Zbog čega neke džamije imaju više minareta (munara)?

pa izvoli onda objasni kakva tela, a ne zaboravi čisto da te potsetim ni apostoli nisu znali a ni pavle.
Онакво тијело какво је Христос имао послије Свог васкрсења. Непропадљиво тијело. И материјално и духовно.

"20. *Међутим, наше живљење је на небесима, откуда очекујемо и Спаситеља Господа Исуса Христа, [*Еф 2, 6; Кол 3, 1; Јев 12, 22.]
21. *Који ће преобразити наше понижено тијело, тако да буде саобразно тијелу славе његове, по сили којом Он може све учинити и себи покорити.
" (Филипљанима 3:20-21).

"Јер треба ово распадљиво да се обуче у нераспадљивост, и *ово смртно да се обуче у бесмртност." (1 Коринћанима 15:53).
 
Онакво тијело какво је Христос имао послије Свог васкрсења. Непропадљиво тијело. И материјално и духовно.

"20. *Међутим, наше живљење је на небесима, откуда очекујемо и Спаситеља Господа Исуса Христа, [*Еф 2, 6; Кол 3, 1; Јев 12, 22.]
21. *Који ће преобразити наше понижено тијело, тако да буде саобразно тијелу славе његове, по сили којом Он може све учинити и себи покорити.
" (Филипљанима 3:20-21).

"Јер треба ово распадљиво да се обуче у нераспадљивост, и *ово смртно да се обуче у бесмртност." (1 Коринћанима 15:53).
pa nije mogao učenicima da se pokaže kao duh već u vidljivom telu da bi poverovali iako im je otkrio sve tajne carstva a narodu kroz priče. to je duhovno telo nije materijalno, Isus kao bog materijalizuje telo radi potvrde da je živ. jel bi ti verovao da čuješ glas a ne vidiš, ne bi a možda i bi sa dozom sumnje, zato ona priča o tomi. i šta bi to značilo da je bog promenio svoj izgled koji je duh kako jovan reče. a naš ljudski um ne može da prepozna dok ne vidi materijalno, e zato je tako prikazano. šta će ti telo u duhovnom svetu, možda će to biti samo neka reflektujuća slika da se prepoznamo. a ako ti da bukvalno telo onda mora i da te vrati u materiju. i šta, ponovo iskušenja, duša svesna i seća se nagona pa se rodi ponovo neki lucifer i sve jovo nanovo.
ma nikako ne pije vodu to tumačenje.
 
pa nije mogao učenicima da se pokaže kao duh već u vidljivom telu da bi poverovali iako im je otkrio sve tajne carstva a narodu kroz priče. to je duhovno telo nije materijalno, Isus kao bog materijalizuje telo radi potvrde da je živ. jel bi ti verovao da čuješ glas a ne vidiš, ne bi a možda i bi sa dozom sumnje, zato ona priča o tomi. i šta bi to značilo da je bog promenio svoj izgled koji je duh kako jovan reče. a naš ljudski um ne može da prepozna dok ne vidi materijalno, e zato je tako prikazano. šta će ti telo u duhovnom svetu, možda će to biti samo neka reflektujuća slika da se prepoznamo. a ako ti da bukvalno telo onda mora i da te vrati u materiju. i šta, ponovo iskušenja, duša svesna i seća se nagona pa se rodi ponovo neki lucifer i sve jovo nanovo.
ma nikako ne pije vodu to tumačenje.
Причаш као Јеховини свједоци сад. Они вјерују да је Исус васкрсао у нематеријалном тијелу. Али није тако. Ево шта каже Библија:
"Затим рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди невјеран него вјеран." (Јован 10:27).
Христово тијело послије васкрсења је итекако било материјално док Га је Тома могао дотакнути.
 
pošteno mi levi (jarčevi) uzimamo levu a vi desni bogobojažljivi desnu. nemere drukčije
Шта ћеш лево, ниси ваљда комуњара?

О''ш са оваквим транс-жентурачама да кохабитујеш у вечности?

hqdefault.jpg
 
Причаш као Јеховини свједоци сад. Они вјерују да је Исус васкрсао у нематеријалном тијелу. Али није тако. Ево шта каже Библија:
"Затим рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди невјеран него вјеран." (Јован 10:27).
Христово тијело послије васкрсења је итекако било материјално док Га је Тома могао дотакнути.
pa malopre sam ti objasnio zašto, ali ti nikako da kažeš a gde ćeš to biti sa materijalnim telom?
pusti ti js oni veruju da će saditi uljanu repicu a to sa nematerijom ne mogu
 
brt na šta se ti pališ
Па то је њена (тј. његова прича)... његову причу о '' 99% симболичној'' библији си прогуто

Тај те димон избургијо, видиш да је зло и наопако, чак и мало кад ти се спочита...

Лилит много гадно уме да тумачи Библију, многе је мужијаке навато на ''уживање масонско''
 
pa izvoli onda objasni kakva tela, a ne zaboravi čisto da te potsetim ni apostoli nisu znali a ni pavle.
Преображена тела...

У тим духовним телима је другачије искуство него у овом, зато Павле није скроз сигуран са чиме (којим телом) је био тамо одакле нема назад вамо у исто тело...
 
На Земљи. Биће преображење природе. Ево како је у виђењу то откривено преподобном Григорију:
"После тога се успесмо на некакву веома високу гору, са великим трудом. Тада ми рече онај светлоносни човек, да управим поглед према Истоку. Тамо видех неко друго поље, необухватно и страшно, које се блистало као злато. Када га угледах, срце ми се напуни неизрециве радости. Угледах потом као какав град, диван и широк, од чије лепоте и чуда сам био изван себе. Неколико сати сам стајао као заборављен. Стојећи тако на врху те планине и дивећи се свему што сам ту видео, упитах свога вођу: Господине, какав је ово град тако широк и страшан и чудесан за виђење моје, од кога се ум мој занео? Он ми на то одговори: ово је вишњи Јерусалим, који је нерукотворен. Тако је бескрајан, као свод небески. Устројен је у ширину и дужину, не од смоле нити од камена мермера, нити од дрвета и стакла. Није он као ваше земаљске и трулежне ствари. И сам видиш како је све у њему чисто и сјајно као злато. А створен је од дванаест каменова.

Угледах га, и чудесно изгледаше, беше такав, каквог очи човечје нису виделе, нити су уши чуле, нити на ум човечији дође, чак ни анђелски ум није у стању да га схвати и обухвати. Чинило ми се да је висок град, не мање од три стотине лаката, па и много више. Имађаше дванаест врата, широких и тврдо затворених. Сва врата беху између себе једнака, и направљена од по дванаест камених блокова, чистих и сјајних као светлост сунца.
(...)

Господ опет стаде на земљу, засађену прекрасним воћкама и мноштвом другог дивног и прекрасног дрвећа, кога се човек не може нагледати. Ја упитах мога анђела водича: како ће бити Царство Божје и да ли може бити нешто лепше од овога? На ово питање анђео ми одговори: не знаш шта говориш! Ето, то је земља мира о којој Господ говори у своме Јеванђељу: „Блажени су кротки јер ће наследити земљу“. А небеско Царство, које није могуће описати и исказати, много је лепше.

Господ поново погледа на земљу, а она се у тај час покри свакојаким зеленилом и красотом, којој сам се у чуду дивио.


Потом по свој земљи потекоше две велике реке. Једна је била напуњена чистим и слатким медом, а друга млеком, и млеко се не помеша са медом. Реке су текле на све стране и напајале корења од дрвећа. После тога видех како пролећу птице, небеске, лепе и свакојаке врсте, које је немогуће описати. Напунише сав врт и почеше да певају чудним гласовима, да их се никада наслушати не би могао. И није могуће исказати лепоту њихових песама, које су се до неба уздизале.

После тога стаде Господ на висину небеску, одакле су силазили анђели и мноштво Сила небеских, које су носиле са собом велики Град, Нови Јерусалим, коме је творац сам Бог, у Светој Тројици прослављени. И наместише Град на Исток, по средини је био рај Едемски, а унаоколо свети анђели Божји. Врата на том Граду светлела су се као сунце.
"
 
На Земљи. Биће преображење природе.
pusti ti vizije i jezikilj i jovan svašta nešto viđali.

znači ti veruješ da će biti putovanja, umreš, ode duša na nebo, dobije telo i vraća se nazad i tu provodi večnost.
i šta ćemo raditi, naučavati bibliju , saditi repu... u večnosti. ok poštujem verovanje, ali ovo je u domenu sci fi filma. nisam znao da razlika između hrišćanstva i hinduizma je u broju reinkarnacija. 👍
uvek se nešto novo čuje
 
Па то је њена (тј. његова прича)... његову причу о '' 99% симболичној'' библији си прогуто

Тај те димон избургијо, видиш да је зло и наопако, чак и мало кад ти се спочита...

Лилит много гадно уме да тумачи Библију, многе је мужијаке навато на ''уживање масонско''
ne znam što veruješ u lilit, bolje u rusalke
 
ne znam što veruješ u lilit, bolje u rusalke
Исти демон, друго село...

Ти си сам верник у ''Лилит'' а ни појма немаш да њена тумачења о ''неинцестном КАјину'' фураш...

Лилит ти је главни демон блуда код сатаниста, он тумачи Библију код сатаниста, све контра од наших чистунаца и светитеља и светитељки у Православљу...

Тумачења демона а не људи негујеш тим симболизмом, демону су ту ''маме'' и ''тате'' у исто време тамо... ултра гадан лџбт
 
Преображена тела...

У тим духовним телима је другачије искуство него у овом, зато Павле није скроз сигуран са чиме (којим телом) је био тамо одакле нема назад вамо у исто тело...
Isus je imao preobraženje pa nije bukvalno vaskrsao onako kako verujete nego se obukao u svetlost.
vaskrsenje je proces kao priroda što svake godine vaskrsava.
osim toga šta će duhovno telo ponovo na materijalnu zemlju ili če i zemlja biti u duhovnom telu ?
 
Исти демон, друго село...

Ти си сам верник у ''Лилит'' а ни појма немаш да њена тумачења о ''неинцестном КАјину'' фураш...

Лилит ти је главни демон блуда код сатаниста, он тумачи Библију код сатаниста, све контра од наших чистунаца и светитеља и светитељки у Православљу...

Тумачења демона а не људи негујеш тим симболизмом, демону су ту ''маме'' и ''тате'' у исто време тамо... ултра гадан лџбт
man se popovskih priča i zastrašivanjja, podsećaju me na one seoske priče o vešticama, samo ovi umesto veštica uguraju ti u vugla demone
 
pusti ti vizije i jezikilj i jovan svašta nešto viđali.

znači ti veruješ da će biti putovanja, umreš, ode duša na nebo, dobije telo i vraća se nazad i tu provodi večnost.
i šta ćemo raditi, naučavati bibliju , saditi repu... u večnosti. ok poštujem verovanje, ali ovo je u domenu sci fi filma. nisam znao da razlika između hrišćanstva i hinduizma je u broju reinkarnacija. 👍
uvek se nešto novo čuje
Какве реинкарнације видиш?
 
Isus je imao preobraženje pa nije bukvalno vaskrsao onako kako verujete nego se obukao u svetlost.
Исус се делимично преобразио на Тавору, а потпуно по Васкрсењу... То је тек Јован Богослов видо и разумео, јер то није за приземне значајно да знају

Исто тако и тело Му је било слично, а не исто - пре и после Васкрсења, не по природи, већ по Духу нестрадалности, јер после страдања и васкрсења, не може тело Христово више да страда ко пре...

То је догматика Тела Христовог, јако је тешка за медиокритете и непокајане да схвате, и лако се греши ако ниси добро сконто ''пре и после Васкрсења'' разлике у својствима почетне страдалности Тела на Крсту и стечене нестрадалности након Васкрсења...

vaskrsenje je proces kao priroda što svake godine vaskrsava.
osim toga šta će duhovno telo ponovo na materijalnu zemlju ili če i zemlja biti u duhovnom telu ?
Ово... у Духу ће бити свако тело кад се све поправи, нема више дивљања

Зато и постоји духовно тело...
 

Back
Top