Zbog čega neke džamije imaju više minareta (munara)?

a šta je kad duša ode u novo telo kako se to zove?
Није то ново тело, већ слично том што сад имаш+преображено...

Ући ћеш опет у то твоје тело, после своје смрти и Општег Васкрсења али у мери духа ће бити преображено... нећеш личити на себе ако будеш мрео прљав, већ само бледа сенка сличан оригиналу...

Зато ако си много белајио, бићеш ружњикав и црн ко хиндуси, а ако будеш добар, бићеш леп ко мој аватар...
 
Исус се делимично преобразио на Тавору, а потпуно по Васкрсењу... То је тек Јован Богослов видо и разумео, јер то није за приземне значајно да знају

Исто тако и тело Му је било слично, а не исто - пре и после Васкрсења, не по природи, већ по Духу нестрадалности, јер после страдања и васкрсења, не може тело Христово више да страда ко пре...

То је догматика Тела Христовог, јако је тешка за медиокритете и непокајане да схвате, и лако се греши ако ниси добро сконто ''пре и после Васкрсења'' разлике у својствима почетне страдалности Тела на Крсту и стечене нестрадалности након Васкрсења...


Ово... у Духу ће бити свако тело кад се све поправи, нема више дивљања

Зато и постоји духовно тело...
jel znaš da kad vređaš sagovornika tad znači da se nema argumenata i da se to odražava na sopstveni karakter.
ja sam mislio da si ti bogobojažljivi revnosnik a ti klasičan đavoiman :D
 
man se popovskih priča i zastrašivanjja, podsećaju me na one seoske priče o vešticama, samo ovi umesto veštica uguraju ti u vugla demone
Стварно је... не лажем... ниси никад причо (свађо се) са демоном па ни не знаш... опасни су кад уђу у човека или жену, није шала...

Оће и да силују и кољу зубима...
 
Није то ново тело, већ слично том што сад имаш+преображено...

Ући ћеш опет у то твоје тело, после своје смрти и Општег Васкрсења али у мери духа ће бити преображено... нећеш личити на себе ако будеш мрео прљав, већ само бледа сенка сличан оригиналу...

Зато ако си много белајио, бићеш ружњикав и црн ко хиндуси, а ако будеш добар, бићеш леп ко мој аватар...
skuplja će bog prah pa apdejtovati?
 
jel znaš da kad vređaš sagovornika tad znači da se nema argumenata i da se to odražava na sopstveni karakter.
ja sam mislio da si ti bogobojažljivi revnosnik a ti klasičan đavoiman :D
Нисам брате...

То вређање је да би се трго... паметан си ти, ал не за ове теме... у овим си кеса... (нећу да ставим смајли да би се увредио)
 
Нисам брате...

То вређање је да би се трго... паметан си ти, ал не за ове теме... у овим си кеса... (нећу да ставим смајли да би се увредио)
ne nego tvoja glava još je zarobljena pa ne može da shvati da ima i drugih pogleda na predmetnu temu.
ja ne kažem da si šupak mediokriteta zato što veruješ tako kako veruješ več se ne slažem sa takvim pogledom ali ne mogu biti sirovina i nametati moje gledište kao ispravno a sve drugo je jeretičko ili sotonsko. to rade protestanti i poneki zatucani pravoslavci.
evo ti maki primer.klinja za tebe a može da te vaspitava osnovnoj kulturi.on tera svoja ja svoje i u dosta slučajeva se slažemo, tamo gde se ne slažemo diskutujemo, samo da smanji šta je ko rekao o ...
čak sam mu i temu otvorio o svetim ocima al nešto nije bio zainteresovan pa mi čudan taj slučaj.
uči se od njega
 
Zilot nekad izgleda kao pravoslavni robivek bez uvrede Zilote.
Па мора некад...

Неке док не извређаш бруталном истином, неће да схвате бесмисленост истог вређања насумице, без аргумената, и поред почетног гутања кнедле...

са битангама, не иде култура, они уче кроз ударце и муку, а не кроз интелект нестрадално
 
Па мора некад...

Неке док не извређаш бруталном истином, неће да схвате бесмисленост истог вређања насумице, без аргумената, и поред почетног гутања кнедле...

са битангама, не иде култура, они уче кроз ударце и муку, а не кроз интелект нестрадално
Непотребно се дижу тензије тако. Писао сам ти једном давно кад сам тек постао модератор да смањиш такав приступ. У реду је не слажеш се са нечијим ставовима али не требаш омаловажавати некога због неслагања. Из свог искуства ово причам јер су ми оштре расправе са форума почеле имати утицај на стварни живот гдје сам постајао нетолерантнији према другим људима.
 
Zilot nekad izgleda kao pravoslavni robivek bez uvrede Zilote.


Jevrejske sekte u Isusovo doba​


U Isusovo doba delovalo je sledećih pet sekti: sadukeji, fariseji, eseni, ziloti i samarijanci.

  1. Ziloti
Nije isključeno da su ziloti ili galilejci, sledbenici Jude Galilejca, jedno ekstremno krilo esena, jer su u isposništvu i skromnom životu sledili njihov put. Oni su još više od samih esena zagovarali rad na ostvarenju predskazanja o skorom dolasku Dana spasenja. Ovi ziloti su isti oni koji su šeste ili sedme godine p.n.e. digli pobunu i otkazali poslušnost sirijskom vladaru Kvirinu koji je izdao nalog za popis stanovništva po kome su se Jevreji trebali izjašnjavati kao carski podanici. Ovi su to odlučno odbili i to shvatili kao uvredu i poniženje. U ovoj pobuni poginuo je i sam Juda Galilejac, njegovi sinovi i cela porodica.
 
ne nego tvoja glava još je zarobljena pa ne može da shvati da ima i drugih pogleda na predmetnu temu.
Другачијих и неистинитих

ja ne kažem da si šupak mediokriteta zato što veruješ tako kako veruješ več se ne slažem sa takvim pogledom ali ne mogu biti sirovina i nametati moje gledište kao ispravno a sve drugo je jeretičko ili sotonsko. to rade protestanti i poneki zatucani pravoslavci.
релативизујеш јер си кмеза... сам пљујеш на сва звона, а кад попијеш контру, онда држиш предавање о моралу


evo ti maki primer.klinja za tebe a može da te vaspitava osnovnoj kulturi.on tera svoja ja svoje i u dosta slučajeva se slažemo, tamo gde se ne slažemo diskutujemo, samo da smanji šta je ko rekao o ...
Није тешко бити ''културан'' кад чешеш уши себи и другима...

Пробај да исправиш неку заблуду код ближњег, па да видиш колико је стварно културан
čak sam mu i temu otvorio o svetim ocima al nešto nije bio zainteresovan pa mi čudan taj slučaj.
uči se od njega
Не могу од клинца неофита да се учим, који не уме да углави своје римокатоличке скриптице у каноне без силовања мозга, свог и својих ''слушалаца''...

То и теби саветујем, боље учи од светих отаца, а не од медиокритета духа схоластике који ти се чине прихватљивијим а не прихватљивим у целости...

Додуше код тебе нема жара за поимање истине, па је саветовање да је целу прихватиш губљење времена, ниси духа Божијег
 
Непотребно се дижу тензије тако. Писао сам ти једном давно кад сам тек постао модератор да смањиш такав приступ. У реду је не слажеш се са нечијим ставовима али не требаш омаловажавати некога због неслагања. Из свог искуства ово причам јер су ми оштре расправе са форума почеле имати утицај на стварни живот гдје сам постајао нетолерантнији према другим људима.
Не држи предавања, ниси компетентан за морал и понашање према аморалнима
 
Не могу од клинца неофита да се учим, који не уме да углави своје римокатоличке скриптице у каноне без силовања мозга, свог и својих ''слушалаца''...
Kad sam se ja ikad pozvao na bilo šta rimokatoličko na forumu?
 
Непотребно се дижу тензије тако. Писао сам ти једном давно кад сам тек постао модератор да смањиш такав приступ. У реду је не слажеш се са нечијим ставовима али не требаш омаловажавати некога због неслагања. Из свог искуства ово причам јер су ми оштре расправе са форума почеле имати утицај на стварни живот гдје сам постајао нетолерантнији према другим људима.
moraš okrenuti drugi obraz kako Isus reče. a naš svetac Pavle ne branimo se svojim zlom od zla. znači smirenje. zato sekte osvajaju mlade ne što imaju smirenje nego nisu odbojni dok te ne uvuku.
crkvi nisu neprijatelji sekte već oni koji se pozivaju na nju sa uličarskim vokabularom i busanjem u pravoslavne grudi.
 
Другачијих и неистинитих


релативизујеш јер си кмеза... сам пљујеш на сва звона, а кад попијеш контру, онда држиш предавање о моралу



Није тешко бити ''културан'' кад чешеш уши себи и другима...

Пробај да исправиш неку заблуду код ближњег, па да видиш колико је стварно културан

Не могу од клинца неофита да се учим, који не уме да углави своје римокатоличке скриптице у каноне без силовања мозга, свог и својих ''слушалаца''...

То и теби саветујем, боље учи од светих отаца, а не од медиокритета духа схоластике који ти се чине прихватљивијим а не прихватљивим у целости...

Додуше код тебе нема жара за поимање истине, па је саветовање да је целу прихватиш губљење времена, ниси духа Божијег
jel treba svakom ponaosob da kažem da sam ja samo deklarativno hrišćanin i to godinama.
nek se otvori tema oglasna tabla i svako nek napiše u šta veruje zašto veruje i kako veruje.
za mene sz je čista mitologija, nz ipak ima neku širu dimenziju i korisnih poruka i pouka.
spc poštujem i poštovaću jer je to deo mog naroda. kroz vekove vere su se smenjivale, sada mi živimo u eri na ovom mestu u kojem je dominantno hrišćanstvo. a narod uvek isti, nosi sa sobom kulturu i običaje od pamtiveka i tu talibanija ne pomaže. samo pišaš uz vetar.
jel ti sad jasnije, pa eto nazovi me i aspidinim porodom a mene zbog toga zabole ćuna. kontaš :D
 

Back
Top