Zasto i sta?

ne postoji "ziveti sam", lazes sebe. Preispitaj se zasto.
Nisam na talasnoj duzini zemljana, pa bih da se ubijem
Prekini vise sa tim-da se ubijem! Mlad si-mozes da mi budes dete,ja imam 45 godina
i zivim sa svojom zenom vec 23 godine-koliko ti imas sada.
Nadji neki posao,potrudise da pronadjes ljubav neku,prema nekoj osobi ili bilo cemu
sto te ispunjava....
Svet je takav kakav je,ne mozes da ga promenis,ali mozes promeniti sebe i svoju
okolinu...
 
Prekini vise sa tim-da se ubijem! Mlad si-mozes da mi budes dete,ja imam 45 godina
i zivim sa svojom zenom vec 23 godine-koliko ti imas sada.
Nadji neki posao,potrudise da pronadjes ljubav neku,prema nekoj osobi ili bilo cemu
sto te ispunjava....
Svet je takav kakav je,ne mozes da ga promenis,ali mozes promeniti sebe i svoju
okolinu...
pasivan sam po prirodi, imam granicni poremecaj licnosti, evo malopre sam utvrdio u lazi posto sam naizad otisao tamo (po pozivu)
jej @Black_star jel si zadovoljan sad?
ja ne mogu bas da kazem da i ja jesam :/
:P
 
pasivan sam po prirodi, imam granicni poremecaj licnosti, evo malopre sam utvrdio u lazi posto sam naizad otisao tamo (po pozivu)
jej @Black_star jel si zadovoljan sad?
ja ne mogu bas da kazem da i ja jesam :/
:P
prosto ne znas sta ces od sebe, to su ti i mnogi ovde govorili, samo sad imas to lepo napisano. :p
sve sto je potrebno je da ce proci odredjeno vreme dok ne shvatis da je zivot ipak u tvojim rukama.
narodi kolektivizma, kakvi su i srbi, smatraju da sreca treba non-stop da ih opsluzuje, kao da su se maltene verski pretplatili na nju.
naravno, i tu grese, i ni tu nije poenta. ;) cim im zafali ista, smatraju da im neke magijske sile rade o glavi... :lol:
narodi individualizma, npr. amerikanci, jos u svom ustavu imaju zagarantovana prava na slobodu, pravo na zivot, ali i potragu za srecom...
Pazi: POTRAGA ZA SRECOM.... :) To znaci da ona nije zagarantovana od samog starta do vecnosti, a bez da si qrtzem mrdnuo i za sta u zivotu. ;)
Mada, iz tvoje prizme gledista, kontam da mislis da i ne moras jer ti je bar oblik srece, onako kako je licno osecas, potaman, te ti je mrsko cimati se. :cool:
Svejedno, okrenuces se barem jednom makar oko sopstvene ose, cisto da osetis znacaj dinamike i bilo kakve korelacije u dostizanju srece...
To ce doci, na to mesto...A potom cemo ponovo pricati. ;) Aloha! :cool:
 
Sta te muci ali stvarno i pusti dijagnoze,oni bi svakome dali dijagnozu....
ne znam kako da se posvetim necemu cistome, dostajanstvenom, i da mu pristupim dostojanstveno danas. Imam interes, ideju, ali ta ideja, u odnosu na stanje sveta, zahteva da se podela materijalnih dobara podrazumeva u najvecoj slobodi i miru, isto kao sto svi, bez diskriminacije, dobijaju suncevu toplotu, seme od plodova, koji dalje daju jos semena, i sve ono sto se moze primetiti u prirodi sto je prirodno i dobro
 
Ovo je za psihologija forum al aj, kad ste se već raspričali...
Filozofija je u ovoj sfeti izričita. Prosto postoje ljudi slabog psihickog sustava, nestabilna psiha...ali medicina je uznapredovala, treba se lečiti..na kraju krajeva, nije sramota obilaziti psihijatra redovno...XXI je vek..sramota je dozvoliti sebi da padneš iako postoje terapije za hod uzdignute glave kroz život..
 
Ovo je za psihologija forum al aj, kad ste se već raspričali...
Filozofija je u ovoj sfeti izričita. Prosto postoje ljudi slabog psihickog sustava, nestabilna psiha...ali medicina je uznapredovala, treba se lečiti..na kraju krajeva, nije sramota obilaziti psihijatra redovno...XXI je vek..sramota je dozvoliti sebi da padneš iako postoje terapije za hod uzdignute glave kroz život..
Pa daj, jos jedna si u redu koja ponavlja napamet naucen stav koje cujem na desetine kroz jednu nedelju. Bio sam kod psihijatra, sama mi je rekla: "ako si vec bio i isprobao sve, sto si se vratio?" - znaci, ne mogu da mi pomognu. Menjam terapije kao carape, videci da mi ni jedna ne pomaze. Meni nije problem psihicka slabost, vec prenadrazenost svetskim ludilom. Molim te ne oduzimaj vaznost od onoga sto se desava ako ne razumes, vec pokusaj da razumes. I jeste, ovo se tice filozofije. Filozofija i jeste vezana za psihu/um, psihologija je vise okrenuta stereotipnim i uobicajenim modelima ponasanja. Filozofija je koriscenje uma van uokvirenih granica. Pa samo malo procesljaj kroz ovu temu i videces da nije "cista psihologija"...
 
Mnogo gruba smrt sa motociklom, vec zamisljam.
Radis, ali u sistemu, a tako si opet povezan sa svima, i kupujes ono sto drugi naprave, ili placas usluge koje ti trebaju. A sigurno si u sistemu, ili gresim? Reci ako gresim.
ili probaj ovako nešto.

https://www.instagram.com/reel/CghEeGtAmaG/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Adrenalin... si živ?

Na tvoj odgovor Barbari moj dodatak od par rečenica, svi smo pod stresom zbog svetskog podizanja napetosti, ali većina je svesna da ne može ništa povodom toga i gura kako zna i ume. Neko nađe svoje ventile. Neko pravi probleme. Neko se izgubi u poslu. Neko se izoluje. Nekog jednostavno zabole..

Naš narod kaže, strpljen spašen.

Promeni doktora. Drugo/treće mišljenje i terapija ti možda nađe neko olakšanje...

Mlad si. Neiskusan. Polako život tek dolazi...proće i ova kriza, kako svetska tako i lična...
 
Poslednja izmena:
Pa daj, jos jedna si u redu koja ponavlja napamet naucen stav koje cujem na desetine kroz jednu nedelju. Bio sam kod psihijatra, sama mi je rekla: "ako si vec bio i isprobao sve, sto si se vratio?" - znaci, ne mogu da mi pomognu. Menjam terapije kao carape, videci da mi ni jedna ne pomaze. Meni nije problem psihicka slabost, vec prenadrazenost svetskim ludilom. Molim te ne oduzimaj vaznost od onoga sto se desava ako ne razumes, vec pokusaj da razumes. I jeste, ovo se tice filozofije. Filozofija i jeste vezana za psihu/um, psihologija je vise okrenuta stereotipnim i uobicajenim modelima ponasanja. Filozofija je koriscenje uma van uokvirenih granica. Pa samo malo procesljaj kroz ovu temu i videces da nije "cista psihologija"...
Pa pazi..psihijatar ti je rekla bas ono sto treba da ti kaze...:lol:
Na tebi je da se potrudis i razmislis zasto je to rekla...po sta si se vratio, po neke nove, jace pilulice?

Vidi..sta mislis, koliko je tek psihijatar prenadrazen slucajevima poput tvog, celokupno svetsko ludilo u nepatvorenom
obliku joj prolazi pred ocima svaki dan...jesi li se zapitao kako je njoj? :D
 
ili probaj ovako nešto.

https://www.instagram.com/reel/CghEeGtAmaG/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Adrenalin... si živ?

Na tvoj odgovor Barbari moj dodatak od par rečenica, svi smo pod stresom zbog svetskog podizanja napetosti, ali većina je svesna da ne može ništa povodom toga i gura kako zna i ume. Neko nađe svoje ventile. Neko pravi probleme. Neko se izgubi u poslu. Neko se izoluje. Nekog jednostavno zabole..

Naš narod kaže, strpljen spašen.

Promeni doktora. Drugo/treće mišljenje i terapija ti možda nađe neko olakšanje...

Mlad si. Neiskusan. Polako život tek dolazi...proće i ova kriza, kako svetska tako i lična...
Ma kakvi, ne mogu vise nista sa visine, pokusao sam par puta (ni jednom nisam skocio/pao u tim pokusajima) i zgadilo mi se zamisljajuci scenarije.
A to svetsko podizanje napetosti ne bi smelo od grupe ljudi sa kojima mi nemamo nista da ima veze. Ali ima jer smo ovce, a oni pastiri. Znaci oni diktiraju sta i kako, a mi jedni drugima (kao sto je juce bio neprijatan splet okolnosti oko odlazenja i dolaska u Lazu Lazarevic) mozemo da idemo na zivce kao da smo svi redom ludaci, a ne samo "neki". Nemoj da mislis da i dalje ne trazim, svi me redom otkace, mogu da mi daju savete kakve mi i ti dajes, pa i oni su ljudi, mogu samo da daju suprotnu perspektivu, nije to nista sveto da me u potpunosti ispuni (a i nema te svetosti koja mi se do sada smilovala, tako da...). Ja znam svoj problem, ali drugi ne razumeju jer nisu samo u pitanju reci, vec nacin zivljenja u porodici u skucenom prostoru, konstantan haos, nesto se desava, ja neizolovan, pare koje mi trebaju da steknem bilo kakvu izolovanost ne mogu da se steknu posteno, vec pokvareno (i radio sam pre, bilo mi je samo gore, pravio sam 2 sendvica sat vremena od psihickog zamora od nacina zivljenja sa monotonoscu poslova koji su mi na izlaganju bili, a kako je vreme prolazilo, samo sam na gore i agresivnije, bolesnije poslove nailazio preko omladinskih zadruga). Ja da se kao nesto tu izborim u sistemu ludila bi znacilo da me zabole za druge. Gde je tu socijalna inteligencija? - nema je. Pa neka sav rad koji radimo ide necemu u korist - meni ne ide, a ni drugima, jer ti kapitalisti i drzava nisu oni kojima vise treba bilo kakva besplatna radna snaga (kad uzmemo u obzir koliko oni benefetiraju od nas u odnosu na nas od njih). Ova demokratija i liberalni kapitalizam su ti samo eufemizmi i maske za moderno robovlasnistvo. Ljudi su i dalje uspavani, pa bih rekao da si i ti u tom fazonu, da ides za talasom i da te boli uvo. Ko kaze da tu ne moze nista da se uradi? Malopre cujem od tebe ili nekog drugog da od mojih misli zavisi realnost, da sam ja taj koji daje smisao stvarima, pa onda prema tome, svako "ja", kao i tvoje "ja" to isto radi, i prema tome, ti si odlucio da tu "nista ne mozes". Ja tebi ne skacem na glavu da to promenis, jer postujem da imas mir u tome sto imas, da li to bilo lose i nekvalitetno po meni ili ne. A to da ce sve proci je mnogo nejasno receno. Zivot treba zivlje ziveti - ali to ne mogu na ovoj planeti. Ljudi nisu probudjeni. Svi se bave nekim trivijalnim glupostima (po mom misljenju), a na delu, iako bi bilo prelako da se stvori sistem gde svako benefitira, niko ne zeli jer su svi inertni, neiskusni, lenji, ne veruju sebi, moral im opao, dali se porocima... (dakle kako sam ja neiskusan? Iskusan sam u tome sto sam se nagledao pokvarenosti, ne menjaju se stvari izlaskom i zalaskom sunca vise puta u toku godine, i kroz vise godina). Resursi su u posedovanju "drzave" i "kapitalizma", a ti ljudi koriste fizicku silu i fizicki obracun preko svinja slabe psihe koju zaposle, ako nesto ne ide kako oni zele, a "dogovor" je isto eufemizam za ucenu u savremenom drustvu. Zna se kako stvari idu, da su tako dobre i lepe, ne bismo se svi ovako napacivali. Ljudi i dalje kao nadrogirani zamisljaju i sanjaju da su na jahtama, da imaju neka kola, da su direktori kompanija, firmi (da drugi rade umesto njih), da imaju neke lepe zene i da imaju odnose sa njima (gadosti), i ostale besmislene gluposti niskih strasti, niskog morala i tako dalje... Ja ne mogu da gledam "sebe" i da se "izolujem" ako mi od istih tih profila licnosti zavisi dobijanje pozajmica resursa koji se dele kao stoki. Nista nece samo proci od sebe dok sedimo na guzicama. A ni ja ne mogu da promenim svet ako taj svet, odnosno te duse koje cine "svet", ispunjuje nesto drugi iznutra. Nadam se da sam dovoljno jasan. Ne mogu da budem miran, a kamo li da se drogiram lekovima da mi tako bude "bolje", ne moze, moze samo da mi tako bude gore - to bi bilo jos dublje tonjenje u blato. Takodje se nadam da vidis bezizlanost moje situacije i problema, odnosno da je vidis, a to je samo samoubistvo i nista drugo.
 
Pa pazi..psihijatar ti je rekla bas ono sto treba da ti kaze...:lol:
Na tebi je da se potrudis i razmislis zasto je to rekla...po sta si se vratio, po neke nove, jace pilulice?

Vidi..sta mislis, koliko je tek psihijatar prenadrazen slucajevima poput tvog, celokupno svetsko ludilo u nepatvorenom
obliku joj prolazi pred ocima svaki dan...jesi li se zapitao kako je njoj? :D
Znam to. Ali zato nisam za sistem i ne ucestvujem u njemu, koliko mi to sposobnosti i kapacitet samoodrzavanja dozvoljavaju. Sav rad u sistemu je besmislen i ne moze da vodi bilo cijem boljitku. Otisao sam kod psihijatra po naredjanim nalozima drugih, da bih vase zelje ispunio. Ja vec znam da niko ovde, na ovoj planeti, ne moze da mi pomogne. Individua i masa su, kad se medjusobno uporede, dva apsurda.
 
Život jeste neka vrsta kruga sa robovlasničkim odnosima. A na kraju svi završe isto, kao prašina. Pa se čovek pita čemu onda trud toliki, što prosto ne bi uživao u životu, a ne da bude roblje za šefa, familiju i ne znam koga.

Ipak moguća je metafizika, transcendentno da se otkrije nakon smrti. To bi bitno izmenilo priču.
 
Život jeste neka vrsta kruga sa robovlasničkim odnosima. A na kraju svi završe isto, kao prašina. Pa se čovek pita čemu onda trud toliki, što prosto ne bi uživao u životu, a ne da bude roblje za šefa, familiju i ne znam koga.

Ipak moguća je metafizika, transcendentno da se otkrije nakon smrti. To bi bitno izmenilo priču.
Zivot je poklon, sad smo tu i vise nikad. Dato nam je rodjenjem da vidimo, dodirnemo vecnost i kad se ugasimo to je to, sledi vecna tmina...nakon smrti mozes da otkrijes jedno veliko nista...nema tamo niceg, dragi moji...:lol:
Ja volim da kazem..najvise na svetu bih volela da postoji reinkarnacija ali malo morgen....moje zelje su samo moje zelje...
 
Znam to. Ali zato nisam za sistem i ne ucestvujem u njemu, koliko mi to sposobnosti i kapacitet samoodrzavanja dozvoljavaju. Sav rad u sistemu je besmislen i ne moze da vodi bilo cijem boljitku. Otisao sam kod psihijatra po naredjanim nalozima drugih, da bih vase zelje ispunio. Ja vec znam da niko ovde, na ovoj planeti, ne moze da mi pomogne. Individua i masa su, kad se medjusobno uporede, dva apsurda.
Nase zelje?
Pa naravno da niko ne moze da pomogne onom ko nije sposoban da prihvati pomoc...izvini za ovo malo grublje filozofsko driblanje...:lol:

Toliko lepih stvari ima na ovom svetu...ja ne kapiram takve misaone crnjake kojima si opcinjen, smatram ih nepotrebnim...

Malo lepote za tebe..lepote koja nije vidljiva kad zagrizes ilovacu...

 
Koju školu si završio?
Pametan si. Šteta bi to bilo dati, ali pametnijima je teže živeti nego glupljima...

Mir je u prihvatanju...

Ja sam u tvojim godinama otišao na kruzer da radim, i sećam se nije bilo bitno ništa osim samo da odem iz periferije Srbije.
 

Back
Top