Zbog decije svadje, pucao roditeljima u noge

mene interesuje mali siledzija
a i roditelji koji su ga napravili takvog
i oni se slobodno setaju
sutra ce mozda tvoje dete jedan takav ili njemu slican da naguzi tvoje dete - da li to treba spreciti ili ne
onako demokratski, zakon te ne stiti od tudje agresije, ali ce da te kazni ako se sam zastitis

Не. Они се не шетају слободно. Они ће сад ипак мало да ћопају.
 
Не. Они се не шетају слободно. Они ће сад ипак мало да ћопају.

to sto ce da copaju, ne znaci da njihov mali siledzija i dalje nece da spopada decu, a oni da ga maze po glavi i vicu - to je deciji nestasluk
malog siledziju u popravni dom, a oni kao roditelji da ubedjuju socijalnu sluzbu molbama da su se promenili i da sin treba da raste u porodici koju oni hoce da mu pruze
da banalizujem stvari - ****** se ljudi do mile volje, al nemojte sa posledicama po svoju okolinu da pravite potomke koje ne umete da vaspitate
 
Uvek me je nerivralo kada događaj izmili iz institucija i završi na internetu gde masa nekvalifikovanih slobodomišljenika donosi zaključke i izriče kazne u prazno.
Nema poente sve što pišete, shvatite.
Biće onako kako će biti.
Glupo je navoditi ko bi šta uradio da se našao u istoj situaciji bla bla bla, lako je biti pametan na kraju. Ovde svi toliko toga znaju, da meni uopšte nije jasno ko to onda na primer, izlazi na izbore i piše "neznam".
Prevencija je bitna. Prevencija je bitna. Prevencija je bitna. Ovaj događaj je samo još jedan kolektivni društveni propust.

Prevencije nema a znas li zasto...?
Zato sto danas svako laprda ono sto mu padne na pamet, samim tim se izgubi onaj ko bi bio autoritet u artikulisanju prihvatljivog resenja u praksi...
Narod unisti bilo kakvu smislenu misao , bilo kakav uvek primenjljivi princip i onda nema nikakvog uticaja na bilo sta...
To znaci da se onda kreiranja zakona dohvate oni kojima je ili dzep pun mita ili oni koje zabole dupe da razmisljaju a i da hoce ne bi mogli da se udube...npr nasi ministri , to sve dupe sa novcanicima a bez glave...
Cak i oni koji su maheri svetskog kalibra znaju samo da suptilno sprovode nasilje, a ne da razmisljaju o uredjenju, znaju da hendluju ljude, to im je najveci talenat..

Posto narod sve pametniji , to ce biti sve izlozeniji apsurdnim zakonima i odlukama sluzbi...
I onda ce u tome videti vise razloga da bude pametniji i nerazboritiji (prvo je ironija, a drugo stvarnost koja nastaje zbog prve ironije)...
I onda ce svako po svome, gde ja vidim jedino resenje u privatnim strogo zatvorenim skolskim sistemima...ili sistemima za igru, ili zooloskim vrtovima za decu..
 

Back
Top