Iz grada u selo

za selo isto trebaju pare..ako ces imati koke, ovce, koze, kravu, konja, chuku, macu...za sve to trebaju pare i trebas ipak malo jurcati..ako ces bez i jedne zivotinje plus nista obradjivati ono ni bastu od 50kvadrata bas nista..onda nemas za sto jurcati...
 
Pozdrav,

Pored čišćeg vazduha, i većeg prostora, prirode, povoljnijih cijena zemljišta, i naravno za vrijedne svoje baštice:
Da li biste mogli živjeti u selu, sa obzirom da nam većina prijatelja živi u gradu?
Da li bi vam mnogo nedostajala druženja, dešavanja(svirke, pozorište, kino itd.) ?

Razmišljam o tome koliko smo udaljeni sami od sebe, i pitam se da li nam život u gradu nameće svoja pravila i da li bismo živeći na selu bili "slobodniji ljudi" i zdraviji, ako bismo sijali svoje bašte i uzgajali svoje koke i jaja?

Zar sada nije lako i drugarima, ali i nama sjesti u auto i otići u grad drugarima?
Meni je to jedini minus - daljina društva.
Za vikend će da dolete kod tebe, ne brini. :lol:

Kad pogledaš koliko često ideš na neka kulturna dešavanja u gradu, to
komotno možeš da ispratiš i ako ne živiš u gradu. Jedini problem deci
može biti zbog škole i druženja. Mada su se kod mene u ulici doselili
mlađi ljudi sa decom. Neki ih voze u grad u školu, neki idu ovde u
lokalnu školu i imaju organizovan školski prevoz. I dok su mali to je
super. Svako ima svoj privatni parkić. Tobogane, bazene, košarkaške
i teniske terene. Ali kada krenu izlasci i srednja škola, biće bezveze..

Meni je super. Navikla sam se tako kao da sam oduvek ovde bila.
 
Za vikend će da dolete kod tebe, ne brini. :lol:

Kad pogledaš koliko često ideš na neka kulturna dešavanja u gradu, to
komotno možeš da ispratiš i ako ne živiš u gradu. Jedini problem deci
može biti zbog škole i druženja. Mada su se kod mene u ulici doselili
mlađi ljudi sa decom. Neki ih voze u grad u školu, neki idu ovde u
lokalnu školu i imaju organizovan školski prevoz. I dok su mali to je
super. Svako ima svoj privatni parkić. Tobogane, bazene, košarkaške
i teniske terene. Ali kada krenu izlasci i srednja škola, biće bezveze..

Meni je super. Navikla sam se tako kao da sam oduvek ovde bila.
Baš si me obradovala.
Super, drago mi je. ❤️
 
Zivin na selu prakticki cili zivot i toliko je ovo pitanje kompleksno da ni danas nemam jednoznacan odgovor. Tu je svjez zrak,mir, nema odvratnih guzvi.. a druge strane mladi ljudi ko vrag od tamjana nekako bize od sela. Sadrzaja nema za nekog ko je orijentiran necemu sta nije seljakluk. Zato mislim da je kompromis najbolje rješenje. Zivis na selu,putujes na posao u grad. To ovisi i kakva je povezanost i jos xy faktora. Ja nikad ne bi moga zivit u smrdljivom gradu, punom narkomana, nesigurnosti..
 

Back
Top