zelim razvod a bojim se

lele sta si rekao:eek:
da nekome nije zene,morao bi ako ne sam,da plati domacicu koja bi mu stalno ili povremeno/po satu obavljala kucne,neophodne poslove.
pa ti izracunaj,koliko zapravo zena doprinosi u bracnoj/vanbracnoj zajednici.zena nikako ne moze biti izdrzavano lice.cak i ako nije stalno zaposlena

Pa nisu svi muškarci baš takvi... ima i onih koji umeju da održavaju kuću, operu, skuvaju... ;)
 
To što imaš 22 god. bračnog staža ne diskvalifikuje me da imam svoje mišljenje. Jedino što mogu da ti persiram ;)
Ali, koga je briga za istinu? Njoj se više ne gleda u kući muškarac koji blejači i ne doprinosi. Da li brak treba spasiti zbog dece ako deca gledaju kako su mama i tata hladni, napeti, službeno komuniciraju itd. Zašto mislite da je samo puko pristustvo oba roditelja dovoljno za toplu, zdravu porodičnu atmosferu? :dontunderstand:

Nisam ni osporavao tvoje pravo na mišljenje...bilo je malko obrnuto ;) Pa eto, i ja imam pravo na mišljenje...možda malo utopističko...da treba sve pokušati i da dve odrasle, civilizovane osobe mogu da naprave kompromise zbog dece i da je bolje da imaju oba roditelja. Ako ne mogu onda je miran razlaz najbolje rešenje.
 
Pa nisu svi muškarci baš takvi... ima i onih koji umeju da održavaju kuću, operu, skuvaju... ;)

Nece, Cicak, nece...to samo vecina muskaraca tvrdi da ne ume, a lazu ko Nemci :lol:

Izgleda da sad nije dobar trenutak da se istakne kako su najbolji svetski kuvari zapravo muškarci :lol:

Dal je trenutak il nije, ne znam...al istina je.

Fora je u tome sto neki muskarci i kad nemaju posao, nece da se prihvate kucnog posla, jer im je ispod casti. To je za njih "iskljucivo" zenski posao.

Bozemoj, musko, pa pere sudove :eek:

A drugi lazu da ne umeju :lol:
 
Nisam ni osporavao tvoje pravo na mišljenje...bilo je malko obrnuto ;) Pa eto, i ja imam pravo na mišljenje...možda malo utopističko...da treba sve pokušati i da dve odrasle, civilizovane osobe mogu da naprave kompromise zbog dece i da je bolje da imaju oba roditelja. Ako ne mogu onda je miran razlaz najbolje rešenje.

Tvoje misljenje je sasvim ok. I utopisticko je :D

Zena sama kaze da kad je predlozila razvod on nije rekao, cekaj da se dogovorimo, nego hocu pola imovine :lol:

Za dogovor je potrebno dvoje
 
Nece, Cicak, nece...to samo vecina muskaraca tvrdi da ne ume, a lazu ko Nemci :lol:



Dal je trenutak il nije, ne znam...al istina je.

Fora je u tome sto neki muskarci i kad nemaju posao, nece da se prihvate kucnog posla, jer im je ispod casti. To je za njih "iskljucivo" zenski posao.

Bozemoj, musko, pa pere sudove :eek:

A drugi lazu da ne umeju :lol:
Da se ne lažemo...ni žene nisu oduševljene tim kućnim poslovima. Ali i ja baš nešto ne volim kad stignu 5 tona uglja ili 15m drva da ubacujem u podrum. Sve to nije problem kad je normalna situacija...a kad škripi onda sve bude problem. Prljave čarape postanu povod za svađu na nož :sad2:
 
Nisam ni osporavao tvoje pravo na mišljenje...bilo je malko obrnuto ;) Pa eto, i ja imam pravo na mišljenje...možda malo utopističko...da treba sve pokušati i da dve odrasle, civilizovane osobe mogu da naprave kompromise zbog dece i da je bolje da imaju oba roditelja. Ako ne mogu onda je miran razlaz najbolje rešenje.

Razvod = smrt??? :eek: A može da bude i razvod = raspoložena mama + raspoložen tata. Zašto već u startu svi kapiraju da je razvod to da više nećeš imati tatu :eek:
 
Ne znam sebe ,ne znam koliko sam jaka za sve kasnije .Slusala sam druge zene posle njihovih brodoloma - toga se bojim.Ostavljam muza koji ne zeli da radi ali koji me nikad nije prevario,vodim sa sobom sina koji voli oca a da nikad sa njim nije ni prosetao nasamo a kamoli nesto nauciood njega,jedino ja radim i donosim novac u kucu svih ovih godina a moj muz kada pomenem razvod trazi da se deli sve na pola iako nikad nije radio od kada smo u braku -20 godina-.Puna sam besa ,bojim se patnje ,nemam u njemu ni druga ,ni pomoc ,nikakvu vise emociju ,sklanjamo se jedno od drugoga.On tako hladno prica o ovome kao da se radi o nekom drugom.Da li da sedim da se smirim ili u 46 godina da pocnem sama.Imam divno dete ,novac ,stan , divan posao ali se uzasno bojim bas te patnje

u zajebanim ste godinama..."ni na tamo ni na 'vamo"...
...nisam čitao šta su pisali, pošto to nikad ne činim, ali većina će možda olako da kaže "ma razvedi se, šta trpiš takvog čoveka", pošto jelda posledice istog neće oni da snose, nego neko drugi...

...razgovo, razgovor i samo razgovor...
...razvod je kao krajnja opcija...baš krajnja...
 
Da se ne lažemo...ni žene nisu oduševljene tim kućnim poslovima. Ali i ja baš nešto ne volim kad stignu 5 tona uglja ili 15m drva da ubacujem u podrum. Sve to nije problem kad je normalna situacija...a kad škripi onda sve bude problem. Prljave čarape postanu povod za svađu na nož :sad2:

Ma naravno da nisu odusevljene.
Ali rade, jer neko mora. A muskarci nece jer im se moze. U tome je razlika.

Ja sam i krecila stan i ubacivla ugalj i cepala drva, . A nisam bila odusevljena, kako sto nisam ni sa peglanjem

Kakve veze odusevljenje sa poslom ima sa tim da li ces da ga radis ili ne :confused:
 
u zajebanim ste godinama..."ni na tamo ni na 'vamo"...
...nisam čitao šta su pisali, pošto to nikad ne činim, ali većina će možda olako da kaže "ma razvedi se, šta trpiš takvog čoveka", pošto jelda posledice istog neće oni da snose, nego neko drugi...

...razgovo, razgovor i samo razgovor...
...razvod je kao krajnja opcija...baš krajnja...

:worth:

Ma nista lakse nego davati savete.
Ja strogo vodim racuna da nigde ne napisem "uradi to i to", vec "da se meni to desava ja bih tako i tako", a opet nisam sigurna da bih bas tako kad bih se nasla u takvoj situaciji.
Ko zna i sta nas sve ceka u zivotu i kako cemo postupiti.
 
Spalite me na lomači a ja ću i dalje da tvrdim da je deci bolje da odrastu uz oba roditelja. Ogradio sam se od brakova gde ima nasilja.

Naravno da je najbolje uz oba roditelja, ali samo ako su među njima zdravi odnosi, a pod nezdravim ne podrazumevam samo fizičko nasilje, već i psihičko koje je isto tako često, a nekad i strašnije, kao i mnogo drugih faktora poštovanje, razumevanje, ulaganje sebe u porodicu - inače sve drugo ne valja za dete. To što će njih dvoje zbog deteta da glume sretnu porodicu i misle da su njega ubedili da su sretna porodice ne stoji, deca sve osećaju. I šta su time uradili što su i dalje u braku? Ništa dobro, ni sebi, ni detetu.
 
uostalom imaš dve opcije...il se razvedi ili trpi...ako nemaš muda da se suočiš sa posledicama razvoda, onda ne kukaj, nego trpi ko šđto si trpela do sad i ćuti...

...a najbolju varijantu sam naveo iznad...
 
Nece, Cicak, nece...to samo vecina muskaraca tvrdi da ne ume, a lazu ko Nemci :lol:
Ne može da neće... i to odjednom da neće posle 20 godina...
Ako se za takvog udala... znala je ko je i šta je...
Najgora osobina je lenjost...
Da se ne lažemo...ni žene nisu oduševljene tim kućnim poslovima. Ali i ja baš nešto ne volim kad stignu 5 tona uglja ili 15m drva da ubacujem u podrum. Sve to nije problem kad je normalna situacija...a kad škripi onda sve bude problem. Prljave čarape postanu povod za svađu na nož :sad2:
Slažem se...:ok:
Razvod = smrt??? :eek: A može da bude i razvod = raspoložena mama + raspoložen tata. Zašto već u startu svi kapiraju da je razvod to da više nećeš imati tatu :eek:
Zato što obično tako biva... Retki su primeri o kojima ti pišeš... nažalost... to ima samo u filmu...:confused:
Spalite me na lomači a ja ću i dalje da tvrdim da je deci bolje da odrastu uz oba roditelja. Ogradio sam se od brakova gde ima nasilja.
:ok::ok::ok:
Ma naravno da nisu odusevljene.
Ali rade, jer neko mora. A muskarci nece jer im se moze. U tome je razlika.
Zašto im se može?
Ko dozvoli da se može?
Pa valjda se na početku određuju pravila zajedničkog života... :dontunderstand:
 
Ne može da neće... i to odjednom da neće posle 20 godina...
Ako se za takvog udala... znala je ko je i šta je...
Najgora osobina je lenjost...

Slažem se...:ok:

Zato što obično tako biva... Retki su primeri o kojima ti pišeš... nažalost... to ima samo u filmu...:confused:

:ok::ok::ok:

Zašto im se može?
Ko dozvoli da se može?
Pa valjda se na početku određuju pravila zajedničkog života... :dontunderstand:

Boze Cicak... pricamo o brakovima od pre 20 godina :eek:

I kako tako povrsno posmatras...ako se za takvog udala. Niko ne zna ko je kakav, svi se nadaju dobrom, osim ako se potpuno proracunato udajes.

I nije tacno da najcesce deca ostanu bez jednog roditelja kod razvoda.
Ako su roditelji normalni dete ce imati oba roditelja i ovako i onako...ako ne...od tog roditelja nema vajde ni kad je tu.
Nije to samo u filmu.
 
Ne znam sebe ,ne znam koliko sam jaka za sve kasnije .Slusala sam druge zene posle njihovih brodoloma - toga se bojim.Ostavljam muza koji ne zeli da radi ali koji me nikad nije prevario,vodim sa sobom sina koji voli oca a da nikad sa njim nije ni prosetao nasamo a kamoli nesto nauciood njega,jedino ja radim i donosim novac u kucu svih ovih godina a moj muz kada pomenem razvod trazi da se deli sve na pola iako nikad nije radio od kada smo u braku -20 godina-.Puna sam besa ,bojim se patnje ,nemam u njemu ni druga ,ni pomoc ,nikakvu vise emociju ,sklanjamo se jedno od drugoga.On tako hladno prica o ovome kao da se radi o nekom drugom.Da li da sedim da se smirim ili u 46 godina da pocnem sama.Imam divno dete ,novac ,stan , divan posao ali se uzasno bojim bas te patnje

I u cemu je tu problem? Ja tu jedino vidim divnu priliku da pocnete svoj zivot od pocetka. Samo napred. :bye:
 
Čuli smo samo tvoju stranu priče i suprug sigurno bi nešto slično rekao za tebe.
Na kraju krajeva niste vi u prvom planu već dete. Da li će ono time dobiti ili izgubiti, po meni je to najbitnije ako se neko razvodi.
Bolje i lenj otac nego nikakav.

Ovo je cista sovinisticka izjava!Njemu dobro,ima besplatnu sluzavku i krov nad glavom,pa ce ostati sa njim samo da bi dete imalo oca!Otac daje primer svom detetu,i muskom i zenskom,koja je njegova uloga u porodici!Dete usvaja njegovo ponasanje i prihvata ga kao primer za svoj buduci brak!U braku nije lako,ali oba suprunika doprinose da ta zajednica bude dobra!Ako se samo jedna strana trudi,a druga nista ne doprinosi i u materijlnom pogledu,u vaspitavanju deteta u dogovoru kako ce njihov zivot izgledati,imati zajednicke zelje i zajednicke ciljeve,onda je to brak na papiru!
I ne radi se o tome da li je jedan od supruznika u radnom odnosu,vec koliko se trudi da odrzi porodicu!A emocije nestanu veoma lako ako nema zajednickog cilja!
 
:dontunderstand: To su gluposti Čičak! Ako otac želi da viđa dete ne vidim šta bi moglo da ga spreči. Ako otac NE ŽELI da viđa dete, ne znam o kakvom roditeljskom odnosu pričamo?
Gluposti ili ne... realnost je... :neutral:
Boze Cicak... pricamo o brakovima od pre 20 godina :eek:

I kako tako povrsno posmatras...ako se za takvog udala. Niko ne zna ko je kakav, svi se nadaju dobrom, osim ako se potpuno proracunato udajes.

I nije tacno da najcesce deca ostanu bez jednog roditelja kod razvoda.
Ako su roditelji normalni dete ce imati oba roditelja i ovako i onako...ako ne...od tog roditelja nema vajde ni kad je tu.
Nije to samo u filmu.
Kako ne zna?:dontunderstand:
Dovoljno je 6 meseci zajedničkog života da uvidiš da li želiš i možeš da živiš sa takvom osobom... ne 20 godina...
Kako se uopšte udaješ a ne znaš ga... ne razumem...:dontunderstand:

Ako su roditelji normalni neće se ni razvoditi... ;) već će uložiti sve da brak opstane i potraje... :D
brate...neam pojma dal si udata, ali verujem da nisi, jer da jesi, znala bi koliko je pogrešno ovo što si napisala...
...a ako ipak jesi, onda...:sad2:
...da li znaš koliko se stvari promene od momenta stupanja u brak, u odnosu na jedno 20 god posle toga...?
Jesam udata sam... već godinu dana...
A pre braka sam 4 godine živela sa mm-em... + zabavljanje...
I ne mogu reći da se on promenio ili ja... i da ga ne poznajem... takav je kakav je... od početka... volim sve njegove mane i vrline... :heart:
 
Gluposti ili ne... realnost je... :neutral:

Kako ne zna?:dontunderstand:
Dovoljno je 6 meseci zajedničkog života da uvidiš da li želiš i možeš da živiš sa takvom osobom... ne 20 godina...
Kako se uopšte udaješ a ne znaš ga... ne razumem...:dontunderstand:

Ako su roditelji normalni neće se ni razvoditi... ;) već će uložiti sve da brak opstane i potraje... :D

Pa ako ti tako kazes.

Niko nije rekao da joj je trebalo 20 godina da uvidi, a zar ti nije mozda palo na pamet da je svo to vreme pokusala da spasi brak, a mozda se nije razvodila da je ne bi neko kao ti optizio da je ona ta koja je kriva?

A znaci razvode se samo nenormalni...

Po tome dete ostaje kod roditelja koji nije normalan (jer su oboje nenormalni) :dontunderstand:

To sto ljudi ne mogu da zive zajedno ne znaci da se nece potruditi da dete bude srecno .

Odakle samo izvacis takve zakljucke? :eek::dontunderstand:
 

Back
Top