zelim razvod a bojim se

Ne znam sebe ,ne znam koliko sam jaka za sve kasnije .Slusala sam druge zene posle njihovih brodoloma - toga se bojim.Ostavljam muza koji ne zeli da radi ali koji me nikad nije prevario,vodim sa sobom sina koji voli oca a da nikad sa njim nije ni prosetao nasamo a kamoli nesto nauciood njega,jedino ja radim i donosim novac u kucu svih ovih godina a moj muz kada pomenem razvod trazi da se deli sve na pola iako nikad nije radio od kada smo u braku -20 godina-.Puna sam besa ,bojim se patnje ,nemam u njemu ni druga ,ni pomoc ,nikakvu vise emociju ,sklanjamo se jedno od drugoga.On tako hladno prica o ovome kao da se radi o nekom drugom.Da li da sedim da se smirim ili u 46 godina da pocnem sama.Imam divno dete ,novac ,stan , divan posao ali se uzasno bojim bas te patnje

Ako ne postoji predbracni ugovor u kome je jasno definisano ko sta unosi u brak i ko sta iznosi iz njega u slucaju razvoda, tvoj muz zakonski ima pravo na polovinu imovine.

Ako zelis da se razvedes ti se razvedi, a ako se boljis, ti onda nemoj. I boj se do kraja svog zivota.
 
Na pravom si mestu:heart:
I ja sam ovde godinu dana kukumavcila i jadala se svima:sad2:
Ali za razliku od tebe ja sam provela 30god.u braku.
Rekla sam dosta i ako nemam posao:whistling:
I prezivela sam.Mnogo mi je lakse.Sloboda koju osecam i olaksanje je neprocenjivo.:manikir:
Samo napred.:bye:
 
Ne znam sebe ,ne znam koliko sam jaka za sve kasnije .Slusala sam druge zene posle njihovih brodoloma - toga se bojim.Ostavljam muza koji ne zeli da radi ali koji me nikad nije prevario,vodim sa sobom sina koji voli oca a da nikad sa njim nije ni prosetao nasamo a kamoli nesto nauciood njega,jedino ja radim i donosim novac u kucu svih ovih godina a moj muz kada pomenem razvod trazi da se deli sve na pola iako nikad nije radio od kada smo u braku -20 godina-.Puna sam besa ,bojim se patnje ,nemam u njemu ni druga ,ni pomoc ,nikakvu vise emociju ,sklanjamo se jedno od drugoga.On tako hladno prica o ovome kao da se radi o nekom drugom.Da li da sedim da se smirim ili u 46 godina da pocnem sama.Imam divno dete ,novac ,stan , divan posao ali se uzasno bojim bas te patnje
Стави на вагу- шта добијаш, а шта губиш.
С обзиром да су емоције излапеле, неће бити проблем да рационално разлучиш.
 
Strah od novog i nepoznatog je donekle opravdan...Nije lako biti sam nakon toliko godina ali koliko vidim ti nisi na ulici,imas krov nad glavom i posao koji te finansijski verovatno zadovoljava...To sto tvoj muz trazi je jedno a to sto ce moci da dobije je drugi par rukava...
JAko je nezahvalno nekome savetovati da rastura porodicu,to se ne radi bez preke potrebe,porodicu treba cuvati(to ti govorim ja koja sam razvedena!)ali nekada je razvod resenje..Razvod je izbor zapravo.
Ako si 20 godina zivela tako kao sto kazes verujem da ces se sama takodje snaci.I sada si rekla bih u mnogo cemu sama...
Zelim ti da ispravno odlucis i puno snage.
A slazem se Hellen 100%,ne pise nikome na celu da je samohrana majka pa da je zato napadaju razne patnje i nevolje...

Ja nekad mislim da je izraz ''samohrana majka'' izmišljen da izazove sažaljenje, krivicu, sramotu i gomilu drugih potpuno bezveznih osećanja. Da obeshrabri ženu ako se slučajno odluči na razvod :( Elem, nisam za razvod po svaku cenu. Ali.... Ti nećeš biti samohrana majka jer će tvoj muž biti dužan da plaća alimentaciju. Dakle dete ćete ''hraniti'' oboje. Tvoje dete odrasta sa čovekom koji mu i nije neki model niti uzor.
A tvoj muž hladno prihvata priču oko razvoda jer - trpela si ga tolike godine, što bi sad bilo drugačije? :think:
 
Ja nekad mislim da je izraz ''samohrana majka'' izmišljen da izazove sažaljenje, krivicu, sramotu i gomilu drugih potpuno bezveznih osećanja. Da obeshrabri ženu ako se slučajno odluči na razvod :( Elem, nisam za razvod po svaku cenu. Ali.... Ti nećeš biti samohrana majka jer će tvoj muž biti dužan da plaća alimentaciju. Dakle dete ćete ''hraniti'' oboje. Tvoje dete odrasta sa čovekom koji mu i nije neki model niti uzor.
A tvoj muž hladno prihvata priču oko razvoda jer - trpela si ga tolike godine, što bi sad bilo drugačije? :think:

loše misliš. taj izraz je izmišljen da se njome nazove žena koja odgaja decu od svog rada bez oca. i to najčešće, jer isti više nije među živima. U vreme kada je taj izraz nastao razvod je bio misaona imenica.
 
. Ti nećeš biti samohrana majka jer će tvoj muž biti dužan da plaća alimentaciju.

nece on placati nista jer nije zaposlen.i ako ne pozuri da se razvede....pa recimo to odluci da uradi posle 30 godina,jos ce ona (posto je zaposlena) biti duzna da muzu placa alimentaciju.

a lepo rece neko gore (u postu iznad)postavljacu teme-ako neces da se razvedes,a ti nemoj.boj se do kraja zivota.

p.s.lepo je rekao mesa selimovic `boj se ovna boj se g.vna,a kad ću živeti?`
 
loše misliš. taj izraz je izmišljen da se njome nazove žena koja odgaja decu od svog rada bez oca. i to najčešće, jer isti više nije među živima. U vreme kada je taj izraz nastao razvod je bio misaona imenica.

Loše sam se izrazila. Mislim da danas taj izraz izaziva gorepomenuta osećanja.

nece on placati nista jer nije zaposlen.i ako ne pozuri da se razvede....pa recimo to odluci da uradi posle 30 godina,jos ce ona (posto je zaposlena) biti duzna da muzu placa alimentaciju.

a lepo rece neko gore (u postu iznad)postavljacu teme-ako neces da se razvedes,a ti nemoj.boj se do kraja zivota.

p.s.lepo je rekao mesa selimovic `boj se ovna boj se g.vna,a kad ću živeti?`

E, vidiš, ako ne bude imao ko da ga hrani, počeće da radi i te kako. A od čega će da živi? :think:
 
Čuli smo samo tvoju stranu priče i suprug sigurno bi nešto slično rekao za tebe.
Na kraju krajeva niste vi u prvom planu već dete. Da li će ono time dobiti ili izgubiti, po meni je to najbitnije ako se neko razvodi.
Bolje i lenj otac nego nikakav.
 
Bez ikakve namere da utičem na odluku...ali mnogo mi bode oči što je akcenat stavljen na to što on ne radi. Vidimo da su emocije nestale obostrano i jedini povod za razvod je što je on izdržavan. A koliko žena ima koje su izdržavane celog života pa nikom ne pada na pamet da se zbog toga razvodi. :think:
 
Bez ikakve namere da utičem na odluku...ali mnogo mi bode oči što je akcenat stavljen na to što on ne radi. Vidimo da su emocije nestale obostrano i jedini povod za razvod je što je on izdržavan. A koliko žena ima koje su izdržavane celog života pa nikom ne pada na pamet da se zbog toga razvodi. :think:

U pravu si, ali vecina tih zena nesto doprinosi. Kuva , sprema, pere, cuva decu. Ali to se ne racuna, je li?

Ovde se spominje da on nikada nije ni prosetao sa detetom.
Cisto sumnjam da je nju cekao rucak i skuvano i opeglano dok je ona na poslu.

Ako jeste, to je druga prica.
 
Kubanita, prvo mi je jako zao sto si sigurno tuzna i osecas se nesrecno, samo, bez obzira sto imas dete. Ipak je to dete od 10 godina. Ono jos ne moze da ti pomogne, da te posavetuje.
Nadam se da imas roditelje ili neku blizu rodbinu kojima bi rekla o svom problemu.
Citajuci tvoje pismo, vidim da se bojis da doneses jednu takvu odluku.
Ne znam zasto se danasnje zene boje razvoda ako su u radnom odnosu?
To mi nikada nece biti jasno. Hajde da si bez posla, da zavisis od nekoga, to nikome, ni najgorem neprijatelju ne bih pozelela jer se eto ja nalazim u takvoj situaciji i jos zivim sa nekim koga ne volim.
Ali necemo o meni.
Zivot je strasno okrutan i ne verujem da se nisi nasla u nekoj situaciji gde ti je doticni (zivot) pokazao svoje zube. Verovatno si sama podizala to dete, vodila ga kod lekara... isla na roditeljske sastanke.
Ne znam sta da ti kazem, ali ako je sve tako kako pises tacno, sta ce ti takav covek. Jos si relativno mlada da mozda sretnes nekog drugog, mozda si ga i srela pa ne smes nama da kazes... Mi to ne znamo, a ja bih bas volela da se upravo to desilo.
A ako nije, nemoj se plasiti toga sto ces biti sama... Pa ja mislim da ti je upravo sada potreban mir i spokoj, da ga ne gledas vise, narodski receno.
Sama procedura oko razvoda je jednostavna. To bar znam.
Necu da pricam o sebi jer je to jos tuznija prica od tvoje, eto pokusavam da se nekako izborim, ne uspeva mi za sada, ali valjda cu ponovo uspeti da se dignem na noge. Veruj mi nisi najjadnija osoba na svetu, ima i gorih slucajeva pa prema tome dobro razmisli sta ti je ciniti, forumasi su ti rekli ono sto i ja mislim da treba da uradis, a sada je na tebi da prelomis.
Zelim ti svu srecu. Cuvaj dete. Jer ipak ono je najvaznije i treba sto manje da se istraumira. Ali po tvojoj prici, on ga nikad nije nesto ni gledao, pa, samim tim, bice lakse da se odvoji od takvog oca.
Ako imas podrsku u familiji to bi bilo sjajno, da se lepo sklonis na par dana, par meseci dok se ne snadjes i sredis svoj zivot, jer to sto si napisala da ti se desava vec 20 godina, vau, to je stvarno grozno. Kao da si izdrzavala zatvorsku kaznu, mislim bilo bi ti bolje u zatvoru nego sa takvim covekom.
A to da te nije varao, nikad nemoj biti 100 posto sigurna, mada koja bi ga gledala takvog.
Ako zelis da pises, mozes da mi se javis privatnom porukom.
 
Bez ikakve namere da utičem na odluku...ali mnogo mi bode oči što je akcenat stavljen na to što on ne radi. Vidimo da su emocije nestale obostrano i jedini povod za razvod je što je on izdržavan. A koliko žena ima koje su izdržavane celog života pa nikom ne pada na pamet da se zbog toga razvodi. :think:

A zašto bi se muškarac razveo ako žena ne donosi materijalno u kuću kada mu kuva, pere, pegla, čisti itd. Žene rade posao u kući koji nije plaćen. Ovde je očigledno problem što žena radi oba posla.
 
U pravu si, ali vecina tih zena nesto doprinosi. Kuva , sprema, pere, cuva decu. Ali to se ne racuna, je li?

Ovde se spominje da on nikada nije ni prosetao sa detetom.
Cisto sumnjam da je nju cekao rucak i skuvano i opeglano dok je ona na poslu.

Ako jeste, to je druga prica.

Ne mogu da zamislim da se neko 24 sata izležava...a ako je tako, meni bi zbog takvog parazita pukao film već posle nekoliko meseci...ne bi mi trebalo 20 god da shvatim
 
Ne mogu da zamislim da se neko 24 sata izležava...a ako je tako, meni bi zbog takvog parazita pukao film već posle nekoliko meseci...ne bi mi trebalo 20 god da shvatim

To što TI ne možeš da zamisliš, ne znači da se ne dešava! I to što bi TEBI pukao film, apsolutno nema veze sa temom.... I bravo, pametan si, pametniji od postavljačice teme, eto rekli smo ti - to je valjda i bila svrha ovog posta! :evil:
 
To što TI ne možeš da zamisliš, ne znači da se ne dešava! I to što bi TEBI pukao film, apsolutno nema veze sa temom.... I bravo, pametan si, pametniji od postavljačice teme, eto rekli smo ti - to je valjda i bila svrha ovog posta! :evil:

Ne znam gde si se pronašla i čemu toliko neprijateljstva...i nije to bila svrha. Diskutujemo o nečemu a pojma nemamo istinu...i još delimo savete. A čuli smo delić priče jedne strane. A ti sa sigurnošću znaš da taj čovek nije prstom mrdnuo za tu zajednicu. Ajd važi...eto, priznajem...pametnija si i od mene...i još i prozorljiva :worth:
 
Ne znam gde si se pronašla i čemu toliko neprijateljstva...i nije to bila svrha. Diskutujemo o nečemu a pojma nemamo istinu...i još delimo savete. A čuli smo delić priče jedne strane. A ti sa sigurnošću znaš da taj čovek nije prstom mrdnuo za tu zajednicu. Ajd važi...eto, priznajem...pametnija si i od mene...i još i prozorljiva :worth:

Nisam se nigde pronašla (nemam čak ni muža ;) ) ali je tvoja konstatacija bila:''Kad bih ja imao lenjog muža....'' što je priznaćeš smešno. Diskutujemo o NJENOM viđenju problema jer svrha teme i nije da presudimo ko je u pravu, zato nam nije bitno da znamo obe strane. Ne znam da li je čovek prstom mrdnuo, ali je NJEN utisak da nije. Obratila se za podršku, ne za presudu....
 
A koliko žena ima koje su izdržavane celog života pa nikom ne pada na pamet da se zbog toga razvodi. :think:
lele sta si rekao:eek:
da nekome nije zene,morao bi ako ne sam,da plati domacicu koja bi mu stalno ili povremeno/po satu obavljala kucne,neophodne poslove.
pa ti izracunaj,koliko zapravo zena doprinosi u bracnoj/vanbracnoj zajednici.zena nikako ne moze biti izdrzavano lice.cak i ako nije stalno zaposlena
 
Nisam se nigde pronašla (nemam čak ni muža ;) ) ali je tvoja konstatacija bila:''Kad bih ja imao lenjog muža....'' što je priznaćeš smešno. Diskutujemo o NJENOM viđenju problema jer svrha teme i nije da presudimo ko je u pravu, zato nam nije bitno da znamo obe strane. Ne znam da li je čovek prstom mrdnuo, ali je NJEN utisak da nije. Obratila se za podršku, ne za presudu....

Za razliku od tebe ja imam 22 god bračnog iskustva i baš zato i kažem da se istina nalazi negde na sredini. I zato ne mogu da poverujem u crnobelu sliku. I uvek ću imati stav da brak treba spasiti bar zbog dece ako postoje minimalne šanse za opstanak. Osim u slučaju nasilja.
 
lele sta si rekao:eek:
da nekome nije zene,morao bi ako ne sam,da plati domacicu koja bi mu stalno ili povremeno/po satu obavljala kucne,neophodne poslove.
pa ti izracunaj,koliko zapravo zena doprinosi u bracnoj/vanbracnoj zajednici.zena nikako ne moze biti izdrzavano lice.cak i ako nije stalno zaposlena

Moze, ima zena parazita.

Ali to je drugacija situacija gde para ima dovoljno i za kuvaricu i sluzavku, dadilju i sl.
 
Za razliku od tebe ja imam 22 god bračnog iskustva i baš zato i kažem da se istina nalazi negde na sredini. I zato ne mogu da poverujem u crnobelu sliku. I uvek ću imati stav da brak treba spasiti bar zbog dece ako postoje minimalne šanse za opstanak. Osim u slučaju nasilja.

To što imaš 22 god. bračnog staža ne diskvalifikuje me da imam svoje mišljenje. Jedino što mogu da ti persiram ;)
Ali, koga je briga za istinu? Njoj se više ne gleda u kući muškarac koji blejači i ne doprinosi. Da li brak treba spasiti zbog dece ako deca gledaju kako su mama i tata hladni, napeti, službeno komuniciraju itd. Zašto mislite da je samo puko pristustvo oba roditelja dovoljno za toplu, zdravu porodičnu atmosferu? :dontunderstand:
 
lele sta si rekao:eek:
da nekome nije zene,morao bi ako ne sam,da plati domacicu koja bi mu stalno ili povremeno/po satu obavljala kucne,neophodne poslove.
pa ti izracunaj,koliko zapravo zena doprinosi u bracnoj/vanbracnoj zajednici.zena nikako ne moze biti izdrzavano lice.cak i ako nije stalno zaposlena

Po vama ispada da su muškarci totalno nesposobni za život :think: što bi onda muž bio izdržavano lice ako žena radi a on ne? On ne ume da skuva, da opere sudove, uključi mašinu...kakve ste to muškarce sretale?
 

Back
Top