcast

Zivot u Kanadi - pitanja i odgovori

Dekston

Domaćin
Poruka
3.734
Ja
jel i ti zivis u kanadi ili ne?
znam da su prazne ulice ali kazem cuo sam price da su ulice prazne ali zato putuju negde van grada a ja mislim da su ulice opasne nocu i da nemaju naviku da idu ne znam gde, a jos manje da idu kolima negde van nego da prosto sede kuci
kad sam bio u sloveniji video sam da u podne u sred bela dana u centru grada nema zive duse mozes samo da sretnes vlasnike ljubimaca kako setaju kucice jer moraju a inace je klasicna ona prica da posle 7-8 ljudi na ulici skoro da nema i niko nigde ne ide ni radnim danom ni vikendom
Ja sam bio 2x po 6 mjeseci prije 10 odnosno 15 godina. Grad je poprilično siguran sem crnačkih i siromašnih četvrti. Kanada spada među 10 najsigurnijih zemalja na svijetu. Ista takva je atmosfera u Americi. Jedino za Montreal tvrde da je evropska atmosfera. Predgrađa njihova su spavaone velike. Poslije posla kući,nešto jedu malo tv gledaju i u krevet. Iako je veče prelijepo za šetnju oni ne izlaze ne šetaju. U Americi često džogiraju i to se može vidjeti,a ko šeta ulicama suburba ( predgrađa)smatraju ga budalom. Sviraju autolm dobacuju. Samo su u auto i muzika u autu.Prava naša seljadija. Za Ljubljanu me čudi to što pričaš,a obzirom da je 50% grada vodi porijeklo iz Bosne i naši ljudi su tamo aktivni i društveni.

Peconi123

Domaćin
Poruka
3.655
Ja

Ja sam bio 2x po 6 mjeseci prije 10 odnosno 15 godina. Grad je poprilično siguran sem crnačkih i siromašnih četvrti. Kanada spada među 10 najsigurnijih zemalja na svijetu. Ista takva je atmosfera u Americi. Jedino za Montreal tvrde da je evropska atmosfera. Predgrađa njihova su spavaone velike. Poslije posla kući,nešto jedu malo tv gledaju i u krevet. Iako je veče prelijepo za šetnju oni ne izlaze ne šetaju. U Americi često džogiraju i to se može vidjeti,a ko šeta ulicama suburba ( predgrađa)smatraju ga budalom. Sviraju autolm dobacuju. Samo su u auto i muzika u autu.Prava naša seljadija. Za Ljubljanu me čudi to što pričaš,a obzirom da je 50% grada vodi porijeklo iz Bosne i naši ljudi su tamo aktivni i društveni.
Kazem za Maribor zaboravio sam da napomenem to gore

Dekston

Domaćin
Poruka
3.734
Kazem za Maribor zaboravio sam da napomenem to gore
Samo u tranzitu nekoliko puta bio u Sloveniji.
Što se tiče Kanade; Ko voli mir,samoću,tišinu za njega je Kanada idealna. Isto kome ne smeta vlaga i hladnoća Kanada je idealna.
Kome je novac jako bitan takođe je za njega Kanada.
Ko voli društvo,izlaske,šetnju po gradu,odlazak na kulturne manifestacije Kanada nije za njega. Ko ne može da podnese vlagu neka ne ide tamo. Jedino je Kalgari što se tiče klime OK i možda Montreal.

Fudbaljecudo

Početnik
Poruka
21
Zna li neko koliki je dječiji dodatak u Ontariu? Znam da to zavisi od primanja, ali eto npr. situacija u kojoj ja radim kao delivery driver, dakle neki obični posao, a supruga ne radi, koliko bi u tom slučaju iznosio po djetetu?
Ako si vec Delivery u Ontariju, idi Na Service Canada tamo ti sve pise. Dobices Universal 400 CAD po svakom detetu bio milijarder ili crkveni mis, e sad one druge dodatke zavisi od milion stvari. Sta radis, koliko, bla bla, idi pa citaj.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.