Zasto i sta?

marzivu

Primećen član
Poruka
929
Jeste, ovo je preprost naslov teme i pitanje. Ali je zivot isto toliko nejasan. Jasan u nejasnoci tolikih kontradiktornih boja i kontrasta, nedostatku finaliteta, resenja. Odluke individue se ponavljaju. Sve potvrdjeno mi deluje kao zatvoreni krug, zatvor, i kad ga uporedim sa svim detaljima manifestacije koji i dalje nisu dobili svoj zvanicno obelezje, niti neku paznju, jer je pitanje da li postoje uopste van moje percepcije, postane usamljeno. Sve sto vidim u okvirima, pocinje i zavrsava se. Nigde smisla, nigde izlaska. Nigde spasa, nigde kraja, osim kraja u samom sebi. Sve predstavlja svoju vrstu besmisla. Ali zivot ide dalje, i ne pita...

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Jeste, ovo je preprost naslov teme i pitanje. Ali je zivot isto toliko nejasan. Jasan u nejasnoci tolikih kontradiktornih boja i kontrasta, nedostatku finaliteta, resenja. Odluke individue se ponavljaju. Sve potvrdjeno mi deluje kao zatvoreni krug, zatvor, i kad ga uporedim sa svim detaljima manifestacije koji i dalje nisu dobili svoj zvanicno obelezje, niti neku paznju, jer je pitanje da li postoje uopste van moje percepcije, postane usamljeno. Sve sto vidim u okvirima, pocinje i zavrsava se. Nigde smisla, nigde izlaska. Nigde spasa, nigde kraja, osim kraja u samom sebi. Sve predstavlja svoju vrstu besmisla. Ali zivot ide dalje, i ne pita...
FB_IMG_1642629202664.jpg

srebrna kraljica

sexendragsenrokenrol
Poruka
9.764
Koliko je on inteligentan...morao sam da se koncentrišem i tri puta pročitam da bih ga shvatio. I još sam zadovoljan što sam uspeo da shvatim.
On je blagoslov za moždane vijuge, meni je mnogo drago što je neko takav došao. Zakrečili smo generalno...on me pokrenuo.
Jeste, samo ona tamo priča o suicidu.. Znaš mi mišljenje, nećem opet

4thman

Iskusan
Poruka
6.347
Trčiš stazom koju si dobio.
Više puta tokom života menjaš smer i pravac te staze ali ti je trčiš...

Bio miš ili slon...

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Ja sam prvo mislio da je život interakcija sa ljudima. I da zavisi kakav će biti od okruženja.
Uglavnom, ceo život tražim smisao. Ne vidim ga u pojedinačnim primerima, samo kao šraf u toku onog što zovemo "civilizacija".
Smisao života će se jednom valjda otkriti, za milijardu godina fazon ali verujem da jednom hoće.
I ispašće da je Biblija tačna, da su pred Bogom svi jednaki, lepo rečeno da smo svi nebitni.
Kao pojedinci.

georgejune

Starosedelac
Poruka
183.340
say what

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.