Zasto i sta?

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.730
Jeste, ovo je preprost naslov teme i pitanje. Ali je zivot isto toliko nejasan. Jasan u nejasnoci tolikih kontradiktornih boja i kontrasta, nedostatku finaliteta, resenja. Odluke individue se ponavljaju. Sve potvrdjeno mi deluje kao zatvoreni krug, zatvor, i kad ga uporedim sa svim detaljima manifestacije koji i dalje nisu dobili svoj zvanicno obelezje, niti neku paznju, jer je pitanje da li postoje uopste van moje percepcije, postane usamljeno. Sve sto vidim u okvirima, pocinje i zavrsava se. Nigde smisla, nigde izlaska. Nigde spasa, nigde kraja, osim kraja u samom sebi. Sve predstavlja svoju vrstu besmisla. Ali zivot ide dalje, i ne pita...
 
Jeste, ovo je preprost naslov teme i pitanje. Ali je zivot isto toliko nejasan. Jasan u nejasnoci tolikih kontradiktornih boja i kontrasta, nedostatku finaliteta, resenja. Odluke individue se ponavljaju. Sve potvrdjeno mi deluje kao zatvoreni krug, zatvor, i kad ga uporedim sa svim detaljima manifestacije koji i dalje nisu dobili svoj zvanicno obelezje, niti neku paznju, jer je pitanje da li postoje uopste van moje percepcije, postane usamljeno. Sve sto vidim u okvirima, pocinje i zavrsava se. Nigde smisla, nigde izlaska. Nigde spasa, nigde kraja, osim kraja u samom sebi. Sve predstavlja svoju vrstu besmisla. Ali zivot ide dalje, i ne pita...
FB_IMG_1642629202664.jpg
 
Koliko je on inteligentan...morao sam da se koncentrišem i tri puta pročitam da bih ga shvatio. I još sam zadovoljan što sam uspeo da shvatim.
On je blagoslov za moždane vijuge, meni je mnogo drago što je neko takav došao. Zakrečili smo generalno...on me pokrenuo.
Jeste, samo ona tamo priča o suicidu.. Znaš mi mišljenje, nećem opet
 
Jeste, ovo je preprost naslov teme i pitanje. Ali je zivot isto toliko nejasan. Jasan u nejasnoci tolikih kontradiktornih boja i kontrasta, nedostatku finaliteta, resenja. Odluke individue se ponavljaju. Sve potvrdjeno mi deluje kao zatvoreni krug, zatvor, i kad ga uporedim sa svim detaljima manifestacije koji i dalje nisu dobili svoj zvanicno obelezje, niti neku paznju, jer je pitanje da li postoje uopste van moje percepcije, postane usamljeno. Sve sto vidim u okvirima, pocinje i zavrsava se. Nigde smisla, nigde izlaska. Nigde spasa, nigde kraja, osim kraja u samom sebi. Sve predstavlja svoju vrstu besmisla. Ali zivot ide dalje, i ne pita...
Trčiš stazom koju si dobio.
Više puta tokom života menjaš smer i pravac te staze ali ti je trčiš...

Bio miš ili slon...
 
Ja sam prvo mislio da je život interakcija sa ljudima. I da zavisi kakav će biti od okruženja.
Uglavnom, ceo život tražim smisao. Ne vidim ga u pojedinačnim primerima, samo kao šraf u toku onog što zovemo "civilizacija".
Smisao života će se jednom valjda otkriti, za milijardu godina fazon ali verujem da jednom hoće.
I ispašće da je Biblija tačna, da su pred Bogom svi jednaki, lepo rečeno da smo svi nebitni.
Kao pojedinci.
 
Služimo opstanku vrste...

Tehnologija i ljudska prava su nam omogućila da mislimo da postojimo za više od toga.

Naravno da je život interakcija, i sa živim i sa neživim svetom oko nas.
Radimo, učimo, živimo.
Matrica postojanja sa konstantnom koju zovemo Vreme. Prolaznost. Zadovoljstvo odnosno nezadovoljstvo...
 
Jeste, ovo je preprost naslov teme i pitanje. Ali je zivot isto toliko nejasan. Jasan u nejasnoci tolikih kontradiktornih boja i kontrasta, nedostatku finaliteta, resenja. Odluke individue se ponavljaju. Sve potvrdjeno mi deluje kao zatvoreni krug, zatvor, i kad ga uporedim sa svim detaljima manifestacije koji i dalje nisu dobili svoj zvanicno obelezje, niti neku paznju, jer je pitanje da li postoje uopste van moje percepcije, postane usamljeno. Sve sto vidim u okvirima, pocinje i zavrsava se. Nigde smisla, nigde izlaska. Nigde spasa, nigde kraja, osim kraja u samom sebi. Sve predstavlja svoju vrstu besmisla. Ali zivot ide dalje, i ne pita...
say what
 
Preživljavanje i uživanje je život...uglavnom više ovo prvo nego ono drugo...

Preterano razmišljanje te dovede u ovakvu dilemu i depresiju. Rad oslobađa. Kakav takav rad...
i taj rad me, kad mi oci nadraze stimulansi, odnese u neku drugu pricu, neki drugi svet. Cesto se disociram, osecam se kao da sam sve vreme budan u snu, kad sam u "prajmu"
 

Back
Top