Život u Kanadi - pitanja i odgovori

Zena premijera Kanade Trudoa, POTVRDJENO DA JE ZARAZENA VIRUSOM KORONOM !!!
https://www.msn.com/en-ca/news/cana...-for-covid-19-pmo/ar-BB117wGv?ocid=spartandhp

untitled.png
 
troskovi mesecno su oko 3000 prosek neki koliko sam uspeo da izguglam, sto znaci da sa 5000 moze da se zivi.

kazite mi jel ima neko iskustva sa imigracionim savetnicima - advokatima koji rade papire kada vas poslodavac kontaktira i posalje pozivno pismo?

nasao sam dosta ljudi koji kazu da moras da platis par hiljada dolara i na kraju nista ne bude zato sto su u Srbiji i nisu u mogucnosti da prate proces i nisu u direktnom kontaktu sa poslodavcem...

cisto da se informisem pre nego sto se upustim u sve to...
Troskovi od $3000 mi zvuce malo podcenjeni za manje gradove, a da ne pricam o Torontu ili Vankuveru.
Za manje gradove kao sto su Hamilton, Waterloo ili Kitchener ovo su ti prosecni troskovi:
Cene kuca su u proseku $500,000 plus sto znaci da gledas u mesecne rate od 1,500 do 2,500 u zavisnosti koliko stavis dole; ako nisi u mogucnosti da kupis kucu onda racunaj da su dvosobni stanovi minimum $1,500 plus ako hoces nesto “normalnije” to jeste da nema buba ili da policija ne dolazi svaki drugi dan u zgradu (citaj kriminal)...
Za dva auta osiguranje dodje oko 300 dolara mesecno...za kucu osiguranje dodje oko $100 mesecno...auto se isto mora kupiti, pa ako ga kupujes na kredit racunaj dodatnih 300-400 dolara mesecno...taksa na zemljiste je u proseku oko 400 do 500 mesecno....struja i voda su oko 150 do 300 u zavisnosti od velicine porodice i vremena godine.... gas za grejanje izadje oko 100 dolara mesecno.... ako imas decu i nemas nikoga da ih cuva za dzabe dodaj jos 1000 do 1500 za jedno ili 1500 do 2500 za dvoje dece mesecno....hrana i ostale namirnice, opet u zavisnosti od velicine porodice, ce ispasti izmedju 200 do 500 nedeljno...gorivo zavisi od toga koliko daleko ti je posao od kuce (ja vozim 130 km na dan, sto izadje oko 400 mesecno)... Ima tu jos nekih troskova kao bojler za vodu, telefon, tv, internet itd za koje mozes dodati minimum 150 plus...ziveti u stanu izadje jeftinije ali nikada neces imati nesto svoje...cene u Torontu ili Vankuveru su jos vece, neke od gore navedenih se mogu poduplati

kako god, pokusas pa vidis ali da je ekonomska situacija danas mnogo gora nego pre 15 ili 20 godina to sigurno jeste....
 
Postovani, nov sam na ovom forumu i u poslednje vreme se sve vise interesujem za imigraciju u Kanadu iako sam mozda premlad za to. Samim tim, gledao sam dosta na netu na tu temu i iz neke radoznalosti aplicirao na jednom imigracionom sajtu. Oni su me odmah kontaktirali, cak me i zvali na telefon, s tim sto se ja nisam javio ali smo nastavili da kontaktiramo putem mejla. Naravno, moj najveci strah je bio da je sve to mozda ilegalno i prevara, dok me oni uveravaju da je sve po zakonu i da saradjuju sa kanadskom vladom. https://www.canadacis.org/about-us/ ovo je njihov sajt, pa bih molio da ako neko nesto zna o njima, da me malo vise uputi o tome. Hvala unapred, pozdrav.
I mi smo dva puta razgovarali sa njima. Kazu, saradjuju sa advokatima iz vlade, sve regularno, kao. Ne znam, nije bas ni da je zanemarljiva cifra koju traze ali opet, nisam pametna...
 
Mislim da je taj Canada CIS prevara. Jedna drugarica me kontaktirala prošle nedelje i rekla mi da su joj tražili 650 eur za vizu i 2500 ako hoće da joj srede za stan i posao. Kad je platila tih 650 EUR, poslali su joj "odbijenicu". Nemojte molim vas nasedati na takve priče, svu tu papirologiju možete sami da odredite, Kanađani su sve to detaljno objasnili na sajtu: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/permit.html
Stvarno vam ne treba advokat, sve možete sami da odradite, imate ovde informacije na forumu, i na sajtu canadavisa.com još i više i detaljnije. Ja sam sve informacije tu nalazila i sve aplikacije koje sam podnela su prošle (pr, turistička i open work permit za muža)
 
Da li molim Vas neko može da mi kaže koliki bi trebalo da budu troškovi dobijanja WORK PERMIT? Slušao sam jednu osobu iz Srbija koja je otišla u Kanadu i rekla je kako nije koristila usluge bilo kakve agencije a navela da se placa medical oko 200 evra, pa onda se vade razni papiri i sve se to prevodi i "na kraju procesa se jos placa 1.000 dolara"(!). Kome se i za šta plaća na kraju procesa još 1.000 dolara?

I da li neko može da objasni kako bi trebalo po koracima da izgleda proces odlaska u Kanadu da bi se tamo pocelo raditi. Dakle, prvo odlazim na canada.ca i trazim posao, a poslodavac ce da nastoji da obezbedi WORK PERMIT? Ili prvo trazim WORK PERMIT a onda pocinjem da trazim posao?

Hvala na svakoj informaciji.
 
Ne uzimajte usluge nikakvih online agencija, 99% su prevare ako nisu drzavni sajtovi na kojima i inace mogu da se nadju skoro sve informacije koje su potrebne.
Fini i ljubazni. Traže novac da šta? Da možeš da kreneš da popunjavaš njihovu aplikaciju, konkretne odgovore ne daju( konkretno smo pitali koliki kredit uzimamo u banci, nisu dali nego su izveli statistiku: uzmeš 15000eura, dođeš sam, platiš sve sebi u Ca, imaš za ratu i još porodica da živi). Hm, sumnjivo, zar ne? Malo više zagrebeš po sajtu Ca vlade(ko kaže da je jenju sve tamo jasno, skidam mu kapu! Bez posla i nigde nikoga, itekako smo gledali sve moguće programe), vidiš da za dokumenta ovde, evaluaciju diplome, licenci, avionske karte, depozita, da mi koji ostajemo imamo sigurnost jer moja plata nije dovoljna za naše mesečne troškove a i pretpostavka je da neće BAŠ odmah naći posao prvi mesec i sve izađe cirka...da ne preteram ali skoro pa 10.000( cifra i sa našim mesečnim podstanarskim troškovima).
Dakle-agencija će biti ljubazna sve dok im ne uplatite. Ovi su nama rekli da će nam i posao naći, prvo da platimo 55o eura, pa onda prelazimo na drugi deo gde bi nam ponudili rešenje tj koja nam je viza najbolja ALI sve sami ovde vadimo,plaćamo(tražili su izmedju 4 i 6.000 CAD). I to nije sve!!! :) ovo mi sada zvuči kao reklama :) kada platiš i to, niko ti ne garantuje ishod ali pričaju kao da će biti sve ok, sa toliko iskustva, ma, samo tebe čekaju( mislim na nas, karikiram).
Dakle ljudi...ako nemate posao, a planirate da emigrirate, prvo istražite sajt Ca ambasade, nemojte nasedati da vam uzimaju pare neki ko su prostudirali i znaju osnove viza pa cekaju ljude koji bi sve dali samo da odu!!!
 
Fabriko, ovaj klip ti je isti kao neko kod nas da se prošeta u sred noći po predgrađu Petrovca na Mlavi i lamentuje zašto nema nikoga...

Nisi u pravu, u gradovima sirom sveta ne samo u Kanadi nego i u Evropi, posle 8-9 jako tesko ces naci nekoga na ulici
I oni tamo vecinski zive po predgradjima tako da nase predgradje nije isto kao njihovo
 

Back
Top