Zasto Bog voli vise drugog sina od prvog?

s obzirom da smo utvrdili da si lik iz mašte tvoja tvrdnja da ljudi maštaju a Bog ne ukazuje da te nije stvorio Bog nego ljudi... :p
razumeo sam ja tebe odlicno da se pitas ko je napisao knjigu Postanja gde sam ja glavni lik

ajde zamisli da nema te knjige, jer mastas, a jel bi mogao ti da je napises da je kojim slucajem nema? - mislim samo na ta pocetna poglevlja, nebo zemlja, o adamu evi itd. 7 dana, 6 Stvaranja

razumeo sam ja tebe odlicno da se pitas ko je napisao knjigu Postanja gde sam ja glavni lik

ajde zamisli da nema te knjige, jer mastas, a jel bi mogao ti da je napises da je kojim slucajem nema? - mislim samo na ta pocetna poglevlja, nebo zemlja, o adamu evi itd. 7 dana, 6 Stvaranja
To je tvorac ovog sveta Satana tj. Jahve diktirao Enohu tu knjigu a posle Mojsije prisvojio :p

Bog je napravio Adama koji mu je bio prvi sin, proterao ga je iz raj,nikad mu nije oprostio, nije cak ni sa adamovom decom tj svojim unucima imao kontakt.
Medjutim svog drugog sina Isusa je obozavao, da ga vaskrasao, i danas je Isus odmah pored Boga, a Adamu nikada nije oprostio za prevaru ?
Zasto ?
:think:
Adam i Isus su braca samo po ocu ?
Pre Adama su stvoreni "muško i žensko".
A onda je Adam napravljen , pa od njegovog rebra "čovečica".
Dve različite stvari - u prvom slučaju je u pitanju stvaranje, a u drugom pravljenje od stvorenih bića.

kako ja to shvatam sinovi Božji u Starom Zavetu su sinovi vanzemaljca po imenu El u našem prevodu Višnji...Jehova ili Jahve je Elov sin koji je dobio Jakova i njegove potomke na upravljanje. Isus sa tom pričom nema veze osim što je tu priču učio po verskim školama Esena tokom svog obrazovanja. Isus it je jevrejski Sokrat koji je hteo da bude Mesija a postao je Bog za većinu svojih sledbenika a arhanđel Mihajlo za JS....A Adam je književni lik.

Ponovljeni zakon 32,8Kad je Višnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova:
Ponovljeni zakon 32,9tad Jahvu njegov narod zapade, Jakov bi njegova baština.
Isus nije bio Esen.
On se obrazovao u Egiptu.

Problem je što nije ubijen.
To je bio ezoterijski ritual, gde se simbolično imitirala smrt i vaskrsenje Ozirisa.
zašto Isus nije imao ženu kao Oziris? Katari su naprimer verovali da treba živeti u celibatu i ne praviti decu...seks je vezan sa materjalnim svetom iz koga žele da pobegnu a pravljenje dece znači zarobljavanje novih duša u ovom zlom materjalnom svetu...

To je tvorac ovog sveta Satana
aha! ako je postanje izmisljeno, zasto ga ti onda izvrces? cuo si za nekog satanu, i sad ti je on tvorac/kreator? samo se glupiras, ovaj te zezno, pazi kako on masta
Ko kaže da nije imao ženu?
kako vam ne dosadi lupetanje?
Svakako nije sam rodio svoju decu, a imao ih je nekoliko.
ovo cak nije ni za teorije zavera, osim za one najnize rugace

sve bih vas ja pocistio sa foruma

Bog je napravio Adama koji mu je bio prvi sin, proterao ga je iz raj,nikad mu nije oprostio, nije cak ni sa adamovom decom tj svojim unucima imao kontakt.
Medjutim svog drugog sina Isusa je obozavao, da ga vaskrasao, i danas je Isus odmah pored Boga, a Adamu nikada nije oprostio za prevaru ?
Zasto ?
:think:
Adam i Isus su braca samo po ocu ?
Pogledajte prilog 1543373
Pogledajte prilog 1543374
Taj koji je stvorio Adama je licno Isus.
Bog je naravno oprostio Adamu.
Sa njegovim sinovima je imao kontakt, vidimo da su svi sluzili Bogu.
Isus je zauzeo mesto Adama i postao sin mesto njega.
Nije on biloski sin nekoga.
Tu gde je Adam pao Isus je nastavio i omoguvio nam put spasenja.

Taj koji je stvorio Adama je licno Isus.
Isus tad nije ni bio rodjen.
Bog je naravno oprostio Adamu.
Stvarno?
Kad se vratio u Edenski vrt?
Sa njegovim sinovima je imao kontakt, vidimo da su svi sluzili Bogu.
Pitanje je kom?
Isus je zauzeo mesto Adama i postao sin mesto njega.
Adam nije Božji sin, pa po tebi nije ni Isus.
Nije on biloski sin nekoga.
Marija mu je majka, pa je njen biološki sin.
Tu gde je Adam pao Isus je nastavio i omoguvio nam put spasenja.
Na koji način nas je spasao?

Isus tad nije ni bio rodjen.

Stvarno?
Kad se vratio u Edenski vrt?

Pitanje je kom?

Adam nije Božji sin, pa po tebi nije ni Isus.

Marija mu je majka, pa je njen biološki sin.

Na koji način nas je spasao?
Pa ti jos uvek ne poznajes hriscanstvo??

Isus je stvorio ovaj svet i Adama.

Da.
Bog svima prasta koji se Kaju i ostavljaju.
U eden se vracamo svi zajedno istog dana na kraju.

Avelju, Kainu, Situ i ostalima.
Svakoga dana su mogli da dodju pred Edem.

Adam je Bozji sin.
Pokazuje ti Lukin opis rodoslovlja.
Isus je mesto Adama postao Bozji sin.

Isus nema ni majke bi oca kaze apostol Pavle.
A Sam Isus kaze ja sam pre Avrama.
A Jovan kaze on je stvorio svet.
Isus se samo utelovio kroz Mariju da bi zauzeo mesto Adama i odveo nas u Eden.
Adam nas je izveo uz Edema, drugi Adam Isus nas vraca.

Platio je za nas nesto sto mi ne mozemo.
Drugu smrt.

Ako zelis da ti dam biblijske casove i da ti sve ovo pokazem kroz bibliju.
500 dinara sat vremena inace je 1000.
Mozemo na viber i wotzap.

Pa ti jos uvek ne poznajes hriscanstvo??

Isus je stvorio ovaj svet i Adama.

Da.
Bog svima prasta koji se Kaju i ostavljaju.
U eden se vracamo svi zajedno istog dana na kraju.

Avelju, Kainu, Situ i ostalima.
Svakoga dana su mogli da dodju pred Edem.

Adam je Bozji sin.
Pokazuje ti Lukin opis rodoslovlja.
Isus je mesto Adama postao Bozji sin.

Isus nema ni majke bi oca kaze apostol Pavle.
A Sam Isus kaze ja sam pre Avrama.
A Jovan kaze on je stvorio svet.
Isus se samo utelovio kroz Mariju da bi zauzeo mesto Adama i odveo nas u Eden.
Adam nas je izveo uz Edema, drugi Adam Isus nas vraca.

Platio je za nas nesto sto mi ne mozemo.
Drugu smrt.

Ako zelis da ti dam biblijske casove i da ti sve ovo pokazem kroz bibliju.
500 dinara sat vremena inace je 1000.
Mozemo na viber i wotzap.
To su Isusijanski fundamentalistički postulati Adventista.
Kad neko kaže: "Naš Gospod Isus je stvarao svet..." ne bih da čitam dalje.
Bavim se istorijom, a ne bajkama.

da je imao zenu i decu? ajde ne izmisljaj
U necenzurisanoj verziji Jevandjelja po Marku, kaže se da su izvedeni Isus i Isus Baraba.
Onda je drugi Isus izbačen i ostalo je samo Isus i Baraba.
Baraba nije nikakvo ime, kao što se pokušava prikazati, već su to dve reči: "Bar Aba", koje znače "Sin Oca".
Dakle, u originalu piše da su izvedeni Isus i Isus sin oca.
To može biti samo njegov sin i to najstariji, koji je imao isto ime, jer se ovde radilo o pitanju Kralja Judeje, a to pravo se prenosi sa oca na najstarijeg sina.
Normalno da je narod (isusovi sledbenici) tražio da se oslobodi sin, jer na njemu ostaje kraljevska loza.

teletabis56

to "bar" se dodaje svima, na primer bar - kohba, ustanik
"abba" je ucitelj, znaci moguce je da bio sin nekog ucitelja
kod rusa je srednje, ili ocevo ime, isto svima se dodaje, samo je kod nas dodatkom ic postalo prezime, kao mali od tog oca

isus. juda, isto cesta imena, moguce je da obojica imaju isto ime, kao sto imamo 2 jude, samo je 1 bio izdajnik, a od drugog kazu poslanica na kraju biblije

dakle. mnogo si ti iskonstruisao, cak nije ni za teorije zaverra to "necenzurisano"

teletabis56

to "bar" se dodaje svima, na primer bar - kohba, ustanik
"abba" je ucitelj, znaci moguce je da bio sin nekog ucitelja
kod rusa je srednje, ili ocevo ime, isto svima se dodaje, samo je kod nas dodatkom ic postalo prezime, kao mali od tog oca

isus. juda, isto cesta imena, moguce je da obojica imaju isto ime, kao sto imamo 2 jude, samo je 1 bio izdajnik, a od drugog kazu poslanica na kraju biblije

dakle. mnogo si ti iskonstruisao, cak nije ni za teorije zaverra to "necenzurisano"
https://sh.wikipedia.org/wiki/Tajno_Evanđelje_po_Marku

http://siont.net/u-hristu/propovedi/hovan_baraba.php
"BARABA, na jevrejskom BAR-ABBAS znači "sin očev"."

"BARABA, na jevrejskom BAR-ABBAS znači "sin očev"."
okey, a ja sam rekao ucitelj, ravi, moja greska? priznajem, u redu, abba je otac, ali je sustina u BAR - SIN ovoga ili onoga, a za tog razbojnika se nije znalo ko mu je caca, pa su samo dodali sin nekog cace, oca [ime oca nepoznato], i odatle baraba, mogli su da kazu kopile

znaci oni su mnogima ispred imena stavljali to BAR, a iza ime, dok za ovog nisu znali ime, ko mu je otac, pa su morali da stave samo ABBA
i onda sam ti naveo primer ustanika BAR KOHBE, SIN KOHBE, znaci njemu su znali ime oca

okey, a ja sam rekao ucitelj, ravi, moja greska? priznajem, u redu, abba je otac, ali je sustina u BAR - SIN ovoga ili onoga, a za tog razbojnika se nije znalo ko mu je caca, pa su samo dodali sin nekog cace, oca [ime oca nepoznato], i odatle baraba, mogli su da kazu kopile

znaci oni su mnogima ispred imena stavljali to BAR, a iza ime, dok za ovog nisu znali ime, ko mu je otac, pa su morali da stave samo ABBA
i onda sam ti naveo primer ustanika BAR KOHBE, SIN KOHBE, znaci njemu su znali ime oca
Pa i ovde u originalu piše Isus i Isus bar aba (Isus sin oca, prvonavedenog Isusa).
Pošto je cela priča predstavljena kao zahtev Isusa da bude Car Judeje, onda se razmišlja u tom smislu.
Normalno je da narod (Isusovi sledbenici) bira njegovog sina, jer na mladjem ostaje kraljevska loza.

Baraba nije nikakv razbojnik:
"Ali narod sav povika govoreći: uzmi ovoga, a pusti nam Barabu;
Koji bijaše bačen u tamnicu za nekakvu bunu učinjenu u gradu i za krv."

Razbojnici ne prave nikakve bune, ali bi zato do komešanja došlo ako bi se pojavio neko ko iskazuje pretenzije na vlast u Judeji i time ugrožava postojeću vlast (prvenstveno Iroda).

Back