Zbog decije svadje, pucao roditeljima u noge

Osloboditi oca.Okrenuti se dovodjenju u red rada institucija zaduzenih da se ovo ne desava.Ove "roditelje" (ne znaju da gaje decu,pravdaju nasilje) na psihijatriju zajedno sa "detetom" (to je monstrum,ne dete).

Nadlezne institucije su zatajile,one su odgovorne za to sto ljudi sami moraju da resavaju sta treba.Nemaju izbora.Stalno se vracam na malog Aleksu ciji roditelji su isli po pravilima institucija a slucaj zastareo,nema dokaza,sta vec.Nista.

Ovo dete ima oca zastitnika sto je danas retkost.Veliko postovanje za coveka koji cuva svoje potomstvo.
 
ovo sve postaje zamrsenije

Bio sam isprovociran ponašanjem, bahatošću i vređanjem roditelja dečaka koji je verbalno, fizički i seksualno napao mog sina. Jednog trenutka, primetivši da je Staniša odložio pištolj na obližnju komodu, skočio sam, zgrabio oružje i zapretio njime. Nije mi bila namera da pucam, niti bilo koga da povredim. Ali, dogodilo se tako. Samo sam želeo da zaštitim svoje šestogodišnje dete i svoju porodicu.

Izjava advokata

Roditelji šestogodišnjeg I. G. su još u nedelju dečaka odveli kod lekara na pregled, koji je ustanovio da ima posekotine i povrede na anusu, ali nije utvrđeno i kakvim su predmetom one nanete. Nakon saslušanja Zorana Grujića, njegov branilac, advokat Momčilo Minić (na slici) predočio je ovu činjenicu nadležnom tužiocu i zvanično predao lekarski izveštaj o povredama mališana.

- Zgrožen sam činjenicom da tužilaštvo nijednom reči niti potezom nije reagovalo na dokaz koji sam priložio. Jedno dete je silovano i skandalozno je što za to niko ne reaguje. Pitanje je i da li će, eventualno, neko i odgovarati. Ali, tako je to u našoj zemlji i našem zakonodavstvu, nažalost - kaže Minić, dodajući da sve i da se utvrdi eventualna krivica jedanaestogodišnjeg dečaka, on ne može biti procesuiran jer ima manje od 14 godina.
Ako se i dogodi da neko snosi krivicu za nemili događaj to, eventualno, kako objašnjava Minić, može biti roditelj dečaka:
- Njemu se, međutim, u najboljem slučaju može staviti na teret krivično delo zapuštanja maloletnog deteta ili delo vezano za oružje.
Prema našim nezvaničnim saznanjima, u ovaj slučaj uključila se Uprava kriminalističke policije, odeljenje za maloletnike. Inspektori će proveriti sve informacije i u saradnji sa nadležnim tužilaštvom odlučivati o daljim merama.

ceo tekst na linku
http://www.novosti.rs/vesti/beograd...nio-dvoje-ljudi-pusten-da-se-brani-sa-slobode
 
Pamet u glavu, vi ste u Srbiji sto znaci da ste instrumentalizovani maksimalno...
Niti je novina sredstvo za istinu...
A i poznavanje pravde i prava vam je suplje nevidjeno...
Otprilike na nivou znate zasta sluzi semafor, ali ne znate tacno koja boja sta znaci...

- - - - - - - - - -

Koliko je sve naivno u Srbiji ne mogu da vam opisem...
Ali probacu npr kad neko iz BG dodje u provinciju poslom pa neki provincijalac siri pricu koja prolazi u provinciji...
Npr da margina zarade na racunare biva i preko 60% , tj kupi delove za 300e a prodaje ceo za 500e...sto je zarada samo na cipele a ne na tehnicku robu..
Tako i ovo oko prica....Svaki policajac inspektor ce razbiti ove price za manje od pola sata....
 
Које су институције задужене да се ОВО не дешава? Једино пандур позорник да стоји на сваких педесет метара.

Једина 'институција' која ово може да спречи је ПОРОДИЦА и њена брига и пажња.

institucija nazvana socijalna sluzba
onog momenta kad dete bude prebaceno u drugu skolu zbog problematicnog vladanja, tog momenta dete zbog zapustenog vaspitanja, tj nevaspitanja treba da bude oduzeto neroditeljima i da se smesti u instituciju za prevaspitavanje
kad roditelji nisu umeli, neka ga popravljaju strucna lica dok od njega ne naprave coveka koji je sposoban da zovi u zajednici sa drugim ljudima
ionako svo zlo na svetu potice od problematicnih porodica i losih roditelja
 
institucija nazvana socijalna sluzba
onog momenta kad dete bude prebaceno u drugu skolu zbog problematicnog vladanja, tog momenta dete zbog zapustenog vaspitanja, tj nevaspitanja treba da bude oduzeto neroditeljima i da se smesti u instituciju za prevaspitavanje
kad roditelji nisu umeli, neka ga popravljaju strucna lica dok od njega ne naprave coveka koji je sposoban da zovi u zajednici sa drugim ljudima
ionako svo zlo na svetu potice od problematicnih porodica i losih roditelja

Није све ни до васпитања, нека деца једноставно имају поремећај понашања тако да су јадни и ти родитељи, само им је то недостајало.
 
Није све ни до васпитања, нека деца једноставно имају поремећај понашања тако да су јадни и ти родитељи, само им је то недостајало.

nije tacno
tamo gde postoji poremecaj ponasanja, obaveza roditelja je da se detetom bave mnogo vise nego sto bi se bavili da dete taj poremecaj nema
ovde je situacija da roditelji imaju problem sa ponasanjem, jer ni jedan normlan otac ne bi na profil na drustvenoj mrezi stavljao sliku na kojoj njegov maloletni sin koji je vec sa 11godina izbacen iz jedne skole zbog problematicnog ponasanja drzi pistolj
iver ne pada daleko od klade, nije ni cudo sto im sin sa 11 godina siluje decake po parkovima
mali je siledzija i buduci pedofil u najavi
 
nije tacno
tamo gde postoji poremecaj ponasanja, obaveza roditelja je da se detetom bave mnogo vise nego sto bi se bavili da dete taj poremecaj nema
ovde je situacija da roditelji imaju problem sa ponasanjem, jer ni jedan normlan otac ne bi na profil na drustvenoj mrezi stavljao sliku na kojoj njegov maloletni sin koji je vec sa 11godina izbacen iz jedne skole zbog problematicnog ponasanja drzi pistolj
iver ne pada daleko od klade, nije ni cudo sto im sin sa 11 godina siluje decake po parkovima
mali je siledzija i buduci pedofil u najavi

Не знам за слике са друштвених мрежа. Да, морали су да се баве много више и да га не пуштају из вида.
 
institucija nazvana socijalna sluzba
onog momenta kad dete bude prebaceno u drugu skolu zbog problematicnog vladanja, tog momenta dete zbog zapustenog vaspitanja, tj nevaspitanja treba da bude oduzeto neroditeljima i da se smesti u instituciju za prevaspitavanje
kad roditelji nisu umeli, neka ga popravljaju strucna lica dok od njega ne naprave coveka koji je sposoban da zovi u zajednici sa drugim ljudima
ionako svo zlo na svetu potice od problematicnih porodica i losih roditelja

Koliko ja znam to ne postoji kao pravilo niti kao zakon....i nije logicno nista tu, osim one americke, druga sansa druga sredina, a mozda se i ponovi.
Jeste logicno ovo sto kazes, ali treba da se zna da roditelji dece ometene u razvoju ne mogu da ostvare to sto navodis, a kamoli oni koji su pusteni sa lanca, ako na njih mislis, jedinica iz vladanja..
 
Mene ovde interesuje kazna za slobodnog strelca....posto je pusten da setka kako hoce...
Znam ja da vi imate neku nakaradnu svest o ljubavi prema deci, ali kazem nakaradnu jer ja vidim tu decu i iz ugla dece gledam svet pa i te roditelje..
Em licemeri , to valjda ne treba da dokazujem, to je zelja roditelja prema deci, da ih zastite od sveta i od svojih prljavstina...
em nasilnici i tirani...ali to pravdaju svojim slabim zivcima i teskocama tog dana..
em deca su njihovo najvece blago ali samo dok imaju iste zelje, iste stavove i isto ponasanje kao oni, u protivnom su izrodi, glupaci a ne svoje licnosti i sopstvenog puta razvija...

Tako da sto se tice pedagogije, Srbi su negde gori, a negde bolji od bosanaca , a to nije pohvala, samo da znate...
Uzasno je to sto je npr u SFRJ oblast pedagogije bila tako razvijena, da je stvarno steta sto roditelji nisu videli za potrebu da sami sebe edukuju nego su uzivali u rasterecenju koje im je omogucavala sluzba javne bezbednosti, tj uklonjeno je sve sto moze da steti, opasnost na igralistima, parkovima, kaficima, klubovima, pa nije bilo toliko mnogo opasno ni nasilja....
Ono sto se kao logicno dogodilo kad se nasilje koje je u narodu skloni sa javnog mesta je da se povuce u porodicni krug, ali to se u drugom trecem i cetvrtom talasu i odatle sklanja, ali nazalost, vecina nisu imala prilike za 2, a kamoli za 3 i 4 talas...jer je posleratna generacija svoju decu ispratila u tranziciju u kapitalizam i piju pik ne vazi nista...knjige pobacane, istrazivanja spaljena po bibliotekama....skoro sve pocisceno...sad se nivo tople vode tek otrkiva...
 
Дакле, ради се о насилнику. А за насилнике, зна се. Додуше,киад је насилник малолетан, онда се зна шта треба да се деси родитељима. Ако нема родитеље, онда насилника под кључ.

- - - - - - - - - -

Mene ovde interesuje kazna za slobodnog strelca....posto je pusten da setka kako hoce...
Znam ja da vi imate neku nakaradnu svest o ljubavi prema deci, ali kazem nakaradnu jer ja vidim tu decu i iz ugla dece gledam svet pa i te roditelje..
Em licemeri , to valjda ne treba da dokazujem, to je zelja roditelja prema deci, da ih zastite od sveta i od svojih prljavstina...
em nasilnici i tirani...ali to pravdaju svojim slabim zivcima i teskocama tog dana..
em deca su njihovo najvece blago ali samo dok imaju iste zelje, iste stavove i isto ponasanje kao oni, u protivnom su izrodi, glupaci a ne svoje licnosti i sopstvenog puta razvija...

Tako da sto se tice pedagogije, Srbi su negde gori, a negde bolji od bosanaca , a to nije pohvala, samo da znate...
Uzasno je to sto je npr u SFRJ oblast pedagogije bila tako razvijena, da je stvarno steta sto roditelji nisu videli za potrebu da sami sebe edukuju nego su uzivali u rasterecenju koje im je omogucavala sluzba javne bezbednosti, tj uklonjeno je sve sto moze da steti, opasnost na igralistima, parkovima, kaficima, klubovima, pa nije bilo toliko mnogo opasno ni nasilja....
Ono sto se kao logicno dogodilo kad se nasilje koje je u narodu skloni sa javnog mesta je da se povuce u porodicni krug, ali to se u drugom trecem i cetvrtom talasu i odatle sklanja, ali nazalost, vecina nisu imala prilike za 2, a kamoli za 3 i 4 talas...jer je posleratna generacija svoju decu ispratila u tranziciju u kapitalizam i piju pik ne vazi nista...knjige pobacane, istrazivanja spaljena po bibliotekama....skoro sve pocisceno...sad se nivo tople vode tek otrkiva...

Највеће насилништво, што се тиче Србије, било е 80тих, а бло га је и 60тих. Апсолутно највеће. И тад је још важило да не дечак не сме да се тужака, јер је онда сиса.
 
Mene ovde interesuje kazna za slobodnog strelca....posto je pusten da setka kako hoce...
Znam ja da vi imate neku nakaradnu svest o ljubavi prema deci, ali kazem nakaradnu jer ja vidim tu decu i iz ugla dece gledam svet pa i te roditelje..
Em licemeri , to valjda ne treba da dokazujem, to je zelja roditelja prema deci, da ih zastite od sveta i od svojih prljavstina...
em nasilnici i tirani...ali to pravdaju svojim slabim zivcima i teskocama tog dana..
em deca su njihovo najvece blago ali samo dok imaju iste zelje, iste stavove i isto ponasanje kao oni, u protivnom su izrodi, glupaci a ne svoje licnosti i sopstvenog puta razvija...

Tako da sto se tice pedagogije, Srbi su negde gori, a negde bolji od bosanaca , a to nije pohvala, samo da znate...
Uzasno je to sto je npr u SFRJ oblast pedagogije bila tako razvijena, da je stvarno steta sto roditelji nisu videli za potrebu da sami sebe edukuju nego su uzivali u rasterecenju koje im je omogucavala sluzba javne bezbednosti, tj uklonjeno je sve sto moze da steti, opasnost na igralistima, parkovima, kaficima, klubovima, pa nije bilo toliko mnogo opasno ni nasilja....
Ono sto se kao logicno dogodilo kad se nasilje koje je u narodu skloni sa javnog mesta je da se povuce u porodicni krug, ali to se u drugom trecem i cetvrtom talasu i odatle sklanja, ali nazalost, vecina nisu imala prilike za 2, a kamoli za 3 i 4 talas...jer je posleratna generacija svoju decu ispratila u tranziciju u kapitalizam i piju pik ne vazi nista...knjige pobacane, istrazivanja spaljena po bibliotekama....skoro sve pocisceno...sad se nivo tople vode tek otrkiva...

mene interesuje mali siledzija
a i roditelji koji su ga napravili takvog
i oni se slobodno setaju
sutra ce mozda tvoje dete jedan takav ili njemu slican da naguzi tvoje dete - da li to treba spreciti ili ne
onako demokratski, zakon te ne stiti od tudje agresije, ali ce da te kazni ako se sam zastitis
 
mene interesuje mali siledzija
a i roditelji koji su ga napravili takvog
i oni se slobodno setaju
sutra ce mozda tvoje dete jedan takav ili njemu slican da naguzi tvoje dete - da li to treba spreciti ili ne
onako demokratski, zakon te ne stiti od tudje agresije, ali ce da te kazni ako se sam zastitis

Sutra ce jedan takav SIGURNO da naguzi moje dete ako dete bude u Srbiji...to ne moram ni da brinem...
Ali mene i dalje interesuje upravo sudbina strelca jer on ce se pobrinuti da sutra moje dete sigurno ima ko da naguzi...
 
Uvek me je nerivralo kada događaj izmili iz institucija i završi na internetu gde masa nekvalifikovanih slobodomišljenika donosi zaključke i izriče kazne u prazno.
Nema poente sve što pišete, shvatite.
Biće onako kako će biti.
Glupo je navoditi ko bi šta uradio da se našao u istoj situaciji bla bla bla, lako je biti pametan na kraju. Ovde svi toliko toga znaju, da meni uopšte nije jasno ko to onda na primer, izlazi na izbore i piše "neznam".
Prevencija je bitna. Prevencija je bitna. Prevencija je bitna. Ovaj događaj je samo još jedan kolektivni društveni propust.
 

Back
Top