Zbog decije svadje, pucao roditeljima u noge

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.520
Incident se desio u stanu na Novom Beogradu. Osumnjičeni Zoran Grujić, koji radi kao fudbalski menadžer, pobegao nakon incidenta, ali je juče u toku dana uhapšen
Zoran Grujić (49), fudbalski menadžer iz Beograda, upucao je u noge bračni par Janković, Katarinu (40) i Stanišu (43), nakon što je njihov 11-godišnji sin u parku pretukao Grujićevog šestogodišnjeg sina. Jankovići su sa lakšim povredama prebačeni u bolnicu, a Grujić je pobegao, ali je u toku dana uhapšen.Incident se dogodio u nedelju uveče u Ulici Goce Delčeva, u stanu majke Katarine Janković.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...ci-decaka-koji-mu-je-prebio-sina-pucao-u-noge


Sta se ovo desava medju ljudima, zbog decije svadje pucati u roditelje..i koliko su roditelji spremni da prihvate da im je dete nevaspitano i nasilno.
Da ne pominjem da je igra skidanja gaca bila glupa..Danas deca i ne znaju sta znaci igrati se sa drugovima.

Sta biste vi uradili da je jedno od to dvoje dece bilo vase ?
 
decak od 12 godina vec je izbacen iz jedne skole i prebacen u drugu zbog probelmaticnog ponasanja
a onda je tukao 6-ogodisnjaka sto mu nije dozvilio da mu skine gace
ispustenst i nevaspitanje danas mnogi provlace kao hiperaktivnost
problematicna je cela porodica iz koje potice 12ogodisnjak, jer roditelji nisu bili u stanju da vaspatijau svoje dete
deca ne rastu pored nas, zadatak nas koji smo ih rodili je da ih vaspitamo
koliko god je brutalan gest oca koji je pucao, sigurna sam da 12ogodisnjem nasilniku nikad vise nece da padne na pamet da nesto slicno uradi
ovde ima puno posla za socijalnu sluzbu i dobrog razloga da 12ogodinje nevaspitano dete uzmu od roditelja i smeste u dom na prevaspitavanje

posto je ocigledno da drzava problem sa problematicno decom ne resava, nego ga samo prebacivanjem u drugu skolu prebacuje na druga ledja, roditeljima ne ostaje nista drugo nego da se sa takvim malim, a u skoroj buducnosti velikim probelmima bore sami..ako treba i sa oruzjem u rukama
ono sto je zalosno, je sto ce u ovoj situaciji posledicu da snosi samo otac koji je stitio svoje dete, a pravi uzrocnici incidenta ce da budu postedjeni
neko je tako formirao zakon, jer mu tako odgovara
 
decak od 12 godina vec je izbacen iz jedne skole i prebacen u drugu zbog probelmaticnog ponasanja
a onda je tukao 6-ogodisnjaka sto mu nije dozvilio da mu skine gace
ispustenst i nevaspitanje danas mnogi provlace kao hiperaktivnost
problematicna je cela porodica iz koje potice 12ogodisnjak, jer roditelji nisu bili u stanju da vaspatijau svoje dete
deca ne rastu pored nas, zadatak nas koji smo ih rodili je da ih vaspitamo
koliko god je brutalan gest oca koji je pucao, sigurna sam da 12ogodisnjem nasilniku nikad vise nece da padne na pamet da nesto slicno uradi
ovde ima puno posla za socijalnu sluzbu i dobrog razloga da 12ogodinje nevaspitano dete uzmu od roditelja i smeste u dom na prevaspitavanje

posto je ocigledno da drzava problem sa problematicno decom ne resava, nego ga samo prebacivanjem u drugu skolu prebacuje na druga ledja, roditeljima ne ostaje nista drugo nego da se sa takvim malim, a u skoroj buducnosti velikim probelmima bore sami..ako treba i sa oruzjem u rukama
ono sto je zalosno, je sto ce u ovoj situaciji posledicu da snosi samo otac koji je stitio svoje dete, a pravi uzrocnici incidenta ce da budu postedjeni
neko je tako formirao zakon, jer mu tako odgovara

Slažem se od reči do reči.

Sistem ne štiti prave žrtve, ne sankcioniše probleme. Napisala sam na ovu temu već da je on došao kod njih da zovu policiju u reše to tim putem, šta se dogodilo iza zatvorenih vrata ne znamo, Verujem da je bio van sebe i da su ga isprovocirali i oni i policija koja se nije odmah pojavila.

Sve više je roditelja koji dižu ruke od dece pod parolom da im ne mogu ništa, takvi su samo za metak.
 
Mislim da deca znaju i danas da se igraju, bar većina dece. Ali se uvek ističu oni koji su vaspitno zapušteni. I njihovi roditelji, takođe nevaspitani, koji uvek imaju neko opravdanje za njih.
Moj muž bi veoma slično postupio da neko skida gaće i udara našeg klinca. A ja bih išla zakonskim putem, pa izgubila i vreme i živce i na kraju ne bih ništa postigla.
Na žalost, ovde će taj koji je pucao da bude kriv, a mali će nastaviti da maltretira okolinu. Već viđeno mnogo puta.
 
Mislim da deca znaju i danas da se igraju, bar većina dece. Ali se uvek ističu oni koji su vaspitno zapušteni. I njihovi roditelji, takođe nevaspitani, koji uvek imaju neko opravdanje za njih.
Moj muž bi veoma slično postupio da neko skida gaće i udara našeg klinca. A ja bih išla zakonskim putem, pa izgubila i vreme i živce i na kraju ne bih ništa postigla.
Na žalost, ovde će taj koji je pucao da bude kriv, a mali će nastaviti da maltretira okolinu. Već viđeno mnogo puta.

Ima mnogo dobre dece, ali uvek je bilo i biće problema.

Takođe mislim da bi moj inače vrlo smiren muž napavio još veći cirkus. AKo je to istina,dobro su prošli.
 
30521.jpg
 
Koliko ste patoloski slucajevi, sociopatoloski, pa to samo odzvanja, ali to ne vidite...

Bilo je takvih sacekusa i kod Pionira...klinci sacekivali druge klince i nekako ih ubede ili narede im da skinu gace i onda ih puste.
I izuvali ih iz patika, ali mislim da patike nisu vracali....
Ali se to ne opravdava time sto cu ja koji idem ka tim klinicima da ih svu trojicu izudaram za 3sekunde i nokautiram u onoj travi ....

Cudno je to...ja uvek verujem u pricu i u konflikt...u oba...
Tj nemam te zenske nacine razmisljanja, frustracione...znaci ako pobedim u tuci ja ne ocekujem da ako pitanje nije razreseno da se nece tuca ponoviti...
Ili ako izgubim u tuci ne ocekujem da ako se pitanje ne resi, opet tuca ne izbije...
Isto , nista pojacano...
Samo zene i frustracioni muskarci zele pobedu po svaku cenu....tada ako su izgubili na jedan nacin ili jos nisu izgubili oni biraju drugaciji vid borbe...
Tuca je izmena po 3 udarca, prebijanje je vec izivljavanje sa vise udaraca...nejaka tuca je kad se biju a ti gledas, da li se samaraju ili se biju....to sam mislio da rade samo deca do 10 godina, ali sam skoro na doceku nove godine video da rade i ovi od 22...

Cilj tuce nije da nateras protivnika da radi nesto protiv njegove volje nego da jasno naznacis da je tebi neprihvatljivo to sto on namece da radis..
Sve ostale stvari su ustvari zelja za porobljavanjem...ili za ponizavanjem.

Sto vise pi.zdica u drustvu to vise pojedinaca koji zele da nekog ponize, a kriju se iza ugrozavanja njihovih interesa...

- - - - - - - - - -


Pa onda bih ja do sada imao preko 200 ubijene dece...
Ili pobijenih roditelja...
Ma mnogo visite vi na netu....ova Srbija mora kolektivno na anger management seanse...

- - - - - - - - - -

Mislim da deca znaju i danas da se igraju, bar većina dece. Ali se uvek ističu oni koji su vaspitno zapušteni. I njihovi roditelji, takođe nevaspitani, koji uvek imaju neko opravdanje za njih.
Moj muž bi veoma slično postupio da neko skida gaće i udara našeg klinca. A ja bih išla zakonskim putem, pa izgubila i vreme i živce i na kraju ne bih ništa postigla.
Na žalost, ovde će taj koji je pucao da bude kriv, a mali će nastaviti da maltretira okolinu. Već viđeno mnogo puta.

Pa kad ne birate adekvatan odgovor za dejstvo....
Brine me sto vecina vise ne razaznaje da nije u pravu, nego sve prica u strahu...od straha...
Sve neka eskalacija sukoba...
Iskreno da vam kazem vasa prijateljstva su lazna, jer ako se vi tako ponasate prema zivim ljudima ljudi su lazni prema vama...

- - - - - - - - - -

Najgore je sto vase dete to sigurno kupi kao nacin misljenja i ponasanja, pa ce sutra biti jedino tako i oformljeno...
Znaci ja kao komsija takvoj osobi sam prinudjen da ili trpim nasilje ili da prvi ubijem skota, a vase dete je sigurno skot koji sebi objasnjava da je u pravu sto je ubilo komsiju zbog toga sto je ukljucena masina u 2 ujutro pravila nesnosnu buku..
 
Mali Aleksa je trpeo nasilje a njegovi isli preko zvanicnih institucija.Ubio se zbog maltretiranja vrsnjaka."Niko nije odgovoran" - slucaj zastareo.

Svaki roditelj treba odmah da zastiti svoje dete i nece mu dirati decu ikada.

Ovo nije "decija igra" vec maltretiranje.Roditelji malog siledzije su videli sta je posledica njihovog zapostavljanja dece.
Da nije ovaj roditelj reagovao neki drugi sigurno bi kad - tad.

Kad bi nama institucije funkcionisale nevaspitana deca bi u startu imala sankcije kao i roditelji.Ovako,svako mora da cuva svoju decu.
 
Bejrut , jednom recju...
Samo nemoj da se iznenadite kad neko bez ikakvog vaseg znanja zbog cega uradi sacekusu i usmrti vas ispred zgrade....
Ne znam kako vam je toliko nevidljivo sta radite i kako razmisljate nakaradno...

Pravilna resenja nisu nacrtana, ali nisu ni zenskasto podizanje nasilja na nivo panike...
Kod panike nema resenja...to je panika i nista drugo...

- - - - - - - - - -

Serem vam se u zensku Srbiju kao nivo civilizacijskog dostignuca..
 
Incident se desio u stanu na Novom Beogradu. Osumnjičeni Zoran Grujić, koji radi kao fudbalski menadžer, pobegao nakon incidenta, ali je juče u toku dana uhapšen
Zoran Grujić (49), fudbalski menadžer iz Beograda, upucao je u noge bračni par Janković, Katarinu (40) i Stanišu (43), nakon što je njihov 11-godišnji sin u parku pretukao Grujićevog šestogodišnjeg sina. Jankovići su sa lakšim povredama prebačeni u bolnicu, a Grujić je pobegao, ali je u toku dana uhapšen.Incident se dogodio u nedelju uveče u Ulici Goce Delčeva, u stanu majke Katarine Janković.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...ci-decaka-koji-mu-je-prebio-sina-pucao-u-noge


Sta se ovo desava medju ljudima, zbog decije svadje pucati u roditelje..i koliko su roditelji spremni da prihvate da im je dete nevaspitano i nasilno.
Da ne pominjem da je igra skidanja gaca bila glupa..Danas deca i ne znaju sta znaci igrati se sa drugovima.

Sta biste vi uradili da je jedno od to dvoje dece bilo vase ?

U Srbiji još uvek porodice istih finansijskih mogućnosti ne žive u zajedno već se mešaju i sa slabijima i sa jačima. Takvo stanje nije normalno.
Moju decu su tukli i oni su tukli drugu decu i naplaćao sam se gluposti zbog toga. Jednom prilikom sam, kada je kuče jedne gospodže umalo ujelo mog sina, onako rukom prošao kroz kosu te žene čisto da joj pokažem da mora barem da pokaže minimum sažaljenja prema detetu. Naravno, pretila mi svim i svačim sledeći dan, ali kada joj moja žena podviknula odmah se ućutala zauvek. Tako da neka reakcija mora da postoji, samo treba da bude odmerena i sve će se rešiti na najbolji način.
 
Mislim da ce pre ili kasnije biti jasnije zasto tvrdim da nista dobro ne moze da se dobije kad se zene puste da pametuju i vode jedno drustvo...
Ne zato sto ja kao mrzim zene, to je omiljena floskula zena, a i ne mrzim ih, samo moram da zauzmem taj stav nazalost , javno moram...
Nego zato sto su frustraciona bica i ne samo da unistavaju drustveno tkivo svojom sebicnoscu i frustriranoscu , (nije dobila jutros pa je kivna na ceo svet, prim prev) nego ga pretvaraju u duboku sociopatologiju bas zbog tog frustracionog reagovanja i razmisljanja....i tako oblikuju decu na novim osnovama, pa onda oni postaju skotovi, da se tako izrazim, neko bi upotrebio rec pi.zde a to vazi i za velike krimose, a ne samo za one koji kao nemaju muda...to je sagledavanje zena na ovu podelu.

A i to pokazuje koliko su patogene za drustvo...
Zene bi morale da rade na tome da suzbiju svoju frustracionu prirodu , a one to ne rade i ne zele da rade u hedonistickom kapitalizmu usmerenom od strane feminacista na omocenje zena u smislu nadmoci a samim tim frustracionim recnikom receno , ponizavanje je nadmoc i potcinjenje je nadmoc, jer moc podrazumeva otimanje zeljenog kao prikaz moci...bez toga nije moc..

A to sto deca pokupe nemustim jezikom receno od roditelja ne moze niko da izbrise...
Niko danasnju decu ne moze da ubedi da su im roditelji ista drugo do licemeri i piz.de...jer to gledaju kao odgovor roditelja na skupstinu, na politiku , na sve...
Mogu da budu hrabri kao i Legija, ili ostali krimosi, ali su i dalje pi.zde...retko koji krimos nije piz.da....tj da umanjuje sukob umesto da ga povecava..
A zasto?
Pa zato sto su preplaseni do smrti, od oruzja i smrti...to im je u okruzenju i svesni su moci ali su preplaseni od toga...
Ima , uglavnom su u Nemackoj ili nekim zapadnim zemljama, nasih krimosa koji nisu takvi....znaju da spuste loptu...za njih niko ne zna, tj oni koji znaju znaju zasto ih znaju...
Ne znam cak ni da li ih policija tretira kao ekonomske krimose ili kao kriminalce, ali su obicni krimosi...

Nebitno....Tok razvoja Srbije je usmeren, zene se nece odreci slasti moci i vlasti, i Zenska Srbija ce nastaviti svojim razvojem socio i patologije koja je integrisana patologija.
Vasu decu cete slati u iste skole , upijace sistem i mislite da ce biti normalni ljudi....Bice zitelji Srbije...takvi kakvi mogu da budu.
 
Incident se desio u stanu na Novom Beogradu. Osumnjičeni Zoran Grujić, koji radi kao fudbalski menadžer, pobegao nakon incidenta, ali je juče u toku dana uhapšen
Zoran Grujić (49), fudbalski menadžer iz Beograda, upucao je u noge bračni par Janković, Katarinu (40) i Stanišu (43), nakon što je njihov 11-godišnji sin u parku pretukao Grujićevog šestogodišnjeg sina. Jankovići su sa lakšim povredama prebačeni u bolnicu, a Grujić je pobegao, ali je u toku dana uhapšen.Incident se dogodio u nedelju uveče u Ulici Goce Delčeva, u stanu majke Katarine Janković.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/3...ci-decaka-koji-mu-je-prebio-sina-pucao-u-noge


Sta se ovo desava medju ljudima, zbog decije svadje pucati u roditelje..i koliko su roditelji spremni da prihvate da im je dete nevaspitano i nasilno.
Da ne pominjem da je igra skidanja gaca bila glupa..Danas deca i ne znaju sta znaci igrati se sa drugovima.

Sta biste vi uradili da je jedno od to dvoje dece bilo vase ?

Nemam decu ali ne bih potezao oruzje.
Ako ima koristi od institucija onda bih se obratio njima, ako nema onda na nasilniku primeniti nasilje.
 
Prvo,institucije su zakazale debelo,i ovi roditelji cije je dete maltretiralo duplo mladje dete,takodje su debelo zakazali sa vaspitanjem .
Sad nesto razmisljam,kako bi se ja poneo na mestu ovog sto je pucao....neko je spomenuo razgovor.....ok,prvo bi razgovarao......dalje......zavisi (uvek se setim malog Alekse,mislim da ni njegovi roditelji nisu odreagovali na pravi nacin).

Generalno,imamo problem,kao drustvo,sa vrsnjackim nasiljem.
Mislim da su roditelji krivci,jer ne moze skola,ulica ili bilo sta drugo da vaspitava vase dete.
 
Ne razumem o čemu ti pričaš?! Dete je skidalo gaće i udaralo drugo dete, pri tom skoro duplo mlađe. Kako on da se odbrani?!

Шта шестогодишњак ради сам без надзора?

- - - - - - - - - -

Да сам родитељ првог, млађег детета...Никако не бих могла да будем у тој ситуацији јер су ми деца у том узрасту (ако нису у вртићу) увек била на оку.

Да сам родитељ првог - мислим да би попио батине после којих не би могао да устане.
 
Шта шестогодишњак ради сам без надзора?

- - - - - - - - - -

Да сам родитељ првог, млађег детета...Никако не бих могла да будем у тој ситуацији јер су ми деца у том узрасту (ако нису у вртићу) увек била на оку.

Да сам родитељ првог - мислим да би попио батине после којих не би могао да устане.

Jesam li ja na drogama ili nisam...
Zar nije uveden zakon gde roditelj ne sme da udari dete i da je odgovornost komsija, krivicna takodje, ako cuje nasilje a ne prijavi...
Mislim nije da ja sad imam nesto mnogo protiv tvog resenja, mada nije totalno resenje, ali hajde da se nadamo da moze da ucini cudo...
Ali imas onda problem sa ustanovama i zakonom koji je cini mi se tada vecina podrzala...
 
Оног павијана што пуца по становима закатанчити на дуги низ година.

- није чувао властито дете

- носи и користи ватрено оружје

- покушај убиства са последицом тешког рањавања

- изазивање опште опасности

- траумирање малолетника

- - - - - - - - - -

Jesam li ja na drogama ili nisam...
Zar nije uveden zakon gde roditelj ne sme da udari dete i da je odgovornost komsija, krivicna takodje, ako cuje nasilje a ne prijavi...
Mislim nije da ja sad imam nesto mnogo protiv tvog resenja, mada nije totalno resenje, ali hajde da se nadamo da moze da ucini cudo...
Ali imas onda problem sa ustanovama i zakonom koji je cini mi se tada vecina podrzala...

Види, држава се НИКАДА али НИКАДА неће умешати у моју породицу. Јасно?
 
Mislim da hoce, ali svejedno imas moju podrsku za stav cuvanja dece i pod nadzorom u ova gladijatorska vremena...
To sam ja mogao da se od 5te godine igram po ceo dan u dvoristu koje je zajednicko za 8 zgrada i gde se igramo svi, od 4 do 22 godine..
Tu podrazumevam fudbal, svasta nesto , tenis (ne stoni nego onaj malo veci).
Ali te dece a ni tih roditelja vise nema...
Ne znam u oazi, onom skupu zgrada na zvezdari da li se u dvoristu javlja moderna psihoza ili su deca kao nekad...oni su sa portirom prema spolja, a iznutra ogradjen park...

- - - - - - - - - -

Kad malo bolje porazmislim, ja se nijednom nisam potukao u svom dvoristu....jer nikad nije bilo ni sanse da dodje blizu toga, a kamoli do toga..
Jesu bile dve ili mozda malo vise svadja, ne mojih , nego izmedju dva najbolja fudbalera, ali to su te svadje..
 

Back
Top