Quantcast

Zivot u Kanadi - pitanja i odgovori

KninGrad

Ističe se
Poruka
2.149
troskovi mesecno su oko 3000 prosek neki koliko sam uspeo da izguglam, sto znaci da sa 5000 moze da se zivi.

kazite mi jel ima neko iskustva sa imigracionim savetnicima - advokatima koji rade papire kada vas poslodavac kontaktira i posalje pozivno pismo?

nasao sam dosta ljudi koji kazu da moras da platis par hiljada dolara i na kraju nista ne bude zato sto su u Srbiji i nisu u mogucnosti da prate proces i nisu u direktnom kontaktu sa poslodavcem...

cisto da se informisem pre nego sto se upustim u sve to...
Troskovi od $3000 mi zvuce malo podcenjeni za manje gradove, a da ne pricam o Torontu ili Vankuveru.
Za manje gradove kao sto su Hamilton, Waterloo ili Kitchener ovo su ti prosecni troskovi:
Cene kuca su u proseku $500,000 plus sto znaci da gledas u mesecne rate od 1,500 do 2,500 u zavisnosti koliko stavis dole; ako nisi u mogucnosti da kupis kucu onda racunaj da su dvosobni stanovi minimum $1,500 plus ako hoces nesto “normalnije” to jeste da nema buba ili da policija ne dolazi svaki drugi dan u zgradu (citaj kriminal)...
Za dva auta osiguranje dodje oko 300 dolara mesecno...za kucu osiguranje dodje oko $100 mesecno...auto se isto mora kupiti, pa ako ga kupujes na kredit racunaj dodatnih 300-400 dolara mesecno...taksa na zemljiste je u proseku oko 400 do 500 mesecno....struja i voda su oko 150 do 300 u zavisnosti od velicine porodice i vremena godine.... gas za grejanje izadje oko 100 dolara mesecno.... ako imas decu i nemas nikoga da ih cuva za dzabe dodaj jos 1000 do 1500 za jedno ili 1500 do 2500 za dvoje dece mesecno....hrana i ostale namirnice, opet u zavisnosti od velicine porodice, ce ispasti izmedju 200 do 500 nedeljno...gorivo zavisi od toga koliko daleko ti je posao od kuce (ja vozim 130 km na dan, sto izadje oko 400 mesecno)... Ima tu jos nekih troskova kao bojler za vodu, telefon, tv, internet itd za koje mozes dodati minimum 150 plus...ziveti u stanu izadje jeftinije ali nikada neces imati nesto svoje...cene u Torontu ili Vankuveru su jos vece, neke od gore navedenih se mogu poduplati

kako god, pokusas pa vidis ali da je ekonomska situacija danas mnogo gora nego pre 15 ili 20 godina to sigurno jeste....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.